Tulokset Triton Open
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 08:34 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.77 | ||||||
2 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.03 | ||||||
3 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.11 | ||||||
4 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.82 | ||||||
5 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.67 | ||||||
6 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 52.84 | ||||||
7 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.01 | ||||||
8 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 57.75 | ||||||
9 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.87 | ||||||
10 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:24.99 | ||||||
- | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | svøm på tværs bane | |||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.47 | ||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 39.51 | ||||||
3 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 40.14 | ||||||
4 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.25 | ||||||
5 | Helena Larsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.31 | ||||||
6 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 40.47 | ||||||
7 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.66 | ||||||
8 | Mira Mass | 2000 | A6 | 41.02 | ||||||
9 | Alberte M Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 41.14 | ||||||
10 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.60 | ||||||
11 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.89 | ||||||
12 | Mette S. Køhler | 2001 | GTI | 42.14 | ||||||
13 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | GTI | 42.33 | ||||||
14 | Clara Marott Schelde | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.84 | ||||||
15 | Emilie Larsen | 2001 | GTI | 44.51 | ||||||
16 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 45.12 | ||||||
17 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 45.30 | ||||||
18 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | GTI | 45.80 | ||||||
19 | Nicoline Fejer | 2001 | GTI | 46.00 | ||||||
20 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 46.14 | ||||||
21 | Caroline Bengtsson | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.61 | ||||||
22 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.92 | ||||||
23 | Camilla Andersen | 2001 | GTI | 47.33 | ||||||
24 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 47.58 | ||||||
25 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.32 | ||||||
26 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.02 | ||||||
27 | Katharina N Møller | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 49.49 | ||||||
28 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 49.55 | ||||||
29 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.37 | ||||||
30 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 51.57 | ||||||
31 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.67 | ||||||
32 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.65 | ||||||
33 | Mette Schultz-Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.75 | ||||||
- | Ida Kjørtsholtsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | 2 armtag u. vand st. | |||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.14 | ||||||
2 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.55 | ||||||
3 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 38.12 | ||||||
4 | Diana Jacobsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.74 | ||||||
5 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 39.78 | ||||||
6 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 40.18 | ||||||
7 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.22 | ||||||
8 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 40.59 | ||||||
9 | Ditte Friis | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 41.68 | ||||||
10 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 42.19 | ||||||
11 | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.29 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 16 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.36 | ||||||
2 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.93 | ||||||
3 | Katarina Vogel | 1997 | Sigma Swim Allerød | 36.40 | ||||||
4 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Sigma Swim Allerød | 38.05 | ||||||
5 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 46.17 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 08:34 |