Results for Alingsås Knatterace
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Alingsås Knatterace | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 10:01 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2013 |
Gren 1, 4X25m Frisim Flickor, Finaler |
Sponsor: SEFA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Lag 1 Mariestads SS | 2001 | Mariestads Simsällskap | 1:00.55 | ||||||
Ida Kramer | 2002 | |||||||||
Ebba Olsson | 2001 | |||||||||
Mollie Kovala | 2001 | |||||||||
Ida Lövgren | 2001 | 1:00.55 | 1:00.55 | |||||||
2 | Skene 1 | 0 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:06.73 | ||||||
Astrid Lilja | 2002 | |||||||||
Elna Lygdman | 2001 | |||||||||
Nora Lidbom | 2002 | |||||||||
Molly Bengtsson | 2001 | 1:06.73 | 1:06.73 | |||||||
3 | Alingsås Sim- & Liv Lag 1 | 0 | Alingsås SLS | 1:07.48 | ||||||
Wilma Källberg | 2003 | |||||||||
Hanna Rohrmüller | 2002 | |||||||||
Emilia Esborn | 2003 | |||||||||
Klara Tistrand | 2001 | 1:07.48 | 1:07.48 | |||||||
4 | SK Elfsborg Lag 1 Flick | 2005 | Simklubben Elfsborg | 1:08.22 | ||||||
Alma Johansson | 2001 | |||||||||
Elin Trollsfjord | 2001 | |||||||||
Filippa Trollsfjord | 2001 | |||||||||
Astrid Svedberg | 2001 | 1:08.22 | 1:08.22 | |||||||
5 | Lag 2 Mariestads SS | 2001 | Mariestads Simsällskap | 1:12.80 | ||||||
Hilda Melin | 2002 | |||||||||
Tilde Zanderau | 2005 | |||||||||
Sofia Wallengren | 2002 | |||||||||
Wilma Zanderau | 2003 | 1:12.80 | 1:12.80 | |||||||
6 | Skene 2 | 0 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:13.26 | ||||||
Sofia Åstedt | 2003 | |||||||||
Sofie Persson | 2004 | |||||||||
Emelia Skoglund | 2003 | |||||||||
Yasemin Cervin | 2001 | 1:13.26 | 1:13.26 | |||||||
7 | Fss Tjejer Yngre 1 | 0 | Falköpings Simsällskap | 1:15.05 | ||||||
Moa Alsiö | 2001 | |||||||||
Filippa Lind | 2004 | |||||||||
Hanna Björkman | 2001 | |||||||||
Tuva Samuelsson | 2001 | 1:15.05 | 1:15.05 | |||||||
8 | Alingsås Sim- & Liv Lag 2 | 0 | Alingsås SLS | 1:15.74 | ||||||
Tuva Gustavsson | 2004 | |||||||||
Moa Adin | 2001 | |||||||||
Ebba Söderberg | 2003 | |||||||||
Isabelle Ranch | 2004 | 1:15.74 | 1:15.74 | |||||||
9 | Åss Lag 1 | 2001 | Åsundens Simsällskap | 1:16.27 | ||||||
Elsa Odd | 2002 | |||||||||
Tilda Pettersson | 2003 | |||||||||
Vilma Berglund | 2003 | |||||||||
Alwa Pettersson | 2001 | 1:16.27 | 1:16.27 | |||||||
10 | SK Elfsborg Lag 2 Flick | 2005 | Simklubben Elfsborg | 1:19.01 | ||||||
Nelly Askengren Stråhle | 2003 | |||||||||
Emma Svenneby | 2003 | |||||||||
Ebba Wahlberg | 2002 | |||||||||
Cajsa Askengren | 2002 | 1:19.01 | 1:19.01 | |||||||
11 | Lag 3 Mariestads SS | 2001 | Mariestads Simsällskap | 1:22.54 | ||||||
Elsa Olsson | 2003 | |||||||||
My Larsson | 2003 | |||||||||
Thyra Mellander | 2003 | |||||||||
Ellen Kampe | 2003 | 1:22.54 | 1:22.54 | |||||||
12 | SK Alingsås Tjejer | 0 | Simklubben Alingsås | 1:27.00 | ||||||
Tindra Richards | 2001 | |||||||||
Emilia Karlsson | 2005 | |||||||||
Isabelle Persson | 2004 | |||||||||
Ellinor Olesen | 2002 | 1:27.00 | 1:27.00 | |||||||
13 | Ale Lag1 Flickor | 2002 | Föreningen Ale Simmarna | 1:31.04 | ||||||
Olivia Thonander | 2005 | |||||||||
Nathalie Brinkmo | 2004 | |||||||||
Emmy Hansson | 2004 | |||||||||
Annie Dahlberg | 2003 | 1:31.04 | 1:31.04 | |||||||
14 | SK Elfsborg Lag 3 Flick | 2005 | Simklubben Elfsborg | 1:45.08 | ||||||
Signe Wahlberg | 2005 | |||||||||
Ida Agardtsson | 2005 | |||||||||
Agnes Wahlberg | 2004 | |||||||||
Stina Langmead | 2004 | 1:45.08 | 1:45.08 | |||||||
15 | Alingsås Sim- & Liv Lag 3 | 0 | Alingsås SLS | 1:52.86 | ||||||
Sofia Rohrmüller | 2004 | |||||||||
Sofia Siwersjö | 2004 | |||||||||
Linnea Hyvönen | 2005 | |||||||||
Elin Eisner | 2005 | 1:52.86 | 1:52.86 | |||||||
- | Fss Tjejer Yngre 2 | 0 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 25 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:01 |