2017-12-14   05:16:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lohi-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:17   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2013         
 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Konsta Kallinen  1999    365          33.62   
  Oulun Lohet                   
Roope Eiserbeck  1999    336          34.57   
  Joensuun Uimaseura                   
Juho Laatikainen  1999    325          34.96   
  Swimming Club Vuokatti                   
Juho Kaikkonen  1999    297          36.00   
  Oulun Lohet                   
Veeti Ruohtula  2001    280          36.74   
  Joensuun Uimaseura                   
Konsta Heikkinen  1999    268          37.28   
  Swimming Club Vuokatti                   
Onni Kartimo  2000    262          37.56   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Oskari Valkonen  1999    245          38.41   
  Swimming Jyväskylä                   
Taneli Juutinen  2000    241          38.61   
  Kemin Työväen Uimarit                   
10  Joonas Pulkkinen  1999    240          38.67   
  Oulun Lohet                   
11  Topi Lukkarinen  2000    226          39.46   
  Swimming Club Rovaniemi                   
12  Joona Korhonen  1999    224          39.55   
  Swimming Club Vuokatti                   
13  Joakim Hänninen  2000    216          40.01   
  Kokkolan Uimaseura                   
14  Petteri Mikkola  1999    214          40.14   
  Oulun Lohet                   
15  Toni Keränen  2000    212          40.30   
  Swimming Club Vuokatti                   
16  Arttu Pirneskoski  2000    210          40.43   
  Kemin Työväen Uimarit                   
17  Roope Ruohtula  2000    200          41.09   
  Joensuun Uimaseura                   
18  Miiro Vartiainen  2001    198          41.23   
  Joensuun Uimaseura                   
19  Rasmus Andreasson  2000    173          43.10   
  Luleå Simsällskap                   
20  Antero Korhonen  2000    152          45.01   
  Swimming Club Rovaniemi                   
21  Leevi Kärnä  2001    143          45.91   
  Kajaanin Uimaseura                   
22  Eero Ryhänen  2000    136          46.74   
  Iisalmen Uimarit                   
23  Lenni Liimatta  2002    128          47.61   
  Kokkolan Uimaseura                   
24  Atte Roivainen  1999    84          54.75   
  Iisalmen Uimarit                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tobias Rohtmets  1998    398          32.67   
  Oulun Lohet                   
Juho Herva  1998    395          32.76   
  Oulun Lohet                   
Kaius Kejonen  1998    373          33.38   
  Oulun Uinti 1906                   
Joel Tarvainen  1998    340          34.44   
  Kokkolan Uimaseura                   
Ville Leskinen  1997    311          35.46   
  Kuopion Uimaseura                   
Lauri Tapio  1998    295          36.09   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Teemu Rahikainen  1998    252          38.02   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
Tuomas Kärkkäinen  1998    233          39.06   
  Oulun Uinti 1906                   
Antti Ivanoff  1998    195          41.43   
  Kajaanin Uimaseura                   
10  Julius Kallio  1997    79          56.00   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Ihalainen  1996    551          29.32   
  Kuopion Uimaseura                   
Santeri Teppola  1994    378          33.24   
  Oulun Uinti 1906                   
Niko Blankenstein  1996    349          34.12   
  Oulun Lohet                   
Toni Takkinen  1995    346          34.24   
  Kuopion Uimaseura                   
Valtteri Viitanen  1993    333          34.65   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
Ilari Ainasoja  1995    326          34.91   
  Nivalan Saukot                   
Janne Tampio  1993    324          35.00   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
Eetu Kokkinen  1995    322          35.04   
  Kuopion Uimaseura                   
Teemu Peteri  1993    284          36.54   
  Oulun Lohet                   
10  Joni Juntunen  1993    139          46.40   
  Oulun Lohet                   
11  Perttu Ylä-Sahra  1994    135          46.77   
  Swimming Jyväskylä                   
12  Tuomas Kojo  1977    27          1:20.13   
  Oulun Lohet                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  14:17 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:13   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2013         
 
