Tulokset UGP3
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3 | Utskriftsdatum | 01 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 10:22 | |||
Arrangör | GSim och S02 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 01 juni 2013 |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 43.45 | 1:30.53 | |||||
2 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 42.28 | 1:30.58 | |||||
3 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.09 | 1:31.83 | |||||
4 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.32 | 1:32.22 | |||||
5 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 44.06 | 1:32.51 | |||||
6 | Linn Kramer | 2001 | Mariestads Simsällskap | 44.41 | 1:34.14 | |||||
7 | Olivia Dahlström | 2001 | Göteborg Sim | 46.11 | 1:35.36 | |||||
8 | Daniela Fredriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.34 | 1:35.95 | |||||
9 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 45.90 | 1:36.84 | |||||
10 | Amanda Tabarte | 2001 | Uddevalla Sim | 45.73 | 1:38.42 | |||||
11 | Olivia Holm | 2000 | Simklubben Götene | 45.43 | 1:39.94 | |||||
12 | Tove Olsson Brandtvik | 2000 | Göteborg Sim | 47.26 | 1:40.52 | |||||
13 | Alice Aurell | 2001 | Simklubben S 02 | 48.30 | 1:40.83 | |||||
14 | Märta Backman | 2000 | Göteborg Sim | 47.95 | 1:41.11 | |||||
15 | Maja Thundal | 2002 | Göteborg Sim | 47.62 | 1:41.76 | |||||
16 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 47.62 | 1:41.94 | |||||
17 | Malin Kaldrup | 2000 | Simklubben S 02 | 48.19 | 1:42.03 | |||||
18 | Keely Crosby | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 48.67 | 1:42.32 | |||||
19 | Frida Johansson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.64 | 1:43.25 | |||||
20 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 49.46 | 1:43.65 | |||||
21 | Livia Malmsten | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 50.55 | 1:44.27 | |||||
22 | Sophia Stickel | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 50.39 | 1:45.03 | |||||
23 | Cornelia Graje | 2000 | Simklubben Götene | 49.48 | 1:45.23 | |||||
24 | Linnéa Schumacher | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 49.33 | 1:45.45 | |||||
25 | Natalia Mohammadi | 2002 | Göteborg Sim | 50.58 | 1:45.47 | |||||
26 | Anna Hamrin | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 50.67 | 1:45.71 | |||||
27 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 51.11 | 1:46.20 | |||||
28 | Emma Zoraja | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 48.68 | 1:46.29 | |||||
29 | Rebecca Gilley | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 47.37 | 1:46.34 | |||||
30 | Maja Gustavsson | 2001 | Uddevalla Sim | 51.64 | 1:46.98 | |||||
31 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 50.67 | 1:47.49 | |||||
32 | Wilma Gustafsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.30 | 1:47.51 | |||||
33 | Lovisa Sturve Näslund | 2000 | Göteborg Sim | 51.09 | 1:47.90 | |||||
34 | Linnea Inghammar | 2002 | Göteborg Sim | 50.75 | 1:47.99 | |||||
35 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 51.92 | 1:48.15 | |||||
36 | Anna Lipatnikova | 2000 | Simklubben S 02 | 52.29 | 1:48.31 | |||||
37 | Felicia Eriksson | 2000 | Göteborg Sim | 51.75 | 1:48.45 | |||||
38 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 50.30 | 1:49.28 | |||||
39 | Magdalena Petersson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.88 | 1:50.29 | |||||
40 | Amanda Kindström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.25 | 1:50.40 | |||||
41 | Annie Strömberg | 2001 | Uddevalla Sim | 52.66 | 1:50.55 | |||||
42 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.65 | 1:51.51 | |||||
43 | Oceane Cansil | 2000 | Göteborg Sim | 50.17 | 1:51.95 | |||||
44 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.36 | 1:52.30 | |||||
45 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 53.78 | 1:52.51 | |||||
46 | Emma Mickelsson | 2001 | Göteborg Sim | 52.99 | 1:53.39 | |||||
47 | Amanda Böhn | 2001 | Simklubben S 02 | 54.08 | 1:53.69 | |||||
48 | Alice Götestam | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 54.10 | 1:54.06 | |||||
49 | Tove Jansson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 55.85 | 1:55.83 | |||||
50 | Diana Kezri | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.19 | 1:56.08 | |||||
51 | Dagmar Cuperus | 2001 | Uddevalla Sim | 54.63 | 1:56.46 | |||||
52 | Rut Wingstrand | 2002 | Göteborg Sim | 55.12 | 1:56.95 | |||||
53 | Mathilda Brink | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 57.10 | 1:56.99 | |||||
54 | Fanny Jansson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 56.33 | 1:57.56 | |||||
55 | Ida Forsberg Larsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.86 | 1:58.15 | |||||
