Resultat för UGP3
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3 | Utskriftsdatum | 01 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 09:50 | |||
Arrangör | GSim och S02 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 01 juni 2013 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 34.06 | 1:13.41 | |||||
2 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.86 | 1:14.15 | |||||
3 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 34.48 | 1:15.61 | |||||
4 | Leo Vartoomian | 2000 | Simklubben S 02 | 33.28 | 1:16.82 | |||||
5 | Max Ström | 2000 | Uddevalla Sim | 35.76 | 1:21.97 | |||||
6 | Daniel Någård | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.41 | 1:22.12 | |||||
7 | Erik Storberg | 2000 | Falkenbergs Simklubb | 38.56 | 1:25.21 | |||||
8 | Elias Lidberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 39.13 | 1:28.70 | |||||
9 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.46 | 1:29.54 | |||||
10 | Axel Gustavsson | 2000 | Simklubben Götene | 40.56 | 1:29.94 | |||||
11 | Samuel Alaei | 2001 | Uddevalla Sim | 41.42 | 1:33.21 | |||||
12 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.13 | 1:33.90 | |||||
13 | Victor Garcia Blombäck | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.37 | 1:42.16 | |||||
14 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.53 | 1:50.84 | |||||
- | Andreas Gunderssen | 2001 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 32.30 | 1:08.93 | |||||
2 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 33.36 | 1:12.83 | |||||
3 | Max Karlsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 34.31 | 1:13.50 | |||||
4 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 37.60 | 1:21.89 | |||||
5 | Alexander Ekman | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 37.08 | 1:22.73 | |||||
6 | August Bremander | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 40.56 | 1:34.04 | |||||
7 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 44.14 | 1:37.29 | |||||
- | Ludvig Sohlberg | 1999 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.36 | 1:09.47 | |||||
2 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 33.52 | 1:13.35 | |||||
3 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 34.12 | 1:13.75 | |||||
4 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 31.54 | 1:14.98 | |||||
5 | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 34.69 | 1:16.94 | |||||
6 | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | 34.92 | 1:19.04 | |||||
7 | Martin Andersson | 1998 | Uddevalla Sim | 35.65 | 1:20.22 | |||||
- | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 29.08 | 1:04.22 | |||||
2 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 30.13 | 1:07.10 | |||||
3 | Victor Engqvist | 1997 | Simklubben Götene | 29.93 | 1:07.40 | |||||
4 | Sebastian Paling | 1997 | Simklubben S 02 | 33.25 | 1:12.01 | |||||
5 | Viggo Koch | 1997 | Uddevalla Sim | 38.29 | 1:20.91 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 01 juni 2013 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 09:50 |