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Reetta-Maija Perätalo  2000    488          34.36   
  Oulun Uinti 1906                   
Emmi Tikkanen  2000    471          34.76   
  Iisalmen Uimarit                   
Katri Hurskainen  2000    442          35.52   
  Oulun Lohet                   
Sanni Lampi  2001    389          37.05   
  Swimming Jyväskylä                   
Oona Toivola  2001    376          37.46   
  Swimming Club Vuokatti                   
Aino Mononen  2001    376          37.47   
  Joensuun Uimaseura                   
Kaisa Pulkkinen  2000    375          37.50   
  Tornion Uimaseura                   
Henna Haipus  2001    370          37.66   
  Kempeleen Pyrintö                   
Mari Hekkala  2000    338          38.84   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Katriina Korpi  2000    324          39.38   
  Oulun Lohet                   
11  Sanni Kramsu  2000    316          39.72   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Jonna Airisniemi  2000    309          40.00   
  Kemijärven Kaiku                   
13  Ada Niskala  2000    307          40.09   
  Swimming Club Rovaniemi                   
13  Heidi Kivioja  2000    307          40.09   
  Vieskan Uimarit                   
15  Fanny Renvall  2000    303          40.28   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
16  Iida-Maria Laine  2001    299          40.43   
  Oulun Lohet                   
17  Anna-Sofia Brännkärr  2001    291          40.81   
  Kemin Työväen Uimarit                   
18  Neariina Peltoniemi  2000    277          41.51   
  Kempeleen Pyrintö                   
19  Olivia Viitala  2000    266          42.04   
  Kokkolan Uimaseura                   
20  Ella Meriläinen  2000    255          42.64   
  Oulun Uinti 1906                   
21  Elizaveta Parfenova  2001    250          42.93   
  Kemijärven Kaiku                   
22  Sarah Jonsson  2001    247          43.09   
  Luleå Simsällskap                   
23  Sini-Maria Fingerroos  2000    237          43.71   
  Oulun Uinti 1906                   
24  Matilda Lindberg  2000    236          43.74   
  Oulun Lohet                   
25  Jemina Colley  2000    235          43.84   
  Oulun Uinti 1906                   
26  Anna-Krista Neuvonen  2000    230          44.15   
  Oulun Uinti 1906                   
27  Noora Moilanen  2001    216          45.10   
  Kempeleen Pyrintö                   
28  Ruusa Eiserbeck  2001    213          45.29   
  Joensuun Uimaseura                   
29  Sara-Sofia Tapio  2000    212          45.33   
  Kemin Työväen Uimarit                   
30  Ella Takalo  2000    209          45.55   
  Kempeleen Pyrintö                   
31  Emilia Härkönen  2001    208          45.60   
  Kokkolan Uimaseura                   
32  Kaisa Koskela  2001    200          46.20   
  Kempeleen Pyrintö                   
33  Matilda Lindholm  2001    195          46.66   
  Kokkolan Uimaseura                   
34  Moa Gustafsson  2001    190          47.06   
  Luleå Simsällskap                   
35  Aliina Mustonen  2000    189          47.08   
  Oulun Lohet                   
36  Inga-Maarit Viitanen  2001    183          47.58   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
37  Emma Pajuluoma  2001    182          47.70   
  Oulun Lohet                   
38  Sara Brännström  2001    182          47.71   
  Luleå Simsällskap                   
39  Sofia Saukko  2001    180          47.86   
  Swimming Club Rovaniemi                   
40  Ida-Lotta Räsänen  2001    177          48.17   
  Kajaanin Uimaseura                   
41  Lova Lindvall  2002    159          49.93   
  Luleå Simsällskap                   
42  Roosa Leinonen  2001    148          51.15   
  Kempeleen Pyrintö                   
43  Tiia Kivi  2000    145          51.44   
  Kokkolan Uimaseura                   
44  Netta Kolistaja  2001    143          51.73   
  Swimming Club Rovaniemi                   
45  Anni Turunen  2001    142          51.80   
  Kajaanin Uimaseura                   
46  Tia Leskinen  2001    139          52.18   
  Kokkolan Uimaseura                   
47  Kiia Karhu  2002    138          52.31   
  Vieskan Uimarit                   
48  Suvi Kettunen  2001    127          53.70   
  Vieskan Uimarit                   
49  Tinja Harju  2002    126          53.92   
  Kokkolan Uimaseura                   
50  Kristiina Ruotsalainen  2001    126          53.95   
  Swimming Club Rovaniemi                   
51  Noora Vainio  2001    108          56.77   
  Kokkolan Uimaseura                   
Melina Myllyaho  2001              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Carita Heikkala  1998    468          34.83   
  Oulun Lohet                   
Kaisa Kariniemi  1999    465          34.92   
  Oulun Uinti 1906                   
Venla Niemelä  1999    433          35.75   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Jonna Laukkanen  1998    415          36.25   
  Swimming Club Vuokatti                   
Evita Riuttanen  1998    410          36.42   
  Oulun Uinti 1906                   
Emma Hällfors  1998    397          36.80   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Emma Nikula  1998    395          36.88   
  Nivalan Saukot                   
Laura Fält  1998    379          37.36   
  Oulun Lohet                   
Reetta Kantola  1998    338          38.83   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Sofia Rönkkö  1999    336          38.89   
  Kuopion Uimaseura                   
11  Nea Tainio  1999    325          39.35   
  Kemin Työväen Uimarit                   
12  Aada Illikainen  1998    323          39.42   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Siiri Ikäheimonen  1998    321          39.52   
  Oulun Lohet                   
14  Pihla Herranen  1998    282          41.26   
  Nivalan Saukot                   
15  Sanni Suomalainen  1999    271          41.80   
  Iisalmen Uimarit                   
16  Julia Larsson  1999    256          42.60   
  Luleå Simsällskap                   
17  Tiia Pudas  1999    249          42.97   
  Vieskan Uimarit                   
18  Jenni Niskanen  1999    246          43.15   
  Swimming Club Rovaniemi                   
19  Aada Ketola  1998    244          43.25   
  Swimming Club Rovaniemi                   
20  Riina Huotari  1998    211          45.39   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
21  Riikka Putkivaara  1998    209          45.56   
  Swimming Club Rovaniemi                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nina Ilola  1995    519          33.67   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Niina Pelkonen  1997    518          33.69   
  Oulun Lohet                   
Rosa Sahlström  1997    476          34.64   
  Iisalmen Uimarit                   
Janette Karppinen  1996    468          34.83   
  Oulun Lohet                   
Siiri Karvosenoja  1997    448          35.36   
  Oulun Lohet                   
Emma Väisänen  1996    374          37.53   
  Iisalmen Uimarit                   
Mila Laitala  1997    367          37.78   
  Nivalan Saukot                   
Laura Saloranta  1997    350          38.39   
  Haukiputaan Heitto                   
Kati Kemppi  1997    347          38.50   
  Swimming Jyväskylä                   
10  Ida Vuorela  1997    345          38.58   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Rosa-Maria Alaraasakka  1996    319          39.58   
  Haukiputaan Heitto                   
12  Lena Hannu  1995    318          39.61   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
13  Reetta Ekholm  1996    306          40.14   
  Iisalmen Uimarit                   
14  Milla Lackman  1997    267          41.99   
  Oulun Lohet                   
15  Miina Heikkinen  1993    73          1:04.51   
  Oulun Lohet                   
16  Riikka Peteri  1995    32          1:24.66   
  Oulun Lohet                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:13 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:43   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2013         
 
 
Laji 3, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaj Smeds  1998    551  27.55        57.19   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Jere Kotomäki  1997    526  27.75        58.11   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Riku Ylikärppä  1998    501  27.99        59.05   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Danila Dobrzhanskiy  1998    498  28.63        59.17   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Otso Oksanen  1997    460  29.19        1:00.75   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Santeri Leppälä  1998    457  29.37        1:00.89   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Santeri Keränen  1998    450  29.53        1:01.18   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Sami Orenius  1998    436  30.11        1:01.83   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Severi Lieto  1998    432  29.00        1:02.03   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Joel Tarvainen  1998    432  30.82        1:02.04   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
11  Aleksi Kanste  1998    418  29.68        1:02.72   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
12  Tobias Rohtmets  1998    403  29.90        1:03.49   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Jonas Meissner  1999    401  30.23        1:03.61   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Atte Pohjolainen  1997    399  30.33        1:03.69   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
15  Tuomas Lohiniva  1997    392  30.29        1:04.05   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Peetu Väänänen  1997    391  30.20        1:04.14   
  Vieskan Uimarit                   
                     
17  Kim Tiainen  1998    364  31.29        1:05.68   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
18  Pyry Nurmilo  1999    361  31.11        1:05.84   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
19  Ville Leskinen  1997    346  32.21        1:06.82   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
20  Matias Auvinen  1998    343  32.29        1:06.97   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
21  Ossi Nikula  2000    309  34.10        1:09.37   
  Nivalan Saukot                   
                     
22  Arttu Leppäkynnäs  1997    292  34.22        1:10.65   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
23  Teemu Rahikainen  1998    290  33.77        1:10.85   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
                     
24  Antti Ivanoff  1998    288  34.04        1:10.99   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
25  Lasse Pulkkinen  2002    257  36.11        1:13.78   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
26  Santeri Pesonen  1997    245  35.17        1:14.88   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
27  Joonas Kuitunen  2000    238  35.74        1:15.64   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
28  Juho Anttila  2000    224  36.76        1:17.15   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
29  Lauri Klemettilä  1999    219  36.96        1:17.73   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
30  Elias Juntunen  2002    199  40.49        1:20.23   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
31  Julius Kallio  1997    163  42.78        1:25.78   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 3, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Laukkanen  1993    628  26.65        54.76   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Jesse Laukkanen  1996    577  27.38        56.32   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Tapio Roiko-Jokela  1996    575  27.38        56.38   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Arttu Erkinaro  1992    560  27.26        56.91   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Aku Venhola  1990    547  27.44        57.34   
  Oulun Lohet                   
                     
Juuso Martikainen  1996    518  28.06        58.40   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Santeri Teppola  1994    490  28.47        59.50   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Robin Thodin  1995    477  28.88        1:00.00   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Tuomas Järvelä  1994    467  29.03        1:00.43   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Manu Oksanen  1995    462  29.41        1:00.67   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  Anssi Hätälä  1994    437  28.10        1:01.77   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Atte Lassila  1995    417  29.91        1:02.77   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
13  Aleksi Syrjäkoski  1996    411  29.54        1:03.05   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
14  Valtteri Viitanen  1993    401  30.28        1:03.57   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
                     
15  Ville Pakkala  1996    392  30.06        1:04.06   
  Nivalan Saukot                   
                     
16  Janne Tampio  1993    373  31.16        1:05.15   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
                     
17  Perttu Ylä-Sahra  1994    172  39.54        1:24.23   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
18  Joni Juntunen  1993    156  38.80        1:27.01   
  Oulun Lohet                   
                     
Janne Lantto  1994              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Janne Siilanen  1993              DSQ   
  Kuopion Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville-Petteri Koivumäki  1987              DNS   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  14:43 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:10   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2013         
 
 
Laji 4, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanna-Riikka Räihä  1998    581  30.28        1:02.39   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sonja Portin  1998    558  30.11        1:03.23   
  Oulun Lohet                   
                     
Tea Österlund  1998    528  30.56        1:04.42   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Tytti Karjalainen  1998    527  30.85        1:04.44   
  Oulun Lohet                   
                     
Sonja Pentti  1999    523  30.50        1:04.61   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Ilona Jakonen  1998    518  30.98        1:04.82   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Reetta Kanervo  1999    518  30.85        1:04.83   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Pauliina Siekkinen  1999    471  31.86        1:06.89   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Saana Luokkanen  1999    460  32.40        1:07.41   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
10  Emma Pärnänen  1999    437  32.73        1:08.61   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  Noora Angelva  1999    431  32.18        1:08.92   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
12  Inna Pajuluoma  1999    427  33.43        1:09.14   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Rita Valkama  1999    426  33.56        1:09.17   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
14  Milja Lahtinen  1999    416  33.72        1:09.70   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
15  Eevi Tyni  1998    410  33.89        1:10.09   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
16  Silja Saarela  1999    395  34.59        1:10.96   
  Oulun Lohet                   
                     
17  Pinja Remes  1999    394  34.25        1:10.98   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
18  Satu-Lotta Pitko  1998    379  34.51        1:11.95   
  Kemin Uimaseura                   
                     
18  Vilma Rapakko  1999    379  35.27        1:11.95   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
20  Angelica Kuoksa  2001    373  33.94        1:12.31   
  Oulun Lohet                   
                     
21  Lotta Heikkinen  1998    372  34.18        1:12.38   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
22  Heidi Blankenstein  2001    367  34.98        1:12.67   
  Oulun Lohet                   
                     
23  Milla Henriksson  1999    348  35.19        1:13.99   
  Oulun Lohet                   
                     
24  Jenni Törmänen  1998    323  35.22        1:15.86   
  Kuusamon Erä-Veikot                   
                     
25  Nora Ijäs  1999    321  36.83        1:16.01   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
26  Sini Keinänen  1999    320  35.79        1:16.12   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
27  Siiri Ikäheimonen  1998    318  36.55        1:16.27   
  Oulun Lohet                   
                     
28  Laura Härkönen  2001    317  36.52        1:16.30   
  Oulun Lohet                   
                     
29  Minttu Korhonen  1999    315  36.52        1:16.51   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
30  Anni Vainio  1998    304  37.56        1:17.39   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
31  Maria Roiko-Jokela  1998    298  36.69        1:17.88   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
32  Ninni Karppinen  1999    294  37.87        1:18.26   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
33  Riika Huttula  2001    293  36.80        1:18.37   
  Oulun Lohet                   
                     
34  Senni Keisu  2001    286  37.28        1:18.95   
  Oulun Lohet                   
                     
35  Emilia Leppänen  1999    285  38.00        1:19.07   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
36  Roosa Raiskila  1998    283  37.48        1:19.23   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
37  Anna-Krista Neuvonen  2000    281  37.32        1:19.47   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
38  Sanni Suomalainen  1999    280  39.19        1:19.59   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
39  Jemina Colley  2000    275  38.79        1:19.99   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
40  Julia Larsson  1999    275  38.46        1:20.02   
  Luleå Simsällskap                   
                     
41  Emmi Laitala  1999    275  37.65        1:20.03   
  Nivalan Saukot                   
                     
42  Nadja Hahto  1999    275  38.18        1:20.06   
  Oulun Lohet                   
                     
43  Aada Ketola  1998    245  40.08        1:23.15   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
44  Olga Heikkinen  2000    242  39.37        1:23.49   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
45  Sofia Ervasti  2001    215  40.54        1:26.85   
  Oulun Lohet                   
                     
46  Roosa Leinonen  2001    163  45.90        1:35.23   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
47  Sonja Salmimies  2004    132  50.35        1:42.15   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
Ella Meriläinen  2000              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Riina Huotari  1998              DSQ   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
  SW 10.8 Kielletty varuste tai teippaus               
                     
 
Laji 4, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Moona Mankinen  1996    614  29.76        1:01.26   
  Kuusamon Erä-Veikot                   
                     
Silja Känsäkoski  1997    604  30.04        1:01.57   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Saara Salokangas  1996    593  29.77        1:01.95   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Veera Pellinen  1997    589  30.14        1:02.09   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Aino Erkinaro  1995    540  31.39        1:03.91   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Juulia Aksila  1996    532  30.28        1:04.24   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Veera Kinnunen  1997    525  30.06        1:04.53   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Nadja Åman  1996    512  31.32        1:05.05   
  Oulun Lohet                   
                     
Nea Kuosmanen  1996    474  31.47        1:06.74   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Julia Ylihannu  1997    446  31.80        1:08.11   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Emma Väisänen  1996    409  34.61        1:10.13   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
12  Kati Kemppi  1997    385  34.57        1:11.54   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Ida Vuorela  1997    380  33.97        1:11.87   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
14  Laura Saloranta  1997    375  34.07        1:12.19   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
15  Rosa-Maria Alaraasakka  1996    344  35.47        1:14.25   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
16  Lena Hannu  1995    306  34.29        1:17.26   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
                     
17  Emma-Rita Neuvonen  1997    304  36.50        1:17.43   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
18  Krista Rautaoja  1997    287  38.73        1:18.87   
  Nivalan Saukot                   
                     
19  Essi Nampajärvi  1996    284  37.26        1:19.17   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
20  Miina Heikkinen  1993    68  59.27        2:06.96   
  Oulun Lohet                   
                     
21  Riikka Peteri  1995    37  1:11.22        2:35.64   
  Oulun Lohet                   
                     
Merja Miesmaa  1994              DNS   
  Oulun Lohet                   
                     
Reetta Ekholm  1996              DNF   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:10 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:25   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2013         
 
 
Laji 5, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aukusti Ylitervo  1999    427  39.30  1:22.25  2:07.41    2:48.62   
  Oulun Lohet                   
                     
Anton Ukkola  2000    355  41.49  1:27.03  2:13.44    2:59.22   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jaakko Liedevaara  1999    347  42.19  1:28.52  2:16.15    3:00.57   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Tuomas Saari  1999    341  42.38  1:28.46  2:15.94    3:01.64   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Olli Huuskonen  1999    341  41.92  1:28.60  2:16.46    3:01.77   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jere Kerttula  1999    332  42.03  1:29.14  2:17.17    3:03.30   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Atte Somero  1999    331  42.13  1:28.20  2:16.82    3:03.55   
  Lahden Kaleva                   
                     
Antti Hakkarainen  2000    324  42.68  1:30.21  2:18.53    3:04.77   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Jere Lotvonen  2000    318  40.66  1:27.53  2:18.12    3:06.03   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Topias Nygård  2000    301  45.53  1:33.95  2:23.07    3:09.33   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Pyry Nurmilo  1999    296  43.95  1:33.80  2:23.10    3:10.46   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
12  Kosti Kaaresvirta  1999    289  42.99  1:32.46  2:23.07    3:12.03   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
13  Roope Eiserbeck  1999    288  42.46  1:31.32  2:21.66    3:12.21   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
14  Aleksanteri Semach  1999    279  45.32  1:35.03  2:25.95    3:14.22   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
15  Lasse Pulkkinen  2002    237  49.18  1:41.69  2:33.65    3:25.20   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
16  Joakim Hänninen  2000    222  48.89  1:42.41  2:38.16    3:29.48   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
17  Noa Mäkelä  2001    210  48.26  1:42.72  2:38.62    3:33.60   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
18  Juuso Tervo  1999    198  50.73  1:46.06  2:43.34    3:37.88   
  Oulun Lohet                   
                     
19  Niklas Nygård  2001    177  52.48  1:50.17  2:49.63    3:46.18   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
20  Elias Juntunen  2002    154  52.75  1:54.13  2:56.11    3:56.47   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 5, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elias Päivinen  1997    381  40.53  1:25.71  2:10.17    2:55.05   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Markus Svanberg  1998    337  40.70  1:26.83  2:15.13    3:02.36   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Santeri Leppälä  1998    323  41.58  1:29.22  2:18.49    3:05.06   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Kristian Tiiro  1997    316  40.38  1:29.08  2:19.24    3:06.34   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Pyry Kurkinen  1998    304  39.80  1:27.42  2:17.92    3:08.88   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Nikke Heikkinen  1998    257  45.70  1:37.05  2:29.33    3:19.68   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
 
Laji 5, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tapio Roiko-Jokela  1996    520  35.66  1:15.71  1:56.65    2:37.90   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Kimmo Viinamäki  1995    297  41.67  1:29.79  2:19.92    3:10.24   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:25 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:45   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2013         
 
 
Laji 6, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anni Rajaniemi  2000    397  42.92  1:30.33  2:20.31    3:09.88   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Reetta-Maija Perätalo  2000    389  44.10  1:32.58  2:22.31    3:11.17   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Heidi Kivioja  2000    386  43.16  1:31.59  2:22.47    3:11.57   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Seela Peuralahti  2001    342  44.26  1:36.49  2:28.31    3:19.58   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Henna Haipus  2001    340  45.15  1:35.17  2:27.95    3:19.86   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Noora Siltari  2000    339  46.87  1:36.66  2:28.67    3:20.03   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Noora Leppänen  2001    289  48.94  1:44.30  2:39.11    3:31.03   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Selina Rikkonen  2000    285  45.74  1:40.79  2:36.31    3:31.92   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Annika Turpeinen  2000    285  48.94  1:44.26  2:39.87    3:32.01   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
10  Ada Niskala  2000    271  49.24  1:44.80  2:41.50    3:35.62   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
11  Moa Gustafsson  2001    263  50.19  1:54.27  2:43.08    3:37.65   
  Luleå Simsällskap                   
                     
12  Sarah Jonsson  2001    262  47.27  1:42.68  2:41.16    3:37.94   
  Luleå Simsällskap                   
                     
13  Susanna Palojärvi  2001    231  51.59  1:51.82  2:51.74    3:47.33   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Alva Gonzales Glanberg  2002    226  51.36  1:51.42  2:53.37    3:48.88   
  Luleå Simsällskap                   
                     
15  Martta Nygård  2003    181  57.13  1:59.87  3:04.27    4:06.69   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Hanna Lundberg  2002              DSQ   
  Luleå Simsällskap                   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
                     
Jenni Louhimo  2001              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
Riikka Lahtinen  2000              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Sara Brännström  2001              DSQ   
  Luleå Simsällskap                   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
                     
 
Laji 6, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaisa Kariniemi  1999    515  38.78  1:23.96  2:09.41    2:54.11   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Eveliina Palo  1999    466  41.65  1:27.67  2:14.97    2:59.93   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Janina Pyrrö  1998    465  41.78  1:27.62  2:14.93    3:00.07   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Salla Jokio  1998    462  40.37  1:26.05  2:15.03    3:00.55   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Kaisa Vulli  1999    459  41.43  1:27.76  2:14.32    3:00.83   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Alexandra Pihlajamäki  1998    452  42.44  1:29.20  2:16.55    3:01.81   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Katariina Räsänen  1999    424  43.37  1:31.36  2:19.33    3:05.69   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Adolfina Lehtonen  1999    399  43.75  1:32.02  2:21.54    3:09.57   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Iida Laukka  1998    389  43.13  1:31.66  2:21.36    3:11.15   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
10  Malla Huusko  1999    389  43.79  1:32.77  2:21.21    3:11.16   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Jonna Laukkanen  1998    376  44.24  1:32.19  2:23.14    3:13.38   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
12  Jenita Liimatta  1998    364  45.08  1:34.67  2:25.83    3:15.40   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
13  Riikka Korpi  1998    363  46.52  1:37.89  2:27.68    3:15.55   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Nora Ijäs  1999    358  44.54  1:36.22  2:26.01    3:16.49   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Elina Pulkkinen  1999    344  43.97  1:33.51  2:25.78    3:19.19   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
16  Ida-Maria Juntunen  1999    343  47.41  1:39.63  2:30.53    3:19.32   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
17  Reetta Kantola  1998    335  46.19  1:37.22  2:29.14    3:20.88   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
18  Laura Känsäkangas  1999    321  46.76  1:39.08  2:33.28    3:23.67   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
19  Emma Nikula  1998    319  46.49  1:39.66  2:32.75    3:24.24   
  Nivalan Saukot                   
                     
20  Mia-Emilia Leinonen  1998    313  46.72  1:38.28  2:32.82    3:25.58   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
21  Jenni Niskanen  1999    312  49.00  1:42.07  2:35.89    3:25.74   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
22  Emilia Leppänen  1999    303  47.87  1:41.37  2:36.21    3:27.80   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
23  Riikka Putkivaara  1998    256  49.54  1:45.81  2:42.80    3:39.64   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
 
Laji 6, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rebecca Wahlstedt  1997    636  38.39  1:19.82  2:02.18    2:42.26   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Sofia Risteelä  1993    532  37.05  1:21.47  2:06.38    2:52.23   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Reetta Pahkala  1997    520  40.03  1:24.38  2:09.98    2:53.52   
  Oulun Lohet                   
                     
Marjo Leskinen  1994    419  41.41  1:30.38  2:17.45    3:06.53   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Veera Laukkanen  1993    410  41.80  1:28.57  2:17.84    3:07.77   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Milla Lackman  1997    399  44.52  1:33.13  2:22.62    3:09.48   
  Oulun Lohet                   
                     
Jutta Kesti  1996    382  41.60  1:31.01  2:21.86    3:12.24   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Tiina Soukka  1996    315  47.84  1:40.03  2:34.54    3:25.05   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:45 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:39   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2013         
 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Paavo Erkinaro  2003    233          33.94   
  Oulun Uinti 1906                   
Magnus Kuitunen  2004    164          38.15   
  Oulun Uinti 1906                   
Toni Lipponen  2003    148          39.48   
  Kemin Uimaseura                   
Olli-Pekka Pietarila  2003    147          39.61   
  Oulun Uinti 1906                   
Lauri Saarela  2003    137          40.49   
  Oulun Lohet                   
Albin Eriksson  2003    132          40.99   
  Luleå Simsällskap                   
Samu Moilanen  2003    131          41.08   
  Kempeleen Pyrintö                   
Kasper Lytz  2003    119          42.44   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Sihan Yu  2003    73          49.85   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Eemeli Korhonen  2003    43          59.66   
  Kempeleen Pyrintö                   
11  Tim Lundberg  2005    27          1:09.50   
  Luleå Simsällskap                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noa Mäkelä  2001    286          31.73   
  Kempeleen Pyrintö                   
Veeti Ruohtula  2001    283          31.83   
  Joensuun Uimaseura                   
Jesse Anttila  2002    239          33.66   
  Kokkolan Uimaseura                   
Julius Kuitunen  2002    236          33.80   
  Oulun Uinti 1906                   
Miiro Vartiainen  2001    233          33.95   
  Joensuun Uimaseura                   
Ronny Brännkärr  2002    231          34.05   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Tiitus Taskila  2001    225          34.37   
  Oulun Uinti 1906                   
Tomi Nikula  2001    218          34.74   
  Haukiputaan Heitto                   
Ahti Saarela  2002    202          35.61   
  Oulun Lohet                   
10  Niko Pelkonen  2001    194          36.12   
  Oulun Lohet                   
11  Leevi Kärnä  2001    181          36.94   
  Kajaanin Uimaseura                   
12  Aatu Pirneskoski  2001    168          37.88   
  Kemin Työväen Uimarit                   
13  Valtteri Laaninen  2001    163          38.21   
  Oulun Uinti 1906                   
14  Aleksi Rajaniemi  2002    151          39.24   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Juhani Tapio  2002    121          42.18   
  Kemin Työväen Uimarit                   
16  Aleksanteri Angelva  2001    103          44.57   
  Swimming Club Rovaniemi                   
17  Atte Kärkkäinen  2001    101          44.80   
  Kajaanin Uimaseura                   
18  Ville Välitalo  2002    60          53.39   
  Kempeleen Pyrintö                   
19  Marcus Snåll  2002    25          1:11.39   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
Perttu Somero  2001              DSQ   
  Lahden Kaleva                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:39 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:28   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2013         
 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Ansaranta  2004    208          40.05   
  Oulun Uinti 1906                   
Lilja Ukkola  2004    190          41.26   
  Oulun Uinti 1906                   
Kiia Junttari  2004    187          41.46   
  Tornion Uimaseura                   
Pinja Taskila  2004    181          41.95   
  Oulun Uinti 1906                   
Sofia Nurkkala  2004    171          42.74   
  Kokkolan Uimaseura                   
Olga Emilia Mattila  2004    147          44.89   
  Oulun Uinti 1906                   
Saara Leinonen  2004    142          45.41   
  Tornion Uimaseura                   
Sonja Salmimies  2004    135          46.15   
  Nurmijärven Kunto                   
Iida Leskinen  2004    32          1:14.48   
  Kokkolan Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Madeleine Hiltunen  2003    339          34.00   
  Oulun Lohet                   
Liisa Ryhänen  2002    322          34.62   
  Iisalmen Uimarit                   
Nea Nygård  2002    311          34.99   
  Kokkolan Uimaseura                   
Senni Jouhten  2002    282          36.16   
  Kempeleen Pyrintö                   
Hanna Lundberg  2002    273          36.56   
  Luleå Simsällskap                   
Enni-Sofia Perätalo  2002    259          37.20   
  Oulun Uinti 1906                   
Petra Heikkinen  2002    256          37.33   
  Oulun Uinti 1906                   
Amalia Siekkinen  2002    256          37.37   
  Oulun Lohet                   
Iina Elorinne  2002    240          38.17   
  Kempeleen Pyrintö                   
10  Reeta Kallunki  2003    238          38.27   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Aada Sulasalmi  2002    238          38.29   
  Kemijärven Kaiku                   
12  Henna Hökkä  2003    233          38.53   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Emma Hämäläinen  2003    220          39.26   
  Vieskan Uimarit                   
14  Veera Paasovaara  2003    212          39.76   
  Oulun Lohet                   
15  Alva Gonzales Glanberg  2002    211          39.80   
  Luleå Simsällskap                   
16  Reetta Kari  2003    202          40.44   
  Oulun Lohet                   
17  Mathilda Puutio  2003    195          40.92   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Veera Lahtinen  2002    193          41.00   
  Kokkolan Uimaseura                   
19  Olivia Nurkkala  2002    187          41.47   
  Kokkolan Uimaseura                   
20  Minttu Vaitiniemi  2002    186          41.54   
  Swimming Club Rovaniemi                   
21  Kiia Karhu  2002    184          41.71   
  Vieskan Uimarit                   
22  Minja Lukkari  2003    180          41.99   
  Oulun Uinti 1906                   
23  Siiri Keisu  2003    174          42.47   
  Oulun Lohet                   
24  Liina Salin  2002    172          42.59   
  Kokkolan Uimaseura                   
25  Jessica Ingalsuo  2002    172          42.66   
  Kokkolan Uimaseura                   
26  Laura Lahtinen  2003    166          43.10   
  Kemin Uimaseura                   
27  Jenni Kiviniemi  2003    164          43.33   
  Oulun Uinti 1906                   
28  Iida Nissilä  2003    155          44.10   
  Oulun Lohet                   
29  Malla Juutinen  2003    155          44.17   
  Oulun Lohet                   
30  Kesia Rahkonen  2002    154          44.21   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
31  Hanna Ruha  2002    154          44.26   
  Oulun Uinti 1906                   
32  Kaisa Pylväs  2002    142          45.43   
  Vieskan Uimarit                   
33  Hilla Saastamoinen  2003    137          46.02   
  Oulun Uinti 1906                   
34  Annika Karjalainen  2003    132          46.55   
  Oulun Lohet                   
35  Miina Laukka  2003    131          46.65   
  Kempeleen Pyrintö                   
36  Emmi Eskelinen  2003    126          47.31   
  Oulun Lohet                   
37  Eeva Hahto  2002    105          50.24   
  Oulun Lohet                   
38  Anna Brännström  2003    96          51.73   
  Luleå Simsällskap                   
39  Salla-Maaria Kauppinen  2002    89          52.98   
  Kokkolan Uimaseura                   
Kiia Pakonen  2002              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:28 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:35   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2013         
 
 
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jonas Meissner  1999    422          35.53   
  Oulun Uinti 1906                   
Jere Ojakippola  1999    313          39.27   
  Vieskan Uimarit                   
Konsta Kallinen  1999    312          39.31   
  Oulun Lohet                   
Tuomas Saari  1999    301          39.79   
  Vieskan Uimarit                   
Jere Kerttula  1999    281          40.71   
  Oulun Uinti 1906                   
Juho Laatikainen  1999    270          41.25   
  Swimming Club Vuokatti                   
Juho Anttila  2000    231          43.45   
  Oulun Uinti 1906                   
Ossi Nikula  2000    217          44.38   
  Nivalan Saukot                   
Joona Tikka  2000    179          47.27   
  Swimming Jyväskylä                   
10  Juuso Tervo  1999    176          47.53   
  Oulun Lohet                   
11  Paavo Anttila  2000    148          50.39   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Lenni Liimatta  2002    131          52.40   
  Kokkolan Uimaseura                   
13  Rasmus Andreasson  2000    130          52.54   
  Luleå Simsällskap                   
14  Eetu Elorinne  2000    121          53.82   
  Kempeleen Pyrintö                   
15  Leevi Kärnä  2001    114          54.90   
  Kajaanin Uimaseura                   
16  Atte Kärkkäinen  2001    94          58.61   
  Kajaanin Uimaseura                   
17  Tim Lundberg  2005    46          1:14.08   
  Luleå Simsällskap                   
Antero Korhonen  2000              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
Samu Peltonen  2000              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
 
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaius Kejonen  1998    519          33.17   
  Oulun Uinti 1906                   
Kaj Smeds  1998    430          35.31   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Otso Oksanen  1997    414          35.77   
  Swimming Jyväskylä                   
Markus Svanberg  1998    356          37.62   
  Oulun Uinti 1906                   
Severi Lieto  1998    351          37.78   
  Oulun Uinti 1906                   
Kristian Tiiro  1997    325          38.77   
  Haukiputaan Heitto                   
Atte Pohjolainen  1997    286          40.44   
  Kuopion Uimaseura                   
Tuomas Kärkkäinen  1998    286          40.45   
  Oulun Uinti 1906                   
Matias Auvinen  1998    253          42.12   
  Swimming Jyväskylä                   
10  Lauri Tapio  1998    226          43.74   
  Kemin Työväen Uimarit                   
11  Antti Ivanoff  1998    211          44.76   
  Kajaanin Uimaseura                   
12  Teemu Rahikainen  1998    175          47.63   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
13  Julius Kallio  1997    84          1:00.73   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Lantto  1994    597          31.66   
  Oulun Lohet                   
Aku Venhola  1990    530          32.94   
  Oulun Lohet                   
Arttu Erkinaro  1992    525          33.05   
  Oulun Uinti 1906                   
Eetu Kokkinen  1995    523          33.09   
  Kuopion Uimaseura                   
Tomi Leppälä  1994    511          33.34   
  Oulun Uinti 1906                   
Henri Hurskainen  1991    486          33.92   
  Oulun Lohet                   
Vesa Ilén  1992    466          34.39   
  Swimming Jyväskylä                   
Valtteri Viitanen  1993    444          34.95   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
Aleksi Syrjäkoski  1996    383          36.71   
  Kuopion Uimaseura                   
10  Janne Siilanen  1993    358          37.55   
  Kuopion Uimaseura                   
11  Niko Blankenstein  1996    351          37.79   
  Oulun Lohet                   
12  Juuso Martikainen  1996    314          39.22   
  Kuopion Uimaseura                   
13  Toni Takkinen  1995    308          39.49   
  Kuopion Uimaseura                   
14  Kimmo Viinamäki  1995    304          39.66   
  Kemin Työväen Uimarit                   
15  Ville Pakkala  1996    263          41.61   
  Nivalan Saukot                   
16  Ilari Ainasoja  1995    263          41.62   
  Nivalan Saukot                   
17  Joni Juntunen  1993    151          50.05   
  Oulun Lohet                   
18  Perttu Ylä-Sahra  1994    144          50.87   
  Swimming Jyväskylä                   
19  Tuomas Kojo  1977    98          57.69   
  Oulun Lohet                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:35 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:55   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2013         
 
 
Laji 10, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Katri Hurskainen  2000    351          42.22   
  Oulun Lohet                   
Nelle Ojakippola  2001    342          42.60   
  Vieskan Uimarit                   
Niina Roiko-Jokela  2001    309          44.05   
  Swimming Jyväskylä                   
Amanda Kankkunen  2000    299          44.56   
  Kuopion Uimaseura                   
Selina Rikkonen  2000    285          45.25   
  Kemin Uimaseura                   
Kaisa Koskela  2001    281          45.48   
  Kempeleen Pyrintö                   
Olga Heikkinen  2000    279          45.57   
  Oulun Uinti 1906                   
Iida Kunnari  2000    273          45.90   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Moa Gustafsson  2001    273          45.90   
  Luleå Simsällskap                   
Neariina Peltoniemi  2000    273          45.90   
  Kempeleen Pyrintö                   
11  Olivia Viitala  2000    272          45.94   
  Kokkolan Uimaseura                   
12  Anni Niemistö  2001    272          45.97   
  Kemijärven Kaiku                   
13  Marleena Potila  2000    268          46.21   
  Oulun Lohet                   
14  Ella Takalo  2000    263          46.50   
  Kempeleen Pyrintö                   
15  Jutta Nikupeteri  2001    260          46.68   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Iida-Maria Laine  2001    239          47.96   
  Oulun Lohet                   
17  Emma Pajuluoma  2001    237          48.15   
  Oulun Lohet                   
18  Ida Sirniö  2001    234          48.34   
  Oulun Uinti 1906                   
19  Maija Pospiech  2000    225          48.94   
  Oulun Lohet                   
20  Jasmin Puhakka  2000    225          48.97   
  Oulun Uinti 1906                   
21  Sara Brännström  2001    225          48.98   
  Luleå Simsällskap                   
22  Veera Leinonen  2000    220          49.31   
  Kemin Työväen Uimarit                   
23  Matilda Lindholm  2001    217          49.56   
  Kokkolan Uimaseura                   
24  Fanni Heikkinen  2001    215          49.73   
  Swimming Club Vuokatti                   
25  Noora Moilanen  2001    209          50.20   
  Kempeleen Pyrintö                   
26  Iisa Kivioja  2000    207          50.34   
  Oulun Lohet                   
27  Aino Rämäkkö  2001    205          50.46   
  Oulun Uinti 1906                   
28  Silja Vilmilä  2001    202          50.73   
  Swimming Club Rovaniemi                   
29  Riina Tervo  2001    186          52.14   
  Oulun Lohet                   
30  Sara-Sofia Tapio  2000    170          53.79   
  Kemin Työväen Uimarit                   
31  Jenni Lahti  2001    163          54.53   
  Oulun Lohet                   
32  Inga-Maarit Viitanen  2001    161          54.74   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
33  Kristiina Ruotsalainen  2001    151          55.92   
  Swimming Club Rovaniemi                   
34  Hanna Fält  2001    146          56.53   
  Oulun Lohet                   
35  Suvi Kettunen  2001    143          56.94   
  Vieskan Uimarit                   
36  Tia Leskinen  2001    142          57.05   
  Kokkolan Uimaseura                   
37  Ida-Lotta Räsänen  2001    136          57.84   
  Kajaanin Uimaseura                   
38  Netta Kolistaja  2001    115          1:01.22   
  Swimming Club Rovaniemi                   
39  Anni Turunen  2001    96          1:05.04   
  Kajaanin Uimaseura                   
Enni-Sofia Perätalo  2002              DNF   
  Oulun Uinti 1906                   
Anna-Sofia Brännkärr  2001              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit                   
  SW 7.2 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä               
Emilia Härkönen  2001              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 7.2 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä               
Jenni Kangas  2000              DSQ   
  Haukiputaan Heitto                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Lova Lindvall  2002              DSQ   
  Luleå Simsällskap                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
Melina Myllyaho  2001              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
Sarah Jonsson  2001              DSQ   
  Luleå Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sofia Saukko  2001              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
 
