Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag kl. 10.00
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2013 |
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 477 | 32.37 | 1:06.83 | 1:41.59 | 2:15.75 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lars Lyhne | 1999 | 414 | 33.14 | 1:08.73 | 1:45.90 | 2:22.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alexander Jensen | 1999 | 413 | 32.31 | 1:08.17 | 1:45.69 | 2:22.38 | |||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Michael Terp Olesen | 1999 | 403 | 34.53 | 1:11.49 | 1:49.47 | 2:23.64 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jakob Knoblauch | 1999 | 392 | 32.99 | 1:08.85 | 1:47.21 | 2:24.90 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Frederik Oxenvad | 1999 | 390 | 35.64 | 1:12.56 | 1:49.21 | 2:25.17 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sebastian Lodahl | 1999 | 390 | 35.39 | 1:12.33 | 1:49.84 | 2:25.21 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 376 | 35.58 | 1:12.82 | 1:49.94 | 2:26.97 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Troels D. Essendrop | 1999 | 354 | 35.26 | 1:12.75 | 1:51.59 | 2:29.97 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | August Korsgaard | 1999 | 320 | 37.35 | 1:15.93 | 1:55.64 | 2:35.00 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Lasse Lundstrøm | 1999 | 312 | 37.04 | 1:16.67 | 1:57.03 | 2:36.35 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | 289 | 37.89 | 1:18.56 | 1:59.92 | 2:40.43 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 400 | 33.33 | 1:09.68 | 1:47.11 | 2:23.99 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 363 | 34.87 | 1:12.27 | 1:51.07 | 2:28.62 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | 363 | 34.73 | 1:12.20 | 1:50.40 | 2:28.63 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
4 | Markus Kjeldsen | 2000 | 354 | 36.47 | 1:14.94 | 1:52.90 | 2:29.96 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | David Hjort | 2000 | 344 | 34.04 | 1:12.21 | 1:51.69 | 2:31.43 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Simeon Franow | 2000 | 339 | 34.83 | 1:12.89 | 1:52.44 | 2:32.06 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas Jørgensen | 2000 | 325 | 35.77 | 1:14.27 | 1:53.94 | 2:34.18 | |||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Jacob de Lisser | 2001 | 319 | 37.50 | 1:17.60 | 1:57.28 | 2:35.16 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Thomas Frederiksen | 2000 | 313 | 35.39 | 1:15.29 | 1:55.65 | 2:36.17 | |||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Jens W. S. Andersen | 2000 | 308 | 35.98 | 1:15.07 | 1:56.42 | 2:36.96 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 307 | 37.98 | 1:18.21 | 1:58.61 | 2:37.13 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 307 | 36.64 | 1:16.48 | 1:57.34 | 2:37.21 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 302 | 37.92 | 1:18.45 | 1:58.60 | 2:38.01 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Casper Christiansen | 2000 | 298 | 38.34 | 1:19.13 | 2:00.82 | 2:38.84 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 294 | 37.89 | 1:19.24 | 2:00.37 | 2:39.40 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Marius Nørgaard | 2001 | 293 | 37.38 | 1:18.03 | 2:00.49 | 2:39.62 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 293 | 38.35 | 1:19.03 | 2:00.27 | 2:39.69 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 287 | 37.67 | 1:18.81 | 2:00.45 | 2:40.74 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Matthias Mikkelsen | 2000 | 286 | 38.86 | 1:19.97 | 2:01.50 | 2:40.91 | |||
Kolding SK | ||||||||||
20 | Kasper Petersen | 2000 | 283 | 37.23 | 1:18.99 | 2:01.03 | 2:41.49 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
21 | Anders Rasmussen | 2001 | 273 | 38.03 | 1:20.21 | 2:01.91 | 2:43.40 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Oliver Christensen | 2000 | 269 | 40.64 | 1:22.51 | 2:03.78 | 2:44.28 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 268 | 38.73 | 1:21.15 | 2:04.06 | 2:44.54 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
24 | Karl-Emil Späth | 2000 | 266 | 40.35 | 1:22.52 | 2:04.25 | 2:44.80 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Artúr Jegesi | 2002 | 257 | 39.68 | 1:22.11 | 2:04.73 | 2:46.79 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Martin H. Abel | 2001 | 257 | 40.23 | 1:22.49 | 2:05.38 | 2:46.83 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 257 | 39.63 | 1:22.33 | 2:05.22 | 2:46.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 247 | 39.11 | 1:21.88 | 2:05.93 | 2:48.92 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
29 | Jakob Mose | 2000 | 243 | 40.83 | 1:24.65 | 2:08.51 | 2:50.04 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Jens Riisgaard | 2000 | 220 | 41.90 | 1:26.72 | 2:12.11 | 2:55.75 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Frøsig | 2000 | DSQ | Ej forts. bev. 175m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | DSQ | Ej forts. bev. 175m | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 25 maj 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:43 |