Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 25 maj 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2013 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Gravgaard | 1997 | 585 | 31.39 | 1:06.47 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Martin S. Jespersen | 1997 | 510 | 33.45 | 1:09.58 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Frederik Knudsen | 1997 | 502 | 32.77 | 1:09.95 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 456 | 33.43 | 1:12.20 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Andreas Hermansen | 1997 | 436 | 34.66 | 1:13.32 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Marcus Brandborg | 1997 | 417 | 34.41 | 1:14.38 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Alexander Ohrt | 1997 | 410 | 35.20 | 1:14.82 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 506 | 33.29 | 1:09.76 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Sebastian Reese | 1998 | 482 | 33.48 | 1:10.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lauritz Bech | 1998 | 476 | 33.27 | 1:11.19 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Malthe Bøg | 1998 | 472 | 33.51 | 1:11.42 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mads D. Kristensen | 1998 | 439 | 33.83 | 1:13.16 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 431 | 34.32 | 1:13.57 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Emil Houlborg | 1998 | 418 | 35.10 | 1:14.35 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kristian Hermiz | 1998 | 406 | 34.58 | 1:15.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Toke Cramer | 1998 | 389 | 36.21 | 1:16.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Anders Jepsen | 1998 | 383 | 35.87 | 1:16.53 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
11 | Ludvig Lind | 1998 | 376 | 35.47 | 1:17.00 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Anders Laursen | 1998 | 373 | 36.28 | 1:17.20 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emil Rimer | 1998 | 371 | 35.85 | 1:17.35 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
14 | Kartikey Nandgave | 1998 | 359 | 36.76 | 1:18.19 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Jonas Rohwedder | 1998 | 358 | 36.69 | 1:18.30 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Martin Harder Bruun | 1998 | 348 | 37.27 | 1:18.99 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jacob Jensen | 1998 | 329 | 37.61 | 1:20.49 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
18 | Oliver Pedersen | 1998 | 310 | 39.49 | 1:22.14 | |||||
Bov IF | ||||||||||
19 | Lasse Harde | 1998 | 262 | 40.32 | 1:26.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 25 maj 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:13 |