Results for GTI Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2013 |
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Søren Dahl | 1993 | 566 | 26.40 | 1:02.07 | 1:40.90 | 2:13.07 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Mark Bjerregaard | 1994 | 531 | 27.94 | 1:03.49 | 1:45.25 | 2:15.87 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | 510 | 28.97 | 1:06.04 | 1:45.64 | 2:17.77 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Søren Meier | 1994 | 465 | 29.67 | 1:06.46 | 1:48.64 | 2:22.01 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Filip Guldberg | 1995 | 398 | 31.25 | 1:10.71 | 1:54.79 | 2:29.57 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Gustav Josterud | 1994 | 367 | 31.56 | 1:10.98 | 1:58.43 | 2:33.72 | |||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Chris Johansen | 1996 | 479 | 29.97 | 1:06.49 | 1:48.11 | 2:20.63 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | 442 | 30.28 | 1:06.35 | 1:51.19 | 2:24.44 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Lasse Termark Brock | 1997 | DSQ | cr. armtag v/130m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver H. Andersen | 1999 | 480 | 31.00 | 1:08.36 | 1:48.44 | 2:20.55 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 473 | 30.83 | 1:08.64 | 1:47.81 | 2:21.28 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | William Lindblom | 1998 | 426 | 31.03 | 1:09.51 | 1:52.25 | 2:26.27 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Mads Midtbøll | 1998 | 415 | 32.62 | 1:13.18 | 1:54.66 | 2:27.53 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Magnus Loose | 1999 | 398 | 34.25 | 1:14.47 | 1:56.11 | 2:29.53 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Frederik Liljedahl | 1999 | 397 | 32.88 | 1:11.93 | 1:56.06 | 2:29.71 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | 380 | 31.94 | 1:10.06 | 1:56.09 | 2:31.91 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 354 | 34.33 | 1:11.69 | 2:00.15 | 2:35.52 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Alexander Eggers | 1999 | 350 | 34.96 | 1:15.45 | 2:00.99 | 2:36.11 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 342 | 34.57 | 1:16.77 | 2:02.45 | 2:37.33 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Erik Kjærgaard | 1999 | 284 | 39.32 | 1:20.50 | 2:10.01 | 2:47.29 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Jakob Petersen | 1999 | 282 | 34.88 | 1:18.81 | 2:09.96 | 2:47.78 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sam Zandi | 1998 | 281 | 37.27 | 1:21.13 | 2:08.79 | 2:48.00 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Dennis Jarnberg | 1999 | 268 | 36.38 | 1:19.54 | 2:12.23 | 2:50.71 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 416 | 31.95 | 1:10.65 | 1:54.28 | 2:27.35 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
2 | Ferdinand Wahl | 2000 | 383 | 34.55 | 1:13.66 | 1:58.33 | 2:31.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Rickard Wemlén | 2000 | 383 | 34.57 | 1:13.12 | 1:56.98 | 2:31.57 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 372 | 31.66 | 1:11.76 | 1:56.25 | 2:32.98 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 368 | 33.66 | 1:11.70 | 1:58.79 | 2:33.61 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 309 | 33.82 | 1:16.50 | 2:06.80 | 2:42.71 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mads Witthøft | 2000 | 282 | 40.01 | 1:19.12 | 2:09.69 | 2:47.69 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Mike Johansen | 2001 | 280 | 40.22 | 1:21.48 | 2:12.73 | 2:48.18 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | 279 | 36.37 | 1:20.26 | 2:12.02 | 2:48.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 268 | 39.05 | 1:21.82 | 2:14.62 | 2:50.63 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Johan Theis Møller | 2000 | 260 | 38.97 | 1:22.63 | 2:12.51 | 2:52.38 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Filip Hinderup | 2001 | 242 | 39.71 | 1:24.29 | 2:18.38 | 2:56.43 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Kristian Torp | 2000 | 242 | 38.76 | 1:23.90 | 2:17.47 | 2:56.47 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Frederik Røgind | 2001 | 229 | 37.61 | 1:26.16 | 2:19.05 | 2:59.73 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | 225 | 42.93 | 1:28.77 | 2:19.98 | 3:00.87 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Gustav Baarupdal | 2000 | 221 | 41.10 | 1:28.84 | 2:21.75 | 3:01.92 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Tobias Hufeldt | 2001 | 221 | 38.78 | 1:26.83 | 2:20.44 | 3:02.03 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 208 | 41.74 | 1:29.27 | 2:24.89 | 3:05.53 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Magnus Windahl | 2000 | 204 | 44.19 | 1:33.32 | 2:27.01 | 3:06.78 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Gustav Sidenius | 2001 | 204 | 44.22 | 1:29.13 | 2:29.93 | 3:06.95 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 193 | 45.55 | 1:31.96 | 2:28.27 | 3:10.18 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
22 | Roar Andersen | 2001 | 189 | 44.42 | 1:32.79 | 2:30.22 | 3:11.78 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Alexander Guldbjørn | 2001 | 165 | 43.32 | 1:32.31 | 2:35.22 | 3:20.68 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sebastian Nordly | 2001 | 140 | 46.15 | 1:37.28 | 2:46.71 | 3:31.62 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Emil Mortensen | 2001 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Mads Møller | 2000 | DSQ | 1 hånd i vend v125m | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 327 | 34.57 | 1:14.40 | 2:03.25 | 2:39.67 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Ole Damgaard | 2002 | 320 | 36.10 | 1:15.95 | 2:05.80 | 2:40.90 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 215 | 42.15 | 1:28.18 | 2:23.73 | 3:03.47 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Anders Skousen | 2002 | 170 | 45.42 | 1:32.19 | 2:35.43 | 3:18.52 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 169 | 46.65 | 1:37.34 | 2:31.99 | 3:18.90 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 155 | 46.14 | 1:35.88 | 2:35.82 | 3:24.54 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Mads Baltzer | 2002 | 149 | 51.81 | 1:42.48 | 2:45.59 | 3:27.37 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
8 | Valentin Wahl | 2003 | 145 | 52.53 | 1:45.95 | 2:42.85 | 3:29.51 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | 143 | 45.27 | 1:38.20 | 2:41.21 | 3:30.33 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | 120 | 50.52 | 1:48.19 | 2:58.03 | 3:42.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Marius Bugge | 2003 | 110 | 52.66 | 1:50.28 | 2:57.47 | 3:49.40 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 108 | 1:00.33 | 1:57.69 | 3:01.34 | 3:50.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Alexander Platzer | 2002 | 108 | 55.26 | 1:55.66 | 2:58.28 | 3:50.98 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Elia Latta | 2002 | 104 | 1:03.31 | 2:04.16 | 3:03.09 | 3:53.48 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Casper Koch | 2002 | 103 | 57.08 | 1:49.42 | 3:00.19 | 3:54.33 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Gustav Chappel | 2002 | 93 | 59.89 | 1:57.00 | 3:08.23 | 4:02.55 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Carl Rosenquist | 2003 | 91 | 1:03.69 | 2:04.84 | 3:12.01 | 4:04.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Kevin Liang | 2002 | 85 | 58.87 | 2:04.71 | 3:10.03 | 4:10.27 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
- | Arthur Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Alexander Tullberg | 2003 | DSQ | Ej fort. bev v/75 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Andreas Gammelgaard | 2002 | DSQ | 1 hånd i vend v/25 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Marco Knudsen | 2003 | DSQ | Afs. på mave v/100 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:35 |