Results for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2013 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michelle Franow | 2001 | 467 | 38.97 | 1:20.80 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 434 | 39.34 | 1:22.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jannie Eickhardt | 2001 | 394 | 40.91 | 1:25.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 389 | 42.02 | 1:25.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 387 | 40.95 | 1:26.02 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Sille Ibsen | 2001 | 367 | 42.29 | 1:27.56 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michelle Jatta | 2001 | 359 | 40.84 | 1:28.14 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Louise Bach Andersen | 2001 | 342 | 42.66 | 1:29.60 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
9 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 335 | 43.10 | 1:30.24 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Julie Søgaard | 2001 | 335 | 43.64 | 1:30.26 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 334 | 42.78 | 1:30.31 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Christine Nielsen | 2001 | 333 | 43.29 | 1:30.43 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Julie Fink | 2001 | 323 | 43.48 | 1:31.31 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
14 | Alberte Kaltoft | 2001 | 321 | 44.06 | 1:31.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 311 | 43.22 | 1:32.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | 269 | 46.58 | 1:37.03 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
17 | Madison Guldborg | 2001 | 264 | 46.12 | 1:37.71 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 257 | 47.24 | 1:38.54 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 239 | 49.03 | 1:41.03 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 296 | 44.53 | 1:34.07 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 288 | 45.14 | 1:34.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | 275 | 46.12 | 1:36.36 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 257 | 46.81 | 1:38.52 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | 256 | 48.28 | 1:38.72 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 253 | 47.33 | 1:39.02 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 243 | 48.32 | 1:40.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 218 | 49.22 | 1:44.12 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 215 | 49.15 | 1:44.53 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 213 | 50.08 | 1:44.95 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nadja Brinckmann | 2002 | 190 | 50.70 | 1:48.99 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 25 maj 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:38 |