Resultat för Filbyter Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:44 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Josefine Hansson | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.13 | 2:20.48 | 3:32.78 | 4:44.10 | 9:31.42 | ||
5:55.21 | 7:07.00 | 8:19.38 | ||||||||
2 | Madelene Andersson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.86 | 2:17.24 | 3:30.39 | 4:44.65 | 9:45.10 | ||
5:59.59 | 7:15.35 | 8:30.56 | ||||||||
3 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:08.84 | 2:23.06 | 3:37.55 | 4:52.44 | 9:49.34 | ||
6:06.96 | 7:21.80 | 8:36.37 | ||||||||
4 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 1:09.38 | 2:23.17 | 3:37.64 | 4:52.49 | 9:51.08 | ||
6:07.73 | 7:22.44 | 8:37.35 | ||||||||
5 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.61 | 2:22.25 | 3:35.96 | 4:50.90 | 9:53.26 | ||
6:06.31 | 7:21.96 | 8:37.70 | ||||||||
6 | Hanna Liljegren | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:11.27 | 2:29.76 | 3:49.52 | 5:09.01 | 10:23.27 | ||
6:28.28 | 7:48.12 | 9:07.17 | ||||||||
7 | Linnea Magnusson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 1:09.24 | 2:24.46 | 3:42.48 | 5:02.26 | 10:25.23 | ||
6:23.03 | 7:44.66 | 9:06.28 | ||||||||
8 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:13.23 | 2:34.79 | 3:55.08 | 5:14.55 | 10:33.02 | ||
6:34.02 | 7:53.78 | 9:14.53 | ||||||||
9 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 1:11.88 | 2:32.42 | 3:54.09 | 5:15.36 | 10:38.16 | ||
6:35.89 | 7:56.66 | 9:17.69 | ||||||||
10 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 1:14.25 | 2:34.96 | 3:56.47 | 5:17.84 | 10:40.40 | ||
6:40.12 | 8:02.37 | 9:23.94 | ||||||||
11 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 1:11.90 | 2:33.17 | 3:55.94 | 5:18.41 | 10:40.68 | ||
6:39.72 | 8:01.87 | 9:23.76 | ||||||||
12 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:12.98 | 2:34.58 | 3:57.93 | 5:22.75 | 10:57.34 | ||
6:47.62 | 8:11.91 | 9:36.34 | ||||||||
13 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:17.39 | 2:43.34 | 4:08.76 | 5:34.61 | 11:15.95 | ||
7:00.72 | 8:26.99 | 9:52.72 | ||||||||
14 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:18.96 | 2:44.15 | 4:10.96 | 5:37.42 | 11:21.34 | ||
7:05.22 | 8:32.49 | 9:57.63 | ||||||||
15 | Alva Sundberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:17.13 | 2:42.94 | 4:09.91 | 5:38.61 | 11:24.49 | ||
7:06.98 | 8:35.90 | 10:01.82 | ||||||||
16 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:20.74 | 2:50.16 | 4:19.93 | 5:49.25 | 11:33.99 | ||
7:17.12 | 8:44.82 | 10:10.70 | ||||||||
17 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 1:18.67 | 2:44.99 | 4:13.56 | 5:42.24 | 11:35.58 | ||
7:11.97 | 8:40.79 | 10:09.83 | ||||||||
18 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:21.89 | 2:50.40 | 4:18.25 | 5:45.89 | 11:40.20 | ||
7:14.76 | 8:43.97 | 10:13.12 | ||||||||
19 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 1:23.48 | 2:57.49 | 4:31.93 | 6:08.47 | 11:44.64 | ||
7:46.28 | 8:34.37 | 10:10.78 | ||||||||
20 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:23.26 | 2:50.11 | 4:18.02 | 5:47.01 | 11:47.84 | ||
7:18.82 | 8:50.13 | 10:20.62 | ||||||||
21 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 1:24.14 | 2:57.79 | 4:34.84 | 6:10.91 | 12:29.12 | ||
7:45.97 | 9:21.48 | 10:57.95 | ||||||||
22 | Rebecca Forsberg | 1996 | Karlstads Simsällskap | 1:25.55 | 3:00.25 | 4:36.61 | 6:12.63 | 12:33.91 | ||
7:47.58 | 9:23.33 | 10:59.52 | ||||||||
23 | Jessica Lundberg | 1986 | Linköpings Allmänna SS | 1:28.69 | 3:08.07 | 4:49.15 | 6:30.38 | 13:13.94 | ||
8:11.88 | 9:53.60 | 11:35.69 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:44 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:10 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Gusten Eriksson | 1994 | Motala Simsällskap | 1:01.97 | 2:06.97 | 3:11.94 | 4:16.93 | 8:36.49 | ||
5:22.15 | 6:27.38 | 7:32.63 | ||||||||
2 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Karlstads Simsällskap | 1:02.66 | 2:08.58 | 3:15.32 | 4:21.99 | 8:46.93 | ||
5:28.70 | 6:35.45 | 7:42.13 | ||||||||
3 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 1:04.30 | 2:15.30 | 3:28.69 | 4:43.61 | 9:39.03 | ||
5:58.38 | 7:13.05 | 8:27.45 | ||||||||
4 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 1:10.30 | 2:26.74 | 3:44.08 | 5:01.74 | 10:06.07 | ||
6:19.53 | 7:36.03 | 8:51.93 | ||||||||
5 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:12.96 | 2:31.93 | 3:51.49 | 5:10.95 | 10:26.39 | ||
6:29.82 | 7:49.89 | 9:09.73 | ||||||||
6 | Fredrik Carlén | 1981 | Linköpings Allmänna SS | 1:12.13 | 2:30.80 | 3:50.57 | 5:09.44 | 10:26.51 | ||
6:29.72 | 7:49.44 | 9:09.19 | ||||||||
7 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:11.36 | 2:30.27 | 3:49.67 | 5:11.75 | 10:36.41 | ||
6:34.04 | 7:55.59 | 9:16.95 | ||||||||
8 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:17.97 | 2:47.30 | 4:20.29 | 5:54.10 | 11:59.34 | ||
7:29.47 | 9:03.00 | 10:34.69 | ||||||||
9 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:24.67 | 2:58.06 | 4:31.93 | 6:05.77 | 12:11.08 | ||
7:40.10 | 9:11.92 | 10:43.21 | ||||||||
10 | Danny Hallmén | 1985 | Linköpings Allmänna SS | 1:24.25 | 3:00.03 | 4:40.92 | 6:22.81 | 12:56.59 | ||
8:04.23 | 9:45.67 | 11:24.74 | ||||||||
11 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:29.68 | 3:11.29 | 4:56.59 | 6:40.86 | 13:28.72 | ||
8:25.48 | 10:11.28 | 11:51.79 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:10 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:20 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 29.16 | ||||||
2 | Nelly Hansson | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.14 | ||||||
3 | Alice Ivarsson | 1996 | Motala Simsällskap | 30.24 | ||||||
4 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.28 | ||||||
5 | Josefin Wahlberg | 1995 | Västerviks Simsällskap | 31.16 | ||||||
6 | Elin Elm | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 31.27 | ||||||
7 | Johanna Skoglund | 1996 | Västerviks Simsällskap | 31.52 | ||||||
8 | Erika Settland | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 31.95 | ||||||
9 | Daniela Kindstrand | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 32.17 | ||||||
10 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.21 | ||||||
11 | Marie-Therese Öberg | 1986 | Ösmo Simsällskap | 32.97 | ||||||
12 | Sofie Palm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 33.20 | ||||||
13 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 33.34 | ||||||
14 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.37 | ||||||
15 | Elin Ohlsén | 1997 | Västerviks Simsällskap | 33.38 | ||||||
16 | Amanda Hedin | 1991 | Karlstads Simsällskap | 33.86 | ||||||
17 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.87 | ||||||
18 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.13 | ||||||
19 | Cecilia Laursen | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.14 | ||||||
20 | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | Karlskoga Simförening | 34.17 | ||||||
21 | Mathilda Edlund | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.29 | ||||||
22 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 34.37 | ||||||
23 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.44 | ||||||
24 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 34.46 | ||||||
25 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.67 | ||||||
26 | Märta Westberg | 1996 | Västerviks Simsällskap | 34.86 | ||||||
27 | Ulrica Söderqvist | 1994 | Ösmo Simsällskap | 34.90 | ||||||
28 | Emma Magnusson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 35.26 | ||||||
29 | Ella Nordanskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 35.58 | ||||||
30 | Maria Funck | 1981 | Linköpings Allmänna SS | 35.67 | ||||||
31 | Linnea Sterner | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.93 | ||||||
32 | Alexandra Kowalska | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.14 | ||||||
33 | Nathalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | 36.19 | ||||||
33 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 36.19 | ||||||
35 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.32 | ||||||
36 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 36.39 | ||||||
37 | Fanny Rehnsbo | 1993 | Ösmo Simsällskap | 36.81 | ||||||
38 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.90 | ||||||
39 | Elin Höglander | 1997 | Karlskoga Simförening | 37.06 | ||||||
40 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 37.09 | ||||||
41 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.15 | ||||||
42 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 37.37 | ||||||
43 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 37.81 | ||||||
44 | Tove Gannholm-Johansson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 37.88 | ||||||
45 | Ingela Rensbo | 1984 | Ösmo Simsällskap | 38.17 | ||||||
46 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 38.23 | ||||||
47 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.60 | ||||||
48 | Erica Birkeberg | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.31 | ||||||
49 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.32 | ||||||
50 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 39.37 | ||||||
51 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 39.90 | ||||||
52 | Tuva Holmertz | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 40.08 | ||||||
53 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 40.15 | ||||||
54 | Ida Stalin | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 40.70 | ||||||
55 | Eva Sigurdsson | 2001 | Ösmo Simsällskap | 40.86 | ||||||
56 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 41.11 | ||||||
57 | Jippa Angantyr | 2001 | Ösmo Simsällskap | 42.57 | ||||||
58 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 42.68 | ||||||
59 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.21 | ||||||
60 | Rebecca Forsberg | 1996 | Karlstads Simsällskap | 43.47 | ||||||
61 | Therese Wiik | 1997 | Karlskoga Simförening | 45.20 | ||||||
62 | Jessica Lundberg | 1986 | Linköpings Allmänna SS | 45.93 | ||||||
63 | Nellie Mattsson | 2002 | Karlstads Simsällskap | 54.71 | ||||||
- | Annika Lindström | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:20 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:32 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.68 | ||||||
2 | Pontus Palmqvist | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 26.21 | ||||||
3 | Alexander Linge | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 26.23 | ||||||
4 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 26.33 | ||||||
5 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 26.56 | ||||||
6 | Hampus Ny | 1990 | Strängnäs Simsällskap | 26.80 | ||||||
7 | Nils Ivars | 1993 | Karlstads Simsällskap | 26.88 | ||||||
8 | Kalle Lindborg | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 27.25 | ||||||
9 | Kevin Petersson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 27.48 | ||||||
10 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.67 | ||||||
11 | Grim Sjöberg | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 27.92 | ||||||
12 | Axel Rebner | 1994 | Karlstads Simsällskap | 28.14 | ||||||
13 | Johannes Nemeth | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 28.23 | ||||||
14 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 28.51 | ||||||
15 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.52 | ||||||
16 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 28.57 | ||||||
17 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 28.67 | ||||||
18 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 28.75 | ||||||
19 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.95 | ||||||
20 | Thomas Törnström | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 29.04 | ||||||
21 | Oskar Holm | 1993 | Karlstads Simsällskap | 29.31 | ||||||
22 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 29.63 | ||||||
23 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 29.65 | ||||||
24 | Oskar Johnsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.83 | ||||||
25 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 29.86 | ||||||
26 | Fredrik Nilsson | 1993 | Västerviks Simsällskap | 29.98 | ||||||
27 | Daniel Pettersson | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 30.14 | ||||||
28 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 30.52 | ||||||
29 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.60 | ||||||
30 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.70 | ||||||
31 | Drago Blagojevic | 1995 | Karlskoga Simförening | 31.16 | ||||||
32 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.36 | ||||||
33 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.58 | ||||||
34 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 31.70 | ||||||
35 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.79 | ||||||
36 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 31.85 | ||||||
37 | Adam Ardinge | 1996 | Karlskoga Simförening | 32.23 | ||||||
38 | Daniel Engelson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 33.01 | ||||||
39 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 33.05 | ||||||
40 | Viktor Hansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.28 | ||||||
41 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.44 | ||||||
42 | Somar Mirkhan | 1995 | Ösmo Simsällskap | 34.45 | ||||||
43 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.65 | ||||||
44 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.72 | ||||||
45 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.12 | ||||||
46 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 35.43 | ||||||
47 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 35.63 | ||||||
48 | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.74 | ||||||
49 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.76 | ||||||
50 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.80 | ||||||
51 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.98 | ||||||
52 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.29 | ||||||
53 | Anton Mylläri | 2001 | Ösmo Simsällskap | 36.44 | ||||||
54 | Erik Mattfolk | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.47 | ||||||
55 | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.00 | ||||||
56 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 37.15 | ||||||
57 | Erik Johnsson | 1997 | Ösmo Simsällskap | 37.47 | ||||||
58 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 39.48 | ||||||
59 | Oliver Skill | 1999 | Motala Simsällskap | 40.39 | ||||||
60 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 40.76 | ||||||
61 | Pettar Biletic | 1999 | Motala Simsällskap | 42.24 | ||||||
62 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 42.32 | ||||||
63 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 43.41 | ||||||
64 | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.02 | ||||||
65 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.69 | ||||||
66 | Vilhelm Ericsson | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.57 | ||||||
67 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.23 | ||||||
68 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 54.71 | ||||||
69 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 58.74 | ||||||
70 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 1:02.62 | ||||||
- | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Freke Addenbrooke | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:32 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:39 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Josefine Hansson | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:10.30 | 2:33.77 | 4:02.54 | 5:16.02 | |||
2 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 1:16.34 | 2:47.42 | 4:24.18 | 5:48.19 | |||
3 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:20.48 | 2:55.55 | 4:32.68 | 5:54.48 | |||
4 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:43.21 | 3:30.25 | 5:24.88 | 6:59.07 | |||
5 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:41.48 | 3:39.58 | 5:43.89 | 7:21.69 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:39 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:47 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 6, 400m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Carl Norlander | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 1:04.57 | 2:19.44 | 3:42.57 | 4:49.60 | |||
2 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 1:05.54 | 2:16.78 | 3:48.47 | 4:57.48 | |||
3 | Filip Bivesand | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.61 | 2:30.74 | 4:02.10 | 5:08.83 | |||
4 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:13.03 | 2:34.85 | 4:01.07 | 5:09.22 | |||
5 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:08.70 | 2:28.58 | 4:01.87 | 5:14.30 | |||
6 | Axel Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:13.34 | 2:34.47 | 4:05.66 | 5:14.95 | |||
7 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:11.34 | 2:33.75 | 4:03.46 | 5:16.92 | |||
8 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 1:10.20 | 2:30.14 | 4:05.66 | 5:27.06 | |||
9 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:11.82 | 2:36.14 | 4:12.64 | 5:28.49 | |||
10 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:30.36 | 3:07.40 | 4:56.14 | 6:23.33 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:47 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:09 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 34.94 | ||||||
2 | Therese Bergström | 1987 | Linköpings Allmänna SS | 35.01 | ||||||
3 | Alice Ivarsson | 1996 | Motala Simsällskap | 35.72 | ||||||
4 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 37.21 | ||||||
5 | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | Karlskoga Simförening | 37.46 | ||||||
6 | Yvonne Katana | 1994 | Karlskoga Simförening | 37.59 | ||||||
7 | Marie-Therese Öberg | 1986 | Ösmo Simsällskap | 38.45 | ||||||
8 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 38.78 | ||||||
9 | Fanny Rehnsbo | 1993 | Ösmo Simsällskap | 39.54 | ||||||
10 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 39.62 | ||||||
11 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.40 | ||||||
12 | Cecilia Laursen | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.63 | ||||||
13 | Frida Hemby | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.16 | ||||||
14 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 41.30 | ||||||
15 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 41.48 | ||||||
16 | Ulrica Söderqvist | 1994 | Ösmo Simsällskap | 41.58 | ||||||
17 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 41.66 | ||||||
18 | Märta Westberg | 1996 | Västerviks Simsällskap | 41.93 | ||||||
19 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 42.03 | ||||||
20 | Ingela Rensbo | 1984 | Ösmo Simsällskap | 42.23 | ||||||
21 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.43 | ||||||
21 | Ronja Tjärnmoen | 1997 | Karlstads Simsällskap | 42.43 | ||||||
23 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 42.49 | ||||||
24 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.65 | ||||||
25 | Tuva Holmertz | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 42.79 | ||||||
26 | Elin Ohlsén | 1997 | Västerviks Simsällskap | 42.89 | ||||||
27 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 43.57 | ||||||
28 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.03 | ||||||
29 | Friderika Bursan | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.09 | ||||||
30 | Tove Gannholm-Johansson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 44.18 | ||||||
31 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 44.28 | ||||||
32 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 44.34 | ||||||
33 | Erica Birkeberg | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.44 | ||||||
34 | Nathalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | 44.77 | ||||||
35 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 45.03 | ||||||
36 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 45.19 | ||||||
37 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 47.75 | ||||||
38 | Elsa Lind | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 48.02 | ||||||
39 | Alva Sundberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 48.19 | ||||||
40 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 48.49 | ||||||
41 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 48.91 | ||||||
42 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 48.96 | ||||||
43 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 49.33 | ||||||
44 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 49.57 | ||||||
45 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 49.67 | ||||||
46 | Ayda Sarkohi | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 50.17 | ||||||
47 | Felicia Barkehed | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 50.29 | ||||||
48 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.18 | ||||||
49 | Katja Strandberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 51.58 | ||||||
50 | Camila Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 52.35 | ||||||
51 | Mathilda Alm | 1999 | Ösmo Simsällskap | 52.47 | ||||||
52 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 52.79 | ||||||
53 | Nellie Mattsson | 2002 | Karlstads Simsällskap | 52.83 | ||||||
54 | Johanna Grynning | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 52.99 | ||||||
55 | Alice Kardfall | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 53.41 | ||||||
56 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 53.82 | ||||||
57 | Emelie Runqvist | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 54.57 | ||||||
58 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 54.88 | ||||||
59 | Hanna Josefsson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 55.26 | ||||||
60 | Jippa Angantyr | 2001 | Ösmo Simsällskap | 55.54 | ||||||
61 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 57.45 | ||||||
62 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 58.47 | ||||||
63 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 1:03.91 | ||||||
64 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 1:04.18 | ||||||
65 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.66 | ||||||
- | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Hanna Bylehn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 19:09 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:18 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nils Ivars | 1993 | Karlstads Simsällskap | 30.53 | ||||||
2 | Karl-Fredrik Gudjonsson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 30.82 | ||||||
3 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Karlstads Simsällskap | 31.89 | ||||||
4 | Drago Blagojevic | 1995 | Karlskoga Simförening | 32.22 | ||||||
5 | Joakim Jonasson | 1987 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.53 | ||||||
6 | Grim Sjöberg | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 32.63 | ||||||
7 | Johannes Nemeth | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 33.39 | ||||||
8 | Axel Rebner | 1994 | Karlstads Simsällskap | 33.55 | ||||||
9 | Fredrik Nilsson | 1993 | Västerviks Simsällskap | 34.21 | ||||||
9 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.21 | ||||||
11 | André Lauri | 1996 | Karlskoga Simförening | 34.54 | ||||||
12 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.74 | ||||||
13 | Jakob Helman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.94 | ||||||
14 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 35.30 | ||||||
15 | Oskar Holm | 1993 | Karlstads Simsällskap | 35.88 | ||||||
16 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 36.63 | ||||||
17 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 37.07 | ||||||
18 | Oskar Forslund | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 37.23 | ||||||
19 | Christopher Vang | 1988 | Linköpings Allmänna SS | 37.79 | ||||||
20 | Viktor Hansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.93 | ||||||
21 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 38.32 | ||||||
22 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 38.95 | ||||||
23 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 39.65 | ||||||
24 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 39.71 | ||||||
25 | Sam Zandi | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.09 | ||||||
26 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.13 | ||||||
27 | Erik Mattfolk | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.75 | ||||||
28 | Erik Johnsson | 1997 | Ösmo Simsällskap | 40.82 | ||||||
29 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.91 | ||||||
30 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.27 | ||||||
31 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.18 | ||||||
32 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 43.45 | ||||||
33 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 43.79 | ||||||
34 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 43.91 | ||||||
35 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 44.24 | ||||||
36 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 44.78 | ||||||
37 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 45.05 | ||||||
38 | Martin Johansson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.50 | ||||||
39 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 45.90 | ||||||
40 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.99 | ||||||
41 | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.07 | ||||||
42 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 46.55 | ||||||
43 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.79 | ||||||
44 | Pettar Biletic | 1999 | Motala Simsällskap | 47.00 | ||||||
45 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.21 | ||||||
46 | Oliver Skill | 1999 | Motala Simsällskap | 47.53 | ||||||
47 | Arvid Melinder | 1999 | Ösmo Simsällskap | 48.15 | ||||||
48 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.59 | ||||||
49 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 49.35 | ||||||
50 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 50.11 | ||||||
51 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 51.63 | ||||||
52 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 51.68 | ||||||
53 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 52.24 | ||||||
54 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 52.57 | ||||||
55 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 58.01 | ||||||
56 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 58.51 | ||||||
57 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 59.07 | ||||||
- | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Freke Addenbrooke | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 19:18 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:32 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Madelene Andersson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 31.96 | ||||||
2 | Frida Jakobsson | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 32.30 | ||||||
3 | Alice Ivarsson | 1996 | Motala Simsällskap | 32.41 | ||||||
4 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.48 | ||||||
5 | Johanna Skoglund | 1996 | Västerviks Simsällskap | 33.51 | ||||||
6 | Nelly Hansson | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.86 | ||||||
7 | Jenny Thalin | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.87 | ||||||
8 | Hannah Skog | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.13 | ||||||
9 | Daniela Kindstrand | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 34.30 | ||||||
10 | Elin Elm | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.62 | ||||||
11 | Emma Magnusson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.75 | ||||||
12 | Sofie Palm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 34.94 | ||||||
13 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.54 | ||||||
14 | Hanna Liljegren | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.87 | ||||||
14 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.87 | ||||||
16 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 35.93 | ||||||
17 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 36.31 | ||||||
18 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.36 | ||||||
19 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 36.55 | ||||||
20 | Alexandra Kowalska | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.86 | ||||||
21 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 36.93 | ||||||
22 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.94 | ||||||
23 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.04 | ||||||
24 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.58 | ||||||
25 | Erika Settland | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 37.59 | ||||||
26 | Nathalie Lind | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.10 | ||||||
27 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 39.06 | ||||||
28 | Märta Westberg | 1996 | Västerviks Simsällskap | 39.10 | ||||||
29 | Josefin Wahlberg | 1995 | Västerviks Simsällskap | 39.21 | ||||||
30 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 39.29 | ||||||
31 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 39.74 | ||||||
32 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 39.83 | ||||||
33 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.95 | ||||||
34 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 40.18 | ||||||
35 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.42 | ||||||
36 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 40.73 | ||||||
37 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 41.01 | ||||||
38 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 41.03 | ||||||
39 | Tove Gannholm-Johansson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 41.17 | ||||||
40 | Nathalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | 41.34 | ||||||
41 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 41.39 | ||||||
42 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 41.92 | ||||||
43 | Elin Höglander | 1997 | Karlskoga Simförening | 41.98 | ||||||
44 | Ia Bjerlöw | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 42.27 | ||||||
45 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 42.30 | ||||||
46 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.74 | ||||||
47 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 42.75 | ||||||
48 | Ida Stalin | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.96 | ||||||
49 | Hanna Lagher | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.08 | ||||||
50 | Elsa Karlsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 43.14 | ||||||
51 | Ayda Sarkohi | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 43.24 | ||||||
52 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.63 | ||||||
53 | Tuva Holmertz | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 43.84 | ||||||
54 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 44.01 | ||||||
55 | Hanna Bylehn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 44.11 | ||||||
56 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 44.12 | ||||||
57 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 44.30 | ||||||
58 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 44.34 | ||||||
59 | Alva Sundberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 44.38 | ||||||
60 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.73 | ||||||
61 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 44.88 | ||||||
62 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 45.09 | ||||||
63 | Therese Wiik | 1997 | Karlskoga Simförening | 45.16 | ||||||
64 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 45.82 | ||||||
65 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 46.17 | ||||||
66 | Katja Strandberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 47.45 | ||||||
67 | Felicia Barkehed | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 47.53 | ||||||
68 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 47.82 | ||||||
69 | Mathilda Alm | 1999 | Ösmo Simsällskap | 49.35 | ||||||
70 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 49.83 | ||||||
71 | Johanna Grynning | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 49.92 | ||||||
72 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 50.25 | ||||||
73 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 50.38 | ||||||
74 | Nellie Mattsson | 2002 | Karlstads Simsällskap | 51.23 | ||||||
75 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 53.74 | ||||||
76 | Alice Kardfall | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 55.08 | ||||||
77 | Elsa Lind | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 55.09 | ||||||
78 | Selma Ericsson | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 57.15 | ||||||
79 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 58.97 | ||||||
80 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:02.18 | ||||||
81 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 1:04.09 | ||||||
82 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:09.96 | ||||||
83 | Annika Lindström | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:14.32 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 19:32 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:46 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.28 | ||||||
2 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 27.92 | ||||||
3 | Pontus Palmqvist | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 27.94 | ||||||
4 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.26 | ||||||
5 | David Schön Svensson | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.36 | ||||||
6 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.69 | ||||||
7 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 29.76 | ||||||
8 | Kalle Lindborg | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 29.98 | ||||||
9 | Joakim Jonasson | 1987 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.50 | ||||||
10 | Kevin Petersson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 30.59 | ||||||
11 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.77 | ||||||
12 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 30.86 | ||||||
13 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 31.28 | ||||||
14 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 31.45 | ||||||
15 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 31.48 | ||||||
16 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.60 | ||||||
17 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.76 | ||||||
18 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 32.93 | ||||||
19 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.11 | ||||||
20 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.69 | ||||||
21 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.12 | ||||||
22 | Arvid Karlsson | 1998 | Västerviks Simsällskap | 34.24 | ||||||
23 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.32 | ||||||
24 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.00 | ||||||
25 | Oskar Holm | 1993 | Karlstads Simsällskap | 35.48 | ||||||
26 | Adam Ardinge | 1996 | Karlskoga Simförening | 36.08 | ||||||
27 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 36.19 | ||||||
28 | Fredrik Nilsson | 1993 | Västerviks Simsällskap | 36.46 | ||||||
29 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.50 | ||||||
30 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.77 | ||||||
31 | Oskar Forslund | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 36.85 | ||||||
32 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 37.98 | ||||||
33 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.06 | ||||||
33 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.06 | ||||||
35 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.25 | ||||||
36 | Anton Mylläri | 2001 | Ösmo Simsällskap | 38.43 | ||||||
37 | Carl Friberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.53 | ||||||
38 | Daniel Engelson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 38.72 | ||||||
39 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.92 | ||||||
40 | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.06 | ||||||
41 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 39.37 | ||||||
42 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 40.13 | ||||||
43 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 40.30 | ||||||
44 | Sam Zandi | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.72 | ||||||
45 | Erik Mattfolk | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.79 | ||||||
46 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.08 | ||||||
47 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.35 | ||||||
48 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 41.55 | ||||||
49 | Daniel Katana | 1998 | Karlskoga Simförening | 42.05 | ||||||
50 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 42.18 | ||||||
51 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 42.24 | ||||||
52 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.52 | ||||||
53 | Oliver Skill | 1999 | Motala Simsällskap | 43.72 | ||||||
54 | Pettar Biletic | 1999 | Motala Simsällskap | 43.87 | ||||||
55 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 44.09 | ||||||
56 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.51 | ||||||
57 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.59 | ||||||
58 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 44.61 | ||||||
59 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 44.63 | ||||||
60 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 44.69 | ||||||
61 | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.26 | ||||||
62 | Vilhelm Ericsson | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.30 | ||||||
63 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 47.06 | ||||||
64 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 47.68 | ||||||
65 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 49.48 | ||||||
66 | Arvid Melinder | 1999 | Ösmo Simsällskap | 50.14 | ||||||
67 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 54.07 | ||||||
68 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 54.25 | ||||||
69 | Freke Addenbrooke | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 54.34 | ||||||
70 | Ture Oscarson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 54.80 | ||||||
71 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 55.47 | ||||||
- | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 19:46 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 20:52 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 11, 1500m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Josefine Hansson | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.97 | 2:22.94 | 3:36.00 | 4:48.71 | 18:14.61 | ||
6:01.41 | 7:14.28 | 8:26.75 | 9:40.09 | |||||||
10:52.76 | 12:05.66 | 13:19.13 | 14:33.13 | |||||||
15:46.93 | 17:01.74 | |||||||||
2 | Emma Magnusson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 1:12.56 | 2:31.27 | 3:50.02 | 5:09.08 | 19:26.65 | ||
6:27.31 | 7:45.91 | 9:04.15 | 10:22.53 | |||||||
11:41.39 | 13:00.10 | 14:18.98 | 15:36.54 | |||||||
16:53.33 | 18:12.45 | |||||||||
3 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:14.36 | 2:35.38 | 3:57.58 | 5:19.85 | 20:20.71 | ||
6:41.84 | 8:03.66 | 9:25.80 | 10:47.80 | |||||||
12:10.47 | 14:55.01 | 16:17.87 | 17:39.36 | |||||||
18:59.97 | ||||||||||
4 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:16.08 | 2:38.52 | 4:00.11 | 5:23.40 | 20:44.59 | ||
6:47.91 | 8:12.74 | 9:37.13 | 11:01.64 | |||||||
12:26.24 | 13:51.02 | 15:15.31 | 16:38.81 | |||||||
18:01.58 | 19:24.36 | |||||||||
5 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 21:33.12 | ||||||
6 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 21:36.84 | ||||||
7 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:17.63 | 2:44.56 | 4:12.18 | 5:40.91 | 21:56.50 | ||
7:09.49 | 8:38.42 | 10:06.94 | 11:36.49 | |||||||
13:04.84 | 14:32.95 | 16:01.51 | 17:31.01 | |||||||
19:00.51 | 20:29.63 | |||||||||
8 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:21.84 | 2:54.31 | 4:28.16 | 6:01.94 | 23:14.63 | ||
7:36.24 | 9:10.21 | 10:44.68 | 12:19.77 | |||||||
13:54.20 | 15:29.05 | 17:04.17 | 18:37.81 | |||||||
20:11.51 | 21:45.75 | |||||||||
9 | Jessica Lundberg | 1986 | Linköpings Allmänna SS | 1:31.83 | 3:15.24 | 4:59.70 | 6:44.21 | 25:54.18 | ||
8:28.39 | 10:12.40 | 11:57.81 | 13:42.53 | |||||||
15:28.06 | 17:13.41 | 18:59.00 | 20:44.07 | |||||||
22:29.41 | 24:12.88 | |||||||||
10 | Sarah Lindström | 1977 | Linköpings Allmänna SS | 1:36.95 | 3:22.10 | 5:08.06 | 6:54.16 | 26:18.72 | ||
8:40.43 | 10:25.36 | 12:09.94 | 13:54.03 | |||||||
15:40.46 | 17:27.53 | 19:15.47 | 21:02.86 | |||||||
22:48.74 | 24:34.46 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 20:52 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 20:53 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 12, 1500m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 1:06.98 | 2:19.33 | 3:32.95 | 4:46.65 | 18:31.37 | ||
6:00.94 | 7:15.64 | 8:29.96 | 9:44.99 | |||||||
11:00.77 | 12:16.38 | 13:32.11 | 14:47.54 | |||||||
16:02.88 | 17:17.82 | |||||||||
2 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.05 | 2:23.72 | 3:38.91 | 4:54.12 | 18:46.78 | ||
6:09.16 | 7:24.65 | 8:40.43 | 9:56.09 | |||||||
11:11.76 | 12:27.51 | 13:43.18 | 14:59.34 | |||||||
16:16.46 | 17:32.49 | |||||||||
3 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:09.51 | 2:25.92 | 3:44.00 | 5:02.47 | 19:04.77 | ||
6:20.58 | 7:38.61 | 8:56.57 | 10:13.73 | |||||||
11:31.11 | 12:48.88 | 14:06.94 | 15:24.02 | |||||||
16:41.96 | 17:56.67 | |||||||||
4 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 1:11.13 | 2:31.12 | 3:52.63 | 5:14.98 | 20:24.29 | ||
6:36.71 | 7:58.81 | 9:22.66 | 10:44.83 | |||||||
12:07.36 | 13:31.60 | 14:55.24 | 16:19.58 | |||||||
17:43.50 | 19:05.50 | |||||||||
5 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 1:14.88 | 2:36.72 | 3:59.18 | 5:21.67 | 20:31.78 | ||
6:43.44 | 8:06.47 | 9:28.90 | 10:50.98 | |||||||
12:13.61 | 13:35.98 | 14:59.80 | 16:23.05 | |||||||
17:46.00 | 19:09.11 | |||||||||
6 | Carl Friberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:15.14 | 2:37.80 | 4:00.99 | 5:24.35 | 20:46.39 | ||
6:47.83 | 8:11.86 | 9:35.92 | 11:01.59 | |||||||
12:25.47 | 13:50.29 | 15:14.42 | 16:39.03 | |||||||
18:03.20 | 19:26.21 | |||||||||
7 | Somar Mirkhan | 1995 | Ösmo Simsällskap | 1:14.15 | 2:38.59 | 4:04.00 | 5:30.95 | 21:12.33 | ||
6:58.25 | 8:25.60 | 9:51.48 | 11:17.36 | |||||||
12:42.81 | 14:09.17 | 15:35.06 | 17:01.37 | |||||||
18:27.26 | 19:52.34 | |||||||||
8 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:13.61 | 2:37.12 | 4:01.75 | 5:27.40 | 21:15.49 | ||
6:53.02 | 8:17.70 | 9:44.53 | 11:11.01 | |||||||
12:36.58 | 14:04.27 | 15:29.71 | 16:57.45 | |||||||
18:25.21 | 19:52.18 | |||||||||
9 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:22.45 | 2:51.50 | 4:21.42 | 5:49.76 | 21:42.27 | ||
7:18.93 | 8:48.48 | 10:17.72 | 11:46.43 | |||||||
13:16.11 | 14:43.09 | 16:09.31 | 17:34.08 | |||||||
19:00.13 | 20:23.89 | |||||||||
10 | Jonatan Bejmar | 1987 | Ösmo Simsällskap | 1:18.90 | 2:44.22 | 4:12.83 | 5:42.29 | 21:56.72 | ||
7:10.38 | 8:38.74 | 10:07.13 | 11:35.06 | |||||||
13:03.12 | 14:31.88 | 16:00.57 | 17:29.79 | |||||||
18:59.90 | 20:23.55 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 17 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 20:53 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:10 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.18 | ||||||
2 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 30.34 | ||||||
3 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.58 | ||||||
4 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.00 | ||||||
5 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.02 | ||||||
6 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 31.84 | ||||||
7 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 31.91 | ||||||
8 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.93 | ||||||
9 | Alexandra Kowalska | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.95 | ||||||
10 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.44 | ||||||
11 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 32.56 | ||||||
12 | Ebba Langemar | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 32.69 | ||||||
13 | Stina Hallin | 1999 | Motala Simsällskap | 32.92 | ||||||
14 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 34.09 | ||||||
15 | Caroline Sevcik | 1999 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 34.12 | ||||||
16 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 34.35 | ||||||
17 | Kristin Larsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 34.77 | ||||||
18 | Julia Clemedtson | 1999 | Motala Simsällskap | 35.14 | ||||||
19 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.30 | ||||||
20 | Mimmi Broström | 1999 | Karlskoga Simförening | 35.78 | ||||||
21 | Julia Axelsson | 1999 | Ösmo Simsällskap | 36.52 | ||||||
22 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 37.17 | ||||||
23 | Mathilda Alm | 1999 | Ösmo Simsällskap | 40.54 | ||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Magnusson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 29.08 | ||||||
2 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 30.89 | ||||||
3 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 30.90 | ||||||
4 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 30.98 | ||||||
5 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.65 | ||||||
6 | Mathilda Edlund | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.67 | ||||||
7 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 31.81 | ||||||
8 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 31.98 | ||||||
9 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 32.27 | ||||||
10 | Ella Nordanskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 32.70 | ||||||
11 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.89 | ||||||
12 | Nathalie Lind | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.16 | ||||||
13 | Erica Birkeberg | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.85 | ||||||
14 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 34.47 | ||||||
15 | Emma Axelsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.74 | ||||||
16 | Malin Engström | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.79 | ||||||
17 | Ellen Ullman | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 36.78 | ||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 27.12 | ||||||
2 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.34 | ||||||
3 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 28.63 | ||||||
4 | Linnea Magnusson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.09 | ||||||
5 | Daniela Kindstrand | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 29.10 | ||||||
6 | Erika Settland | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.74 | ||||||
6 | Johanna Skoglund | 1996 | Västerviks Simsällskap | 29.74 | ||||||
8 | Sofie Palm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.77 | ||||||
9 | Josefine Rydberg | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.83 | ||||||
10 | Hannah Skog | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.99 | ||||||
11 | Irma Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.04 | ||||||
12 | Josefin Wahlberg | 1995 | Västerviks Simsällskap | 30.07 | ||||||
13 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.09 | ||||||
14 | Märta Westberg | 1996 | Västerviks Simsällskap | 30.28 | ||||||
15 | Cecilia Laursen | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.79 | ||||||
16 | Sofia Adolfsson | 1994 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 31.10 | ||||||
17 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 31.14 | ||||||
18 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 31.16 | ||||||
19 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 31.20 | ||||||
20 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 31.21 | ||||||
21 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 31.27 | ||||||
22 | Ulrica Söderqvist | 1994 | Ösmo Simsällskap | 31.53 | ||||||
23 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 31.56 | ||||||
24 | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | Karlskoga Simförening | 31.80 | ||||||
25 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 32.02 | ||||||
26 | Fanny Rehnsbo | 1993 | Ösmo Simsällskap | 32.09 | ||||||
27 | Elin Ohlsén | 1997 | Västerviks Simsällskap | 32.19 | ||||||
28 | Yvonne Katana | 1994 | Karlskoga Simförening | 32.22 | ||||||
29 | Frida Persson | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 32.26 | ||||||
30 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 32.39 | ||||||
31 | Vilma Adolfsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.13 | ||||||
32 | Linnea Sterner | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.49 | ||||||
33 | Tove Gannholm-Johansson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 33.54 | ||||||
34 | Sara Engström | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.84 | ||||||
35 | Elin Höglander | 1997 | Karlskoga Simförening | 34.22 | ||||||
36 | Nathalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | 34.41 | ||||||
37 | Agnes Blomquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 34.47 | ||||||
38 | Rebecca Forsberg | 1996 | Karlstads Simsällskap | 35.05 | ||||||
39 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 35.36 | ||||||
40 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 37.16 | ||||||
- | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 25 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ingela Rensbo | 1984 | Ösmo Simsällskap | 31.81 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:10 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:22 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 27.59 | ||||||
2 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.98 | ||||||
3 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 28.03 | ||||||
4 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.37 | ||||||
5 | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | 29.53 | ||||||
6 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 29.83 | ||||||
7 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 30.10 | ||||||
8 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 30.21 | ||||||
9 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 30.25 | ||||||
10 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 30.62 | ||||||
11 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 31.00 | ||||||
12 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.37 | ||||||
13 | Lucas Hansen | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.21 | ||||||
14 | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.61 | ||||||
15 | Oliver Skill | 1999 | Motala Simsällskap | 33.68 | ||||||
16 | Pettar Biletic | 1999 | Motala Simsällskap | 33.92 | ||||||
17 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.38 | ||||||
18 | Oscar Rudberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.81 | ||||||
19 | Martin Johansson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.88 | ||||||
20 | Arvid Melinder | 1999 | Ösmo Simsällskap | 36.54 | ||||||
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.97 | ||||||
2 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 27.72 | ||||||
3 | Viktor Hansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.79 | ||||||
4 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 28.81 | ||||||
5 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.91 | ||||||
6 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 29.04 | ||||||
7 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 29.16 | ||||||
8 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 29.21 | ||||||
9 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.63 | ||||||
10 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.75 | ||||||
11 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.53 | ||||||
12 | Erik Mattfolk | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.28 | ||||||
13 | Daniel Katana | 1998 | Karlskoga Simförening | 31.50 | ||||||
14 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 32.09 | ||||||
15 | Konrad Lindström | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 35.26 | ||||||
- | Sam Zandi | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 24.15 | ||||||
2 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 24.58 | ||||||
3 | Pontus Palmqvist | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 24.74 | ||||||
4 | Alexander Linge | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 24.75 | ||||||
5 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 24.78 | ||||||
6 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.17 | ||||||
7 | Grim Sjöberg | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 25.20 | ||||||
8 | Kalle Lindborg | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 25.27 | ||||||
9 | Nils Ivars | 1993 | Karlstads Simsällskap | 25.56 | ||||||
10 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 25.57 | ||||||
11 | Hampus Ny | 1990 | Strängnäs Simsällskap | 25.62 | ||||||
12 | Karl-Fredrik Gudjonsson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 25.63 | ||||||
13 | Johannes Nemeth | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 25.65 | ||||||
14 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.09 | ||||||
15 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.33 | ||||||
16 | David Schön Svensson | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.40 | ||||||
17 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 26.47 | ||||||
18 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 26.58 | ||||||
19 | Oskar Holm | 1993 | Karlstads Simsällskap | 26.61 | ||||||
20 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 26.69 | ||||||
21 | Filip Bivesand | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.70 | ||||||
22 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 26.77 | ||||||
23 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 26.88 | ||||||
24 | Axel Rebner | 1994 | Karlstads Simsällskap | 26.93 | ||||||
25 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 26.99 | ||||||
26 | Kevin Petersson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 27.07 | ||||||
27 | David Josefsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.11 | ||||||
28 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 27.19 | ||||||
29 | Oskar Johnsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 27.31 | ||||||
30 | Erik Lindström | 1978 | Linköpings Allmänna SS | 27.45 | ||||||
31 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.46 | ||||||
32 | Daniel Pettersson | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 27.50 | ||||||
33 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.52 | ||||||
34 | Fredrik Nilsson | 1993 | Västerviks Simsällskap | 28.10 | ||||||
35 | Drago Blagojevic | 1995 | Karlskoga Simförening | 28.16 | ||||||
36 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 28.18 | ||||||
37 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 28.21 | ||||||
38 | Muhamed Halilic | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.61 | ||||||
39 | Somar Mirkhan | 1995 | Ösmo Simsällskap | 28.97 | ||||||
40 | Axel Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.02 | ||||||
41 | Adam Ardinge | 1996 | Karlskoga Simförening | 29.05 | ||||||
41 | Niklas Ljungberg | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 29.05 | ||||||
43 | David Lindahl | 1982 | Linköpings Allmänna SS | 29.11 | ||||||
44 | Jonatan Bejmar | 1987 | Ösmo Simsällskap | 29.46 | ||||||
45 | Jakob Helman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.62 | ||||||
46 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 29.73 | ||||||
47 | Oscar Ungsgård | 1995 | Ösmo Simsällskap | 29.74 | ||||||
48 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.83 | ||||||
49 | Erik Johnsson | 1997 | Ösmo Simsällskap | 31.85 | ||||||
50 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 34.35 | ||||||
51 | Hugo Milton | 1995 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 37.50 | ||||||
- | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:22 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:29 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.88 | ||||||
2 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.61 | ||||||
3 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.13 | ||||||
4 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.98 | ||||||
5 | Hanna Lagher | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.40 | ||||||
6 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.41 | ||||||
7 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.42 | ||||||
8 | Ia Bjerlöw | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.64 | ||||||
9 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.72 | ||||||
10 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.06 | ||||||
11 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.22 | ||||||
12 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.79 | ||||||
13 | Hanna Bylehn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.74 | ||||||
14 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.76 | ||||||
15 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.83 | ||||||
16 | Johanna Grynning | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.90 | ||||||
17 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.94 | ||||||
18 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.08 | ||||||
19 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.22 | ||||||
20 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.68 | ||||||
21 | Felicia Barkehed | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.71 | ||||||
22 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.85 | ||||||
23 | Emelie Runqvist | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.33 | ||||||
24 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.34 | ||||||
25 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.43 | ||||||
26 | Hanna Josefsson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 40.88 | ||||||
27 | Nellie Mattsson | 2002 | Karlstads Simsällskap | 41.54 | ||||||
28 | Maja Sköld | 2002 | Motala Simsällskap | 41.63 | ||||||
29 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 43.00 | ||||||
30 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.69 | ||||||
31 | Alice Kardfall | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 46.10 | ||||||
32 | Ellie O´brian | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.30 | ||||||
33 | Selma Ericsson | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.12 | ||||||
34 | Ella Adolfsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 47.47 | ||||||
35 | Felicia Ghasemzadeh | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 47.69 | ||||||
36 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 48.41 | ||||||
37 | Diana Feili | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 48.52 | ||||||
38 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 49.49 | ||||||
39 | Bianca Ulltjärn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 51.05 | ||||||
40 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 54.73 | ||||||
41 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 56.39 | ||||||
42 | Annika Lindström | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 57.92 | ||||||
- | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:29 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 33.05 | ||||||
2 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.14 | ||||||
3 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 34.53 | ||||||
4 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.54 | ||||||
5 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.77 | ||||||
6 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.83 | ||||||
7 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.33 | ||||||
8 | Vilhelm Ericsson | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.90 | ||||||
9 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 37.15 | ||||||
10 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.35 | ||||||
11 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.58 | ||||||
12 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 39.23 | ||||||
13 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.54 | ||||||
14 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.76 | ||||||
15 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.99 | ||||||
16 | Kristian Aziz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 41.64 | ||||||
17 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 41.93 | ||||||
18 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 42.29 | ||||||
19 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 42.63 | ||||||
20 | Ture Oscarson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.21 | ||||||
- | Christian Villegas | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:39 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:40 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 33.42 | 1:11.24 | |||||
2 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 34.77 | 1:12.79 | |||||
3 | Eva Sigurdsson | 2001 | Ösmo Simsällskap | 35.72 | 1:13.41 | |||||
4 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 35.18 | 1:14.20 | |||||
5 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 36.42 | 1:19.61 | |||||
6 | Elsa Karlsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 38.55 | 1:20.70 | |||||
7 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 38.05 | 1:20.82 | |||||
8 | Tuva Holmertz | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 38.05 | 1:21.28 | |||||
9 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 38.33 | 1:21.83 | |||||
10 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.14 | 1:25.33 | |||||
11 | Mathilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 40.11 | 1:25.76 | |||||
12 | Katja Strandberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 40.25 | 1:26.31 | |||||
13 | Jippa Angantyr | 2001 | Ösmo Simsällskap | 41.57 | 1:28.87 | |||||
14 | Lisa Ullman | 2001 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 43.86 | 1:35.98 | |||||
15 | Camila Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 47.30 | 1:40.32 | |||||
- | Emelie Midfors | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Therese Fjällrot-Öhman | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:40 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.39 | 1:01.37 | |||||
2 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.54 | 1:09.36 | |||||
3 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.78 | 1:11.72 | |||||
4 | Anton Mylläri | 2001 | Ösmo Simsällskap | 33.92 | 1:12.42 | |||||
5 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.92 | 1:12.52 | |||||
6 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 34.38 | 1:13.60 | |||||
7 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 34.37 | 1:13.77 | |||||
8 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.18 | 1:14.95 | |||||
9 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 35.97 | 1:15.35 | |||||
10 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 36.26 | 1:15.98 | |||||
11 | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.78 | 1:16.63 | |||||
12 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.28 | 1:17.56 | |||||
13 | Felix Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 37.43 | 1:19.39 | |||||
14 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.56 | 1:22.94 | |||||
15 | Simon Sandberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 40.24 | 1:25.94 | |||||
16 | Linus Hoffner | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.93 | 1:26.10 | |||||
17 | David Könemann | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.10 | 1:27.93 | |||||
18 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 42.34 | 1:31.99 | |||||
19 | Freke Addenbrooke | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 47.93 | 1:41.55 | |||||
- | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:00 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.42 | 1:11.42 | 1:49.96 | 2:28.50 | |||
2 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.05 | 1:18.46 | 2:00.67 | 2:42.17 | |||
3 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 38.28 | 1:21.24 | 2:06.17 | 2:49.01 | |||
4 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.34 | 1:21.29 | 2:06.38 | 2:50.34 | |||
5 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 38.80 | 1:23.15 | 2:09.11 | 2:53.86 | |||
6 | Ebba Langemar | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 42.34 | 1:28.58 | 2:15.10 | 2:58.58 | |||
6 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 41.14 | 1:26.07 | 2:12.85 | 2:58.58 | |||
8 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.41 | 1:29.11 | 2:16.95 | 3:03.35 | |||
9 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 43.92 | 1:31.77 | 2:21.49 | 3:09.06 | |||
10 | Kristin Larsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 43.79 | 1:32.97 | 2:22.99 | 3:10.17 | |||
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Liljegren | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.02 | 1:18.80 | 2:00.60 | 2:40.38 | |||
2 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.37 | 1:24.12 | 2:09.33 | 2:53.16 | |||
3 | Nathalie Lind | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.12 | 1:26.91 | 2:13.11 | 2:57.03 | |||
4 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.88 | 1:30.62 | 2:18.68 | 3:04.42 | |||
5 | Emma Axelsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.56 | 1:33.57 | 2:22.19 | 3:08.35 | |||
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.32 | 1:12.56 | 1:51.17 | 2:31.37 | |||
2 | Madelene Andersson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 35.26 | 1:13.88 | 1:54.09 | 2:33.27 | |||
3 | Josefine Rydberg | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.55 | 1:14.30 | 1:53.98 | 2:33.42 | |||
4 | Nelly Hansson | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.19 | 1:13.06 | 1:53.82 | 2:33.43 | |||
5 | Johanna Skoglund | 1996 | Västerviks Simsällskap | 35.00 | 1:14.89 | 1:56.94 | 2:38.02 | |||
6 | Jenny Thalin | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.17 | 1:16.31 | 1:57.83 | 2:38.36 | |||
7 | Daniela Kindstrand | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 37.07 | 1:17.08 | 1:59.41 | 2:41.38 | |||
8 | Irma Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.77 | 1:19.75 | 2:01.68 | 2:44.42 | |||
9 | Sofie Palm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 37.36 | 1:19.31 | 2:02.79 | 2:44.79 | |||
10 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 40.08 | 1:23.79 | 2:06.65 | 2:47.95 | |||
11 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 39.64 | 1:22.80 | 2:06.62 | 2:50.50 | |||
12 | Frida Persson | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 39.56 | 1:23.00 | 2:07.86 | 2:52.69 | |||
13 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 38.96 | 1:22.66 | 2:08.86 | 2:53.34 | |||
14 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 38.92 | 1:22.83 | 2:08.52 | 2:54.32 | |||
15 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 39.69 | 1:24.20 | 2:10.24 | 2:54.83 | |||
16 | Josefin Wahlberg | 1995 | Västerviks Simsällskap | 41.48 | 1:27.11 | 2:14.02 | 2:58.74 | |||
17 | Nathalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | 42.95 | 1:29.30 | 2:16.48 | 3:01.45 | |||
18 | Elin Höglander | 1997 | Karlskoga Simförening | 42.65 | 1:28.72 | 2:16.30 | 3:02.96 | |||
19 | Vilma Adolfsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.90 | 1:30.64 | 2:17.48 | 3:03.81 | |||
20 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 42.45 | 1:31.49 | 2:22.78 | 3:13.85 | |||
21 | Sara Engström | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.89 | 1:39.59 | 2:29.96 | 3:18.47 | |||
22 | Agnes Blomquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 45.68 | 3:19.03 | |||||
- | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Therese Wiik | 1997 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:00 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:16 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.95 | 1:11.22 | 1:49.78 | 2:28.07 | |||
2 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.06 | 1:15.13 | 1:55.50 | 2:35.24 | |||
3 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 40.10 | 1:24.83 | 2:08.82 | 2:52.17 | |||
4 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 39.39 | 1:24.46 | 2:11.08 | 2:57.32 | |||
5 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 40.78 | 1:26.82 | 2:13.19 | 2:58.04 | |||
6 | Lucas Hansen | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.77 | 1:30.03 | 2:17.23 | 3:02.49 | |||
7 | Oscar Rudberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.03 | 1:39.75 | 2:35.66 | 3:31.98 | |||
8 | Martin Johansson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.13 | 1:50.74 | 2:51.44 | 3:50.60 | |||
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.49 | 1:05.60 | 1:39.67 | 2:14.18 | |||
2 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 33.62 | 1:10.70 | 1:49.50 | 2:28.41 | |||
3 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.11 | 1:16.32 | 1:57.36 | 2:36.74 | |||
4 | Arvid Karlsson | 1998 | Västerviks Simsällskap | 36.87 | 1:18.16 | 2:02.49 | 2:44.03 | |||
5 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 38.42 | 1:20.24 | 2:03.17 | 2:46.40 | |||
6 | Daniel Engelson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 37.97 | 1:19.52 | 2:03.26 | 2:46.98 | |||
7 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.92 | 1:32.75 | 2:22.23 | 3:09.33 | |||
8 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 44.69 | 1:36.39 | 2:29.87 | 3:20.47 | |||
9 | Erik Mattfolk | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.24 | 1:37.57 | 2:32.24 | 3:23.09 | |||
- | Sam Zandi | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 30.13 | 1:02.86 | 1:37.17 | 2:10.88 | |||
2 | Pontus Palmqvist | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 31.25 | 1:05.33 | 1:40.40 | 2:15.54 | |||
3 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.11 | 1:05.78 | 1:41.91 | 2:18.86 | |||
4 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Karlstads Simsällskap | 33.26 | 1:09.04 | 1:45.73 | 2:21.13 | |||
5 | David Schön Svensson | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.29 | 1:09.36 | 1:46.88 | 2:23.94 | |||
6 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 33.69 | 1:11.12 | 1:49.53 | 2:27.42 | |||
7 | Axel Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.91 | 1:14.01 | 1:52.81 | 2:29.65 | |||
8 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 33.78 | 1:12.94 | 1:52.80 | 2:30.15 | |||
9 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 33.03 | 1:10.13 | 1:49.44 | 2:30.23 | |||
10 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.25 | 1:13.56 | 1:52.76 | 2:31.07 | |||
11 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 36.70 | 1:16.16 | 1:55.62 | 2:33.92 | |||
12 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 34.54 | 1:13.70 | 1:54.55 | 2:35.45 | |||
13 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.47 | 1:16.43 | 1:56.39 | 2:35.66 | |||
14 | David Josefsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.95 | 1:16.47 | 1:58.22 | 2:37.19 | |||
15 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 35.14 | 1:15.74 | 1:58.05 | 2:38.25 | |||
16 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 33.45 | 1:11.57 | 1:53.18 | 2:38.50 | |||
17 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.65 | 1:19.46 | 2:01.46 | 2:41.74 | |||
18 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 36.05 | 1:16.66 | 1:59.50 | 2:42.49 | |||
19 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 38.15 | 1:21.69 | 2:05.90 | 2:49.08 | |||
20 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 40.68 | 1:26.38 | 2:12.36 | 2:55.96 | |||
21 | Niklas Ljungberg | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 41.28 | 1:26.10 | 2:13.38 | 2:59.19 | |||
22 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 44.38 | 1:32.29 | 2:21.99 | 3:10.57 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:16 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 07:21 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 21, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.52 | 1:16.80 | 2:06.76 | 2:45.61 | |||
2 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.26 | 1:21.00 | 2:13.11 | 2:54.26 | |||
3 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 39.49 | 1:24.46 | 2:18.70 | 2:56.46 | |||
4 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 39.10 | 1:25.59 | 2:18.91 | 2:57.69 | |||
5 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.27 | 1:27.36 | 2:23.35 | 3:02.02 | |||
6 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.93 | 1:32.67 | 2:22.44 | 3:02.16 | |||
7 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.03 | 1:27.54 | 2:23.34 | 3:02.54 | |||
8 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 40.29 | 1:28.62 | 2:21.65 | 3:03.71 | |||
9 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 39.26 | 1:27.26 | 2:24.23 | 3:05.09 | |||
10 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 40.11 | 1:27.64 | 2:23.08 | 3:06.87 | |||
11 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 40.98 | 1:32.34 | 2:23.12 | 3:07.10 | |||
12 | Alva Sundberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 45.95 | 1:38.26 | 2:31.73 | 3:11.98 | |||
13 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.94 | 1:32.55 | 2:31.89 | 3:14.10 | |||
14 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 41.78 | 1:33.15 | 2:35.66 | 3:16.91 | |||
15 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 43.13 | 1:38.68 | 2:37.98 | 3:18.83 | |||
16 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 42.66 | 1:36.14 | 2:39.80 | 3:20.88 | |||
17 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 52.13 | 1:40.19 | 2:42.48 | 3:24.83 | |||
18 | Tina Evertsson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 45.79 | 1:40.53 | 2:36.94 | 3:26.13 | |||
19 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 48.25 | 1:39.18 | 2:40.92 | 3:26.39 | |||
20 | Lovisa Persson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 44.31 | 1:39.30 | 2:39.43 | 3:28.81 | |||
21 | Ida Stalin | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 46.05 | 1:38.40 | 2:44.75 | 3:29.07 | |||
22 | Elsa Lind | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 49.36 | 1:50.53 | 2:48.47 | 3:39.72 | |||
- | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 07:21 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.20 | 1:17.28 | 2:03.22 | 2:41.98 | |||
2 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.33 | 1:21.40 | 2:13.32 | 2:51.30 | |||
3 | Carl Friberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.17 | 1:22.90 | 2:15.11 | 2:53.16 | |||
4 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 37.00 | 1:28.37 | 2:16.85 | 2:54.17 | |||
5 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 38.58 | 1:24.87 | 2:18.56 | 2:55.12 | |||
6 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 38.65 | 1:23.74 | 2:17.25 | 2:56.27 | |||
7 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 37.65 | 1:28.61 | 2:26.94 | 3:09.88 | |||
8 | William Fernholm | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 40.96 | 1:33.21 | 2:29.65 | 3:12.58 | |||
9 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 42.80 | 1:35.72 | 2:34.98 | 3:17.66 | |||
10 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.09 | 1:37.50 | 2:36.05 | 3:20.32 | |||
11 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 45.47 | 1:37.96 | 2:38.24 | 3:21.80 | |||
12 | Tom Johansson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 46.18 | 1:38.03 | 2:43.19 | 3:28.94 | |||
- | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:10 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 23, 200m Medley Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.08 | 1:32.86 | 2:23.94 | 3:05.03 | |||
2 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 42.17 | 1:28.29 | 2:25.94 | 3:05.44 | |||
3 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.85 | 1:32.39 | 2:27.92 | 3:08.34 | |||
4 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.36 | 1:34.14 | 2:26.88 | 3:12.26 | |||
5 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 44.64 | 1:35.92 | 2:31.78 | 3:15.05 | |||
6 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 49.68 | 1:38.51 | 2:32.53 | 3:16.71 | |||
7 | Hanna Lagher | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.75 | 1:37.33 | 2:37.07 | 3:20.85 | |||
8 | Ia Bjerlöw | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 49.44 | 1:44.12 | 2:45.14 | 3:29.24 | |||
9 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 47.72 | 1:43.24 | 2:44.76 | 3:29.74 | |||
10 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 48.98 | 1:42.46 | 2:43.93 | 3:30.28 | |||
11 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 47.18 | 1:44.96 | 2:48.60 | 3:32.36 | |||
12 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 52.56 | 1:50.09 | 2:50.25 | 3:38.05 | |||
13 | Johanna Grynning | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 53.25 | 1:51.84 | 2:50.87 | 3:39.75 | |||
14 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 52.20 | 1:47.87 | 2:51.88 | 3:41.32 | |||
15 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 50.06 | 1:50.24 | 2:54.19 | 3:47.57 | |||
- | Emelie Runqvist | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Hanna Bylehn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Nellie Mattsson | 2002 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:10 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 13:14 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 24, 200m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 39.61 | 1:29.25 | 2:24.09 | 3:08.21 | |||
2 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.00 | 1:36.67 | 2:29.90 | 3:12.87 | |||
3 | Vilhelm Ericsson | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.43 | 1:36.80 | 2:38.59 | 3:20.38 | |||
4 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 46.16 | 1:38.89 | 2:37.50 | 3:21.08 | |||
5 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 44.03 | 1:36.59 | 2:37.73 | 3:22.93 | |||
6 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 46.56 | 1:36.83 | 2:38.97 | 3:25.23 | |||
7 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 54.41 | 1:48.31 | 2:50.59 | 3:37.18 | |||
8 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 53.87 | 1:50.09 | 2:52.41 | 3:42.34 | |||
9 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 53.76 | 1:50.91 | 3:03.00 | 3:54.48 | |||
10 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 58.45 | 1:56.45 | 3:05.58 | 3:57.14 | |||
11 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:10.73 | 2:11.40 | 3:16.74 | 4:06.09 | |||
- | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 13:14 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 13:15 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 25, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 42.20 | 1:30.22 | 2:23.53 | 3:02.18 | |||
2 | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 40.58 | 1:33.04 | 2:25.56 | 3:07.06 | |||
3 | Tuva Holmertz | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 45.30 | 1:35.21 | 2:26.91 | 3:10.56 | |||
4 | Eva Sigurdsson | 2001 | Ösmo Simsällskap | 44.87 | 1:33.84 | 2:29.91 | 3:10.83 | |||
5 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 45.76 | 1:37.66 | 2:36.60 | 3:18.99 | |||
6 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 43.97 | 1:40.75 | 2:41.27 | 3:27.22 | |||
7 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.22 | 1:43.13 | 2:42.06 | 3:28.75 | |||
8 | Elsa Karlsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 49.43 | 1:42.04 | 2:45.20 | 3:28.90 | |||
9 | Mathilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 54.29 | 1:49.95 | 2:47.00 | 3:32.84 | |||
- | Therese Fjällrot-Öhman | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Lisa Ullman | 2001 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | DSQ | ||||||
- | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 13:15 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 13:15 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 26, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.90 | 1:14.18 | 2:01.55 | 2:36.42 | |||
2 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.67 | 1:25.97 | 2:20.20 | 2:58.56 | |||
3 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.63 | 1:27.35 | 2:21.49 | 2:58.73 | |||
4 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.37 | 1:25.40 | 2:19.88 | 2:59.14 | |||
5 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 40.44 | 1:32.14 | 2:23.29 | 3:02.97 | |||
6 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.10 | 1:29.87 | 2:24.43 | 3:03.25 | |||
7 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 43.61 | 1:34.18 | 2:26.11 | 3:06.82 | |||
8 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.31 | 1:29.11 | 2:27.40 | 3:07.73 | |||
9 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 40.30 | 1:30.67 | 2:27.61 | 3:11.21 | |||
10 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 47.58 | 1:35.63 | 2:40.27 | 3:22.20 | |||
11 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 45.80 | 1:36.72 | 2:37.54 | 3:24.02 | |||
12 | David Könemann | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.54 | 1:47.03 | 2:48.36 | 3:41.67 | |||
13 | Simon Sandberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 50.60 | 1:50.89 | 2:59.51 | 3:48.86 | |||
14 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:02.03 | 2:00.31 | 3:06.78 | 3:57.54 | |||
15 | Freke Addenbrooke | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 51.48 | 1:59.63 | 3:13.37 | 4:09.26 | |||
- | Felix Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 13:15 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 13:18 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 27, 4X100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Lag 1 | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 4:10.42 | ||||||
Sofia Henell | 1997 | 29.98 | 1:02.22 | 1:02.22 | ||||||
Daniela Kindstrand | 1997 | 29.57 | 1:01.32 | 2:03.54 | ||||||
Erika Settland | 1996 | 30.61 | 1:05.31 | 3:08.85 | ||||||
Linnea Magnusson | 1996 | 29.22 | 1:01.57 | 4:10.42 | ||||||
2 | Västervik Damer [1996] | 1996 | Västerviks Simsällskap | 4:37.31 | ||||||
Johanna Skoglund | 1996 | 30.77 | 1:04.67 | 1:04.67 | ||||||
Elin Ohlsén | 1997 | 32.69 | 1:10.91 | 2:15.58 | ||||||
Agnes Wedel | 2000 | 34.65 | 1:14.33 | 3:29.91 | ||||||
Märta Westberg | 1996 | 31.54 | 1:07.40 | 4:37.31 | ||||||
3 | Åkersberga Damer [1997] | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 4:52.85 | ||||||
Elin Timbäck | 1997 | 33.49 | 1:10.97 | 1:10.97 | ||||||
Agnes Blomquist | 1997 | 35.80 | 1:17.86 | 2:28.83 | ||||||
Hanna Marohn | 1998 | 36.10 | 1:16.66 | 3:45.49 | ||||||
Maria Östervall | 1998 | 31.58 | 1:07.36 | 4:52.85 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 13:18 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 13:18 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 28, 4X100m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Lag1 | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 4:18.44 | ||||||
Emma Magnusson | 1998 | 30.15 | 1:02.49 | 1:02.49 | ||||||
Elin Elm | 1998 | 29.98 | 1:03.51 | 2:06.00 | ||||||
Alma Fransson | 1999 | 30.86 | 1:05.66 | 3:11.66 | ||||||
Lovisa Lampi | 1999 | 30.56 | 1:06.78 | 4:18.44 | ||||||
2 | Nkk Damer [1998] | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:29.29 | ||||||
Sara Wallberg | 1999 | 30.59 | 1:03.36 | 1:03.36 | ||||||
Tilde Malm | 1999 | 32.85 | 1:09.46 | 2:12.82 | ||||||
Ebba Nyman | 1998 | 32.82 | 1:10.58 | 3:23.40 | ||||||
Sara Thunholm | 1999 | 30.26 | 1:05.89 | 4:29.29 | ||||||
3 | Mkk Damer [1998] | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:29.80 | ||||||
Amanda Granborg | 1999 | 30.83 | 1:04.25 | 1:04.25 | ||||||
Hanna Liljegren | 1998 | 31.98 | 1:06.53 | 2:10.78 | ||||||
Mathilda Edlund | 1998 | 32.70 | 1:08.91 | 3:19.69 | ||||||
Tove Lennartsson | 2000 | 34.74 | 1:10.11 | 4:29.80 | ||||||
4 | Lass Lag 2 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 4:35.13 | ||||||
Erika Rönnbäck | 1998 | 32.29 | 1:08.39 | 1:08.39 | ||||||
Johanna Gunnarsson | 1999 | 31.65 | 1:08.45 | 2:16.84 | ||||||
Elise Gidlöf | 1999 | 32.89 | 1:10.61 | 3:27.45 | ||||||
Felicia Smedbäck | 2000 | 32.30 | 1:07.68 | 4:35.13 | ||||||
5 | Södertörn Damer, Lag 1 | 2000 | Södertörns Simsällskap | 4:46.04 | ||||||
Felicia Adamsson | 2000 | 34.54 | 1:13.21 | 1:13.21 | ||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | 35.00 | 1:13.02 | 2:26.23 | ||||||
Amanda Carlbom | 2000 | 31.09 | 1:06.25 | 3:32.48 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 35.37 | 1:13.56 | 4:46.04 | ||||||
6 | Mkk Damer Lag 2 | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:53.54 | ||||||
Nathalie Lind | 1998 | 33.97 | 1:14.02 | 1:14.02 | ||||||
Alexandra Kowalska | 1999 | 32.72 | 1:10.37 | 2:24.39 | ||||||
Frida Hemby | 1999 | 33.38 | 1:11.58 | 3:35.97 | ||||||
Josephine Mikkelsen | 2002 | 36.58 | 1:17.57 | 4:53.54 | ||||||
7 | Njurunda Damer | 1999 | Njurunda Simsällskap | 5:00.75 | ||||||
Vilma Olsson | 1999 | 34.66 | 1:15.87 | 1:15.87 | ||||||
Tuva Balkerud | 2001 | 33.93 | 1:12.24 | 2:28.11 | ||||||
Kristin Larsson | 1999 | 35.01 | 1:14.99 | 3:43.10 | ||||||
Ellen Näslund | 2000 | 35.49 | 1:17.65 | 5:00.75 | ||||||
8 | Eksjö SLS Damer [2000] | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 5:06.68 | ||||||
Emelie Fernholm | 1998 | 31.96 | 1:08.13 | 1:08.13 | ||||||
Ellen Ullman | 1998 | 37.24 | 1:20.44 | 2:28.57 | ||||||
Tina Evertsson | 2000 | 36.99 | 1:21.91 | 3:50.48 | ||||||
Caroline Sevcik | 1999 | 36.05 | 1:16.20 | 5:06.68 | ||||||
9 | Åkersberga Damer [1999] | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 5:09.19 | ||||||
Emma Wallin | 1999 | 33.57 | 1:13.76 | 1:13.76 | ||||||
Emilia Österberg | 2000 | 38.60 | 1:23.19 | 2:36.95 | ||||||
Ylwali Häggblad | 2000 | 36.01 | 1:19.08 | 3:56.03 | ||||||
Ebba Langemar | 1999 | 33.94 | 1:13.16 | 5:09.19 | ||||||
10 | Åkersberga Damer [2002] | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 5:23.14 | ||||||
Tindra Imhäuser | 2002 | 37.60 | 1:18.29 | 1:18.29 | ||||||
Emma Öberg | 2002 | 39.82 | 1:27.72 | 2:46.01 | ||||||
Malin Sangfelt | 2001 | 36.88 | 1:22.04 | 4:08.05 | ||||||
Jennifer Bergström | 2002 | 36.52 | 1:15.09 | 5:23.14 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 13:18 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 13:19 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 29, 4X100m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Mkk Herrar [1996] | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:28.15 | ||||||
Anton Andersson | 1997 | 34.63 | 1:11.82 | 1:11.82 | ||||||
Jakob Helman | 1996 | 34.30 | 1:12.93 | 2:24.75 | ||||||
Filip Bivesand | 1997 | 29.73 | 1:05.18 | 3:29.93 | ||||||
Ludwig Wemlén | 1997 | 27.28 | 58.22 | 4:28.15 | ||||||
2 | Lass Lag 1 | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 4:37.07 | ||||||
Daniel Olsson | 1996 | 30.76 | 1:06.50 | 1:06.50 | ||||||
Oskar Johnsson | 1996 | 35.88 | 1:20.35 | 2:26.85 | ||||||
Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | 28.53 | 1:03.75 | 3:30.60 | ||||||
Daniel Engelson | 1998 | 31.11 | 1:06.47 | 4:37.07 | ||||||
3 | Västervik Herrar [1996] | 1996 | Västerviks Simsällskap | 4:51.36 | ||||||
Arvid Karlsson | 1998 | 35.51 | 1:14.28 | 1:14.28 | ||||||
Ademir Silic | 1998 | 39.49 | 1:26.29 | 2:40.57 | ||||||
Oscar Sjöblad | 1997 | 28.76 | 1:05.28 | 3:45.85 | ||||||
Erik Ohlsén | 2000 | 30.76 | 1:05.51 | 4:51.36 | ||||||
4 | Åkersberga Herrar [1996] | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 5:31.11 | ||||||
Jacob Öberg | 1997 | 42.02 | 1:26.75 | 1:26.75 | ||||||
Niklas Ljungberg | 1996 | 40.13 | 1:28.91 | 2:55.66 | ||||||
Andreas Forsell | 1996 | 31.95 | 1:14.56 | 4:10.22 | ||||||
Konrad Lindström | 1998 | 36.94 | 1:20.89 | 5:31.11 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 13:19 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 13:21 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 30, 4X100m Medley Herrar, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Karlstads SS P15 Lag 1 | 1998 | Karlstads Simsällskap | 4:33.04 | ||||||
Daniel Vålvik | 1999 | 32.86 | 1:08.25 | 1:08.25 | ||||||
Adam Albringer | 1999 | 35.74 | 1:17.68 | 2:25.93 | ||||||
Axel Widström | 1998 | 29.31 | 1:05.04 | 3:30.97 | ||||||
Johan Rydahl | 2001 | 29.20 | 1:02.07 | 4:33.04 | ||||||
2 | Lass Lag1 | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 4:36.97 | ||||||
Albert Askmalm | 2000 | 34.38 | 1:10.43 | 1:10.43 | ||||||
Tom Andersson | 1998 | 33.82 | 1:13.10 | 2:23.53 | ||||||
Mattias Grynning | 1999 | 31.50 | 1:07.44 | 3:30.97 | ||||||
Toni Nikolic | 1999 | 30.40 | 1:06.00 | 4:36.97 | ||||||
3 | Mkk Herrar Lag 1 | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:43.16 | ||||||
Sten Ludvigsson | 1998 | 35.19 | 1:13.13 | 1:13.13 | ||||||
Viktor Hansson | 1998 | 39.99 | 1:26.68 | 2:39.81 | ||||||
Eric Hinderup | 1998 | 28.23 | 1:02.13 | 3:41.94 | ||||||
William Lindblom | 1998 | 29.26 | 1:01.22 | 4:43.16 | ||||||
4 | Njurunda Herrar Lag 1 | 1998 | Njurunda Simsällskap | 4:48.49 | ||||||
Olle Larson Wermelin | 1999 | 35.63 | 1:15.23 | 1:15.23 | ||||||
Johan Björklund | 1999 | 36.53 | 1:21.97 | 2:37.20 | ||||||
Erik Björklund | 1998 | 28.72 | 1:05.79 | 3:42.99 | ||||||
Rasmus Ulin | 2000 | 31.59 | 1:05.50 | 4:48.49 | ||||||
5 | Lass Lag 2 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 5:16.67 | ||||||
Oliver Tykesson | 2000 | 38.12 | 1:20.13 | 1:20.13 | ||||||
Gustav Henell | 1999 | 38.79 | 1:25.29 | 2:45.42 | ||||||
Sixten Almén | 1999 | 36.12 | 1:19.70 | 4:05.12 | ||||||
Carl Friberg | 2000 | 33.43 | 1:11.55 | 5:16.67 | ||||||
6 | Mkk Herrar Lag 2 | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:16.88 | ||||||
Rickard Wemlén | 2000 | 37.83 | 1:18.78 | 1:18.78 | ||||||
Samuel Wiktor | 2001 | 43.12 | 1:32.85 | 2:51.63 | ||||||
Adam Ringdahl | 1998 | 32.03 | 1:12.92 | 4:04.55 | ||||||
Dennis Jarnberg | 1999 | 33.31 | 1:12.33 | 5:16.88 | ||||||
7 | Karlstads SS P15 Lag 2 | 1998 | Karlstads Simsällskap | 5:34.19 | ||||||
Vilhelm Lovén | 1999 | 40.23 | 1:22.89 | 1:22.89 | ||||||
August Mathisen | 2001 | 46.81 | 1:39.68 | 3:02.57 | ||||||
Niclas Lindow | 1999 | 36.10 | 1:22.47 | 4:25.04 | ||||||
Johannes Vålvik | 1999 | 32.36 | 1:09.15 | 5:34.19 | ||||||
8 | Njurunda Herrar Lag 2 | 2002 | Njurunda Simsällskap | 6:02.21 | ||||||
Filip Borgström | 2001 | 43.82 | 1:35.59 | 1:35.59 | ||||||
Felix Balkerud | 2001 | 41.30 | 1:30.87 | 3:06.46 | ||||||
Elias Engström | 2001 | 38.73 | 1:31.19 | 4:37.65 | ||||||
Robin Björklund | 2002 | 37.93 | 1:24.56 | 6:02.21 | ||||||
9 | Åss Illrar Lag 1 | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 6:25.48 | ||||||
Timothy Westmoreland | 2002 | 47.89 | 1:38.92 | 1:38.92 | ||||||
Simon Imhäuser | 2002 | 51.85 | 1:47.91 | 3:26.83 | ||||||
Thomas Östervall | 2000 | 38.58 | 1:28.32 | 4:55.15 | ||||||
Emil Tikkanen | 2002 | 41.30 | 1:30.33 | 6:25.48 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 13:21 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 31, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:07.82 | 2:20.93 | 3:34.99 | 4:48.08 | |||
2 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.62 | 2:21.00 | 3:35.42 | 4:49.15 | |||
3 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:12.58 | 2:34.08 | 3:57.33 | 5:19.91 | |||
4 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:13.63 | 2:36.79 | 4:01.24 | 5:24.15 | |||
5 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:15.88 | 2:40.67 | 4:04.68 | 5:27.29 | |||
6 | Ebba Langemar | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 1:18.37 | 2:45.42 | 4:12.89 | 5:37.85 | |||
7 | Alexandra Kowalska | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:17.81 | 2:46.39 | 4:15.72 | 5:44.41 | |||
8 | Stina Hallin | 1999 | Motala Simsällskap | 1:19.51 | 2:48.04 | 4:19.00 | 5:48.69 | |||
9 | Kristin Larsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 1:22.53 | 2:54.09 | 4:26.64 | 5:55.67 | |||
10 | Julia Clemedtson | 1999 | Motala Simsällskap | 1:23.25 | 2:54.16 | 4:26.62 | 5:56.35 | |||
11 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 1:21.16 | 2:53.04 | 4:26.99 | 5:59.51 | |||
12 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 1:23.63 | 2:58.16 | 4:33.26 | 6:04.44 | |||
Gren 31, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emma Magnusson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 1:11.56 | 2:28.97 | 3:45.39 | 4:57.94 | |||
2 | Elin Elm | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 1:08.35 | 2:24.76 | 3:42.92 | 5:00.48 | |||
3 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 1:10.06 | 2:28.51 | 3:49.52 | 5:08.06 | |||
4 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:11.43 | 2:30.13 | 3:50.48 | 5:08.73 | |||
5 | Hanna Liljegren | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:10.77 | 2:29.53 | 3:49.78 | 5:08.74 | |||
6 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:13.27 | 2:33.25 | 3:54.37 | 5:14.27 | |||
7 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 1:12.47 | 2:34.25 | 3:58.47 | 5:21.68 | |||
8 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 1:15.58 | 2:40.74 | 4:06.74 | 5:31.35 | |||
Gren 31, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 1:03.16 | 2:10.99 | 3:20.81 | 4:30.86 | |||
2 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:07.11 | 2:19.01 | 3:28.76 | 4:36.84 | |||
3 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:06.08 | 2:15.96 | 3:27.21 | 4:36.90 | |||
4 | Josefine Hansson | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.39 | 2:18.32 | 3:29.41 | 4:39.72 | |||
5 | Madelene Andersson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.05 | 2:16.94 | 3:30.77 | 4:45.53 | |||
6 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 1:08.45 | 2:22.89 | 3:38.25 | 4:53.29 | |||
7 | Josefine Rydberg | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:08.23 | 2:23.03 | 3:39.95 | 4:56.18 | |||
8 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 1:13.13 | 2:32.88 | 3:52.44 | 5:09.21 | |||
9 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 1:13.96 | 2:30.36 | 3:52.00 | 5:11.79 | |||
10 | Vilma Adolfsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:19.04 | 2:47.50 | 4:15.88 | 5:41.88 | |||
11 | Agnes Blomquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 1:23.92 | 2:58.22 | 4:34.19 | 6:08.65 | |||
12 | Rebecca Forsberg | 1996 | Karlstads Simsällskap | 1:25.12 | 3:00.61 | 4:37.36 | 6:11.78 | |||
Gren 31, 400m Frisim Damer, Finaler 25 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jessica Lundberg | 1986 | Linköpings Allmänna SS | 1:29.27 | 3:07.91 | 4:47.05 | 6:23.79 | |||
2 | Sarah Lindström | 1977 | Linköpings Allmänna SS | 1:34.02 | 3:16.13 | 4:58.77 | 6:36.98 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:56 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:08 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 32, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.87 | 2:17.91 | 3:28.56 | 4:38.95 | |||
2 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 1:06.43 | 2:20.32 | 3:33.24 | 4:45.64 | |||
3 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:09.30 | 2:25.40 | 3:42.38 | 4:57.87 | |||
4 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:16.18 | 2:40.29 | 4:06.67 | 5:29.03 | |||
Gren 32, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.06 | 2:16.80 | 3:29.23 | 4:40.65 | |||
2 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 1:06.86 | 2:19.80 | 3:33.29 | 4:43.90 | |||
3 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 1:07.11 | 2:22.45 | 3:40.02 | 4:57.39 | |||
4 | Arvid Karlsson | 1998 | Västerviks Simsällskap | 1:11.47 | 2:34.95 | 3:58.59 | 5:17.98 | |||
5 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:14.11 | 2:40.69 | 4:08.57 | 5:33.77 | |||
Gren 32, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Karlstads Simsällskap | 1:00.15 | 2:05.86 | 3:12.28 | 4:16.72 | |||
2 | Carl Norlander | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.66 | 2:05.66 | 3:12.11 | 4:18.37 | |||
3 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:02.69 | 2:08.98 | 3:15.52 | 4:23.20 | |||
4 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.59 | 2:12.85 | 3:21.71 | 4:28.87 | |||
5 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 1:04.51 | 2:14.93 | 3:26.04 | 4:37.24 | |||
6 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.40 | 2:20.02 | 3:33.06 | 4:44.40 | |||
7 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 1:05.10 | 2:18.42 | 3:33.07 | 4:49.90 | |||
8 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 1:11.00 | 2:28.61 | 3:46.12 | 5:01.67 | |||
9 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 1:10.18 | 2:28.51 | 3:47.00 | 5:03.36 | |||
10 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 1:19.51 | 2:48.57 | 4:19.79 | 5:50.97 | |||
Gren 32, 400m Frisim Herrar, Finaler 25 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Fredrik Carlén | 1981 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.15 | 2:22.98 | 3:41.99 | 5:00.07 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:08 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 33, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 40.34 | 1:27.63 | 2:17.66 | 3:05.94 | |||
2 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 44.20 | 1:33.59 | 2:24.01 | 3:14.83 | |||
3 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 43.89 | 1:34.88 | 2:25.63 | 3:16.10 | |||
4 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 45.37 | 1:35.15 | 2:26.62 | 3:16.52 | |||
5 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 46.19 | 1:37.32 | 2:29.57 | 3:19.44 | |||
6 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 46.30 | 1:39.03 | 2:32.85 | 3:27.52 | |||
7 | Alva Sundberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 47.27 | 1:43.76 | 2:40.24 | 3:37.44 | |||
8 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 49.49 | 1:46.00 | 2:43.16 | 3:37.58 | |||
9 | Tina Evertsson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 50.82 | 1:48.59 | 2:47.21 | 3:44.78 | |||
10 | Elsa Lind | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 50.72 | 1:49.44 | 2:47.83 | 3:45.79 | |||
11 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 50.32 | 1:49.32 | 2:48.35 | 3:47.79 | |||
12 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 53.89 | 1:54.54 | 2:54.44 | 3:54.76 | |||
13 | Lovisa Persson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 53.64 | 1:55.04 | 2:56.43 | 3:55.05 | |||
14 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 52.97 | 1:53.14 | 2:54.47 | 3:55.68 | |||
15 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 55.58 | 1:59.60 | 3:05.58 | 4:09.40 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:23 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 34, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 38.90 | 1:25.87 | 2:14.48 | 3:02.06 | |||
2 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 44.79 | 1:33.18 | 2:23.21 | 3:11.62 | |||
3 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 45.09 | 1:35.83 | 2:28.24 | 3:19.93 | |||
4 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 45.75 | 1:38.52 | 2:32.57 | 3:28.08 | |||
5 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.94 | 1:49.85 | 2:52.37 | 3:52.54 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:23 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 35, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.53 | 1:03.40 | |||||
2 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.28 | 1:07.17 | |||||
3 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 32.03 | 1:08.68 | |||||
4 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.29 | 1:08.71 | |||||
5 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.95 | 1:08.83 | |||||
6 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 33.46 | 1:09.21 | |||||
7 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.82 | 1:09.65 | |||||
8 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.47 | 1:10.08 | |||||
9 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.29 | 1:11.34 | |||||
10 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 33.93 | 1:11.50 | |||||
11 | Caroline Sevcik | 1999 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 35.52 | 1:15.24 | |||||
11 | Stina Hallin | 1999 | Motala Simsällskap | 35.52 | 1:15.24 | |||||
13 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 35.29 | 1:16.41 | |||||
14 | Kristin Larsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 38.02 | 1:18.31 | |||||
15 | Julia Clemedtson | 1999 | Motala Simsällskap | 37.13 | 1:18.86 | |||||
16 | Mathilda Alm | 1999 | Ösmo Simsällskap | 41.73 | 1:31.14 | |||||
- | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 35, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Magnusson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 30.99 | 1:04.70 | |||||
2 | Elin Elm | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 31.43 | 1:05.16 | |||||
3 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 32.93 | 1:07.91 | |||||
4 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 32.75 | 1:08.96 | |||||
5 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 32.65 | 1:09.52 | |||||
6 | Mathilda Edlund | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.86 | 1:09.67 | |||||
7 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 33.74 | 1:10.42 | |||||
8 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.85 | 1:11.41 | |||||
9 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.57 | 1:11.51 | |||||
10 | Ella Nordanskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 33.62 | 1:12.01 | |||||
11 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.12 | 1:12.04 | |||||
12 | Nathalie Lind | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.13 | 1:13.64 | |||||
13 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 34.27 | 1:13.87 | |||||
14 | Erica Birkeberg | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.46 | 1:15.18 | |||||
15 | Emma Axelsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.48 | 1:17.57 | |||||
16 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 37.77 | 1:20.72 | |||||
17 | Malin Engström | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.24 | 1:21.72 | |||||
- | Ellen Ullman | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | DSQ | ||||||
Gren 35, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 28.72 | 58.90 | |||||
2 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.70 | 1:00.39 | |||||
3 | Daniela Kindstrand | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 29.84 | 1:01.58 | |||||
4 | Madelene Andersson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 29.47 | 1:01.63 | |||||
4 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 29.75 | 1:01.63 | |||||
6 | Linnea Magnusson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.47 | 1:02.24 | |||||
7 | Hannah Skog | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.56 | 1:03.29 | |||||
8 | Johanna Skoglund | 1996 | Västerviks Simsällskap | 31.02 | 1:04.25 | |||||
9 | Erika Settland | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 30.56 | 1:04.34 | |||||
10 | Josefin Wahlberg | 1995 | Västerviks Simsällskap | 31.38 | 1:05.26 | |||||
11 | Irma Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.42 | 1:05.56 | |||||
12 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.00 | 1:05.84 | |||||
13 | Jenny Thalin | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.46 | 1:06.45 | |||||
14 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 31.88 | 1:06.74 | |||||
15 | Cecilia Laursen | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.19 | 1:07.24 | |||||
16 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 32.29 | 1:07.42 | |||||
17 | Sofia Adolfsson | 1994 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 33.00 | 1:07.88 | |||||
18 | Märta Westberg | 1996 | Västerviks Simsällskap | 32.40 | 1:07.93 | |||||
19 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 32.40 | 1:08.63 | |||||
20 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 32.65 | 1:08.91 | |||||
21 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 33.68 | 1:09.37 | |||||
22 | Ulrica Söderqvist | 1994 | Ösmo Simsällskap | 32.80 | 1:09.78 | |||||
23 | Frida Persson | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 33.81 | 1:10.83 | |||||
24 | Elin Ohlsén | 1997 | Västerviks Simsällskap | 34.18 | 1:11.49 | |||||
25 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 34.59 | 1:13.39 | |||||
26 | Elin Höglander | 1997 | Karlskoga Simförening | 34.77 | 1:13.86 | |||||
27 | Linnea Sterner | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.98 | 1:14.91 | |||||
28 | Nathalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | 35.09 | 1:15.15 | |||||
29 | Sara Engström | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.76 | 1:17.17 | |||||
30 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 36.19 | 1:18.09 | |||||
31 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 37.42 | 1:20.65 | |||||
32 | Rebecca Forsberg | 1996 | Karlstads Simsällskap | 37.86 | 1:20.77 | |||||
33 | Agnes Blomquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 38.26 | 1:23.02 | |||||
- | Fanny Rehnsbo | 1993 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 35, 100m Frisim Damer, Finaler 25 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marie-Therese Öberg | 1986 | Ösmo Simsällskap | 30.41 | 1:06.19 | |||||
2 | Ingela Rensbo | 1984 | Ösmo Simsällskap | 32.89 | 1:09.63 | |||||
3 | Maria Funck | 1981 | Linköpings Allmänna SS | 32.42 | 1:10.84 | |||||
4 | Jessica Lundberg | 1986 | Linköpings Allmänna SS | 39.42 | 1:24.37 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:04 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:07 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 36, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 28.30 | 59.18 | |||||
2 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.10 | 1:00.05 | |||||
3 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 29.34 | 1:00.31 | |||||
4 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.04 | 1:04.41 | |||||
5 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.79 | 1:04.48 | |||||
6 | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | 30.47 | 1:05.07 | |||||
7 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 32.01 | 1:06.45 | |||||
8 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 31.19 | 1:06.48 | |||||
9 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.12 | 1:07.09 | |||||
10 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 31.56 | 1:07.68 | |||||
11 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.55 | 1:07.89 | |||||
12 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 32.18 | 1:08.81 | |||||
13 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.13 | 1:09.74 | |||||
14 | Lucas Hansen | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.26 | 1:10.03 | |||||
15 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.36 | 1:12.62 | |||||
16 | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.54 | 1:13.66 | |||||
17 | Oliver Skill | 1999 | Motala Simsällskap | 35.76 | 1:15.55 | |||||
18 | Pettar Biletic | 1999 | Motala Simsällskap | 36.10 | 1:16.82 | |||||
19 | Martin Johansson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.60 | 1:22.70 | |||||
20 | Oscar Rudberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.91 | 1:23.08 | |||||
21 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.79 | 1:23.32 | |||||
- | Arvid Melinder | 1999 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 36, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.50 | 54.89 | |||||
2 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.15 | 58.70 | |||||
3 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.47 | 1:00.97 | |||||
4 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 29.39 | 1:02.53 | |||||
5 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 30.62 | 1:03.22 | |||||
6 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 31.05 | 1:04.07 | |||||
7 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 30.73 | 1:05.15 | |||||
8 | Viktor Hansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.14 | 1:05.91 | |||||
9 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.40 | 1:06.72 | |||||
10 | Daniel Engelson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 31.18 | 1:06.85 | |||||
11 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.39 | 1:07.89 | |||||
12 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 33.39 | 1:12.81 | |||||
13 | Erik Mattfolk | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.30 | 1:16.25 | |||||
14 | Konrad Lindström | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 37.68 | 1:20.02 | |||||
15 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 37.67 | 1:21.63 | |||||
- | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 36, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pontus Palmqvist | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 25.95 | 53.91 | |||||
2 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.95 | 54.11 | |||||
3 | Alexander Linge | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 25.87 | 54.22 | |||||
4 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 25.95 | 54.46 | |||||
5 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.29 | 54.67 | |||||
6 | Kalle Lindborg | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 26.38 | 55.53 | |||||
7 | Oskar Holm | 1993 | Karlstads Simsällskap | 26.89 | 56.00 | |||||
8 | Grim Sjöberg | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 26.32 | 56.08 | |||||
9 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 26.70 | 56.29 | |||||
10 | Axel Rebner | 1994 | Karlstads Simsällskap | 27.54 | 56.56 | |||||
11 | Johannes Nemeth | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 26.81 | 56.83 | |||||
12 | Hampus Ny | 1990 | Strängnäs Simsällskap | 27.59 | 57.14 | |||||
13 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 27.43 | 57.67 | |||||
14 | Filip Bivesand | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.41 | 58.11 | |||||
15 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 27.70 | 58.14 | |||||
16 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.82 | 58.17 | |||||
17 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 28.31 | 58.97 | |||||
18 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 27.87 | 59.16 | |||||
19 | David Schön Svensson | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.85 | 59.18 | |||||
20 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 27.91 | 59.72 | |||||
21 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 28.69 | 1:00.12 | |||||
22 | Axel Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.45 | 1:00.27 | |||||
23 | Daniel Pettersson | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 28.32 | 1:00.31 | |||||
24 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 27.73 | 1:00.33 | |||||
25 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.02 | 1:00.54 | |||||
26 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.94 | 1:00.85 | |||||
27 | Fredrik Nilsson | 1993 | Västerviks Simsällskap | 29.01 | 1:01.95 | |||||
28 | Oskar Johnsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.05 | 1:02.01 | |||||
29 | Kevin Petersson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 28.41 | 1:02.28 | |||||
30 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.97 | 1:02.55 | |||||
31 | Adam Ardinge | 1996 | Karlskoga Simförening | 30.04 | 1:03.06 | |||||
32 | Oskar Forslund | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 30.25 | 1:03.45 | |||||
33 | Somar Mirkhan | 1995 | Ösmo Simsällskap | 30.61 | 1:04.01 | |||||
34 | Muhamed Halilic | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.30 | 1:04.67 | |||||
35 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 31.01 | 1:06.09 | |||||
36 | Oscar Ungsgård | 1995 | Ösmo Simsällskap | 30.70 | 1:06.66 | |||||
37 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 30.82 | 1:07.33 | |||||
38 | Niklas Ljungberg | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 31.94 | 1:08.80 | |||||
39 | Erik Johnsson | 1997 | Ösmo Simsällskap | 34.46 | 1:16.01 | |||||
40 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 36.30 | 1:16.20 | |||||
41 | Hugo Milton | 1995 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 39.54 | 1:22.04 | |||||
- | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 36, 100m Frisim Herrar, Finaler 25 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christopher Vang | 1988 | Linköpings Allmänna SS | 28.23 | 1:00.11 | |||||
2 | Fredrik Carlén | 1981 | Linköpings Allmänna SS | 31.10 | 1:03.40 | |||||
3 | Dick Jonzon | 1977 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 28.70 | 1:04.51 | |||||
4 | Jonatan Bejmar | 1987 | Ösmo Simsällskap | 29.99 | 1:06.07 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:07 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:24 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 37, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 44.92 | 1:32.78 | |||||
2 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 45.33 | 1:33.21 | |||||
3 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.97 | 1:35.28 | |||||
4 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 47.95 | 1:40.17 | |||||
5 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 48.65 | 1:41.11 | |||||
6 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 48.83 | 1:41.18 | |||||
7 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.62 | 1:45.02 | |||||
8 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.05 | 1:46.41 | |||||
9 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 53.37 | 1:48.47 | |||||
10 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 51.29 | 1:48.90 | |||||
11 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 52.97 | 1:49.10 | |||||
12 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 52.21 | 1:49.19 | |||||
13 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 51.51 | 1:49.76 | |||||
14 | Hanna Lagher | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 53.20 | 1:49.78 | |||||
15 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 51.35 | 1:50.69 | |||||
16 | Felicia Barkehed | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 50.97 | 1:50.80 | |||||
17 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 53.17 | 1:51.11 | |||||
18 | Maja Sköld | 2002 | Motala Simsällskap | 52.32 | 1:51.96 | |||||
19 | Ia Bjerlöw | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 54.52 | 1:53.50 | |||||
20 | Diana Feili | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 54.39 | 1:55.20 | |||||
21 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 54.73 | 1:56.54 | |||||
22 | Johanna Grynning | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 55.64 | 1:57.38 | |||||
23 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 55.96 | 1:59.13 | |||||
24 | Ellie O´brian | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 57.09 | 2:01.30 | |||||
25 | Ella Adolfsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 58.74 | 2:02.43 | |||||
26 | Alice Kardfall | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 55.47 | 2:02.80 | |||||
27 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 56.99 | 2:03.03 | |||||
28 | Emelie Runqvist | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 58.04 | 2:03.24 | |||||
29 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 58.31 | 2:04.40 | |||||
30 | Nellie Mattsson | 2002 | Karlstads Simsällskap | 59.11 | 2:05.88 | |||||
31 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 59.48 | 2:07.65 | |||||
32 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.31 | 2:08.01 | |||||
33 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.11 | 2:14.11 | |||||
34 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.00 | 2:15.98 | |||||
35 | Bianca Ulltjärn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:03.43 | 2:20.02 | |||||
36 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 1:06.72 | 2:24.87 | |||||
- | Felicia Ghasemzadeh | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Hanna Josefsson | 2002 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:24 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:24 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 38, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 44.90 | 1:36.72 | |||||
2 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.27 | 1:38.61 | |||||
3 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 50.41 | 1:44.85 | |||||
4 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 51.73 | 1:46.16 | |||||
5 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 50.85 | 1:47.01 | |||||
6 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 50.79 | 1:47.85 | |||||
7 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 51.79 | 1:47.88 | |||||
8 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 52.54 | 1:48.86 | |||||
9 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 52.66 | 1:49.85 | |||||
10 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 51.49 | 1:49.94 | |||||
11 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 54.64 | 1:55.11 | |||||
12 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 53.86 | 1:55.53 | |||||
13 | Vilhelm Ericsson | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 54.98 | 1:55.62 | |||||
14 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 54.99 | 1:56.20 | |||||
15 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 56.25 | 1:59.68 | |||||
16 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 56.36 | 2:00.84 | |||||
17 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 56.77 | 2:04.44 | |||||
18 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 59.54 | 2:04.61 | |||||
19 | Kristian Aziz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 58.50 | 2:08.51 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:24 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:47 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 39, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 41.72 | 1:29.28 | |||||
2 | Tuva Holmertz | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 44.36 | 1:34.16 | |||||
3 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 46.27 | 1:38.58 | |||||
4 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 51.86 | 1:49.21 | |||||
5 | Mathilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 52.43 | 1:49.40 | |||||
6 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.91 | 1:49.65 | |||||
7 | Camila Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 56.84 | 1:55.33 | |||||
8 | Lisa Ullman | 2001 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 54.08 | 1:58.61 | |||||
9 | Katja Strandberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 55.18 | 1:59.54 | |||||
10 | Jippa Angantyr | 2001 | Ösmo Simsällskap | 56.94 | 2:02.97 | |||||
- | Emelie Midfors | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:47 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:00 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 40, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 40.48 | 1:26.55 | |||||
2 | Felix Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 40.99 | 1:27.77 | |||||
3 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 42.14 | 1:28.70 | |||||
4 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.71 | 1:33.46 | |||||
5 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 44.99 | 1:34.19 | |||||
6 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 45.50 | 1:38.18 | |||||
7 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 47.34 | 1:42.93 | |||||
8 | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.87 | 1:43.79 | |||||
9 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.60 | 1:46.30 | |||||
10 | Linus Hoffner | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.65 | 1:49.56 | |||||
11 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 54.23 | 1:50.08 | |||||
12 | David Könemann | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 53.03 | 1:51.41 | |||||
13 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 52.48 | 1:51.45 | |||||
14 | Freke Addenbrooke | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:01.88 | 2:10.40 | |||||
15 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 1:02.14 | 2:13.25 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:00 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:09 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 41, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.27 | 1:16.38 | |||||
2 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 39.04 | 1:23.55 | |||||
3 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 38.23 | 1:23.87 | |||||
4 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.95 | 1:30.07 | |||||
5 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 42.70 | 1:30.34 | |||||
6 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 43.23 | 1:31.09 | |||||
7 | Frida Hemby | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.00 | 1:31.92 | |||||
8 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 46.19 | 1:38.51 | |||||
9 | Stina Hallin | 1999 | Motala Simsällskap | 45.66 | 1:40.44 | |||||
10 | Ebba Langemar | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 47.41 | 1:42.57 | |||||
11 | Mimmi Broström | 1999 | Karlskoga Simförening | 50.50 | 1:45.57 | |||||
12 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 50.15 | 1:45.91 | |||||
13 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 51.47 | 1:46.94 | |||||
14 | Elsa Lind | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 50.46 | 1:47.35 | |||||
15 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 51.19 | 1:48.46 | |||||
16 | Tina Evertsson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 50.16 | 1:49.47 | |||||
17 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 52.40 | 1:50.49 | |||||
18 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.87 | 1:51.04 | |||||
19 | Ayda Sarkohi | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 51.87 | 1:51.21 | |||||
20 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 52.22 | 1:51.47 | |||||
21 | Mathilda Alm | 1999 | Ösmo Simsällskap | 57.34 | 2:01.42 | |||||
- | Alva Sundberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 41, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 38.93 | 1:23.50 | |||||
2 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.01 | 1:29.76 | |||||
3 | Malin Engström | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.24 | 1:32.77 | |||||
4 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 43.66 | 1:33.35 | |||||
5 | Friderika Bursan | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.95 | 1:34.74 | |||||
6 | Erica Birkeberg | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.60 | 1:37.33 | |||||
7 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.21 | 1:38.26 | |||||
8 | Ellen Ullman | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 47.47 | 1:40.54 | |||||
9 | Emma Axelsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.68 | 1:41.73 | |||||
Gren 41, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 37.13 | 1:18.57 | |||||
2 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 37.55 | 1:20.24 | |||||
3 | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | Karlskoga Simförening | 38.06 | 1:22.45 | |||||
4 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 38.42 | 1:23.21 | |||||
5 | Yvonne Katana | 1994 | Karlskoga Simförening | 39.04 | 1:25.36 | |||||
6 | Fanny Rehnsbo | 1993 | Ösmo Simsällskap | 41.30 | 1:28.41 | |||||
7 | Vilma Adolfsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.83 | 1:29.40 | |||||
8 | Märta Westberg | 1996 | Västerviks Simsällskap | 42.76 | 1:30.93 | |||||
9 | Ulrica Söderqvist | 1994 | Ösmo Simsällskap | 42.29 | 1:31.31 | |||||
10 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 42.82 | 1:31.35 | |||||
11 | Johanna Skoglund | 1996 | Västerviks Simsällskap | 41.69 | 1:31.61 | |||||
12 | Josefin Wahlberg | 1995 | Västerviks Simsällskap | 42.98 | 1:31.66 | |||||
13 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 43.83 | 1:31.72 | |||||
14 | Sofia Adolfsson | 1994 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 43.48 | 1:32.15 | |||||
15 | Irma Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.31 | 1:34.33 | |||||
16 | Elin Ohlsén | 1997 | Västerviks Simsällskap | 44.49 | 1:34.77 | |||||
17 | Ronja Tjärnmoen | 1997 | Karlstads Simsällskap | 43.88 | 1:35.63 | |||||
18 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 46.30 | 1:37.88 | |||||
19 | Sara Engström | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.87 | 1:37.99 | |||||
20 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 45.23 | 1:39.41 | |||||
21 | Rebecca Forsberg | 1996 | Karlstads Simsällskap | 49.58 | 1:43.96 | |||||
22 | Agnes Blomquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 51.55 | 1:52.09 | |||||
Gren 41, 100m Bröstsim Damer, Finaler 25 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Therese Bergström | 1987 | Linköpings Allmänna SS | 36.45 | 1:17.58 | |||||
2 | Ingela Rensbo | 1984 | Ösmo Simsällskap | 43.69 | 1:32.70 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:09 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:33 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 42, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 37.02 | 1:18.46 | |||||
2 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.35 | 1:19.41 | |||||
3 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 37.81 | 1:20.56 | |||||
4 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 40.12 | 1:24.33 | |||||
5 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 40.77 | 1:26.83 | |||||
6 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.49 | 1:28.96 | |||||
7 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.09 | 1:32.37 | |||||
8 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 44.12 | 1:34.16 | |||||
9 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 46.17 | 1:39.86 | |||||
10 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 47.51 | 1:40.04 | |||||
11 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.94 | 1:42.59 | |||||
12 | Oliver Skill | 1999 | Motala Simsällskap | 49.34 | 1:43.11 | |||||
13 | Oscar Rudberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.35 | 1:43.48 | |||||
14 | Martin Johansson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.58 | 1:43.59 | |||||
15 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 48.95 | 1:47.68 | |||||
16 | Arvid Melinder | 1999 | Ösmo Simsällskap | 50.22 | 1:48.98 | |||||
17 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 52.16 | 1:50.22 | |||||
Gren 42, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 34.86 | 1:15.73 | |||||
2 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 35.80 | 1:16.11 | |||||
3 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 36.23 | 1:23.51 | |||||
4 | Daniel Engelson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 40.16 | 1:25.74 | |||||
5 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.99 | 1:28.42 | |||||
6 | Viktor Hansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.70 | 1:29.58 | |||||
7 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 41.87 | 1:30.19 | |||||
8 | Arvid Karlsson | 1998 | Västerviks Simsällskap | 43.86 | 1:34.42 | |||||
9 | Erik Mattfolk | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.97 | 1:36.83 | |||||
Gren 42, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nils Ivars | 1993 | Karlstads Simsällskap | 26.79 | 1:08.07 | |||||
2 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.19 | 1:09.30 | |||||
3 | Karl-Fredrik Gudjonsson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 27.01 | 1:09.37 | |||||
4 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Karlstads Simsällskap | 28.69 | 1:10.43 | |||||
5 | Drago Blagojevic | 1995 | Karlskoga Simförening | 27.05 | 1:11.24 | |||||
6 | Jakob Helman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.33 | 1:14.32 | |||||
7 | André Lauri | 1996 | Karlskoga Simförening | 30.18 | 1:16.57 | |||||
8 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 30.00 | 1:17.31 | |||||
9 | Fredrik Nilsson | 1993 | Västerviks Simsällskap | 35.83 | 1:17.40 | |||||
10 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.81 | 1:18.08 | |||||
11 | Oskar Holm | 1993 | Karlstads Simsällskap | 32.27 | 1:18.26 | |||||
12 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.15 | 1:19.38 | |||||
13 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 37.31 | 1:20.10 | |||||
14 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.75 | 1:21.56 | |||||
15 | Muhamed Halilic | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.27 | 1:21.78 | |||||
16 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.30 | 1:22.13 | |||||
17 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 38.35 | 1:23.25 | |||||
18 | Oskar Forslund | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 39.13 | 1:24.52 | |||||
19 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 41.57 | 1:26.73 | |||||
20 | Niklas Ljungberg | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 40.96 | 1:29.49 | |||||
21 | Erik Johnsson | 1997 | Ösmo Simsällskap | 42.63 | 1:33.54 | |||||
- | Hugo Milton | 1995 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | DNS | ||||||
Gren 42, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 25 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
- | Christopher Vang | 1988 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:33 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:34 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 43, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.37 | 1:19.90 | |||||
2 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.64 | 1:23.11 | |||||
3 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 37.36 | 1:24.13 | |||||
4 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.68 | 1:25.03 | |||||
5 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 39.49 | 1:28.86 | |||||
6 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 40.60 | 1:30.54 | |||||
7 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 40.86 | 1:32.75 | |||||
8 | Ida Stalin | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 43.91 | 1:37.61 | |||||
9 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 41.98 | 1:39.90 | |||||
10 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 44.50 | 1:41.85 | |||||
11 | Lovisa Persson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 46.12 | 1:43.90 | |||||
12 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 46.08 | 1:44.42 | |||||
13 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 47.67 | 1:47.60 | |||||
- | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:34 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:37 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 44, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.69 | 1:08.42 | |||||
2 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 33.83 | 1:14.83 | |||||
3 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 37.75 | 1:23.18 | |||||
4 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.29 | 1:24.47 | |||||
5 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 38.76 | 1:26.05 | |||||
6 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.41 | 1:27.32 | |||||
7 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 39.62 | 1:28.14 | |||||
8 | William Fernholm | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 39.05 | 1:31.26 | |||||
9 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 46.78 | 1:41.36 | |||||
10 | Tom Johansson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 44.82 | 1:43.35 | |||||
11 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.92 | 1:46.59 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:37 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:52 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 45, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Lass Lag 1 | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 8:43.53 | ||||||
Carl Norlander | 1997 | 59.87 | 2:02.47 | 2:02.47 | ||||||
Daniel Olsson | 1996 | 1:00.07 | 2:08.82 | 4:11.29 | ||||||
Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | 1:02.89 | 2:13.66 | 6:24.95 | ||||||
Oskar Johnsson | 1996 | 1:03.86 | 2:18.58 | 8:43.53 | ||||||
2 | Mkk Herrar [1996] | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 9:26.90 | ||||||
Jakob Helman | 1996 | 1:08.98 | 2:22.48 | 2:22.48 | ||||||
Anton Andersson | 1997 | 1:03.29 | 2:12.17 | 4:34.65 | ||||||
Ludwig Wemlén | 1997 | 1:06.19 | 2:18.60 | 6:53.25 | ||||||
Lucas Hansen | 1999 | 1:14.80 | 2:33.65 | 9:26.90 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:52 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:05 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 46, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Karlstads SS P15 Lag 1 | 1998 | Karlstads Simsällskap | 9:03.71 | ||||||
Johan Rydahl | 2001 | 1:05.20 | 2:17.76 | 2:17.76 | ||||||
Adam Albringer | 1999 | 1:02.69 | 2:13.08 | 4:30.84 | ||||||
Daniel Vålvik | 1999 | 1:03.02 | 2:13.45 | 6:44.29 | ||||||
Axel Widström | 1998 | 1:04.47 | 2:19.42 | 9:03.71 | ||||||
2 | Lass Ss2 Herrar [1998] | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 9:06.78 | ||||||
Tom Andersson | 1998 | 1:04.73 | 2:14.64 | 2:14.64 | ||||||
Albert Askmalm | 2000 | 1:02.59 | 2:09.87 | 4:24.51 | ||||||
Mattias Grynning | 1999 | 1:04.80 | 2:14.77 | 6:39.28 | ||||||
Toni Nikolic | 1999 | 1:09.90 | 2:27.50 | 9:06.78 | ||||||
3 | Lass Ss2 Herrar 2 [1998] | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 9:59.36 | ||||||
Oliver Tykesson | 2000 | 1:10.33 | 2:26.03 | 2:26.03 | ||||||
Gustav Henell | 1999 | 1:12.24 | 2:29.46 | 4:55.49 | ||||||
Sixten Almén | 1999 | 1:14.65 | 2:32.83 | 7:28.32 | ||||||
Carl Friberg | 2000 | 1:12.45 | 2:31.04 | 9:59.36 | ||||||
4 | Karlstads SS P15 Lag 2 | 1998 | Karlstads Simsällskap | 10:47.94 | ||||||
Johannes Vålvik | 1999 | 1:13.28 | 2:38.84 | 2:38.84 | ||||||
Niclas Lindow | 1999 | 1:10.01 | 2:27.47 | 5:06.31 | ||||||
David Albringer | 2001 | 1:19.50 | 2:44.52 | 7:50.83 | ||||||
Vilhelm Lovén | 1999 | 1:21.63 | 2:57.11 | 10:47.94 | ||||||
5 | Njurunda Herrar Lag 2 | 2002 | Njurunda Simsällskap | 11:35.80 | ||||||
Filip Borgström | 2001 | 1:22.24 | 2:51.68 | 2:51.68 | ||||||
Elias Engström | 2001 | 1:19.07 | 2:43.38 | 5:35.06 | ||||||
Felix Balkerud | 2001 | 1:24.15 | 2:56.01 | 8:31.07 | ||||||
Robin Björklund | 2002 | 1:27.90 | 3:04.73 | 11:35.80 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 19:05 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 08:35 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 47, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.09 | 1:15.91 | |||||
2 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.36 | 1:16.66 | |||||
3 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.44 | 1:21.32 | |||||
4 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 39.43 | 1:27.27 | |||||
5 | Ebba Langemar | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 40.85 | 1:31.33 | |||||
6 | Alexandra Kowalska | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.44 | 1:31.87 | |||||
7 | Stina Hallin | 1999 | Motala Simsällskap | 42.67 | 1:32.05 | |||||
8 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 40.92 | 1:35.74 | |||||
9 | Julia Clemedtson | 1999 | Motala Simsällskap | 42.60 | 1:36.22 | |||||
- | Mimmi Broström | 1999 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 47, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Elm | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.18 | 1:15.49 | |||||
2 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 33.36 | 1:16.51 | |||||
3 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 38.13 | 1:24.34 | |||||
4 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 37.78 | 1:26.93 | |||||
5 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.05 | 1:27.68 | |||||
6 | Erica Birkeberg | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.87 | 1:30.04 | |||||
7 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 38.75 | 1:31.12 | |||||
8 | Malin Engström | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.94 | 1:34.48 | |||||
- | Emma Magnusson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | DNS | ||||||
Gren 47, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 30.49 | 1:05.93 | |||||
2 | Nelly Hansson | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.43 | 1:07.52 | |||||
3 | Josefine Hansson | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.84 | 1:07.92 | |||||
4 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.92 | 1:07.96 | |||||
5 | Erika Settland | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 32.34 | 1:12.78 | |||||
6 | Josefin Wahlberg | 1995 | Västerviks Simsällskap | 33.91 | 1:13.22 | |||||
7 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 33.72 | 1:15.46 | |||||
8 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.01 | 1:16.44 | |||||
9 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 35.84 | 1:17.51 | |||||
10 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 35.32 | 1:18.55 | |||||
11 | Elin Ohlsén | 1997 | Västerviks Simsällskap | 35.08 | 1:19.40 | |||||
12 | Linnea Sterner | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.39 | 1:21.76 | |||||
13 | Vilma Adolfsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.69 | 1:23.22 | |||||
14 | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | Karlskoga Simförening | 36.82 | 1:23.28 | |||||
15 | Tove Gannholm-Johansson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 40.08 | 1:32.75 | |||||
16 | Rebecca Forsberg | 1996 | Karlstads Simsällskap | 44.36 | 1:39.87 | |||||
Gren 47, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 25 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anette Philipsson | 1965 | Linköpings Allmänna SS | 34.72 | 1:12.44 | |||||
2 | Marie-Therese Öberg | 1986 | Ösmo Simsällskap | 36.05 | 1:23.45 | |||||
3 | Helena Gällerdal Högfeldt | 1975 | Linköpings Allmänna SS | 40.25 | 1:25.88 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 08:35 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 12:07 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 48, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 30.96 | 1:07.64 | |||||
2 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.89 | 1:08.58 | |||||
3 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 30.81 | 1:11.68 | |||||
4 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.30 | 1:18.43 | |||||
5 | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | 33.43 | 1:18.58 | |||||
6 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.46 | 1:18.81 | |||||
7 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 33.55 | 1:19.12 | |||||
8 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 39.27 | 1:29.12 | |||||
Gren 48, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.90 | 1:02.78 | |||||
2 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 1:06.17 | ||||||
3 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 30.75 | 1:06.54 | |||||
4 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 30.86 | 1:09.34 | |||||
5 | Matthias Sandström-Karlsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.30 | 1:09.35 | |||||
6 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 1:12.22 | ||||||
7 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 43.32 | 1:42.63 | |||||
Gren 48, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pontus Palmqvist | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 26.71 | 57.27 | |||||
2 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 27.48 | 58.29 | |||||
3 | Alexander Linge | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 27.27 | 59.65 | |||||
4 | Kalle Lindborg | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 27.93 | 59.74 | |||||
5 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 27.95 | 1:00.34 | |||||
6 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.95 | 1:00.90 | |||||
7 | Axel Rebner | 1994 | Karlstads Simsällskap | 28.67 | 1:02.24 | |||||
8 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 29.68 | 1:03.99 | |||||
9 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 29.36 | 1:04.27 | |||||
10 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.12 | 1:04.55 | |||||
11 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 28.69 | 1:04.87 | |||||
12 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.24 | 1:05.32 | |||||
13 | David Schön Svensson | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.98 | 1:05.59 | |||||
14 | Fredrik Nilsson | 1993 | Västerviks Simsällskap | 29.98 | 1:05.84 | |||||
15 | Filip Bivesand | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.47 | 1:06.95 | |||||
16 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 30.07 | 1:07.56 | |||||
17 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:09.11 | ||||||
18 | Daniel Pettersson | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 1:09.30 | ||||||
19 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.34 | 1:09.85 | |||||
20 | Drago Blagojevic | 1995 | Karlskoga Simförening | 32.30 | 1:10.99 | |||||
21 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 1:11.43 | ||||||
22 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 33.32 | 1:13.96 | |||||
23 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.24 | 1:15.36 | |||||
24 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 32.03 | 1:15.54 | |||||
25 | Niklas Ljungberg | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 37.30 | 1:24.58 | |||||
26 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 39.34 | 1:24.94 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 12:07 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:29 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 49, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.53 | 1:13.12 | |||||
2 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.80 | 1:14.34 | |||||
3 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.54 | 1:15.99 | |||||
4 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.28 | 1:16.03 | |||||
5 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.68 | 1:16.33 | |||||
6 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.45 | 1:19.48 | |||||
7 | Hanna Lagher | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.85 | 1:20.01 | |||||
8 | Ia Bjerlöw | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.28 | 1:20.60 | |||||
9 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.27 | 1:20.79 | |||||
10 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.22 | 1:21.56 | |||||
11 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.28 | 1:24.21 | |||||
12 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.68 | 1:24.67 | |||||
13 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.32 | 1:25.05 | |||||
14 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 41.99 | 1:25.47 | |||||
15 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.83 | 1:26.46 | |||||
16 | Hanna Bylehn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 40.82 | 1:26.47 | |||||
17 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.38 | 1:26.87 | |||||
18 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.88 | 1:26.94 | |||||
19 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.72 | 1:29.89 | |||||
20 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.55 | 1:30.93 | |||||
21 | Johanna Grynning | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 44.59 | 1:32.06 | |||||
22 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.59 | 1:32.91 | |||||
23 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 43.41 | 1:33.30 | |||||
24 | Felicia Barkehed | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 44.75 | 1:34.71 | |||||
25 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.18 | 1:34.79 | |||||
26 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.84 | 1:35.92 | |||||
27 | Emelie Runqvist | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.82 | 1:38.91 | |||||
28 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 47.89 | 1:40.45 | |||||
29 | Nellie Mattsson | 2002 | Karlstads Simsällskap | 49.32 | 1:45.56 | |||||
30 | Felicia Ghasemzadeh | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 49.57 | 1:46.29 | |||||
31 | Alice Kardfall | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 47.36 | 1:48.54 | |||||
32 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 52.36 | 1:49.49 | |||||
33 | Ellie O´brian | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.48 | 1:51.18 | |||||
34 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 51.77 | 1:52.43 | |||||
35 | Diana Feili | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 50.20 | 1:54.67 | |||||
36 | Bianca Ulltjärn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 53.03 | 2:02.69 | |||||
37 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 57.85 | 2:05.82 | |||||
38 | Annika Lindström | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 57.19 | 2:06.11 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:29 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:36 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 50, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.04 | 1:15.89 | |||||
2 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.18 | 1:17.90 | |||||
3 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.86 | 1:18.08 | |||||
4 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.59 | 1:21.69 | |||||
5 | Vilhelm Ericsson | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.84 | 1:22.79 | |||||
6 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.33 | 1:24.04 | |||||
7 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.74 | 1:24.71 | |||||
8 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 40.39 | 1:25.22 | |||||
9 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 42.95 | 1:26.24 | |||||
10 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 42.47 | 1:26.39 | |||||
11 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 42.02 | 1:29.57 | |||||
12 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 43.08 | 1:31.74 | |||||
13 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 42.39 | 1:32.07 | |||||
14 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 44.34 | 1:32.37 | |||||
15 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.89 | 1:33.10 | |||||
16 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 43.64 | 1:34.71 | |||||
17 | Kristian Aziz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 46.67 | 1:40.53 | |||||
18 | Ture Oscarson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.84 | 1:44.72 | |||||
- | Christian Villegas | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Isak Lust | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:36 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:46 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 51, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.75 | 1:07.04 | |||||
2 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 32.56 | 1:07.69 | |||||
3 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 32.90 | 1:08.11 | |||||
4 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.36 | 1:09.14 | |||||
5 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.93 | 1:09.71 | |||||
6 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.72 | 1:10.72 | |||||
7 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.94 | 1:11.06 | |||||
8 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.45 | 1:11.41 | |||||
9 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 34.26 | 1:11.43 | |||||
10 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.94 | 1:12.26 | |||||
11 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.77 | 1:12.77 | |||||
12 | Alva Sundberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.13 | 1:12.86 | |||||
12 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.02 | 1:12.86 | |||||
14 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 35.77 | 1:14.73 | |||||
15 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 35.37 | 1:15.55 | |||||
16 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 37.67 | 1:16.89 | |||||
17 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 37.19 | 1:17.00 | |||||
18 | Ida Stalin | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 37.87 | 1:19.07 | |||||
19 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 37.76 | 1:20.52 | |||||
20 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 37.52 | 1:20.71 | |||||
21 | Filippa Simonsson | 2000 | Motala Simsällskap | 38.49 | 1:20.74 | |||||
22 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.24 | 1:21.33 | |||||
23 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 38.74 | 1:21.34 | |||||
24 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 39.20 | 1:23.21 | |||||
25 | Ayda Sarkohi | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.26 | 1:28.58 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:46 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:45 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 52, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 28.69 | 59.32 | |||||
2 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 30.40 | 1:04.52 | |||||
3 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 31.76 | 1:06.51 | |||||
4 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.79 | 1:07.55 | |||||
5 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 33.54 | 1:08.04 | |||||
6 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 33.76 | 1:09.62 | |||||
7 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.35 | 1:09.79 | |||||
8 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.47 | 1:11.15 | |||||
9 | Carl Friberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.96 | 1:11.75 | |||||
10 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.89 | 1:16.19 | |||||
11 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.08 | 1:16.99 | |||||
12 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 36.14 | 1:17.21 | |||||
13 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.19 | 1:20.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:45 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 53, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.77 | 1:07.19 | 1:43.10 | 2:19.00 | |||
2 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.11 | 1:06.87 | 1:43.07 | 2:19.44 | |||
3 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.60 | 1:11.33 | 1:50.16 | 2:28.78 | |||
4 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.49 | 1:12.61 | 1:52.74 | 2:29.29 | |||
5 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.09 | 1:11.99 | 1:52.24 | 2:31.47 | |||
6 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.43 | 1:13.36 | 1:55.25 | 2:33.12 | |||
7 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 35.82 | 1:15.08 | 1:55.02 | 2:33.28 | |||
8 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.24 | 1:13.53 | 1:55.54 | 2:36.84 | |||
9 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.43 | 1:14.09 | 1:55.83 | 2:37.23 | |||
10 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 35.20 | 1:15.04 | 1:56.17 | 2:37.38 | |||
11 | Ebba Langemar | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 35.79 | 1:17.34 | 2:00.44 | 2:40.76 | |||
12 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 38.76 | 1:21.45 | 2:05.16 | 2:44.32 | |||
13 | Kristin Larsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 37.87 | 1:19.98 | 2:03.37 | 2:44.60 | |||
14 | Stina Hallin | 1999 | Motala Simsällskap | 37.71 | 1:19.45 | 2:04.18 | 2:46.78 | |||
15 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 36.48 | 1:18.25 | 2:03.58 | 2:47.67 | |||
16 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 38.27 | 1:21.91 | 2:06.35 | 2:49.87 | |||
17 | Julia Clemedtson | 1999 | Motala Simsällskap | 39.12 | 1:22.35 | 2:06.80 | 2:50.02 | |||
18 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 37.25 | 1:19.13 | 2:06.07 | 2:50.36 | |||
19 | Mimmi Broström | 1999 | Karlskoga Simförening | 40.39 | 1:25.47 | 2:11.86 | 2:55.35 | |||
20 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 39.51 | 1:25.69 | 2:11.77 | 2:56.19 | |||
Gren 53, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Magnusson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 31.73 | 1:06.66 | 1:43.72 | 2:20.05 | |||
2 | Hanna Liljegren | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.38 | 1:08.31 | 1:45.56 | 2:22.63 | |||
3 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 32.80 | 1:08.88 | 1:48.39 | 2:28.06 | |||
4 | Elin Elm | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.00 | 1:11.50 | 1:50.54 | 2:28.25 | |||
5 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.43 | 1:12.92 | 1:52.67 | 2:30.71 | |||
6 | Mathilda Edlund | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.61 | 1:13.14 | 1:53.11 | 2:31.56 | |||
7 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 34.42 | 1:13.37 | 1:53.32 | 2:32.51 | |||
8 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.32 | 1:15.98 | 1:57.86 | 2:36.73 | |||
9 | Nathalie Lind | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.96 | 1:18.89 | 2:01.92 | 2:41.54 | |||
10 | Erica Birkeberg | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.86 | 1:21.80 | 2:07.12 | 2:49.35 | |||
- | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | DNS | ||||||
Gren 53, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 29.63 | 1:01.40 | 1:35.02 | 2:09.04 | |||
2 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.96 | 1:03.99 | 1:37.84 | 2:09.98 | |||
3 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.73 | 1:04.27 | 1:37.84 | 2:10.14 | |||
4 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.00 | 1:05.50 | 1:39.70 | 2:13.35 | |||
5 | Josefine Hansson | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.69 | 1:06.01 | 1:40.53 | 2:15.14 | |||
6 | Madelene Andersson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 30.61 | 1:04.34 | 1:39.38 | 2:15.25 | |||
7 | Daniela Kindstrand | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 30.78 | 1:04.89 | 1:40.81 | 2:17.00 | |||
8 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 32.22 | 1:07.07 | 1:42.80 | 2:17.61 | |||
9 | Linnea Magnusson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 32.30 | 1:07.10 | 1:42.93 | 2:18.57 | |||
10 | Hannah Skog | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.60 | 1:07.75 | 1:43.95 | 2:20.12 | |||
11 | Erika Settland | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 32.46 | 1:09.09 | 1:47.22 | 2:23.73 | |||
12 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.84 | 1:10.57 | 1:47.60 | 2:23.79 | |||
13 | Johanna Skoglund | 1996 | Västerviks Simsällskap | 32.41 | 1:08.32 | 1:47.17 | 2:24.26 | |||
14 | Cecilia Laursen | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.57 | 1:10.49 | 1:48.60 | 2:25.08 | |||
15 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 32.73 | 1:09.19 | 1:47.25 | 2:25.15 | |||
16 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 33.74 | 1:11.89 | 1:50.53 | 2:26.58 | |||
17 | Jenny Thalin | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.47 | 1:10.99 | 1:49.30 | 2:27.11 | |||
18 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 34.65 | 1:11.87 | 1:49.07 | 2:27.35 | |||
19 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 32.90 | 1:11.26 | 1:51.06 | 2:30.23 | |||
20 | Josefin Wahlberg | 1995 | Västerviks Simsällskap | 34.27 | 1:12.57 | 1:52.99 | 2:30.78 | |||
21 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 33.51 | 1:11.43 | 1:52.27 | 2:31.97 | |||
22 | Märta Westberg | 1996 | Västerviks Simsällskap | 33.72 | 1:12.33 | 1:53.68 | 2:33.34 | |||
23 | Maria Funck | 1981 | Linköpings Allmänna SS | 36.36 | 1:15.89 | 1:56.95 | 2:35.85 | |||
24 | Elin Höglander | 1997 | Karlskoga Simförening | 35.75 | 1:15.68 | 1:57.61 | 2:39.16 | |||
25 | Ulrica Söderqvist | 1994 | Ösmo Simsällskap | 34.54 | 1:14.16 | 1:57.35 | 2:40.51 | |||
26 | Elin Ohlsén | 1997 | Västerviks Simsällskap | 35.55 | 1:17.26 | 2:01.10 | 2:43.42 | |||
27 | Nathalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | 35.48 | 1:16.57 | 2:01.05 | 2:44.57 | |||
28 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 37.35 | 1:21.28 | 2:07.45 | 2:51.69 | |||
29 | Rebecca Forsberg | 1996 | Karlstads Simsällskap | 39.86 | 1:23.61 | 2:09.51 | 2:53.93 | |||
30 | Agnes Blomquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 38.82 | 1:22.84 | 2:11.42 | 2:55.24 | |||
31 | Sara Engström | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.41 | 1:24.11 | 2:12.66 | 2:59.48 | |||
- | Jessica Lundberg | 1986 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Therese Wiik | 1997 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 54, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.13 | 1:05.74 | 1:41.25 | 2:16.97 | |||
2 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 32.68 | 1:08.97 | 1:45.77 | 2:21.06 | |||
3 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 32.63 | 1:08.86 | 1:46.25 | 2:21.88 | |||
4 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.76 | 1:10.62 | 1:49.51 | 2:25.76 | |||
5 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.27 | 1:11.99 | 1:50.38 | 2:26.97 | |||
6 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.32 | 1:14.92 | 1:54.10 | 2:30.60 | |||
7 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 34.36 | 1:12.98 | 1:53.91 | 2:32.79 | |||
8 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.97 | 1:12.41 | 1:54.12 | 2:34.51 | |||
9 | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | 33.92 | 1:14.05 | 1:56.83 | 2:35.43 | |||
10 | Lucas Hansen | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.18 | 1:16.41 | 1:56.78 | 2:36.68 | |||
11 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.60 | 1:28.55 | 2:19.57 | 3:07.42 | |||
12 | Oscar Rudberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.90 | 1:29.49 | 2:20.38 | 3:10.31 | |||
Gren 54, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.99 | 1:00.87 | 1:32.97 | 2:03.78 | |||
2 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.72 | 1:02.24 | 1:34.97 | 2:07.04 | |||
3 | Matthias Sandström-Karlsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.63 | 1:04.27 | 1:39.67 | 2:12.43 | |||
4 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.70 | 1:04.27 | 1:39.21 | 2:13.31 | |||
5 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 31.05 | 1:05.56 | 1:40.99 | 2:15.88 | |||
6 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 30.75 | 1:05.88 | 1:42.35 | 2:16.43 | |||
7 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 30.37 | 1:04.59 | 1:40.29 | 2:16.67 | |||
8 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 30.25 | 1:05.46 | 1:43.60 | 2:22.20 | |||
9 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 32.55 | 1:08.88 | 1:47.41 | 2:24.22 | |||
10 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.90 | 1:10.53 | 1:49.58 | 2:26.66 | |||
11 | Viktor Hansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.17 | 1:08.83 | 1:48.30 | 2:27.75 | |||
12 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.40 | 1:12.11 | 1:52.15 | 2:29.81 | |||
13 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.13 | 1:13.93 | 1:54.20 | 2:31.89 | |||
14 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 39.97 | 1:26.14 | 2:14.68 | 3:00.59 | |||
15 | Konrad Lindström | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 39.56 | 1:27.15 | 2:17.89 | 3:06.10 | |||
Gren 54, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Holm | 1993 | Karlstads Simsällskap | 28.37 | 58.93 | 1:29.60 | 2:00.10 | |||
2 | Kalle Lindborg | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 28.06 | 58.71 | 1:29.88 | 2:00.20 | |||
3 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.84 | 58.71 | 1:30.21 | 2:01.00 | |||
4 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.52 | 1:00.07 | 1:31.33 | 2:03.17 | |||
5 | Pontus Palmqvist | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 28.72 | 1:00.99 | 1:33.04 | 2:04.17 | |||
6 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 29.87 | 1:02.08 | 1:35.23 | 2:08.34 | |||
7 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 29.10 | 1:01.20 | 1:34.74 | 2:08.39 | |||
8 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.94 | 1:00.95 | 1:35.13 | 2:10.72 | |||
9 | Axel Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.83 | 1:04.73 | 1:38.40 | 2:11.18 | |||
10 | David Josefsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.25 | 1:02.16 | 1:37.30 | 2:12.32 | |||
11 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 29.51 | 1:02.81 | 1:38.10 | 2:13.18 | |||
12 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.21 | 1:03.06 | 1:38.69 | 2:14.52 | |||
13 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.11 | 1:06.14 | 1:41.08 | 2:14.82 | |||
14 | Daniel Pettersson | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 30.42 | 1:05.72 | 1:43.91 | 2:20.34 | |||
15 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 31.54 | 1:07.39 | 1:44.82 | 2:20.42 | |||
16 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 31.68 | 1:07.73 | 1:45.10 | 2:20.88 | |||
17 | Fredrik Nilsson | 1993 | Västerviks Simsällskap | 30.62 | 1:05.63 | 1:43.64 | 2:21.09 | |||
18 | Adam Ardinge | 1996 | Karlskoga Simförening | 32.18 | 1:08.95 | 1:47.63 | 2:23.63 | |||
19 | Somar Mirkhan | 1995 | Ösmo Simsällskap | 32.82 | 1:10.04 | 1:49.07 | 2:26.93 | |||
20 | Oscar Ungsgård | 1995 | Ösmo Simsällskap | 32.63 | 1:09.64 | 1:52.81 | 2:36.27 | |||
21 | Niklas Ljungberg | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 34.90 | 1:15.38 | 1:58.98 | 2:43.16 | |||
22 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 39.19 | 1:22.53 | 2:07.47 | 2:50.59 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 55, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 35.60 | 1:15.43 | 1:56.77 | 2:35.84 | |||
2 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.75 | 1:16.92 | 1:57.78 | 2:38.32 | |||
3 | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 35.21 | 1:15.74 | 2:00.07 | 2:42.54 | |||
4 | Eva Sigurdsson | 2001 | Ösmo Simsällskap | 38.49 | 1:20.79 | 2:04.91 | 2:45.10 | |||
5 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 37.85 | 1:21.80 | 2:07.23 | 2:50.11 | |||
6 | Tuva Holmertz | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 37.73 | 1:21.79 | 2:08.15 | 2:52.02 | |||
7 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 38.93 | 1:22.98 | 2:08.94 | 2:53.62 | |||
8 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 40.49 | 1:25.94 | 2:12.19 | 2:55.94 | |||
9 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 39.50 | 1:26.15 | 2:15.45 | 3:02.06 | |||
10 | Elsa Karlsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 39.30 | 1:26.70 | 2:16.49 | 3:02.27 | |||
11 | Mathilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 40.89 | 1:29.69 | 2:17.83 | 3:02.62 | |||
12 | Katja Strandberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 45.78 | 1:37.08 | 2:31.41 | 3:23.32 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:49 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 56, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.91 | 1:06.92 | 1:44.67 | 2:19.08 | |||
2 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.11 | 1:14.06 | 1:56.30 | 2:35.93 | |||
3 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.74 | 1:16.16 | 1:57.24 | 2:36.63 | |||
4 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 35.65 | 1:16.17 | 1:58.05 | 2:38.90 | |||
5 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 35.76 | 1:17.18 | 1:58.74 | 2:39.35 | |||
6 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.84 | 1:18.72 | 2:00.43 | 2:39.77 | |||
7 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.98 | 1:19.19 | 2:02.71 | 2:44.16 | |||
8 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.90 | 1:21.52 | 2:03.85 | 2:44.81 | |||
9 | Anton Mylläri | 2001 | Ösmo Simsällskap | 36.90 | 1:19.31 | 2:04.23 | 2:46.45 | |||
10 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 38.23 | 1:21.45 | 2:05.22 | 2:47.67 | |||
11 | Felix Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 37.44 | 1:21.49 | 2:06.81 | 2:51.07 | |||
12 | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.36 | 1:25.05 | 2:13.30 | 2:57.32 | |||
13 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 39.74 | 1:27.55 | 2:18.13 | 3:06.31 | |||
14 | Simon Sandberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 42.08 | 1:30.58 | 2:22.24 | 3:10.41 | |||
15 | Linus Hoffner | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.56 | 1:32.07 | 2:24.73 | 3:17.05 | |||
16 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 46.38 | 1:39.38 | 2:35.11 | 3:22.48 | |||
17 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 51.10 | 1:52.30 | 2:59.15 | 4:01.61 | |||
- | Freke Addenbrooke | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Max Wiklundh | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:49 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 57, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 34.93 | 1:13.17 | 1:53.49 | 2:28.78 | |||
2 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.63 | 1:12.73 | 1:52.37 | 2:28.94 | |||
3 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.25 | 1:14.07 | 1:54.12 | 2:32.11 | |||
4 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.02 | 1:13.92 | 1:54.17 | 2:34.16 | |||
5 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 35.20 | 1:15.61 | 1:57.18 | 2:36.30 | |||
6 | Alva Sundberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.56 | 1:15.05 | 1:56.96 | 2:37.28 | |||
7 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.93 | 1:16.71 | 1:58.68 | 2:38.26 | |||
8 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.50 | 1:19.53 | 2:04.24 | 2:46.65 | |||
9 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 36.92 | 1:19.78 | 2:03.97 | 2:46.99 | |||
10 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 36.77 | 1:21.62 | 2:07.66 | 2:47.53 | |||
11 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.21 | 1:22.94 | 2:08.26 | 2:47.95 | |||
12 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 38.65 | 1:23.34 | 2:09.59 | 2:50.11 | |||
13 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 37.73 | 1:20.83 | 2:06.39 | 2:50.18 | |||
14 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 39.52 | 1:24.42 | 2:10.62 | 2:53.34 | |||
15 | Filippa Simonsson | 2000 | Motala Simsällskap | 39.42 | 1:23.54 | 2:09.03 | 2:54.07 | |||
16 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 41.55 | 1:28.84 | 2:16.20 | 2:55.25 | |||
17 | Ida Stalin | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.76 | 1:26.07 | 2:14.43 | 2:55.30 | |||
18 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 39.13 | 1:25.10 | 2:13.16 | 2:58.98 | |||
- | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ayda Sarkohi | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:15 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 58, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 30.43 | 1:03.84 | 1:37.98 | 2:10.48 | |||
2 | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.49 | 1:09.22 | 1:47.20 | 2:25.18 | |||
3 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.84 | 1:11.02 | 1:48.98 | 2:25.50 | |||
4 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 34.22 | 1:11.68 | 1:50.26 | 2:27.43 | |||
5 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.30 | 1:13.04 | 1:54.11 | 2:34.07 | |||
6 | Carl Friberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.82 | 1:14.26 | 1:55.17 | 2:34.13 | |||
7 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 37.53 | 1:18.56 | 1:59.26 | 2:34.93 | |||
8 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.82 | 1:15.87 | 1:56.01 | 2:37.35 | |||
9 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.38 | 1:17.26 | 2:00.90 | 2:41.70 | |||
10 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.67 | 1:21.21 | 2:05.31 | 2:46.60 | |||
11 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.41 | 1:21.14 | 2:04.98 | 2:49.57 | |||
12 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 38.19 | 1:21.92 | 2:08.65 | 2:54.41 | |||
13 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.19 | 1:25.55 | 2:13.53 | 2:59.48 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:15 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 59, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.68 | 1:20.01 | 2:03.12 | 2:46.21 | |||
2 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 39.62 | 1:25.68 | 2:11.84 | 2:57.30 | |||
3 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 39.90 | 1:27.97 | 2:17.89 | 3:08.44 | |||
4 | Frida Hemby | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.09 | 1:31.16 | 2:21.88 | 3:12.03 | |||
5 | Mimmi Broström | 1999 | Karlskoga Simförening | 51.22 | 1:48.44 | 2:46.10 | 3:43.40 | |||
6 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 52.75 | 1:50.91 | 2:50.85 | 3:49.45 | |||
Gren 59, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 40.62 | 1:26.91 | 2:15.04 | 3:02.81 | |||
2 | Malin Engström | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.14 | 1:36.03 | 2:30.92 | 3:23.05 | |||
3 | Emma Axelsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.33 | 1:43.38 | 2:39.76 | 3:36.09 | |||
- | Friderika Bursan | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 59, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.38 | 1:23.55 | 2:07.78 | 2:52.59 | |||
2 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 38.00 | 1:23.47 | 2:09.90 | 2:56.13 | |||
3 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 39.43 | 1:25.11 | 2:11.86 | 2:58.90 | |||
4 | Marie-Therese Öberg | 1986 | Ösmo Simsällskap | 41.98 | 1:28.29 | 2:16.59 | 3:05.38 | |||
5 | Yvonne Katana | 1994 | Karlskoga Simförening | 38.44 | 1:26.94 | 2:17.35 | 3:08.62 | |||
6 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 43.95 | 1:33.58 | 2:25.09 | 3:15.24 | |||
7 | Märta Westberg | 1996 | Västerviks Simsällskap | 43.32 | 1:33.63 | 2:25.52 | 3:15.64 | |||
8 | Fanny Rehnsbo | 1993 | Ösmo Simsällskap | 45.77 | 1:38.34 | 2:31.17 | 3:18.57 | |||
9 | Vilma Adolfsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.54 | 1:38.85 | 2:30.79 | 3:19.54 | |||
10 | Sara Engström | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.80 | 1:36.87 | 2:30.40 | 3:22.55 | |||
- | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:27 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 60, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 39.70 | 1:26.12 | 2:12.49 | 2:58.25 | |||
2 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 41.51 | 1:28.74 | 2:16.95 | 3:04.49 | |||
3 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 42.02 | 1:31.13 | 2:20.07 | 3:08.61 | |||
4 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.58 | 1:34.71 | 2:27.74 | 3:21.49 | |||
5 | Martin Johansson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.55 | 1:48.80 | 2:48.65 | 3:45.18 | |||
6 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.77 | 1:47.61 | 2:48.06 | 3:45.54 | |||
7 | Arvid Melinder | 1999 | Ösmo Simsällskap | 51.07 | 1:51.19 | 2:52.03 | 3:50.41 | |||
Gren 60, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.95 | 1:15.99 | 1:58.96 | 2:42.34 | |||
2 | Calle Lindroth | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.36 | 1:18.74 | 2:01.19 | 2:45.40 | |||
3 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.54 | 1:19.50 | 2:04.33 | 2:49.75 | |||
4 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.48 | 1:34.17 | 2:26.90 | 3:19.48 | |||
5 | Arvid Karlsson | 1998 | Västerviks Simsällskap | 44.11 | 1:36.97 | 2:31.02 | 3:23.78 | |||
Gren 60, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nils Ivars | 1993 | Karlstads Simsällskap | 32.89 | 1:09.67 | 1:48.13 | 2:28.33 | |||
2 | Anton Jansson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.61 | 1:12.67 | 1:51.65 | 2:30.60 | |||
3 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Karlstads Simsällskap | 34.06 | 1:13.46 | 1:53.01 | 2:31.80 | |||
4 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.04 | 1:19.57 | 2:01.42 | 2:43.88 | |||
5 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 37.64 | 1:21.98 | 2:09.66 | 2:57.96 | |||
6 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 41.30 | 1:28.79 | 2:18.71 | 3:08.35 | |||
7 | Niklas Ljungberg | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 43.23 | 1:32.83 | 2:24.83 | 3:16.80 | |||
8 | Erik Johnsson | 1997 | Ösmo Simsällskap | 47.37 | 1:41.95 | 2:38.45 | 3:31.71 | |||
- | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:27 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 61, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.58 | ||||||
2 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.65 | ||||||
3 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.72 | ||||||
4 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.40 | ||||||
5 | Hanna Lagher | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.54 | ||||||
6 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.93 | ||||||
7 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 41.70 | ||||||
8 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 42.70 | ||||||
9 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 42.79 | ||||||
10 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 43.20 | ||||||
11 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 43.63 | ||||||
12 | Ia Bjerlöw | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 44.06 | ||||||
13 | Hanna Bylehn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 44.20 | ||||||
14 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.79 | ||||||
14 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 44.79 | ||||||
16 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 46.89 | ||||||
17 | Emelie Runqvist | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.38 | ||||||
18 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 48.52 | ||||||
19 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 49.05 | ||||||
20 | Hanna Josefsson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 49.23 | ||||||
21 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 49.70 | ||||||
22 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 50.45 | ||||||
23 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.54 | ||||||
24 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 51.82 | ||||||
25 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 52.96 | ||||||
26 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 54.24 | ||||||
27 | Johanna Grynning | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 56.59 | ||||||
28 | Nellie Mattsson | 2002 | Karlstads Simsällskap | 58.00 | ||||||
29 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:04.81 | ||||||
- | Annika Lindström | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 62, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 36.97 | ||||||
2 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.92 | ||||||
3 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 40.95 | ||||||
4 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 41.59 | ||||||
5 | Vilhelm Ericsson | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.01 | ||||||
6 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 42.56 | ||||||
7 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.64 | ||||||
8 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 42.84 | ||||||
9 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.86 | ||||||
10 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 47.80 | ||||||
11 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 52.15 | ||||||
12 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 53.41 | ||||||
13 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 58.00 | ||||||
14 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:09.91 | ||||||
- | Christian Villegas | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:50 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 63, 4X200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Lass Lag 1 | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 9:18.97 | ||||||
Sofia Henell | 1997 | 1:06.60 | 2:17.71 | 2:17.71 | ||||||
Linnea Magnusson | 1996 | 1:07.01 | 2:18.75 | 4:36.46 | ||||||
Erika Settland | 1996 | 1:09.74 | 2:27.27 | 7:03.73 | ||||||
Daniela Kindstrand | 1997 | 1:04.06 | 2:15.24 | 9:18.97 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:50 |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 12:01 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 64, 4X200m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Lass Lag1 | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 9:43.70 | ||||||
Elin Elm | 1998 | 1:09.89 | 2:25.15 | 2:25.15 | ||||||
Emma Magnusson | 1998 | 1:08.51 | 2:19.68 | 4:44.83 | ||||||
Erika Rönnbäck | 1998 | 1:12.57 | 2:31.51 | 7:16.34 | ||||||
Alma Fransson | 1999 | 1:10.74 | 2:27.36 | 9:43.70 | ||||||
2 | Nkk Damer [1998] | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 9:55.44 | ||||||
Tilde Malm | 1999 | 1:12.03 | 2:30.54 | 2:30.54 | ||||||
Andrea Vestgård | 1998 | 1:15.36 | 2:36.42 | 5:06.96 | ||||||
Sara Wallberg | 1999 | 1:05.42 | 2:17.39 | 7:24.35 | ||||||
Sara Thunholm | 1999 | 1:11.87 | 2:31.09 | 9:55.44 | ||||||
3 | Lass Lag 2 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 10:08.16 | ||||||
Andrea Palm | 2000 | 1:12.94 | 2:31.51 | 2:31.51 | ||||||
Johanna Gunnarsson | 1999 | 1:11.65 | 2:32.63 | 5:04.14 | ||||||
Elise Gidlöf | 1999 | 1:11.98 | 2:31.06 | 7:35.20 | ||||||
Lovisa Lampi | 1999 | 1:12.10 | 2:32.96 | 10:08.16 | ||||||
4 | Södertörn Damer, Lag 1 | 2000 | Södertörns Simsällskap | 10:21.59 | ||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | 1:14.68 | 2:35.63 | 2:35.63 | ||||||
Amanda Carlbom | 2000 | 1:12.87 | 2:32.32 | 5:07.95 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 1:15.48 | 2:35.03 | 7:42.98 | ||||||
Felicia Adamsson | 2000 | 1:16.43 | 2:38.61 | 10:21.59 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 12:01 |
Resultat Gren 65 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 14:41 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 65, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.46 | 1:19.59 | 2:04.22 | 2:50.30 | |||
2 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 42.70 | 1:34.33 | 2:25.14 | 3:18.55 | |||
Gren 65, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josefine Hansson | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.26 | 1:10.72 | 1:48.37 | 2:27.90 | |||
2 | Nelly Hansson | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.58 | 1:12.29 | 1:53.22 | 2:35.37 | |||
3 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 36.60 | 1:20.68 | 2:03.80 | 2:51.26 | |||
4 | Nathalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | 36.83 | 1:26.18 | 2:17.34 | 3:12.27 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 14:41 |
Resultat Gren 66 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 14:49 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 66, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 32.00 | 1:11.47 | 1:51.48 | 2:32.33 | |||
2 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.12 | 1:12.97 | 1:54.23 | 2:34.54 | |||
3 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 38.07 | 1:26.40 | 2:16.46 | 3:04.29 | |||
Gren 66, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.04 | 1:05.31 | 1:41.13 | 2:17.63 | |||
2 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.81 | 1:07.30 | 1:44.53 | 2:22.71 | |||
3 | Matthias Sandström-Karlsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.58 | 1:13.16 | 1:55.92 | 2:38.62 | |||
Gren 66, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Holm | 1993 | Karlstads Simsällskap | 30.81 | 1:05.20 | 1:38.77 | 2:12.36 | |||
2 | Kalle Lindborg | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 29.98 | 1:04.82 | 1:40.61 | 2:16.97 | |||
3 | Pontus Palmqvist | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 28.36 | 1:02.21 | 1:38.14 | 2:18.54 | |||
4 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 29.86 | 1:07.46 | 1:45.09 | 2:22.16 | |||
5 | Axel Rebner | 1994 | Karlstads Simsällskap | 31.24 | 1:07.34 | 1:44.91 | 2:23.31 | |||
- | Kevin Petersson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 14:49 |
Resultat Gren 67 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:13 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 67, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 40.02 | 1:23.60 | |||||
2 | Eva Sigurdsson | 2001 | Ösmo Simsällskap | 43.06 | 1:27.14 | |||||
3 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 42.09 | 1:28.45 | |||||
4 | Tuva Holmertz | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 45.35 | 1:34.08 | |||||
5 | Elsa Karlsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 46.29 | 1:36.76 | |||||
6 | Katja Strandberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 47.46 | 1:37.45 | |||||
7 | Jippa Angantyr | 2001 | Ösmo Simsällskap | 47.70 | 1:37.59 | |||||
8 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 47.68 | 1:38.70 | |||||
9 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 47.71 | 1:38.99 | |||||
10 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.27 | 1:39.90 | |||||
11 | Mathilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 47.96 | 1:41.39 | |||||
12 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 48.22 | 1:42.21 | |||||
13 | Camila Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 1:01.27 | 2:01.46 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:13 |
Resultat Gren 68 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 14:58 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 68, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 35.72 | 1:14.36 | |||||
2 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.29 | 1:22.07 | |||||
3 | Anton Mylläri | 2001 | Ösmo Simsällskap | 39.98 | 1:23.83 | |||||
4 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.10 | 1:24.37 | |||||
5 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.36 | 1:26.10 | |||||
6 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.32 | 1:26.11 | |||||
7 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 44.03 | 1:32.27 | |||||
8 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 45.08 | 1:33.17 | |||||
9 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 44.25 | 1:34.23 | |||||
10 | Linus Hoffner | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.68 | 1:34.68 | |||||
11 | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.60 | 1:35.37 | |||||
12 | David Könemann | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.70 | 1:41.72 | |||||
13 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 52.42 | 1:45.55 | |||||
14 | Simon Sandberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 53.53 | 1:49.71 | |||||
- | Freke Addenbrooke | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Max Wiklundh | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 14:58 |
Resultat Gren 69 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:13 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 69, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.62 | 1:09.52 | |||||
2 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.12 | 1:17.64 | |||||
3 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 38.45 | 1:20.13 | |||||
4 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 38.24 | 1:20.68 | |||||
5 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.41 | 1:21.03 | |||||
6 | Alexandra Kowalska | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.40 | 1:23.06 | |||||
7 | Ebba Langemar | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 41.77 | 1:24.60 | |||||
8 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.93 | 1:26.88 | |||||
9 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 43.02 | 1:28.45 | |||||
10 | Stina Hallin | 1999 | Motala Simsällskap | 43.02 | 1:28.80 | |||||
11 | Frida Hemby | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.09 | 1:28.84 | |||||
12 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 45.32 | 1:33.44 | |||||
13 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.48 | 1:35.22 | |||||
14 | Julia Clemedtson | 1999 | Motala Simsällskap | 46.15 | 1:35.79 | |||||
15 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 50.34 | 1:43.63 | |||||
16 | Mathilda Alm | 1999 | Ösmo Simsällskap | 50.79 | 1:47.25 | |||||
- | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 69, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Elm | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.50 | 1:15.88 | |||||
2 | Emma Magnusson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.74 | 1:16.04 | |||||
3 | Hanna Liljegren | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.07 | 1:16.75 | |||||
4 | Nathalie Lind | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.14 | 1:22.10 | |||||
5 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 38.41 | 1:23.44 | |||||
6 | Emma Axelsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.83 | 1:29.27 | |||||
7 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.67 | 1:29.82 | |||||
8 | Malin Engström | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.30 | 1:38.44 | |||||
Gren 69, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Madelene Andersson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 32.70 | 1:09.09 | |||||
2 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.75 | 1:10.32 | |||||
3 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.44 | 1:11.80 | |||||
4 | Johanna Skoglund | 1996 | Västerviks Simsällskap | 34.85 | 1:13.46 | |||||
5 | Hannah Skog | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.42 | 1:13.49 | |||||
6 | Jenny Thalin | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.58 | 1:13.70 | |||||
7 | Daniela Kindstrand | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 35.92 | 1:14.13 | |||||
8 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 35.80 | 1:15.66 | |||||
9 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 36.64 | 1:16.29 | |||||
10 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 37.77 | 1:19.60 | |||||
11 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 38.21 | 1:20.98 | |||||
12 | Vilma Adolfsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.51 | 1:24.84 | |||||
13 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 41.40 | 1:25.86 | |||||
14 | Josefin Wahlberg | 1995 | Västerviks Simsällskap | 41.20 | 1:26.16 | |||||
15 | Elin Höglander | 1997 | Karlskoga Simförening | 42.38 | 1:27.61 | |||||
16 | Elin Ohlsén | 1997 | Västerviks Simsällskap | 42.15 | 1:28.20 | |||||
17 | Nathalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | 42.53 | 1:28.32 | |||||
18 | Agnes Blomquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 44.23 | 1:32.60 | |||||
19 | Sara Engström | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.29 | 1:34.40 | |||||
- | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 69, 100m Ryggsim Damer, Finaler 25 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maria Funck | 1981 | Linköpings Allmänna SS | 40.46 | 1:22.41 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:13 |
Resultat Gren 70 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 70, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.38 | 1:08.32 | |||||
2 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.88 | 1:09.48 | |||||
3 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.81 | 1:12.74 | |||||
4 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 38.19 | 1:19.28 | |||||
5 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 38.36 | 1:20.85 | |||||
6 | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.68 | 1:21.27 | |||||
7 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 38.65 | 1:23.12 | |||||
8 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 40.53 | 1:23.54 | |||||
9 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.59 | 1:24.75 | |||||
10 | Lucas Hansen | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.17 | 1:25.13 | |||||
11 | Pettar Biletic | 1999 | Motala Simsällskap | 46.20 | 1:35.09 | |||||
12 | Arvid Melinder | 1999 | Ösmo Simsällskap | 51.10 | 1:44.49 | |||||
Gren 70, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 32.69 | 1:08.79 | |||||
2 | Matthias Sandström-Karlsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.97 | 1:11.64 | |||||
3 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.91 | 1:12.74 | |||||
4 | Arvid Karlsson | 1998 | Västerviks Simsällskap | 35.25 | 1:13.56 | |||||
5 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.46 | 1:25.79 | |||||
6 | Daniel Katana | 1998 | Karlskoga Simförening | 42.29 | 1:29.52 | |||||
7 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 44.05 | 1:35.68 | |||||
8 | Konrad Lindström | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 50.26 | 1:45.61 | |||||
Gren 70, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 29.03 | 59.78 | |||||
2 | Pontus Palmqvist | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 29.75 | 1:01.80 | |||||
3 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.36 | 1:02.65 | |||||
4 | David Schön Svensson | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.60 | 1:03.28 | |||||
5 | Johannes Nemeth | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 31.73 | 1:05.04 | |||||
6 | Anton Jansson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.78 | 1:07.10 | |||||
7 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 32.34 | 1:07.83 | |||||
8 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 32.12 | 1:08.12 | |||||
9 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 32.48 | 1:08.64 | |||||
10 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 31.90 | 1:08.76 | |||||
11 | Axel Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.41 | 1:09.91 | |||||
11 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 33.33 | 1:09.91 | |||||
13 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 34.46 | 1:10.79 | |||||
14 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.77 | 1:11.86 | |||||
15 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 34.21 | 1:13.12 | |||||
16 | Drago Blagojevic | 1995 | Karlskoga Simförening | 35.13 | 1:15.70 | |||||
17 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 36.86 | 1:16.64 | |||||
18 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 37.84 | 1:17.77 | |||||
19 | Oskar Forslund | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 37.60 | 1:17.79 | |||||
20 | Adam Ardinge | 1996 | Karlskoga Simförening | 37.83 | 1:19.82 | |||||
21 | Somar Mirkhan | 1995 | Ösmo Simsällskap | 39.55 | 1:21.67 | |||||
22 | Niklas Ljungberg | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 40.64 | 1:25.37 | |||||
23 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 44.39 | 1:31.17 | |||||
Gren 70, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 25 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Lindahl | 1982 | Linköpings Allmänna SS | 37.60 | 1:17.46 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 71 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:30 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 71, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 42.36 | 1:26.29 | |||||
2 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 43.52 | 1:27.17 | |||||
3 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 44.52 | 1:28.02 | |||||
4 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.78 | 1:31.89 | |||||
5 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.00 | 1:32.04 | |||||
6 | Hanna Lagher | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.46 | 1:33.23 | |||||
7 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 45.73 | 1:34.19 | |||||
8 | Hanna Bylehn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 44.87 | 1:35.06 | |||||
9 | Ia Bjerlöw | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 45.50 | 1:35.90 | |||||
10 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.31 | 1:36.58 | |||||
11 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 47.76 | 1:38.42 | |||||
12 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 50.01 | 1:41.76 | |||||
13 | Emelie Runqvist | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.34 | 1:42.19 | |||||
14 | Felicia Barkehed | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 48.61 | 1:42.44 | |||||
15 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 50.69 | 1:43.41 | |||||
16 | Hanna Josefsson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 50.19 | 1:44.09 | |||||
17 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 51.06 | 1:44.20 | |||||
18 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.11 | 1:45.78 | |||||
19 | Ellie O´brian | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.47 | 1:46.12 | |||||
20 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 51.54 | 1:46.24 | |||||
21 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 52.09 | 1:47.06 | |||||
22 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 52.30 | 1:47.23 | |||||
23 | Johanna Grynning | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 53.15 | 1:47.91 | |||||
24 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 53.02 | 1:48.48 | |||||
25 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.91 | 1:49.94 | |||||
26 | Nellie Mattsson | 2002 | Karlstads Simsällskap | 54.63 | 1:50.60 | |||||
27 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 54.47 | 1:52.53 | |||||
28 | Alice Kardfall | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 56.05 | 1:55.86 | |||||
29 | Felicia Ghasemzadeh | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 57.94 | 2:01.04 | |||||
30 | Bianca Ulltjärn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 57.85 | 2:01.81 | |||||
31 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 59.23 | 2:05.52 | |||||
32 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:02.32 | 2:07.62 | |||||
33 | Diana Feili | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:02.39 | 2:07.87 | |||||
34 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.01 | 2:13.36 | |||||
35 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.36 | 2:13.46 | |||||
- | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:30 |
Resultat Gren 72 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:36 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 72, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 45.66 | 1:32.99 | |||||
2 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.01 | 1:33.63 | |||||
3 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 46.80 | 1:36.31 | |||||
4 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 46.27 | 1:36.82 | |||||
5 | Vilhelm Ericsson | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.20 | 1:37.38 | |||||
6 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 49.01 | 1:41.58 | |||||
7 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 49.10 | 1:42.97 | |||||
8 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 51.80 | 1:47.31 | |||||
9 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 52.04 | 1:48.36 | |||||
10 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 53.34 | 1:48.38 | |||||
11 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 50.51 | 1:49.23 | |||||
12 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 55.89 | 1:55.89 | |||||
13 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 56.06 | 1:58.46 | |||||
14 | Kristian Aziz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 57.57 | 1:58.61 | |||||
15 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:01.07 | 2:07.70 | |||||
- | Christian Villegas | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Ture Oscarson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:36 |
Resultat Gren 73 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 73, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.83 | 1:21.09 | 2:03.99 | 2:45.52 | |||
2 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 38.08 | 1:22.10 | 2:04.74 | 2:46.31 | |||
3 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 39.88 | 1:23.59 | 2:07.20 | 2:49.35 | |||
4 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 40.23 | 1:25.00 | 2:10.68 | 2:54.68 | |||
5 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 39.57 | 1:24.35 | 2:10.32 | 2:55.79 | |||
6 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.82 | 1:25.58 | 2:11.50 | 2:57.05 | |||
7 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 41.12 | 1:28.54 | 2:13.91 | 2:58.15 | |||
8 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 42.66 | 1:30.77 | 2:18.67 | 3:05.44 | |||
9 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 43.01 | 1:31.76 | 2:21.47 | 3:09.90 | |||
10 | Alva Sundberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 45.40 | 1:36.34 | 2:25.59 | 3:13.97 | |||
11 | Ida Stalin | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 46.08 | 1:38.16 | 2:28.41 | 3:17.46 | |||
12 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 45.50 | 1:38.56 | 2:30.35 | 3:18.01 | |||
13 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 46.99 | 1:40.22 | 2:30.80 | 3:18.70 | |||
14 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 44.84 | 1:38.67 | 2:30.59 | 3:22.30 | |||
15 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 45.60 | 1:41.09 | 2:43.81 | 3:49.88 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:57 |
Resultat Gren 74 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:01 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 74, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.16 | 1:15.45 | 1:56.51 | 2:34.71 | |||
2 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 39.45 | 1:22.25 | 2:04.11 | 2:45.52 | |||
3 | Carl Friberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 40.13 | 1:24.67 | 2:09.37 | 2:52.52 | |||
4 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 41.16 | 1:25.28 | 2:09.31 | 2:53.20 | |||
5 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 41.09 | 1:27.44 | 2:14.23 | 3:00.80 | |||
6 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 43.60 | 1:33.47 | 2:23.58 | 3:12.82 | |||
7 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 45.95 | 1:38.45 | 2:29.05 | 3:19.08 | |||
8 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 45.48 | 1:38.80 | 2:30.03 | 3:21.59 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:01 |
Resultat Gren 75 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:30 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 75, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.68 | 1:16.14 | 1:59.66 | 2:36.29 | |||
2 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.35 | 1:21.84 | 2:08.35 | 2:47.28 | |||
3 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.66 | 1:22.24 | 2:14.04 | 2:51.30 | |||
4 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 36.87 | 1:23.69 | 2:11.67 | 2:52.28 | |||
5 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 45.42 | 1:37.51 | 2:27.15 | 3:06.82 | |||
6 | Ebba Langemar | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 40.87 | 1:29.74 | 2:25.38 | 3:07.31 | |||
7 | Julia Clemedtson | 1999 | Motala Simsällskap | 41.88 | 1:31.76 | 2:28.64 | 3:09.53 | |||
8 | Stina Hallin | 1999 | Motala Simsällskap | 41.76 | 1:33.65 | 2:31.03 | 3:14.44 | |||
9 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 42.57 | 1:36.04 | 2:35.61 | 3:19.63 | |||
10 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 47.48 | 1:44.34 | 2:43.94 | 3:28.91 | |||
- | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 75, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 34.67 | 1:21.77 | 2:08.23 | 2:49.05 | |||
2 | Mathilda Edlund | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.91 | 1:21.77 | 2:12.72 | 2:51.58 | |||
3 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 37.90 | 1:22.79 | 2:15.41 | 2:54.05 | |||
4 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 35.96 | 1:23.19 | 2:15.41 | 2:56.77 | |||
5 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.55 | 1:30.78 | 2:23.59 | 3:03.76 | |||
6 | Ella Nordanskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.63 | 1:26.65 | 2:24.39 | 3:09.89 | |||
7 | Malin Engström | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.77 | 1:40.52 | 2:30.74 | 3:14.27 | |||
8 | Emma Axelsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.49 | 1:37.79 | 2:33.11 | 3:14.75 | |||
Gren 75, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 30.28 | 1:10.27 | 1:50.86 | 2:25.37 | |||
2 | Josefine Hansson | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.92 | 1:12.63 | 1:56.12 | 2:30.81 | |||
3 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 33.43 | 1:16.23 | 2:01.53 | 2:37.10 | |||
4 | Daniela Kindstrand | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 33.93 | 1:15.41 | 2:06.40 | 2:42.84 | |||
5 | Erika Settland | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 33.33 | 1:19.09 | 2:06.91 | 2:43.39 | |||
6 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 35.47 | 1:22.67 | 2:06.76 | 2:45.17 | |||
7 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 34.25 | 1:18.14 | 2:05.93 | 2:46.17 | |||
8 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 36.42 | 1:23.35 | 2:13.54 | 2:54.74 | |||
9 | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | Karlskoga Simförening | 36.34 | 1:26.80 | 2:13.28 | 2:56.30 | |||
10 | Vilma Adolfsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.03 | 1:27.43 | 2:17.64 | 2:57.81 | |||
11 | Elin Ohlsén | 1997 | Västerviks Simsällskap | 36.65 | 1:26.12 | 2:19.41 | 3:00.48 | |||
12 | Märta Westberg | 1996 | Västerviks Simsällskap | 38.46 | 1:27.98 | 2:20.18 | 3:01.70 | |||
13 | Ulrica Söderqvist | 1994 | Ösmo Simsällskap | 38.92 | 1:29.69 | 2:20.12 | 3:02.49 | |||
14 | Linnea Sterner | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.97 | 1:31.55 | 2:24.81 | 3:05.42 | |||
15 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 41.57 | 1:27.26 | 2:26.97 | 3:05.85 | |||
16 | Tove Gannholm-Johansson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 38.74 | 1:29.10 | 2:22.35 | 3:06.38 | |||
17 | Sara Engström | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.28 | 1:37.43 | 2:29.53 | 3:11.78 | |||
18 | Rebecca Forsberg | 1996 | Karlstads Simsällskap | 43.27 | 1:37.82 | 2:34.00 | 3:16.22 | |||
19 | Agnes Blomquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 41.51 | 1:33.47 | 2:35.39 | 3:22.47 | |||
- | Linnea Magnusson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Caroline Palm | 1992 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Fanny Rehnsbo | 1993 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 75, 200m Medley Damer, Finaler 25 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Maria Funck | 1981 | Linköpings Allmänna SS | 36.30 | 1:22.49 | 2:15.20 | 2:55.24 | |||
2 | Sarah Lindström | 1977 | Linköpings Allmänna SS | 46.20 | 1:49.45 | 2:49.02 | 3:37.10 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:30 |
Resultat Gren 76 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 76, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 31.14 | 1:09.45 | 1:51.49 | 2:26.50 | |||
2 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.26 | 1:10.94 | 1:57.34 | 2:32.43 | |||
3 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.79 | 1:13.61 | 1:59.67 | 2:34.07 | |||
4 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.55 | 1:22.34 | 2:14.44 | 2:49.37 | |||
5 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 38.53 | 1:23.92 | 2:18.31 | 2:53.23 | |||
6 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.16 | 1:24.38 | 2:15.28 | 2:54.88 | |||
7 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 35.63 | 1:23.40 | 2:18.03 | 2:55.95 | |||
8 | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.80 | 1:23.66 | 2:16.93 | 2:57.86 | |||
9 | Lucas Hansen | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.99 | 1:27.79 | 2:22.30 | 3:01.57 | |||
10 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 40.94 | 1:27.24 | 2:20.91 | 3:01.91 | |||
11 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.63 | 1:27.97 | 2:23.66 | 3:02.85 | |||
12 | Pettar Biletic | 1999 | Motala Simsällskap | 42.64 | 1:35.63 | 2:33.97 | 3:20.30 | |||
Gren 76, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.92 | 1:08.36 | 1:50.26 | 2:21.64 | |||
2 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.96 | 1:13.18 | 1:57.19 | 2:32.02 | |||
3 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 31.57 | 1:13.17 | 1:57.15 | 2:32.19 | |||
4 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 33.04 | 1:15.61 | 1:56.95 | 2:32.68 | |||
5 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 33.29 | 1:17.27 | 2:07.98 | 2:44.84 | |||
6 | Arvid Karlsson | 1998 | Västerviks Simsällskap | 33.20 | 1:13.98 | 2:07.57 | 2:45.07 | |||
7 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 31.82 | 1:20.47 | 2:10.97 | 2:49.51 | |||
8 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.27 | 1:26.93 | 2:16.85 | 2:53.67 | |||
- | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 76, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.84 | 1:04.78 | 1:44.06 | 2:15.05 | |||
2 | Carl Norlander | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 29.38 | 1:05.30 | 1:45.06 | 2:16.26 | |||
3 | Anton Björck-Teuscher | 1993 | Karlstads Simsällskap | 29.94 | 1:07.28 | 1:46.74 | 2:18.05 | |||
4 | Johannes Nemeth | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 29.38 | 1:05.78 | 1:48.03 | 2:23.06 | |||
5 | Nils Ivars | 1993 | Karlstads Simsällskap | 28.76 | 1:09.35 | 1:48.61 | 2:24.58 | |||
6 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.92 | 1:14.08 | 1:55.56 | 2:28.55 | |||
7 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.21 | 1:11.06 | 1:57.65 | 2:28.65 | |||
8 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.22 | 1:11.82 | 1:55.09 | 2:28.94 | |||
9 | Axel Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.35 | 1:13.22 | 1:56.98 | 2:29.33 | |||
10 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 29.96 | 1:11.75 | 1:57.53 | 2:33.10 | |||
11 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 29.99 | 1:10.44 | 1:57.19 | 2:33.55 | |||
12 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 32.25 | 1:12.51 | 1:59.87 | 2:33.95 | |||
13 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 32.17 | 1:13.86 | 1:59.08 | 2:34.76 | |||
14 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.72 | 1:12.62 | 1:59.21 | 2:35.02 | |||
15 | Fredrik Nilsson | 1993 | Västerviks Simsällskap | 31.76 | 1:15.58 | 2:01.59 | 2:38.62 | |||
16 | David Josefsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.68 | 1:15.05 | 2:06.39 | 2:40.39 | |||
17 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 31.96 | 1:15.28 | 2:02.28 | 2:41.22 | |||
18 | Oskar Forslund | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 34.48 | 1:18.88 | 2:05.07 | 2:42.91 | |||
19 | Somar Mirkhan | 1995 | Ösmo Simsällskap | 36.32 | 1:23.63 | 2:11.88 | 2:49.34 | |||
20 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 33.75 | 1:19.72 | 2:10.00 | 2:50.69 | |||
21 | Niklas Ljungberg | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 38.19 | 1:26.00 | 2:16.06 | 2:57.06 | |||
22 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 41.43 | 1:32.47 | 2:27.99 | 3:11.16 | |||
23 | Erik Johnsson | 1997 | Ösmo Simsällskap | 41.68 | 1:37.41 | 2:34.81 | 3:20.67 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:38 |
Resultat Gren 77 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 77, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 37.76 | ||||||
2 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 38.14 | ||||||
3 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 38.55 | ||||||
4 | Tuva Holmertz | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 40.79 | ||||||
5 | Eva Sigurdsson | 2001 | Ösmo Simsällskap | 40.93 | ||||||
6 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 44.72 | ||||||
7 | Elsa Karlsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 45.38 | ||||||
8 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.95 | ||||||
9 | Mathilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 48.83 | ||||||
10 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 51.21 | ||||||
- | Jippa Angantyr | 2001 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:40 |
Resultat Gren 78 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 78, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.81 | ||||||
2 | Anton Mylläri | 2001 | Ösmo Simsällskap | 35.45 | ||||||
3 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 35.87 | ||||||
4 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.57 | ||||||
5 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.72 | ||||||
6 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.23 | ||||||
7 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.44 | ||||||
8 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.52 | ||||||
9 | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.81 | ||||||
10 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 42.89 | ||||||
11 | David Könemann | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.07 | ||||||
12 | Simon Sandberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 46.58 | ||||||
13 | Linus Hoffner | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.63 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:44 |
Resultat Gren 79 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 79, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Mkk Herrar [1996] | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:59.41 | ||||||
Anton Andersson | 1997 | 28.55 | 59.60 | 59.60 | ||||||
Filip Bivesand | 1997 | 27.24 | 58.41 | 1:58.01 | ||||||
Ludwig Wemlén | 1997 | 28.39 | 1:00.96 | 2:58.97 | ||||||
Simon Karlsson | 1997 | 28.69 | 1:00.44 | 3:59.41 | ||||||
2 | Lass | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 4:12.37 | ||||||
Carl Norlander | 1997 | 27.83 | 58.31 | 58.31 | ||||||
Wilhelm Lindqvist | 2000 | 34.82 | 1:16.52 | 2:14.83 | ||||||
Daniel Olsson | 1996 | 26.51 | 57.74 | 3:12.57 | ||||||
Oskar Johnsson | 1996 | 27.83 | 59.80 | 4:12.37 | ||||||
3 | Västervik Herrar [1996] | 1996 | Västerviks Simsällskap | 4:15.68 | ||||||
Oscar Sjöblad | 1997 | 28.35 | 59.77 | 59.77 | ||||||
Ademir Silic | 1998 | 30.89 | 1:05.23 | 2:05.00 | ||||||
Arvid Karlsson | 1998 | 30.27 | 1:04.72 | 3:09.72 | ||||||
Erik Ohlsén | 2000 | 30.62 | 1:05.96 | 4:15.68 | ||||||
4 | Åkersberga Herrar [1996] | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 5:01.01 | ||||||
Andreas Forsell | 1996 | 31.03 | 1:06.39 | 1:06.39 | ||||||
Konrad Lindström | 1998 | 37.96 | 1:23.52 | 2:29.91 | ||||||
Niklas Ljungberg | 1996 | 33.60 | 1:12.44 | 3:42.35 | ||||||
Jacob Öberg | 1997 | 37.09 | 1:18.66 | 5:01.01 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:50 |
Resultat Gren 80 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 80, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Karlstads SS P15 Lag 1 | 1998 | Karlstads Simsällskap | 4:03.20 | ||||||
Johan Rydahl | 2001 | 29.24 | 1:01.09 | 1:01.09 | ||||||
Adam Albringer | 1999 | 27.82 | 58.70 | 1:59.79 | ||||||
Daniel Vålvik | 1999 | 29.86 | 1:01.62 | 3:01.41 | ||||||
Axel Widström | 1998 | 28.42 | 1:01.79 | 4:03.20 | ||||||
2 | Mkk Herrar Lag 1 | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:04.47 | ||||||
Eric Hinderup | 1998 | 26.30 | 55.09 | 55.09 | ||||||
William Lindblom | 1998 | 29.34 | 1:01.46 | 1:56.55 | ||||||
Rickard Wemlén | 2000 | 30.89 | 1:05.43 | 3:01.98 | ||||||
Viktor Hansson | 1998 | 29.26 | 1:02.49 | 4:04.47 | ||||||
3 | Lass Ss2 Herrar [1998] | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 4:14.49 | ||||||
Tom Andersson | 1998 | 29.32 | 1:01.66 | 1:01.66 | ||||||
Albert Askmalm | 2000 | 29.05 | 1:00.44 | 2:02.10 | ||||||
Toni Nikolic | 1999 | 31.93 | 1:08.63 | 3:10.73 | ||||||
Mattias Grynning | 1999 | 30.24 | 1:03.76 | 4:14.49 | ||||||
4 | Lass Ss2 Herrar 2 1998 | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 4:41.22 | ||||||
Gustav Henell | 1999 | 32.21 | 1:07.46 | 1:07.46 | ||||||
Daniel Karlsson | 2000 | 33.07 | 1:10.89 | 2:18.35 | ||||||
Sixten Almén | 1999 | 6.13 | 1:11.52 | 3:29.87 | ||||||
Carl Friberg | 2000 | 33.78 | 1:11.35 | 4:41.22 | ||||||
5 | Karlstads SS P15 Lag 2 | 1998 | Karlstads Simsällskap | 4:57.23 | ||||||
Niclas Lindow | 1999 | 31.70 | 1:06.57 | 1:06.57 | ||||||
Johannes Vålvik | 1999 | 32.51 | 1:10.69 | 2:17.26 | ||||||
Vilhelm Lovén | 1999 | 36.56 | 1:19.16 | 3:36.42 | ||||||
Uros Jovancic | 2000 | 36.54 | 1:20.81 | 4:57.23 | ||||||
6 | Åss Illrar Lag 1 | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 5:23.89 | ||||||
Simon Imhäuser | 2002 | 37.81 | 1:18.87 | 1:18.87 | ||||||
Thomas Östervall | 2000 | 34.26 | 1:12.72 | 2:31.59 | ||||||
Emil Tikkanen | 2002 | 39.22 | 1:28.06 | 3:59.65 | ||||||
Timothy Westmoreland | 2002 | 38.44 | 1:24.24 | 5:23.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:56 |
Resultat Gren 81 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 81, 4X100m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Lag 1 | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 4:51.98 | ||||||
Sofia Henell | 1997 | 35.14 | 1:14.20 | 1:14.20 | ||||||
Emelie Gidlöf | 1997 | 37.12 | 1:22.15 | 2:36.35 | ||||||
Erika Settland | 1996 | 33.02 | 1:14.54 | 3:50.89 | ||||||
Daniela Kindstrand | 1997 | 29.27 | 1:01.09 | 4:51.98 | ||||||
2 | Västervik Damer [1996] | 1996 | Västerviks Simsällskap | 5:20.18 | ||||||
Johanna Skoglund | 1996 | 34.99 | 1:14.54 | 1:14.54 | ||||||
Agnes Wedel | 2000 | 44.14 | 1:36.88 | 2:51.42 | ||||||
Elin Ohlsén | 1997 | 34.27 | 1:21.13 | 4:12.55 | ||||||
Märta Westberg | 1996 | 31.75 | 1:07.63 | 5:20.18 | ||||||
3 | Åkersberga Damer [1997] | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 5:39.22 | ||||||
Agnes Blomquist | 1997 | 43.00 | 1:31.78 | 1:31.78 | ||||||
Maria Östervall | 1998 | 40.27 | 1:27.25 | 2:59.03 | ||||||
Elin Timbäck | 1997 | 37.53 | 1:24.08 | 4:23.11 | ||||||
Hanna Marohn | 1998 | 35.04 | 1:16.11 | 5:39.22 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:17 |
Resultat Gren 82 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:23 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2013 |
Gren 82, 4X100m Medley Damer, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Lag1 | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 4:58.07 | ||||||
Lovisa Lampi | 1999 | 36.49 | 1:18.45 | 1:18.45 | ||||||
Alma Fransson | 1999 | 38.00 | 1:24.00 | 2:42.45 | ||||||
Elin Elm | 1998 | 32.14 | 1:12.16 | 3:54.61 | ||||||
Emma Magnusson | 1998 | 29.76 | 1:03.46 | 4:58.07 | ||||||
2 | Nkk Damer [1998] | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:17.01 | ||||||
Sara Thunholm | 1999 | 38.06 | 1:20.12 | 1:20.12 | ||||||
Sara Wallberg | 1999 | 36.48 | 1:18.79 | 2:38.91 | ||||||
Tilde Malm | 1999 | 37.42 | 1:25.96 | 4:04.87 | ||||||
Andrea Vestgård | 1998 | 33.94 | 1:12.14 | 5:17.01 | ||||||
3 | Lass Lag 2 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 5:17.42 | ||||||
Johanna Gunnarsson | 1999 | 38.18 | 1:19.81 | 1:19.81 | ||||||
Emma Ivarsson | 2000 | 42.15 | 1:32.12 | 2:51.93 | ||||||
Elise Gidlöf | 1999 | 35.69 | 1:18.59 | 4:10.52 | ||||||
Erika Rönnbäck | 1998 | 32.70 | 1:06.90 | 5:17.42 | ||||||
4 | Mkk Damer Lag 2 | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:24.70 | ||||||
Nathalie Lind | 1998 | 38.16 | 1:20.94 | 1:20.94 | ||||||
Frida Hemby | 1999 | 40.67 | 1:29.70 | 2:50.64 | ||||||
Erica Birkeberg | 1998 | 37.30 | 1:26.09 | 4:16.73 | ||||||
Tove Lennartsson | 2000 | 32.38 | 1:07.97 | 5:24.70 | ||||||
5 | Södertörn Damer, Lag 1 | 2000 | Södertörns Simsällskap | 5:37.97 | ||||||
Ida Hamberg | 2000 | 43.28 | 1:29.72 | 1:29.72 | ||||||
Amanda Carlbom | 2000 | 39.60 | 1:28.88 | 2:58.60 | ||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | 38.31 | 1:26.26 | 4:24.86 | ||||||
Felicia Adamsson | 2000 | 34.61 | 1:13.11 | 5:37.97 | ||||||
6 | Åkersberga Damer [1999] | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 6:15.53 | ||||||
Ebba Langemar | 1999 | 40.64 | 1:24.59 | 1:24.59 | ||||||
Emma Wallin | 1999 | 50.45 | 1:47.86 | 3:12.45 | ||||||
Ylwali Häggblad | 2000 | 43.65 | 1:40.23 | 4:52.68 | ||||||
Emilia Österberg | 2000 | 38.51 | 1:22.85 | 6:15.53 | ||||||
7 | Åkersberga Damer [2002] | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 6:24.29 | ||||||
Tindra Imhäuser | 2002 | 43.42 | 1:31.83 | 1:31.83 | ||||||
Jennifer Bergström | 2002 | 43.84 | 1:37.53 | 3:09.36 | ||||||
Malin Sangfelt | 2001 | 43.19 | 1:42.97 | 4:52.33 | ||||||
Emma Öberg | 2002 | 43.31 | 1:31.96 | 6:24.29 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 19 maj 2013 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:23 |