2017-11-24   13:50:49
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XXXIII Paisuntakrooloot

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  17:30   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 22, 200m sku P 12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Porkkala  2001    222  41.76  1:27.65  2:23.78    3:01.88   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Ivar Malm  2001    182  46.08  1:36.15  2:30.32    3:14.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jimi Jerohin  2001    145  49.07  1:41.68  2:42.50    3:29.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ivar Nordman  2003    144  47.78  1:44.39  2:43.08    3:29.91   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Marcus Forsel  2003    143  46.24  1:43.89  2:48.65    3:30.67   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Niko Hemminki  2001    135  49.16  1:43.34  2:45.42    3:34.41   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Niklas Nygård  2001    90  1:00.42  2:09.08  3:08.40    4:05.91   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Juho Jämsä  2001    68  1:05.23  2:13.93  3:31.87    4:30.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elias Nurmi  2001              DSQ  ru 
  Alavuden Urheilijat                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
Felix Kallio  2001              DSQ  su 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Tuukka Nissilä  2001              DSQ  pu 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 22, 200m sku P 12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rami Rissanen  1999    298  37.48  1:22.12  2:09.27    2:44.87   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Aaron Joki  1999    296  34.33  1:19.54  2:07.04    2:45.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Robin Nabb  1999    285  36.96  1:21.99  2:11.98    2:47.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Valtteri Joensuu  1999    209  40.91  1:31.17  2:24.20    3:05.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elmeri Ekström  2000    201  42.94  1:34.39  2:28.51    3:07.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Viktor Thodin  2000    186  39.12  1:32.99  2:29.63    3:12.72   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
 
Laji 22, 200m sku P 12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Kotomäki  1997    409  32.31  1:09.51  1:56.20    2:28.26   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Joel Tarvainen  1998    367  33.07  1:12.66  2:00.95    2:33.81   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Olli Kapiainen  1997    293  38.10  1:21.24  2:09.36    2:45.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ville Kuivinen  1998    133  47.55  1:43.83  2:51.76    3:35.39   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 22, 200m sku P 12, 14, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nikholas Peart  1996    287  38.36  1:21.20  2:13.61    2:46.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Arttu Viertola  1991    267  33.21  1:19.31  2:10.12    2:50.95   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Veikko Peräsalo  1996    199  41.52  1:29.27  2:24.06    3:08.42   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  17:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare