2017-12-14   05:17:18
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lohi-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

25.5.2013

Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  19:37   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2013         
 
 
Laji 19, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Ojakippola  1999    371  32.07        1:09.33   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Juho Kaikkonen  1999    337  32.53        1:11.53   
  Oulun Lohet                   
                     
Aukusti Ylitervo  1999    336  33.89        1:11.62   
  Oulun Lohet                   
                     
Konsta Kallinen  1999    316  34.31        1:13.11   
  Oulun Lohet                   
                     
Topias Nygård  2000    274  35.13        1:16.66   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Joonas Kuitunen  2000    229  37.27        1:21.40   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ossi Nikula  2000    217  39.45        1:22.84   
  Nivalan Saukot                   
                     
Jere Lotvonen  2000    211  37.93        1:23.68   
  Oulun Lohet                   
                     
Topi Lukkarinen  2000    209  40.16        1:23.88   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
10  Veikko Romppainen  2000    199  40.22        1:25.23   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Taneli Juutinen  2000    172  41.50        1:29.49   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
12  Julius Kuitunen  2002    127  43.96        1:38.88   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Paavo Anttila  2000    124  47.47        1:39.88   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Roope Ruohtula  2000    114  47.33        1:42.49   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Arttu Pirneskoski  2000              DNF   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Tino Oittinen  2002              DSQ   
  Swimming Club Vuokatti                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 19, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elias Päivinen  1997    471  29.73        1:04.03   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Kaj Smeds  1998    455  30.11        1:04.73   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Riku Ylikärppä  1998    434  29.32        1:05.76   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Tuomas Lohiniva  1997    370  32.27        1:09.38   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Pyry Kurkinen  1998    344  33.98        1:11.05   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Kim Tiainen  1998    327  33.62        1:12.26   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Kaius Kejonen  1998    326  34.37        1:12.34   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Severi Lieto  1998    306  33.96        1:13.91   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Lauri Tapio  1998    303  33.23        1:14.12   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
10  Sami Orenius  1998    283  32.87        1:15.87   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  Topi Puurunen  1998    276  34.94        1:16.46   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Nikke Heikkinen  1998    240  35.51        1:20.11   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
13  Santeri Pesonen  1997    129  42.28        1:38.44   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Antti Ivanoff  1998              DNS   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
 
Laji 19, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Arttu Erkinaro  1992    633  27.71        58.01   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jere Laukkanen  1993    615  28.03        58.56   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Jesse Laukkanen  1996    536  28.58        1:01.32   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Mikko Alpola  1989    527  29.64        1:01.67   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Santeri Teppola  1994    444  30.00        1:05.28   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tomi Leppälä  1994    438  30.13        1:05.59   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Robin Thodin  1995    435  31.13        1:05.72   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Tuomas Järvelä  1994    422  31.55        1:06.42   
  Oulun Lohet                   
                     
Toni Takkinen  1995    414  31.92        1:06.82   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
10  Niko Blankenstein  1996    319  34.57        1:12.86   
  Oulun Lohet                   
                     
11  Atte Lassila  1995    293  33.06        1:15.00   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Tapio Uusitalo  1995              DNS   
  Tornion Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  19:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare