Resultat för Hørsholm Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2013 | Udskriftsdato | 20 april 2013 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 april 2013 |
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 37.02 | 1:18.12 | |||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 37.91 | 1:19.91 | |||||
3 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 50.26 | 1:45.89 | |||||
4 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 49.80 | 1:47.13 | |||||
5 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 50.23 | 1:48.40 | |||||
6 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 50.71 | 1:49.89 | |||||
7 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 51.28 | 1:51.41 | |||||
8 | Marie Hertling | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 55.92 | 1:57.33 | |||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 32.04 | 1:06.61 | |||||
2 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.72 | 1:09.06 | |||||
3 | Alix Reynolds | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.18 | 1:11.04 | |||||
4 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 34.15 | 1:11.38 | |||||
5 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 34.34 | 1:12.84 | |||||
6 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 35.32 | 1:13.46 | |||||
7 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.82 | 1:14.31 | |||||
8 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.33 | 1:14.72 | |||||
9 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 35.93 | 1:15.20 | |||||
10 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 36.02 | 1:15.49 | |||||
11 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 35.85 | 1:16.01 | |||||
12 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 36.64 | 1:17.60 | |||||
13 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 37.48 | 1:17.73 | |||||
14 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.40 | 1:17.82 | |||||
15 | Frederikke Petri | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 36.12 | 1:17.84 | |||||
16 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.41 | 1:18.15 | |||||
17 | Caroline Nørby | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 37.05 | 1:18.32 | |||||
18 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 36.28 | 1:18.42 | |||||
19 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.90 | 1:18.79 | |||||
20 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.37 | 1:18.92 | |||||
21 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.01 | 1:19.81 | |||||
22 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.40 | 1:19.83 | |||||
23 | Luna Green-Birch | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 37.47 | 1:20.25 | |||||
24 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 37.34 | 1:21.68 | |||||
25 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.08 | 1:24.16 | |||||
26 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 39.65 | 1:25.51 | |||||
27 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 39.52 | 1:26.76 | |||||
28 | Emma Hjort Kaas | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 40.47 | 1:27.39 | |||||
29 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.93 | 1:27.69 | |||||
30 | Anna Adelholm | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 42.71 | 1:28.65 | |||||
30 | Sofie Slotved | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 40.46 | 1:28.65 | |||||
32 | Anneline Rothe Narp | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 39.83 | 1:28.80 | |||||
33 | Julie Frisch Hoff | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 42.12 | 1:29.32 | |||||
34 | Maja Aagaard Irbo | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 42.75 | 1:32.71 | |||||
35 | Ida Young Iversen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 43.14 | 1:33.52 | |||||
36 | Emma Bille Engell | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:34.73 | ||||||
37 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 43.67 | 1:37.64 | |||||
38 | Caroline Meyer | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 46.71 | 1:39.92 | |||||
39 | Clara Emilie Kobbernagel | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 46.01 | 1:43.20 | |||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.39 | 1:03.95 | |||||
1 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.12 | 1:03.95 | |||||
3 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 32.11 | 1:06.50 | |||||
4 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 32.57 | 1:06.88 | |||||
5 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 31.59 | 1:07.25 | |||||
6 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 32.58 | 1:07.35 | |||||
7 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.99 | 1:07.71 | |||||
8 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.89 | 1:07.97 | |||||
9 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.85 | 1:08.05 | |||||
10 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.47 | 1:08.17 | |||||
11 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.99 | 1:08.53 | |||||
12 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 32.60 | 1:08.59 | |||||
13 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.88 | 1:08.88 | |||||
14 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.48 | 1:08.96 | |||||
15 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 32.84 | 1:09.02 | |||||
16 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 32.46 | 1:09.17 | |||||
16 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.87 | 1:09.17 | |||||
18 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 32.18 | 1:09.22 | |||||
19 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.54 | 1:09.27 | |||||
20 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 32.78 | 1:09.46 | |||||
20 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.79 | 1:09.46 | |||||
22 | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.45 | 1:09.94 | |||||
23 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 34.55 | 1:10.65 | |||||
24 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 33.80 | 1:11.03 | |||||
25 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 34.17 | 1:11.34 | |||||
26 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.81 | 1:11.42 | |||||
27 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 33.78 | 1:11.53 | |||||
28 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 35.28 | 1:12.48 | |||||
29 | Anna Melchior | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.54 | 1:12.56 | |||||
30 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 34.13 | 1:12.61 | |||||
31 | Emilie Aanestad | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 34.94 | 1:13.30 | |||||
32 | Emilie Friis Preisler | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 35.22 | 1:14.37 | |||||
33 | Frederikke Arentoft | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 35.60 | 1:15.14 | |||||
34 | Alba Cecilie Runge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 35.64 | 1:15.36 | |||||
35 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.19 | 1:15.91 | |||||
36 | Katrine Johannessen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 36.72 | 1:18.44 | |||||
37 | Cecilie Meyn | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 38.35 | 1:21.34 | |||||
38 | Julie Hinge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 37.56 | 1:22.43 | |||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helene Vistisen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 31.08 | 1:03.74 | |||||
2 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 30.85 | 1:03.87 | |||||
3 | Sif Vange | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 31.03 | 1:04.19 | |||||
4 | Marie Skov Andersen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 32.08 | 1:06.43 | |||||
5 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 32.29 | 1:06.70 | |||||
6 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 32.05 | 1:06.93 | |||||
7 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 32.89 | 1:08.31 | |||||
8 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 32.78 | 1:08.45 | |||||
9 | Pernille Agerlin | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 32.57 | 1:09.10 | |||||
10 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 32.99 | 1:09.11 | |||||
11 | Louise Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 32.48 | 1:09.92 | |||||
12 | Tania Berry | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 33.74 | 1:10.48 | |||||
13 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 34.17 | 1:11.08 | |||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helena Holm Iversen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 32.11 | 1:07.35 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 20 april 2013 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:13 |