2017-12-14   14:22:35
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lohi-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

25.5.2013

Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:21   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2013         
 
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Moilanen  2001    282  34.90        1:11.51   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Veeti Ruohtula  2001    262  1:13.26        1:13.26   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Paavo Erkinaro  2003    257  36.00        1:13.71   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Perttu Somero  2001    254  35.98        1:14.00   
  Lahden Kaleva                   
                     
Lukas Kalliokoski  2001    225  36.99        1:17.09   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Valtteri Taskinen  2002    223  35.87        1:17.27   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tiitus Taskila  2001    223  37.54        1:17.35   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Miiro Vartiainen  2001    219  38.74        1:17.71   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Jesse Anttila  2002    214  38.89        1:18.38   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
10  Ronny Brännkärr  2002    212  36.96        1:18.58   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
11  Ahti Saarela  2002    210  37.77        1:18.82   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Tuomas Karjalainen  2001    207  38.54        1:19.27   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Niko Pelkonen  2001    204  38.47        1:19.64   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Tomi Nikula  2001    203  38.61        1:19.79   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
15  Niklas Raesalmi  2002    200  39.19        1:20.19   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Anton Ylihannu  2001    187  38.77        1:22.00   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
17  Valtteri Laaninen  2001    170  42.09        1:24.63   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
18  Atte Ervasti  2001    162  41.00        1:25.95   
  Oulun Lohet                   
                     
19  Toni Lipponen  2003    159  42.26        1:26.53   
  Kemin Uimaseura                   
                     
20  Aatu Pirneskoski  2001    153  43.25        1:27.54   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
21  Lauri Saarela  2003    152  41.29        1:27.82   
  Oulun Lohet                   
                     
22  Aleksi Rajaniemi  2002    147  42.29        1:28.83   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
23  Leevi Kärnä  2001    137  40.78        1:30.87   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
23  Magnus Kuitunen  2004    137  43.51        1:30.87   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
25  Juhani Tapio  2002    131  45.01        1:32.15   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
26  Albin Eriksson  2003    123  44.69        1:34.12   
  Luleå Simsällskap                   
                     
27  Henrik Siltari  2002    122  43.06        1:34.41   
  Kemin Uimaseura                   
                     
28  Samu Moilanen  2003    111  43.11        1:37.52   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
29  Niklas Nygård  2001    108  45.81        1:38.47   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
30  Juho Kallunki  2001    106  44.91        1:38.86   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
31  Olli-Pekka Pietarila  2003    106  47.54        1:39.01   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
32  Kasper Lytz  2003    101  47.92        1:40.52   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
33  Aleksanteri Angelva  2001    96  48.76        1:42.30   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
34  Atte Kärkkäinen  2001    79  51.74        1:49.27   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
35  Sihan Yu  2003    56  55.45        2:02.30   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Konsta Kallinen  1999    484  28.63        59.71   
  Oulun Lohet                   
                     
Jere Ojakippola  1999    468  29.01        1:00.42   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Jaakko Liedevaara  1999    405  30.87        1:03.36   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Juho Laatikainen  1999    392  31.23        1:04.08   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Olli Huuskonen  1999    379  31.44        1:04.79   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jere Lotvonen  2000    355  31.52        1:06.19   
  Oulun Lohet                   
                     
Aleksanteri Semach  1999    331  32.91        1:07.77   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Konsta Heikkinen  1999    313  32.70        1:09.09   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Jere Kerttula  1999    310  33.92        1:09.24   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Topi Lukkarinen  2000    307  34.31        1:09.50   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
11  Taneli Juutinen  2000    302  32.26        1:09.91   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
12  Kosti Kaaresvirta  1999    296  34.85        1:10.34   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
13  Joonas Pulkkinen  1999    293  32.80        1:10.60   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Joakim Hänninen  2000    289  34.61        1:10.90   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
15  Valtteri Lieto  1999    287  33.82        1:11.09   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Antero Korhonen  2000    282  33.72        1:11.51   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
17  Oskari Neuvonen  2000    278  35.48        1:11.80   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
18  Mika Hurula  1999    275  34.75        1:12.09   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
19  Anton Ukkola  2000    272  35.01        1:12.37   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
20  Onni Kartimo  2000    269  34.48        1:12.64   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
21  Joona Korhonen  1999    266  35.90        1:12.91   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
22  Petteri Mikkola  1999    262  35.76        1:13.26   
  Oulun Lohet                   
                     
23  Veikko Romppainen  2000    261  35.57        1:13.32   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
24  Joona Tikka  2000    260  35.22        1:13.48   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
25  Roope Ruohtula  2000    243  34.76        1:15.17   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
26  Toni Keränen  2000    238  34.55        1:15.63   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
27  Aleksi Länkinen  2000    226  38.23        1:16.97   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
28  Miikka Huotari  2000    226  37.43        1:16.98   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
29  Tommy Iivanainen  2000    210  38.14        1:18.81   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
30  Eero Ryhänen  2000    191  38.68        1:21.32   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
31  Ville-Veikko Valkeasuo  2000    191  38.78        1:21.37   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
32  Luka Brännlund  2000    178  38.86        1:23.29   
  Oulun Lohet                   
                     
33  Samu Peltonen  2000    166  40.65        1:25.27   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
34  Eetu Elorinne  2000    154  42.33        1:27.39   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
35  Atte Roivainen  1999    131  44.24        1:32.32   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
36  Juuso Tervo  1999    97  46.20        1:41.82   
  Oulun Lohet                   
                     
Arttu Pirneskoski  2000              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare