Resultat för GTI Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2013 |
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Viereck | 1997 | 494 | 29.41 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Christine Pedersen | 1993 | 479 | 29.71 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Annika Lundh | 1997 | 449 | 30.35 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | 434 | 30.70 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 408 | 31.33 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Klara Andersson | 1997 | 382 | 32.02 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
7 | Freja Loop | 1997 | 313 | 34.24 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 253 | 36.76 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristine Barrett | 1998 | 556 | 28.27 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 521 | 28.88 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Simone Bukholt | 1999 | 493 | 29.43 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 486 | 29.57 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 482 | 29.64 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Alice Edfast | 1998 | 437 | 30.62 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
7 | Nathalie Lindh | 1998 | 437 | 30.63 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Amalie Lange | 1998 | 430 | 30.79 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 407 | 31.36 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 404 | 31.44 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilda Edlund | 1998 | 402 | 31.50 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Caroline Johansen | 1999 | 400 | 31.55 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Olivia Torres | 1999 | 399 | 31.58 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Laura Hartz | 1998 | 371 | 32.33 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Caroline Strandberg | 1998 | 359 | 32.71 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Alberte Høgh | 1999 | 356 | 32.78 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | 354 | 32.85 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Louise Nicolaisen | 1998 | 346 | 33.09 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Julie Rask | 1999 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 485 | 29.58 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 462 | 30.07 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tove Lennartsson | 2000 | 441 | 30.54 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | 427 | 30.87 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 405 | 31.42 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 396 | 31.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Emilie Larsen | 2001 | 392 | 31.76 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Liva Schmid | 2000 | 383 | 32.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 381 | 32.05 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicoline Fejer | 2001 | 373 | 32.29 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Annabella B. Wammen | 2000 | 334 | 33.50 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 298 | 34.80 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 289 | 35.13 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | 282 | 35.42 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Camilla Andersen | 2001 | 276 | 35.68 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
16 | Frida Jørgensen | 2001 | 124 | 46.54 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 495 | 29.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Emmy Nordström | 2002 | 355 | 32.81 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
3 | Lærke Knak | 2002 | 349 | 33.01 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sofie Krühlmann | 2002 | 335 | 33.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 306 | 34.47 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 295 | 34.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Anna Enevoldsen | 2002 | 271 | 35.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Emma Petersen | 2002 | 259 | 36.46 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | 253 | 36.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anika Hedegaard | 2002 | 249 | 36.91 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Julie S. S. Mortensen | 2002 | 247 | 37.03 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 237 | 37.53 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Maria Lund | 2003 | 226 | 38.12 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Amalie Michelsen | 2003 | 226 | 38.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Ida Young Iversen | 2002 | 216 | 38.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Emilie Meng | 2003 | 212 | 38.98 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Ida Boe Rasmussen | 2003 | 207 | 39.30 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
18 | Henriette P. Hjerling | 2002 | 198 | 39.84 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 195 | 40.03 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
20 | Ronja Henriksen | 2002 | 192 | 40.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Olivia Brophy | 2002 | 192 | 40.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 191 | 40.37 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
23 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 190 | 40.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 187 | 40.63 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
25 | Caroline H. U. Jepsen | 2002 | 184 | 40.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Emma Christine Thinggaard | 2003 | 177 | 41.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Emma Bille Engell | 2002 | 175 | 41.49 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Nadija Grønning Poulsen | 2002 | 174 | 41.57 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
29 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 172 | 41.80 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
30 | Caroline Bendtsen | 2002 | 167 | 42.19 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
31 | Caroline R. Engmark | 2003 | 140 | 44.74 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
32 | Michéle Maj Berggrein | 2002 | 121 | 46.96 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler 1 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Astrid Nilsson | 2004 | 242 | 37.27 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
2 | Josefine Krumbak | 2004 | 188 | 40.52 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 184 | 40.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Caroline Holm | 2004 | 172 | 41.80 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 160 | 42.79 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Clara Schmedes | 2004 | 130 | 45.85 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Anna Larsen | 2004 | 128 | 46.03 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Clara Pedersen | 2004 | 128 | 46.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | 127 | 46.16 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Mathilde Ramlow | 2004 | 125 | 46.38 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Selma Kobberø | 2004 | 120 | 47.10 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Nicoline H Baadsgaard | 2004 | 107 | 48.85 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 88 | 52.18 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Esmeralda Johansen | 2004 | 87 | 52.43 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Alma Jørgensen | 2004 | 84 | 52.98 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 82 | 53.33 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Josefine Fejer | 2004 | 80 | 53.87 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Asta Palmund | 2005 | 79 | 53.96 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Julie Nelkop | 2004 | 74 | 55.33 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | 64 | 57.88 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Isabel Refdahl Thoudahl | 2005 | 62 | 58.44 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 57 | 1:00.17 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
23 | Smilla Askvig | 2004 | 57 | 1:00.22 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Annika Britt Larsen | 2005 | 54 | 1:01.31 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Freja Lemann Bunch | 2004 | 52 | 1:02.11 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Signe Breitner Riisberg | 2005 | 51 | 1:02.55 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
27 | Ida Mørk | 2004 | 47 | 1:04.13 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Ida Hebsgaard Nielsen | 2005 | 43 | 1:05.93 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
29 | Natacha Munch | 2005 | 42 | 1:06.47 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Anne Hebsgaard Nielsen | 2005 | 42 | 1:06.48 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
31 | Nicoline Winther Olsen | 2005 | 32 | 1:12.90 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Gummer | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:33 |