Resultater for GTI Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2013 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Vang | 1991 | 527 | 1:00.56 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Magnus Andersen | 1995 | 507 | 1:01.35 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Søren Meier | 1994 | 457 | 1:03.53 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Yannick Rasmussen | 1995 | 440 | 1:04.33 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Brændholt | 1996 | 474 | 1:02.75 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Chris Johansen | 1996 | 466 | 1:03.12 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Oliver Gustafsson | 1997 | 399 | 1:06.46 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
4 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 394 | 1:06.72 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Danny Corell | 1997 | 350 | 1:09.41 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Emil Zachariassen | 1997 | 346 | 1:09.66 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 602 | 57.96 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Frederik Weibel | 1999 | 464 | 1:03.20 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Andersen | 1998 | 386 | 1:07.20 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 377 | 1:07.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Thomas Engdal | 1998 | 377 | 1:07.72 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 372 | 1:07.99 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 360 | 1:08.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Alexander Eggers | 1999 | 349 | 1:09.46 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 322 | 1:11.40 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | 316 | 1:11.82 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Emil Johansen | 1999 | 304 | 1:12.72 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 279 | 1:14.84 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Marcus Rappenborg | 1999 | 273 | 1:15.40 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Dennis Jarnberg | 1999 | 252 | 1:17.39 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Erik Kjærgaard | 1999 | 252 | 1:17.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Sam Zandi | 1998 | 237 | 1:18.98 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Gustav Notkin | 1999 | 174 | 1:27.53 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 345 | 1:09.76 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
2 | Rickard Wemlén | 2000 | 337 | 1:10.28 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Mads Witthøft | 2000 | 309 | 1:12.38 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Oliver Schiellerup | 2000 | 275 | 1:15.22 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Mads Møller | 2000 | 264 | 1:16.22 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 260 | 1:16.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 259 | 1:16.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mike Johansen | 2001 | 250 | 1:17.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Owais Hamid | 2000 | 240 | 1:18.65 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | 239 | 1:18.79 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Jakob Petersen | 2001 | 229 | 1:19.92 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
12 | Samuel Wiktor | 2001 | 218 | 1:21.21 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Gustav Sidenius | 2001 | 215 | 1:21.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Filip Hinderup | 2001 | 209 | 1:22.40 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 203 | 1:23.22 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Gustav Baarupdal | 2000 | 202 | 1:23.32 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Kristian Mortensen | 2000 | 194 | 1:24.50 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 189 | 1:25.24 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Lukas Adeler | 2001 | 185 | 1:25.83 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
20 | Roar Andersen | 2001 | 180 | 1:26.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Frederik Røgind | 2001 | 172 | 1:27.95 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
22 | Magnus Windahl | 2000 | 168 | 1:28.63 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Theodor Schaper Lindberg | 2000 | 137 | 1:34.86 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
24 | Tim Berthelsson | 2000 | 132 | 1:35.97 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
25 | Albin Bengtsson | 2000 | 130 | 1:36.48 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
- | Emil Mortensen | 2001 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 298 | 1:13.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 225 | 1:20.39 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 170 | 1:28.27 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Tobias Enghave | 2002 | 170 | 1:28.30 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mads Baltzer | 2002 | 162 | 1:29.71 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 160 | 1:30.07 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | 151 | 1:31.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Valentin Wahl | 2003 | 127 | 1:37.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 123 | 1:38.30 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 116 | 1:40.29 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | 115 | 1:40.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Casper Koch | 2002 | 109 | 1:42.28 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Elia Latta | 2002 | 108 | 1:42.47 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Douglas Nilsson | 2003 | 99 | 1:45.66 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
15 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 97 | 1:46.24 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
16 | Gustav Chappel | 2002 | 97 | 1:46.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Mathias B. Jensen | 2002 | 93 | 1:47.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Oscar Cleemann | 2003 | 89 | 1:49.24 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Carl Rosenquist | 2003 | 82 | 1:52.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Mathias Parkhøi | 2003 | 82 | 1:52.46 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Hannibal Aldenborg-Ehmsen | 2003 | 80 | 1:53.25 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
22 | Nico Olsen | 2003 | 79 | 1:53.83 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
23 | Xander Pontoppidan | 2003 | 76 | 1:55.53 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Noah Giolbas | 2003 | 71 | 1:57.96 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
25 | Augustas Skarbalius | 2003 | 68 | 1:59.38 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Malte Hjalholt | 2003 | 65 | 2:01.63 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Kasper Kusk | 2003 | 38 | 2:24.58 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Tor Ejrnæs | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Andreas Gammelgaard | 2002 | DSQ | EFB v/50m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Birkan Ates | 2002 | DSQ | EFB v/25 m | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
- | Frederik Lindgren Berger | 2003 | DSQ | svøm på mave v 50m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 1 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Fillip Schlichtkrull | 2004 | 101 | 1:44.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 87 | 1:50.19 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Ankersen | 2004 | 85 | 1:51.05 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Oscar Isberg | 2004 | 70 | 1:58.47 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 69 | 1:58.77 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 65 | 2:01.45 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sigurd Bach Thune | 2004 | 63 | 2:02.45 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lasse Thulstrup | 2004 | 56 | 2:07.26 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Dolang | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:05 |