56 | Anja Matic | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 57.95 | 1:58.68 | |||||
57 | Agnes Köhler | 2000 | Göteborg Sim | 56.33 | 2:00.92 | |||||
58 | Alva Knutsen-Rohman | 2000 | Simklubben S 02 | 56.45 | 2:01.30 | |||||
59 | Agnes Gustafsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 58.79 | 2:03.55 | |||||
60 | Amanda Löfdahl | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 1:01.59 | 2:09.49 | |||||
- | Alice Petrén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emilia Ström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Wilma Dahlberg | 2001 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ann-Kristin Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.32 | 1:26.55 | |||||
2 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 40.86 | 1:28.12 | |||||
3 | Emma Pålsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.85 | 1:31.30 | |||||
4 | Moa Gustafsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 42.86 | 1:31.53 | |||||
5 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Göteborg Sim | 43.16 | 1:31.86 | |||||
6 | Matilda Larm | 1999 | Simklubben Götene | 44.42 | 1:35.10 | |||||
7 | Ebba Wikner | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 46.16 | 1:36.97 | |||||
8 | Isabella Brogren | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 45.91 | 1:37.83 | |||||
9 | Diba Zangana | 1999 | Göteborg Sim | 46.31 | 1:38.22 | |||||
10 | Julia Johansson | 1999 | Uddevalla Sim | 46.91 | 1:39.08 | |||||
11 | Ida-Linn Silfors | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 47.36 | 1:39.27 | |||||
12 | Nathalie Johansson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 47.15 | 1:39.37 | |||||
13 | Regina Borg Wermäng | 1999 | Simklubben S 02 | 47.21 | 1:40.77 | |||||
14 | Anna Shafie | 1999 | Simklubben S 02 | 47.09 | 1:43.61 | |||||
15 | Ebba Wingstrand | 1999 | Göteborg Sim | 48.86 | 1:44.60 | |||||
16 | Elin Andersson | 1999 | Simklubben Götene | 50.50 | 1:44.67 | |||||
17 | Elin Gryte | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 51.36 | 1:46.26 | |||||
18 | Jouline Svensson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 50.68 | 1:47.06 | |||||
19 | Linnea Karlsson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 51.12 | 1:48.61 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vanessa Phu | 1998 | Göteborg Sim | 42.15 | 1:28.58 | |||||
2 | Elsa Johansson | 1998 | Simklubben S 02 | 42.69 | 1:30.02 | |||||
3 | Jelka Feldhusen | 1998 | Falkenbergs Simklubb | 43.73 | 1:33.49 | |||||
4 | Nora Berglin | 1998 | Göteborg Sim | 44.47 | 1:33.68 | |||||
5 | Linnea Schöön | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 44.83 | 1:34.29 | |||||
6 | Karolina Alvekrans | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.91 | 1:37.89 | |||||
7 | Linnéa Ivansson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 46.45 | 1:38.69 | |||||
8 | Emma Tegstam | 1998 | Alingsås SLS | 47.63 | 1:42.46 | |||||
9 | Alice Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 47.77 | 1:43.22 | |||||
10 | Sofie Björnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.89 | 1:49.72 | |||||
11 | Julia Andersson Hult | 1998 | Simklubben Götene | 52.43 | 1:52.29 | |||||
12 | Hanna Wretborn | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.13 | 1:52.62 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 36.11 | 1:16.14 | |||||
2 | Johanna Niklasson | 1996 | Uddevalla Sim | 35.71 | 1:17.34 | |||||
3 | Ulrika Krüger | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.32 | 1:21.18 | |||||
4 | Annica Molin | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 38.94 | 1:24.07 | |||||
5 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 39.82 | 1:26.67 | |||||
6 | Josefin Company Ekberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.53 | 1:27.39 | |||||
7 | Rebecca Lundgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.56 | 1:33.26 | |||||
8 | Josefine Kjellander | 1997 | Göteborg Sim | 43.30 | 1:33.41 | |||||
9 | Elvira Trolltoft | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.59 | 1:34.04 | |||||
10 | Nora Samuelsson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 44.95 | 1:37.52 | |||||
11 | Matilda Wendt | 1997 | Simklubben S 02 | 45.94 | 1:37.73 | |||||
12 | Gabriella Bohlin Alenfors | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.51 | 1:40.83 | |||||
13 | Madeleine Andersson | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 48.96 | 1:41.89 | |||||
14 | Klara Rubin | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.84 | 1:42.91 | |||||
15 | Carmen Cheng | 1997 | Göteborg Sim | 49.65 | 1:45.76 | |||||
- | Klara Carlström | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 01 juni 2013 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 10:22 |