Resultat för GTI Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2013 |
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Olesen | 1995 | 577 | 26.18 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Mark Bjerregaard | 1994 | 547 | 26.65 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Søren Meier | 1994 | 474 | 27.95 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Gustav Josterud | 1994 | 369 | 30.37 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 481 | 27.82 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Oliver Gustafsson | 1997 | 464 | 28.14 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
3 | Lasse Termark Brock | 1997 | 460 | 28.22 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Rasmus Svendsen | 1996 | 459 | 28.25 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 419 | 29.11 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Danny Corell | 1997 | 410 | 29.33 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 399 | 29.60 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 328 | 31.59 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Emil Zachariassen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 537 | 26.81 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Oliver H. Andersen | 1999 | 415 | 29.21 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Frederik Weibel | 1999 | 411 | 29.31 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 399 | 29.59 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 396 | 29.67 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Adam Ringdahl | 1998 | 369 | 30.39 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 327 | 31.64 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Magnus Vinjebo | 1999 | 316 | 31.98 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 263 | 34.02 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Dennis Jarnberg | 1999 | 252 | 34.50 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Mikkel Ulrich | 1998 | 241 | 34.99 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Lucas Hansen | 1999 | 239 | 35.12 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Joakim Palmqvist | 1999 | 230 | 35.57 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Phillip Riis | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 362 | 30.58 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jakob Petersen | 2001 | 276 | 33.46 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
3 | Filip Kutlesovski | 2000 | 236 | 35.23 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Kristian Torp | 2000 | 213 | 36.50 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Jakob Baktoft | 2000 | 206 | 36.90 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Robin Falk | 2001 | 202 | 37.12 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Tobias Hufeldt | 2001 | 200 | 37.25 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | William W. Kofoed | 2001 | 162 | 39.97 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 130 | 43.02 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Samuel Schildt | 2000 | 108 | 45.75 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Tim Berthelsson | 2000 | 84 | 49.74 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Skousen | 2002 | 130 | 42.98 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Andreas Gammelgaard | 2002 | 119 | 44.22 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Marius Bugge | 2003 | 85 | 49.51 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marco Knudsen | 2003 | 84 | 49.70 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Gummer | 2002 | 78 | 50.92 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kevin Liang | 2002 | 63 | 54.63 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 42 | 1:02.53 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Tor Ejrnæs | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 1 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Dolang | 2004 | 36 | 1:05.94 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Fillip Schlichtkrull | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:25 |