2017-12-14   05:23:28
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lohi-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

25.5.2013

Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:51   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2013         
 
 
Laji 16, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mia Pentti  2002    341  34.96        1:14.52   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Madeleine Hiltunen  2003    306  37.14        1:17.25   
  Oulun Lohet                   
                     
Isa Vehkaoja  2002    294  37.82        1:18.28   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Nea Nygård  2002    289  37.86        1:18.75   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Liisa Ryhänen  2002    282  37.64        1:19.31   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    278  38.16        1:19.71   
  Oulun Lohet                   
                     
Hanna Lundberg  2002    267  39.53        1:20.85   
  Luleå Simsällskap                   
                     
Noora Räsänen  2002    256  39.92        1:21.93   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Senni Jouhten  2002    255  38.27        1:22.10   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
10  Peppi Palokangas  2002    254  40.02        1:22.12   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  Pauliina Lohilahti  2002    219  42.09        1:26.38   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Henna Hökkä  2003    218  40.44        1:26.44   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Nita Poutiainen  2003    213  41.79        1:27.12   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Amalia Siekkinen  2002    213  42.25        1:27.13   
  Oulun Lohet                   
                     
15  Roosa Rissanen  2002    213  42.51        1:27.17   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Aada Sulasalmi  2002    211  41.72        1:27.38   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
17  Alina Huotari  2002    211  42.89        1:27.42   
  Oulun Lohet                   
                     
18  Katariina Kourula  2002    207  42.12        1:28.01   
  Kemin Uimaseura                   
                     
19  Viivi Merisalo  2002    206  41.83        1:28.14   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
20  Alva Gonzales Glanberg  2002    204  42.94        1:28.43   
  Luleå Simsällskap                   
                     
21  Enni-Sofia Perätalo  2002    202  41.59        1:28.67   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
22  Iina Elorinne  2002    201  42.19        1:28.86   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
23  Petra Ansaranta  2004    193  42.32        1:30.10   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
24  Emma Hämäläinen  2003    190  43.42        1:30.45   
  Vieskan Uimarit                   
                     
25  Laura Heikkilä  2002    188  43.78        1:30.78   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
26  Emma Laatikainen  2003    184  44.65        1:31.54   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
27  Reeta Kallunki  2003    180  44.69        1:32.09   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
28  Olivia Nurkkala  2002    178  43.46        1:32.43   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
29  Kiia Karhu  2002    173  45.26        1:33.36   
  Vieskan Uimarit                   
                     
30  Pinja Taskila  2004    172  44.68        1:33.52   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
31  Veera Paasovaara  2003    171  45.36        1:33.80   
  Oulun Lohet                   
                     
32  Mathilda Puutio  2003    170  44.09        1:33.85   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
33  Veera Lahtinen  2002    157  45.77        1:36.34   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
34  Liina Salin  2002    152  46.44        1:37.40   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
35  Lilja Ukkola  2004    152  45.88        1:37.47   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
36  Jessica Ingalsuo  2002    149  46.52        1:38.05   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
37  Olga Emilia Mattila  2004    144  49.69        1:39.12   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
38  Siiri Keisu  2003    141  46.97        1:39.93   
  Oulun Lohet                   
                     
39  Minja Lukkari  2003    138  46.25        1:40.52   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
40  Tinja Harju  2002    135  48.60        1:41.40   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
41  Jenni Kiviniemi  2003    131  47.78        1:42.32   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
42  Laura Lahtinen  2003    127  45.90        1:43.47   
  Kemin Uimaseura                   
                     
43  Reetta Kari  2003    127  49.09        1:43.57   
  Oulun Lohet                   
                     
44  Hilla Saastamoinen  2003    124  51.23        1:44.41   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
45  Malla Juutinen  2003    121  50.56        1:45.09   
  Oulun Lohet                   
                     
46  Miina Laukka  2003    118  50.98        1:46.12   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
47  Aada Kivi  2003    108  51.92        1:49.19   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
48  Anna Brännström  2003    81  56.93        1:59.96   
  Luleå Simsällskap                   
                     
49  Salla-Maaria Kauppinen  2002    67  59.23        2:07.70   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Peppi Palokangas  2002              DNS   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Seela Kari  2003              DNS   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 16, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mari Hyvönen  2000    505  31.64        1:05.38   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Jenni Lampi  2000    495  31.12        1:05.82   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Katri Hurskainen  2000    481  31.96        1:06.45   
  Oulun Lohet                   
                     
Emmi Tikkanen  2000    478  31.99        1:06.58   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Kaisa Pulkkinen  2000    473  31.85        1:06.80   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Riikka Lahtinen  2000    458  32.81        1:07.52   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jenni Louhimo  2001    457  32.46        1:07.56   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Fanny Pesonen  2000    444  32.54        1:08.22   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Heidi Kivioja  2000    420  33.89        1:09.48   
  Vieskan Uimarit                   
                     