Laji 10, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Salla Jokio  1998    495          37.66   
  Vieskan Uimarit                   
Sonja Pentti  1999    488          37.84   
  Swimming Jyväskylä                   
Nea Mäkelä  1998    473          38.23   
  Kempeleen Pyrintö                   
Janina Pyrrö  1998    458          38.65   
  Kemijärven Kaiku                   
Tytti Karjalainen  1998    454          38.77   
  Oulun Lohet                   
Aada Illikainen  1998    431          39.44   
  Oulun Uinti 1906                   
Adolfina Lehtonen  1999    397          40.53   
  Kokkolan Uimaseura                   
Eveliina Palo  1999    397          40.53   
  Kemin Uimaseura                   
Carita Heikkala  1998    396          40.58   
  Oulun Lohet                   
10  Iida Laukka  1998    388          40.83   
  Kempeleen Pyrintö                   
11  Vilma Rapakko  1999    384          40.97   
  Swimming Club Rovaniemi                   
12  Alexandra Pihlajamäki  1998    383          41.00   
  Kokkolan Uimaseura                   
13  Nea Tainio  1999    359          41.90   
  Kemin Työväen Uimarit                   
13  Roosa Raiskila  1998    359          41.90   
  Kokkolan Uimaseura                   
15  Silja Saarela  1999    357          41.97   
  Oulun Lohet                   
16  Riikka Korpi  1998    344          42.52   
  Oulun Lohet                   
17  Milja Lahtinen  1999    323          43.40   
  Kokkolan Uimaseura                   
18  Emma Pärnänen  1999    320          43.55   
  Swimming Jyväskylä                   
19  Jenni Törmänen  1998    307          44.17   
  Kuusamon Erä-Veikot                   
20  Maria Roiko-Jokela  1998    295          44.76   
  Swimming Jyväskylä                   
21  Tiia Pudas  1999    288          45.08   
  Vieskan Uimarit                   
22  Riikka Putkivaara  1998    235          48.26   
  Swimming Club Rovaniemi                   
23  Julia Larsson  1999    210          50.09   
  Luleå Simsällskap                   
24  Aada Ketola  1998    167          54.01   
  Swimming Club Rovaniemi                   
 
Laji 10, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Silja Känsäkoski  1997    646          34.46   
  Oulun Uinti 1906                   
Julia Ylihannu  1997    586          35.61   
  Oulun Uinti 1906                   
Janette Karppinen  1996    526          36.90   
  Oulun Lohet                   
Nadja Åman  1996    487          37.87   
  Oulun Lohet                   
Juulia Aksila  1996    469          38.35   
  Kemin Uimaseura                   
Nina Ilola  1995    442          39.11   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Jutta Kesti  1996    427          39.57   
  Kajaanin Uimaseura                   
Marjo Leskinen  1994    407          40.20   
  Kuopion Uimaseura                   
Noora Rantanen  1996    404          40.28   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
10  Veera Kinnunen  1997    399          40.47   
  Kuopion Uimaseura                   
11  Veera Laukkanen  1993    368          41.56   
  Kuopion Uimaseura                   
12  Moona Mankinen  1996    359          41.91   
  Kuusamon Erä-Veikot                   
13  Lena Hannu  1995    350          42.25   
  Haparanda Sportklubb Taktik                   
14  Rosa-Maria Alaraasakka  1996    340          42.67   
  Haukiputaan Heitto                   
15  Krista Rautaoja  1997    284          45.29   
  Nivalan Saukot                   
16  Essi Nampajärvi  1996    278          45.65   
  Swimming Club Rovaniemi                   
17  Emma-Rita Neuvonen  1997    254          47.00   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Riikka Peteri  1995    14          2:03.21   
  Oulun Lohet                   
Miina Heikkinen  1993              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:55 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:09   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2013         
 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Paavo Erkinaro  2003    172          40.30   
  Oulun Uinti 1906                   
Magnus Kuitunen  2004    131          44.14   
  Oulun Uinti 1906                   
Kasper Lytz  2003    68          54.88   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Olli-Pekka Pietarila  2003    55          58.67   
  Oulun Uinti 1906                   
Albin Eriksson  2003    51          1:00.23   
  Luleå Simsällskap                   
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Moilanen  2001    252          35.48   
  Oulun Uinti 1906                   
Tuomas Karjalainen  2001    199          38.39   
  Oulun Uinti 1906                   
Anton Ylihannu  2001    174          40.12   
  Oulun Uinti 1906                   
Julius Kuitunen  2002    171          40.40   
  Oulun Uinti 1906                   
Tiitus Taskila  2001    159          41.37   
  Oulun Uinti 1906                   
Lukas Kalliokoski  2001    148          42.34   
  Oulun Uinti 1906                   
Niko Pelkonen  2001    134          43.82   
  Oulun Lohet                   
Jesse Anttila  2002    127          44.57   
  Kokkolan Uimaseura                   
Ahti Saarela  2002    125          44.84   
  Oulun Lohet                   
10  Ronny Brännkärr  2002    119          45.56   
  Kemin Työväen Uimarit                   
11  Tino Oittinen  2002    99          48.33   
  Swimming Club Vuokatti                   
12  Aatu Pirneskoski  2001    91          49.80   
  Kemin Työväen Uimarit                   
13  Henrik Siltari  2002    68          54.92   
  Kemin Uimaseura                   
14  Aleksanteri Angelva  2001    64          55.92   
  Swimming Club Rovaniemi                   
15  Juhani Tapio  2002    60          57.17   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Niklas Raesalmi  2002              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Valtteri Taskinen  2002              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:09 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:17   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2013         
 
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Ansaranta  2004    174          44.89   
  Oulun Uinti 1906                   
Pinja Taskila  2004    109          52.33   
  Oulun Uinti 1906                   
Olga Emilia Mattila  2004    83          57.46   
  Oulun Uinti 1906                   
Saara Leinonen  2004    79          58.37   
  Tornion Uimaseura                   
Kiia Junttari  2004              DSQ   
  Tornion Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mia Pentti  2002    321          36.61   
  Swimming Jyväskylä                   
Madeleine Hiltunen  2003    286          38.03   
  Oulun Lohet                   
Isa Vehkaoja  2002    251          39.70   
  Oulun Uinti 1906                   
Roosa Kärkkäinen  2003    247          39.91   
  Oulun Lohet                   
Noora Räsänen  2002    243          40.16   
  Oulun Uinti 1906                   
Nea Nygård  2002    227          41.05   
  Kokkolan Uimaseura                   
Pauliina Lohilahti  2002    219          41.56   
  Oulun Lohet                   
Peppi Palokangas  2002    187          43.78   
  Swimming Jyväskylä                   
Hanna Lundberg  2002    182          44.23   
  Luleå Simsällskap                   
10  Viivi Merisalo  2002    172          45.02   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Katariina Kourula  2002    172          45.05   
  Kemin Uimaseura                   
12  Nita Poutiainen  2003    170          45.19   
  Oulun Lohet                   
13  Amalia Siekkinen  2002    149          47.24   
  Oulun Lohet                   
14  Laura Lahtinen  2003    143          47.91   
  Kemin Uimaseura                   
15  Emma Hämäläinen  2003    133          49.00   
  Vieskan Uimarit                   
16  Alina Huotari  2002    131          49.33   
  Oulun Lohet                   
17  Henna Hökkä  2003    128          49.62   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Enni-Sofia Perätalo  2002    116          51.29   
  Oulun Uinti 1906                   
19  Reetta Kari  2003    115          51.51   
  Oulun Lohet                   
20  Alva Gonzales Glanberg  2002    112          51.92   
  Luleå Simsällskap                   
21  Hilla Saastamoinen  2003    109          52.35   
  Oulun Uinti 1906                   
22  Jenni Kiviniemi  2003    106          52.85   
  Oulun Uinti 1906                   
23  Reeta Kallunki  2003    104          53.15   
  Oulun Uinti 1906                   
24  Minja Lukkari  2003    102          53.65   
  Oulun Uinti 1906                   
25  Emma Laatikainen  2003    101          53.77   
  Swimming Club Vuokatti                   
26  Mathilda Puutio  2003    94          55.10   
  Oulun Uinti 1906                   
27  Martta Nygård  2003    89          56.04   
  Oulun Uinti 1906                   
28  Jessica Ingalsuo  2002    86          56.71   
  Kokkolan Uimaseura                   
29  Laura Heikkilä  2002    86          56.74   
  Oulun Uinti 1906                   
30  Tinja Harju  2002    84          57.16   
  Kokkolan Uimaseura                   
31  Malla Juutinen  2003    80          58.01   
  Oulun Lohet                   
32  Siiri Keisu  2003    75          59.19   
  Oulun Lohet                   
33  Liina Salin  2002    69          1:01.00   
  Kokkolan Uimaseura                   
34  Aada Kivi  2003    67          1:01.50   
  Kokkolan Uimaseura                   
Emmi Eskelinen  2003              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:17 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:17   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2013         
 
 
Laji 13, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Ylikärppä  1998    428  1:08.21  2:30.86  4:08.25    5:23.36   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Peetu Väänänen  1997    358  1:18.84  2:48.79  4:27.69    5:43.14   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Topi Puurunen  1998    355  1:16.85  2:45.68  4:25.45    5:44.23   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Juho Kaikkonen  1999    332  1:17.83  2:49.44  4:33.47    5:51.80   
  Oulun Lohet                   
                     
Nikke Heikkinen  1998    259  1:25.30  3:06.31  4:58.06    6:22.13   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Arttu Leppäkynnäs  1997    229  1:28.07  3:11.96  5:12.80    6:38.24   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Santeri Leppälä  1998              DNF   
  Kemin Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:17 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:38   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2013         
 
 
Laji 14, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miili Känsäkoski  1999    472  1:20.60  2:46.17  4:28.70    5:44.71   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Evita Riuttanen  1998    465  1:22.06  2:45.99  4:29.70    5:46.43   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Satu-Lotta Pitko  1998    424  1:23.31  2:58.40  4:33.46    5:57.19   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Noora Angelva  1999    424  1:22.52  2:54.36  4:42.36    5:57.20   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Lotta Heikkinen  1998    415  1:29.53  2:58.35  4:38.01    5:59.70   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Reetta Kantola  1998    395  1:22.75  2:57.51  4:43.03    6:05.59   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Inna Pajuluoma  1999    390  1:27.79  3:00.52  4:47.34    6:07.13   
  Oulun Lohet                   
                     
Katriina Korpi  2000    389  1:34.35  3:07.96  4:46.44    6:07.63   
  Oulun Lohet                   
                     
Emma Hällfors  1998    381  1:28.36  2:56.11  4:43.46    6:09.96   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
10  Fanny Pesonen  2000    364  1:23.59  2:59.07  4:50.14    6:15.63   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Noora Siltari  2000    320  1:40.66  3:20.67  5:06.22    6:32.06   
  Kemin Uimaseura                   
                     
12  Iida Kunnari  2000    288  1:41.47  4:21.37  6:46.45    6:46.45   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
13  Sini Keinänen  1999    246  1:42.55  3:35.45  5:34.50    7:07.84   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Katariina Jyrälä  2000              DNF   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 14, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Siiri Karvosenoja  1997    549  1:15.06  2:42.31  4:10.81    5:27.68   
  Oulun Lohet                   
                     
Niina Pelkonen  1997    502  1:13.47  2:41.14  4:21.27    5:37.64   
  Oulun Lohet                   
                     
Tiina Soukka  1996    345  1:25.50  3:08.56  4:59.40    6:22.37   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Saara Salokangas  1996              DSQ   
  Kuopion Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:38 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:21   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2013         
 
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Moilanen  2001    282  34.90        1:11.51   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Veeti Ruohtula  2001    262  1:13.26        1:13.26   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Paavo Erkinaro  2003    257  36.00        1:13.71   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Perttu Somero  2001    254  35.98        1:14.00   
  Lahden Kaleva                   
                     
Lukas Kalliokoski  2001    225  36.99        1:17.09   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Valtteri Taskinen  2002    223  35.87        1:17.27   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tiitus Taskila  2001    223  37.54        1:17.35   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Miiro Vartiainen  2001    219  38.74        1:17.71   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Jesse Anttila  2002    214  38.89        1:18.38   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
10  Ronny Brännkärr  2002    212  36.96        1:18.58   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
11  Ahti Saarela  2002    210  37.77        1:18.82   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Tuomas Karjalainen  2001    207  38.54        1:19.27   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Niko Pelkonen  2001    204  38.47        1:19.64   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Tomi Nikula  2001    203  38.61        1:19.79   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
15  Niklas Raesalmi  2002    200  39.19        1:20.19   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Anton Ylihannu  2001    187  38.77        1:22.00   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
17  Valtteri Laaninen  2001    170  42.09        1:24.63   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
18  Atte Ervasti  2001    162  41.00        1:25.95   
  Oulun Lohet                   
                     
19  Toni Lipponen  2003    159  42.26        1:26.53   
  Kemin Uimaseura                   
                     
20  Aatu Pirneskoski  2001    153  43.25        1:27.54   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
21  Lauri Saarela  2003    152  41.29        1:27.82   
  Oulun Lohet                   
                     
22  Aleksi Rajaniemi  2002    147  42.29        1:28.83   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
23  Leevi Kärnä  2001    137  40.78        1:30.87   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
23  Magnus Kuitunen  2004    137  43.51        1:30.87   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
25  Juhani Tapio  2002    131  45.01        1:32.15   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
26  Albin Eriksson  2003    123  44.69        1:34.12   
  Luleå Simsällskap                   
                     
27  Henrik Siltari  2002    122  43.06        1:34.41   
  Kemin Uimaseura                   
                     
28  Samu Moilanen  2003    111  43.11        1:37.52   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
29  Niklas Nygård  2001    108  45.81        1:38.47   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
30  Juho Kallunki  2001    106  44.91        1:38.86   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
31  Olli-Pekka Pietarila  2003    106  47.54        1:39.01   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
32  Kasper Lytz  2003    101  47.92        1:40.52   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
33  Aleksanteri Angelva  2001    96  48.76        1:42.30   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
34  Atte Kärkkäinen  2001    79  51.74        1:49.27   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
35  Sihan Yu  2003    56  55.45        2:02.30   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Konsta Kallinen  1999    484  28.63        59.71   
  Oulun Lohet                   
                     
Jere Ojakippola  1999    468  29.01        1:00.42   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Jaakko Liedevaara  1999    405  30.87        1:03.36   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Juho Laatikainen  1999    392  31.23        1:04.08   
  Swimming Club Vuokatti