Resultater for Åbne Københavnske Masters 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:44 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 240-279 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Usg Mix | 240 | U.S.G | 2:32.10 | Dansk rekord | |||||
Ebbe Rasmussen | 1949 | 36.08 | 36.08 | |||||||
Fin Biering-Sørensen | 1948 | 40.53 | 1:16.61 | |||||||
Ulla Olin | 1963 | 1:15.49 | 2:32.10 | |||||||
Maja Biering-Sørensen | 1952 | 2:32.10 | ||||||||
2 | Oslo IL Medley Mix | 241 | Oslo Idrettslag | 2:37.42 | ||||||
Jan Haakonsen | 1955 | 37.95 | 37.95 | |||||||
Grethe Solberg Larsen | 1952 | 46.74 | 1:24.69 | |||||||
Øyvind Arentz | 1950 | 37.07 | 2:01.76 | |||||||
Wenche Lydersen | 1954 | 35.66 | 2:37.42 | |||||||
3 | Taastrup Elite | 243 | Swim Team Tåstrup | 2:47.20 | ||||||
Elisabeth Ketelsen | 1943 | 41.63 | 41.63 | |||||||
Rolf Conradi | 1935 | 55.09 | 1:36.72 | |||||||
Anders Bæk | 1966 | 33.11 | 2:09.83 | |||||||
Susanne Helmer | 1965 | 37.37 | 2:47.20 | |||||||
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Täby Mix 240 | 200 | Täby Sim | 2:11.07 | ||||||
Gunilla Rasmuson | 1957 | 38.09 | 38.09 | |||||||
Håkan Persson | 1963 | 31.81 | 1:09.90 | |||||||
Bengt Olsson | 1956 | 31.06 | 1:40.96 | |||||||
Annica Åberg | 1966 | 30.11 | 2:11.07 | |||||||
- | Eidsvoll Svømmeklubb | 220 | Eidsvoll Svømmeklubb | DSQ | 3 tag v start | |||||
Beda Leirvaag | 1964 | 34.90 | 34.90 | |||||||
- | Ts & Lk 1 | 202 | Trondhjem SLK | DSQ | Fly afs med ej ads h | |||||
Hilde Rygh | 1958 | 41.70 | 41.70 | |||||||
Bjørn Pedersen | 1958 | 37.58 | 1:19.28 | |||||||
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lambertseter | 188 | Lambertseter Svømmeklubb | 2:06.13 | ||||||
Anette M Pedersen | 1966 | 37.44 | 37.44 | |||||||
Odd Roar Kaspersen | 1971 | 30.81 | 1:08.25 | |||||||
Merete Løvberg | 1967 | 30.58 | 1:38.83 | |||||||
Øyvind Thorsen | 1960 | 27.30 | 2:06.13 | |||||||
2 | Varbergs Sim | 178 | Varberg Sim | 2:06.28 | ||||||
Henrik Antonsson | 1982 | 32.42 | 32.42 | |||||||
Hans Palmqvist | 1962 | 33.05 | 1:05.47 | |||||||
Anna-Karin Josefson | 1964 | 31.02 | 1:36.49 | |||||||
Ulrika Balslev | 1966 | 29.79 | 2:06.28 | |||||||
3 | Sigma Swim Mix C | 161 | Sigma Swim | 2:07.01 | ||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 27.79 | 27.79 | |||||||
Caroline Suhr | 1971 | 36.09 | 1:03.88 | |||||||
Anders Dalsgaard | 1970 | 28.97 | 1:32.85 | |||||||
Dorthe Rathmann Bengtson | 1966 | 34.16 | 2:07.01 | |||||||
4 | SK Sydsim Mix | 171 | Simklubben Sydsim | 2:17.35 | ||||||
Lennart Fritzon | 1968 | 34.10 | 34.10 | |||||||
Frederik Svensson | 1971 | 37.91 | 1:12.01 | |||||||
Britt-Marie Nilsson | 1971 | 32.17 | 1:44.18 | |||||||
Åsa Johansson | 1971 | 33.17 | 2:17.35 | |||||||
5 | Gsk Master 1 | 196 | Glostrup Svømme Klub | 2:20.67 | ||||||
Leif Grønskov | 1958 | 36.73 | 36.73 | |||||||
Kate Sørensen | 1961 | 37.88 | 1:14.61 | |||||||
Søren Hornskov | 1973 | 32.83 | 1:47.44 | |||||||
Sascha Yde | 1964 | 33.23 | 2:20.67 | |||||||
6 | Køge Masters Mix | 166 | Køge Svømmeklub | 2:23.87 | ||||||
Linda Lund Tietze | 1984 | 31.80 | 31.80 | |||||||
Henrik Borre | 1973 | 40.12 | 1:11.92 | |||||||
Hanne Stevnsborg | 1957 | 44.15 | 1:56.07 | |||||||
Anders Agerbo | 1973 | 27.80 | 2:23.87 | |||||||
7 | Kungsbacka SS Mixed 160+ | 183 | Kungsbacka Simsällskap | 2:24.16 | ||||||
Niclas Renman | 1966 | 38.98 | 38.98 | |||||||
Henrik Holmberg | 1969 | 37.29 | 1:16.27 | |||||||
Marja Haglund | 1968 | 33.89 | 1:50.16 | |||||||
Sonja Haglund | 1966 | 34.00 | 2:24.16 | |||||||
8 | Helsingør Mix | 183 | Helsingør Svømmeklub | 2:26.47 | ||||||
Eddy Krage | 1967 | 35.47 | 35.47 | |||||||
Allan Lind | 1966 | 41.06 | 1:16.53 | |||||||
Gitte Rud | 1972 | 37.22 | 1:53.75 | |||||||
Inger Riber | 1963 | 32.72 | 2:26.47 | |||||||
9 | SK Ran | 184 | Simklubben Ran | 2:30.48 | ||||||
Kristina Dollmayer | 1966 | 42.09 | 42.09 | |||||||
Rolland Hellborg | 1946 | 50.82 | 1:32.91 | |||||||
Lenny Persson | 1977 | 29.23 | 2:02.14 | |||||||
Maria Vitazka | 1979 | 28.34 | 2:30.48 | |||||||
- | Täby Mix 160 | 163 | Täby Sim | DNS | ||||||
Marcus Pellfolk | 1986 | |||||||||
Håkan Persson | 1963 | |||||||||
Annica Åberg | 1966 | |||||||||
Ulla Eriksson | 1974 | DNS | ||||||||
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malmö KK | 136 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:56.83 | Svensk rekord | |||||
Honza Vitazka | 1976 | 27.69 | 27.69 | |||||||
Mikael Ulveklint | 1980 | 32.31 | 1:00.00 | |||||||
Anna Lohmann | 1975 | 28.87 | 1:28.87 | |||||||
Nathalie Larson | 1985 | 27.96 | 1:56.83 | |||||||
2 | Mix Skk | 120 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:06.63 | ||||||
Mats Norlin | 1965 | 31.92 | 31.92 | |||||||
Stina Sjölander | 1984 | 37.32 | 1:09.24 | |||||||
Robert Grynner | 1983 | 28.33 | 1:37.57 | |||||||
Annalena Hanson | 1984 | 29.06 | 2:06.63 | |||||||
3 | Ringsted Mix-Masters | 146 | Ringsted Svømme Klub | 2:06.94 | ||||||
Christina Nordskilde | 1987 | 32.96 | 32.96 | |||||||
Martin Andersen | 1975 | 33.82 | 1:06.78 | |||||||
Dennis Glitten | 1972 | 29.47 | 1:36.25 | |||||||
Margit Sørensen | 1972 | 30.69 | 2:06.94 | |||||||
4 | Västerås SS Mix B120-159 | 149 | Västerås Simsällskap | 2:07.84 | ||||||
Jonas Grundström | 1987 | 28.62 | 28.62 | |||||||
Hanna Wengrud | 1984 | 35.59 | 1:04.21 | |||||||
Matilda Isaksson | 1983 | 30.74 | 1:34.95 | |||||||
Eric Brandelius | 1949 | 32.89 | 2:07.84 | |||||||
5 | S 77 Mix | 159 | S77 Stenungsund | 2:11.16 | ||||||
Annika Svanberg | 1962 | 37.18 | 37.18 | |||||||
Weine Högberg | 1978 | 34.29 | 1:11.47 | |||||||
Sara Lundeholm | 1980 | 32.27 | 1:43.74 | |||||||
Oskar Börjesson | 1973 | 27.42 | 2:11.16 | |||||||
6 | Norrköping 5 | 156 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:45.32 | ||||||
Olga Kosovskaya | 1982 | 38.17 | 38.17 | |||||||
Mats Gunnarsson | 1959 | 41.86 | 1:20.03 | |||||||
Malin Hazard | 1970 | 45.89 | 2:05.92 | |||||||
Benjamin Chardon | 1985 | 39.40 | 2:45.32 | |||||||
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 80-96 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | ASS Mix 1 | 96 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 2:13.20 | ||||||
Vivi Soegaard | 1989 | 36.44 | 36.44 | |||||||
Didde Haslund | 1989 | 42.22 | 1:18.66 | |||||||
Jesper Lindstrøm Nielsen | 1989 | 29.08 | 1:47.74 | |||||||
Jonas Korsholt | 1989 | 25.46 | 2:13.20 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:44 |