10  Nelle Ojakippola  2001    420  33.60        1:09.50   
  Vieskan Uimarit                   
                     
11  Milla Kortetjärvi  2000    385  34.11        1:11.56   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Amanda Kankkunen  2000    383  33.46        1:11.66   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
13  Sarah Jonsson  2001    374  34.60        1:12.26   
  Luleå Simsällskap                   
                     
14  Niina Roiko-Jokela  2001    372  35.44        1:12.36   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
15  Katariina Jyrälä  2000    369  34.76        1:12.58   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Fanny Renvall  2000    366  33.01        1:12.78   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
17  Susanna Palojärvi  2001    366  34.57        1:12.79   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
18  Seela Peuralahti  2001    362  34.62        1:13.00   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
19  Sanni Kramsu  2000    355  35.48        1:13.48   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
20  Aino Mononen  2001    349  35.45        1:13.93   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
21  Unna Sinivuori  2000    343  36.71        1:14.36   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
22  Anni Rajaniemi  2000    337  35.90        1:14.79   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
23  Jenna Jokikokko  2000    332  36.21        1:15.17   
  Kuusamon Erä-Veikot                   
                     
24  Mari Hekkala  2000    332  36.12        1:15.18   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
25  Anna-Sofia Brännkärr  2001    330  37.45        1:15.30   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
26  Jenni Kangas  2000    324  35.75        1:15.81   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
27  Niina Piipponen  2000    316  36.70        1:16.43   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
28  Veera Leinonen  2000    307  1:17.18        1:17.18   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
29  Fanni Heikkinen  2001    304  36.91        1:17.38   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
30  Jutta Nikupeteri  2001    300  37.73        1:17.76   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
31  Silja Vilmilä  2001    298  37.63        1:17.87   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
32  Sanna Rantakokko  2000    296  37.35        1:18.12   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
33  Sanni Lampi  2001    294  37.49        1:18.28   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
34  Emma Pajuluoma  2001    285  38.54        1:19.05   
  Oulun Lohet                   
                     
35  Ida Sirniö  2001    281  38.26        1:19.44   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
36  Olivia Viitala  2000    279  37.13        1:19.60   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
37  Anni Niemistö  2001    276  37.54        1:19.88   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
38  Noora Leppänen  2001    270  37.92        1:20.50   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
39  Aino Rämäkkö  2001    254  39.36        1:22.14   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
40  Elizaveta Parfenova  2001    253          1:22.30   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
41  Moa Gustafsson  2001    249  39.78        1:22.73   
  Luleå Simsällskap                   
                     
42  Sara Brännström  2001    247  39.09        1:22.98   
  Luleå Simsällskap                   
                     
43  Ruusa Eiserbeck  2001    243  40.34        1:23.37   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
44  Matilda Lindberg  2000    233  39.38        1:24.54   
  Oulun Lohet                   
                     
45  Netta Kolistaja  2001    232  39.25        1:24.73   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
46  Noora Moilanen  2001    227  39.49        1:25.25   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
47  Aliina Mustonen  2000    223  40.30        1:25.75   
  Oulun Lohet                   
                     
48  Sara-Sofia Tapio  2000    223  40.30        1:25.76   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
49  Kaisa Koskela  2001    214  41.39        1:26.99   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
50  Iisa Kivioja  2000    209  41.03        1:27.61   
  Oulun Lohet                   
                     
51  Emilia Härkönen  2001    208  42.07        1:27.81   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
52  Jasmin Puhakka  2000    204  42.14        1:28.42   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
53  Matilda Lindholm  2001    195  44.45        1:29.66   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
54  Tiia Kivi  2000    195  42.51        1:29.75   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
55  Marleena Potila  2000    184  42.37        1:31.54   
  Oulun Lohet                   
                     
56  Inga-Maarit Viitanen  2001    171  44.38        1:33.63   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
                     
57  Kristiina Ruotsalainen  2001    164  45.49        1:34.99   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
58  Maija Pospiech  2000    163  44.77        1:35.32   
  Oulun Lohet                   
                     
59  Tia Leskinen  2001    162  45.66        1:35.51   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
60  Sofia Saukko  2001    158  46.27        1:36.12   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
61  Ida-Lotta Räsänen  2001    154  45.56        1:36.98   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
62  Anni Turunen  2001    134  46.55        1:41.73   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
63  Katariina Niemelä  2001    124  49.58        1:44.38   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
64  Hanna Fält  2001    108  51.70        1:49.15   
  Oulun Lohet                   
                     
65  Noora Vainio  2001    105  51.37        1:50.19   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
66  Jenni Lahti  2001    103  50.95        1:51.08   
  Oulun Lohet                   
                     
Melina Myllyaho  2001              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Sini-Maria Fingerroos  2000              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare