2017-11-24   13:52:06
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XXXIII Paisuntakrooloot

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  12:07   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaka Flikat [1998]  1998    439          2:05.13   
  Kauhajoen Karhu                   
  Sofia Ranta  2000      33.12        33.12   
  Roosa Ojanen  1998      31.04        1:04.16   
  Meri Hakala  1999      30.95        1:35.11   
  Sinja Kanto  1998      30.02        2:05.13   
                     
Vus-Vss  1995    438          2:05.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Petra Äkkinen  2000      30.94        30.94   
  Sofia Haglund  2000      30.97        1:01.91   
  Fanny Vuollet  1999      34.06        1:35.97   
  Milja Mielty  2000      29.26        2:05.23   
                     
Virkiä Tytöt  1995    239          2:33.29   
  Lapuan Virkiä                   
  Kiira Kangasniemi  2003      36.86        36.86   
  Emma Mustonen  2002      40.19        1:17.05   
  Heta Veikkola  2003      40.54        1:57.59   
  Alisa Holma  2000      35.70        2:33.29   
                     
Ku Tytöt  1995    156          2:56.86   
  Kankaanpään Uimarit                   
  Önne-Liisa Kunman  1998      31.70        31.70   
  Pinja Kallio  2004      52.30        1:24.00   
  Laura Heinonen  2004      46.38        2:10.38   
  Sanna Pajula  2003      46.48        2:56.86   
                     
Orange Z  1995    96          3:27.45   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  Anna Klutas  2002      52.36        52.36   
  Aamu Kannosto  2005      48.20        1:40.56   
  Sanni Porkkala  2004      57.26        2:37.82   
  Aliisa Yli-Kauppila  2003      49.63        3:27.45   
                     
Orange Y  1995    94          3:29.23   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  Oona Korpela  2002      56.60        56.60   
  Annukka Jouppila  2003      47.05        1:43.65   
  Eerika Yli-Paavola  2002      53.55        2:37.20   
  Noora Kekola  2004      52.03        3:29.23   
                     
Orange X  1995    74          3:46.42   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  Sohvi Ihamäki  2003      55.58        55.58   
  Ida Salmi  2003      55.60        1:51.18   
  Elviira Kotkaniemi  2005      1:04.90        2:56.08   
  Viivi Nurmela  2004      50.34        3:46.42   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  12:07 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  12:12   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 2, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vus-Vss  1999    339          1:59.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Aaron Joki  1999      29.04        29.04   
  Altti Ekorre  1999      31.70        1:00.74   
  Mathias Karjalainen  1999      30.16        1:30.90   
  Robin Nabb  1999      28.45        1:59.35   
                     
Virkiän Pojat  1995    332          2:00.17   
  Lapuan Virkiä                   
  Jaakko Koivunen  1997      26.84        26.84   
  Janne Hyttinen  1998      32.58        59.42   
  Joose Mustonen  1998      32.97        1:32.39   
  Joonatan Mustonen  1997      27.78        2:00.17   
                     
Orange S  1995    45          3:53.35   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  Akseli Klutas  2004      1:23.34        1:23.34   
  Rasmus Valli  2004      56.50        2:19.84   
  Matias Kangas  2001      46.45        3:06.29   
  Veikka Latukka  2003      47.06        3:53.35   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  12:12 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  12:45   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Annika Falk  1999    571  1:05.15  2:18.61  3:32.82    4:43.22   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Senna Mäki  1997    500  1:06.34  2:22.21  3:38.69    4:56.06   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Jenna Hahtola  1997    479  1:09.78  2:27.02  3:45.15    5:00.18   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Emmi Hannila  1996    478  1:09.27  2:26.37  3:44.52    5:00.46   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Aliisa Lönnrot  1999    440  1:10.74  2:29.55  3:50.16    5:08.98   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Milja Korpela  1999    414  1:11.50  2:31.90  3:54.04    5:15.18   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Kia Pollari  1999    374  1:14.21  2:38.43  4:03.63    5:25.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Milja Lahtinen  1999    372  1:15.21  2:39.56  4:03.65    5:26.68   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Iiris Saranpää  1999    339  1:20.08  2:48.80  4:16.34    5:36.98   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
10  Roosa-Maria Ojanperä  1998    297  1:22.25  2:52.01  4:23.79    5:51.93   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
11  Iiris Paasiviita  1998    285  1:20.65  2:53.07  4:26.08    5:56.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Emma Lahti  1999    284  1:21.84  2:54.12  4:27.04    5:57.39   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
13  Sylvi Björk  1999    283  1:21.95  2:54.31  4:27.67    5:57.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Suvi Kannosto  1999    282  1:23.30  2:55.46  4:28.15    5:58.23   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
15  Anniina Vähäsalo  2001    271  1:23.86  2:56.64  4:31.19    6:03.14   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
16  Netta Korhonen  2001    257  1:24.15  2:58.21  4:34.43    6:09.59   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
17  Mirja Alanko  2002    222  1:28.97  3:08.87  4:52.77    6:27.91   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
18  Jessica Korpela  1996    221  1:25.57  3:07.17  4:52.40    6:28.48   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
19  Emma Mustonen  2002    186  1:34.85  3:22.37  5:09.28    6:51.56   
  Lapuan Virkiä                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  12:45 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  12:59   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joni Hemminki  1998    429  1:04.80  2:16.32  3:29.74    4:42.14   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Rami Rissanen  1999    380  1:08.44  2:23.05  3:39.46    4:53.77   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Nikholas Peart  1996    373  1:08.20  2:23.80  3:39.80    4:55.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jere Kekola  2000    340  1:11.02  2:28.90  3:48.54    5:04.74   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Juho Porkkala  2001    298  1:14.06  2:35.74  3:59.49    5:18.70   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Arttu Viertola  1991    264  1:09.87  2:32.90  4:00.59    5:31.83   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Felix Ollus  1999    243  1:16.85  2:44.45  4:13.84    5:40.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joose Mustonen  1998    236  1:19.83  2:48.94  4:18.71    5:44.08   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Jarkko Rantoja  2001    197  1:25.78  3:00.04  4:35.21    6:05.62   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  12:59 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  13:25   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 5, 50m vu T 9, 11, 13, N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sofia Nurkkala  2004    162          42.59   
  Kokkolan Uimaseura                   
Anniina Haarala  2004    158          42.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Ella Hulkki  2004    117          47.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Laura Heinonen  2004    113          48.05   
  Kankaanpään Uimarit                   
Anisa Seres  2004    112          48.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Viivi Nurmela  2004    92          51.37   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Pinja Kallio  2004    90          51.73   
  Kankaanpään Uimarit                   
Noora Kekola  2004    85          52.73   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Aamu Kannosto  2005    82          53.37   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
10  Sanni Porkkala  2004    67          57.10   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
11  Elviira Kotkaniemi  2005    38          1:08.95   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
12  Mea Lahtinen  2005    28          1:15.77   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
13  Iida Leskinen  2004    28          1:16.22   
  Kokkolan Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m vu T 9, 11, 13, N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Nygård  2002    298          34.79   
  Kokkolan Uimaseura                   
Mirja Alanko  2002    232          37.79   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Tara Korkiakoski  2003    226          38.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Jessica Peltokangas  2002    223          38.31   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Wilma Elenius  2002    217          38.66   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Emma Lähteenmäki  2002    217          38.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Heta Veikkola  2003    204          39.48   
  Lapuan Virkiä                   
Viivi Koivisto  2002    193          40.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Olivia Nurkkala  2002    187          40.63   
  Kokkolan Uimaseura                   
10  Veera Lahtinen  2002    176          41.46   
  Kokkolan Uimaseura                   
11  Meri Pikkala  2002    169          42.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Jenny Grangärd  2003    165          42.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Arna Seres  2003    163          42.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Maija Björkholm  2003    158          42.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
15  Emily Majors  2002    150          43.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
16  Iris Koskela  2002    148          43.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
17  Emma Haglund  2003    140          44.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
18  Paula Kivi  2002    137          45.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
19  Aino Jerohin  2003    134          45.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
20  Aada Kivi  2003    133          45.48   
  Kokkolan Uimaseura                   
21  Oona Ojanperä  2003    126          46.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
22  Krista Kinnunen  2002    125          46.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
23  Petra Kivi  2003    117          47.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
24  Milka-Maria Rasinpää  2003    114          47.89   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
25  Annukka Jouppila  2003    114          47.92   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
26  Sanna Pajula  2003    112          48.15   
  Kankaanpään Uimarit                   
27  Riina Uimonen  2003    99          50.24   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
28  Eerika Yli-Paavola  2002    94          51.02   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
29  Anna Klutas  2002    91          51.56   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
30  Aliisa Yli-Kauppila  2003    76          54.82   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
31  Oona Korpela  2002    62          58.48   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
32  Ida Salmi  2003    62          58.53   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
33  Sohvi Ihamäki  2003    59          59.43   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
34  Siiri Kuusisaari  2003    29          1:15.30   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Ella Jämsä  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 5, 50m vu T 9, 11, 13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olivia Viitala  2000    313          34.23   
  Kokkolan Uimaseura                   
Inkeri Pöllänen  2001    298          34.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Netta Korhonen  2001    294          34.94   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Senni Salonen  2001    289          35.15   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Miisa Kiviharju  2000    277          35.63   
  Ilmajoen Kisailijat                   
Noora Kuhna  2000    261          36.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Anniina Vähäsalo  2001    248          37.00   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Matilda Lindholm  2001    224          38.28   
  Kokkolan Uimaseura                   
Emilia Kinnunen  2000    222          38.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Minttu-Marie Rasinpää  2001    220          38.48   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
11  Tiia Kivi  2000    214          38.82   
  Kokkolan Uimaseura                   
12  Emilia Härkönen  2001    213          38.88   
  Kokkolan Uimaseura                   
13  Iris Halmelinna  2000    207          39.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Hilla Latukka  2000    200          39.75   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
15  Lotta Rinne  2001    182          40.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
16  Elina Koskela  2000    159          42.83   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
17  Lumi Storm  2001    159          42.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
18  Ellinore Karp  2000    159          42.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
19  Ellen Vuollet  2001    158          42.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
20  Fanny Koivisto  2001    156          43.10   
  Kokkolan Uimaseura                   
21  Tia Leskinen  2001    152          43.51   
  Kokkolan Uimaseura                   
22  Fanni Kosunen  2001    141          44.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
23  Noora Vainio  2001    123          46.75   
  Kokkolan Uimaseura                   
24  Emma Loukasmäki  2000    109          48.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
25  Laura Koskinen  2001    82          53.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Emmi Vakimo  2000              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Jenna Yli-Huumo  2001              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Venla Ojanperä  2001              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 5, 50m vu T 9, 11, 13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Senna Mäki  1997    406          31.39   
  Kankaanpään Uimarit                   
Saara Palo  1996    402          31.48   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Meri Hakala  1999    394          31.69   
  Kauhajoen Karhu                   
Sinja Kanto  1998    392          31.76   
  Kauhajoen Karhu                   
Önne-Liisa Kunman  1998    390          31.82   
  Kankaanpään Uimarit                   
Laura Sammatti  1998    351          32.96   
  Alavuden Urheilijat                   
Sanniina Korpi  1999    324          33.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Roosa Raiskila  1998    314          34.19   
  Kokkolan Uimaseura                   
Anniina Mielty  1997    292          35.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Milla Maijala  1997    292          35.04   
  Alavuden Urheilijat                   
11  Tiia Laiho  1999    290          35.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Katariina Hautala  1999    286          35.25   
  Ilmajoen Kisailijat                   
13  Jenna Miettinen  1999    276          35.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Annika Mäenpää  1999    272          35.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
15  Sylvi Björk  1999    266          36.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  13:25 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  13:41   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 6, 50m vu P 10, 12, 14, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marcus Forsel  2003    208          34.22   
  Kankaanpään Uimarit                   
Ivar Nordman  2003    171          36.55   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Eeli Hanka  2003    82          46.70   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Teemu Oksakari  2003    76          47.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Valtteri Korkeakoski  2003    75          48.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Veikka Latukka  2003    69          49.46   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Elias Hirvilammi  2004    65          50.35   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Roope Oijennus  2003    49          55.13   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Rasmus Valli  2004    43          57.73   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
10  Linus Vuollet  2004    35          1:01.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Rasmus Kekola  2006    13          1:24.95   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
12  Akseli Klutas  2004    10          1:32.19   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Totti Laukkala  2004              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 6, 50m vu P 10, 12, 14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jarkko Rantoja  2001    230          33.11   
  Alavuden Urheilijat                   
Juho Porkkala  2001    222          33.50   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Ivar Malm  2001    217          33.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Jimi Jerohin  2001    175          36.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Felix Kallio  2001    167          36.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Otto Saarimaa  2002    163          37.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Juuso Lehtonen  2001    140          39.08   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Mikael Nurmela  2002    136          39.40   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Vilho Honkamaa  2002    133          39.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Niko Hemminki  2001    131          39.94   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
11  Robin Söderholm  2002    130          40.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Niklas Nygård  2001    127          40.33   
  Kokkolan Uimaseura                   
13  Lenni Liimatta  2002    102          43.42   
  Kokkolan Uimaseura                   
14  Juuso Syrjälä  2001    100          43.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
15  Joonas Järvi  2002    99          43.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
16  Pekka Lönnrot  2002    99          43.88   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
17  Miro Nurmela  2002    98          43.97   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
18  Antti Ahola  2001    97          44.09   
  Lapuan Virkiä                   
19  Tuukka Nissilä  2001    97          44.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
20  Juho Jämsä  2001    85          46.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
21  Elias Vainio  2001    76          47.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
22  Niko Kuhna  2002    74          48.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
23  Kalle Juupaluoma  2002    71          48.94   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
24  Eero Hirvilammi  2002    69          49.48   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
25  Johan Elias Porkholm  2002    31          1:04.13   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Elias Nurmi  2001              DSQ   
  Alavuden Urheilijat                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Jere Kontiola  2001              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 6, 50m vu P 10, 12, 14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Robin Nabb  1999    337          29.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Jere Kekola  2000    312          29.91   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Aarni Ekorre  2000    309          30.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Rami Rissanen  1999    284          30.87   
  Kankaanpään Uimarit                   
Zacharias Moliis  1999    266          31.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Joakim Hänninen  2000    251          32.17   
  Kokkolan Uimaseura                   
Valtteri Joensuu  1999    251          32.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Altti Ekorre  1999    232          32.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Robin Sundsten  2000    230          33.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Viktor Thodin  2000    223          33.43   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
11  Ville Koivisto  2000    198          34.80   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
12  Oskari Jokiaho  2000    195          34.95   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
13  Axel Österholm  1999    154          37.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Vesa-Pekka Rikala  2000    151          38.10   
  Alavuden Urheilijat                   
15  Eero Kokkonen  2000    135          39.52   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
16  Arttu Kojonen  2000    107          42.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
17  Antton Pörtfors  2000    107          42.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
18  Juuso Reinikka  2000    56          52.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Joonas Yli-Renko  2000              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Saku Holkko  1999              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 6, 50m vu P 10, 12, 14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Kotomäki  1997    510          25.40   
  Kokkolan Uimaseura                   
Jaakko Koivunen  1997    431          26.87   
  Lapuan Virkiä                   
Christian Mielonen  1996    424          27.02   
  Uinti Tampere                   
Joel Tarvainen  1998    424          27.02   
  Kokkolan Uimaseura                   
Toni Kapiainen  1996    422          27.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Joni Hemminki  1998    346          28.91   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Kusti Komulainen  1997    319          29.68   
  Kokkolan Uimaseura                   
Olli Kapiainen  1997    319          29.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Sami Aho  1995    309          30.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Kai Pollari  1967    297          30.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  13:41 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  13:52   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 7, 100m pu T 13, 15, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sofia Haglund  2000    415  35.08        1:13.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Petra Äkkinen  2000    351  35.52        1:18.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Milja Mielty  2000    332  35.09        1:19.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sofia Ranta  2000    291  37.93        1:23.03   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Alisa Holma  2000    160  43.03        1:41.48   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Julia Hietala  2001    148  48.98        1:44.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 7, 100m pu T 13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Hämäläinen  1998    394  34.61        1:15.12   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Milla Koivuluoma  1999    353  36.35        1:17.92   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Iiris Saranpää  1999    289  41.21        1:23.24   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Önne-Liisa Kunman  1998    240  38.39        1:28.62   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Alexandra Pihlajamäki  1998    186  43.23        1:36.42   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Venla Polari  1998    177  44.02        1:38.06   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Jenni Kylkisalo  1999    175  44.75        1:38.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 7, 100m pu T 13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Senna Mäki  1997    418  35.11        1:13.60   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Katja Sneck  1996    332  35.51        1:19.47   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  13:52 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  13:54   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 8, 100m pu P 14, 16, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Kekola  2000    188  38.93        1:24.56   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Mathias Karjalainen  1999    185  37.40        1:25.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Viktor Thodin  2000    131  40.75        1:35.27   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Vesa-Pekka Rikala  2000    92  49.65        1:47.30   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
Aaron Joki  1999              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
                     
 
Laji 8, 100m pu P 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joonatan Mustonen  1997    277  32.74        1:14.29   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Kusti Komulainen  1997    229  35.55        1:19.15   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Ville Kuivinen  1998    93  46.81        1:46.83   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 8, 100m pu P 14, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Arttu Viertola  1991    348  31.78        1:08.86   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Christian Mielonen  1996    319  33.82        1:10.92   
  Uinti Tampere                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  13:54 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  14:44   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 9, 50m su T 10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kiira Kangasniemi  2003    225          42.20   
  Lapuan Virkiä                   
Heta Veikkola  2003    202          43.76   
  Lapuan Virkiä                   
Tara Korkiakoski  2003    146          48.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Petra Kivi  2003    127          51.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Arna Seres  2003    125          51.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Jenny Grangärd  2003    124          51.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Anniina Haarala  2004    123          51.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Aino Jerohin  2003    113          53.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Riina Uimonen  2003    98          55.70   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
10  Sanna Pajula  2003    93          56.70   
  Kankaanpään Uimarit                   
11  Annukka Jouppila  2003    90          57.27   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
12  Oona Ojanperä  2003    89          57.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Milka-Maria Rasinpää  2003    86          58.06   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
14  Laura Heinonen  2004    78          59.92   
  Kankaanpään Uimarit                   
15  Aliisa Yli-Kauppila  2003    66          1:03.58   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
16  Pinja Kallio  2004    61          1:05.07   
  Kankaanpään Uimarit                   
17  Aamu Kannosto  2005    58          1:06.35   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
18  Noora Kekola  2004    58          1:06.36   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
19  Elviira Kotkaniemi  2005    47          1:11.12   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
20  Milla Rantamäki  2004    43          1:13.26   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
21  Sanni Porkkala  2004    41          1:14.15   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
22  Iida Leskinen  2004    36          1:17.53   
  Kokkolan Uimaseura                   
23  Minttu Korhonen  2005    30          1:21.93   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Ida Salmi  2003              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Maija Björkholm  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  14:44 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  14:43   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 10, 100m su T 11, 13, 15, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jessica Peltokangas  2002    167  49.78        1:40.35   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Wilma Elenius  2002    159  49.64        1:41.93   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Minna Ingi  2002    150  48.53        1:43.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Emma Lähteenmäki  2002    140  51.15        1:46.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Veera Lahtinen  2002    138  52.94        1:46.85   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Iris Koskela  2002    138  50.11        1:46.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Viivi Koivisto  2002    123  54.05        1:51.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Meri Pikkala  2002    122  54.33        1:51.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Paula Kivi  2002    119  55.23        1:52.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Krista Kinnunen  2002    117  55.00        1:52.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Eerika Yli-Paavola  2002    78  1:01.61        2:09.33   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Emily Majors  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
                     
Emma Mustonen  2002              DSQ   
  Lapuan Virkiä                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 10, 100m su T 11, 13, 15, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Äkkinen  2000    391  37.06        1:15.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Olivia Viitala  2000    236  44.17        1:29.39   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Anniina Vähäsalo  2001    229  43.86        1:30.33   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Emmi Vakimo  2000    221  44.72        1:31.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Venla Ojanperä  2001    215  45.18        1:32.15   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Senni Salonen  2001    205  45.56        1:33.68   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Netta Korhonen  2001    202  45.79        1:34.06   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Minttu-Marie Rasinpää  2001    196  46.23        1:35.11   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Emilia Härkönen  2001    157  50.62        1:42.46   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
10  Ellen Vuollet  2001    150  50.74        1:43.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Matilda Lindholm  2001    142  53.00        1:45.78   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Tia Leskinen  2001    135  52.87        1:47.77   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
13  Tiia Kivi  2000    134  51.26        1:47.80   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
14  Hilla Latukka  2000    133  53.24        1:48.14   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
15  Lumi Storm  2001    128  52.24        1:49.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Fanny Koivisto  2001    113  56.51        1:54.32   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
17  Elina Koskela  2000    103  55.10        1:57.68   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
18  Noora Vainio  2001    95  58.66        2:00.95   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
19  Emma Loukasmäki  2000    79  1:02.73        2:08.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
20  Jenna Yli-Huumo  2001    74  1:03.86        2:11.69   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Fanni Kosunen  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
                     
Julia Hietala  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Laura Koskinen  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 10, 100m su T 11, 13, 15, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Koivuluoma  1999    429  35.56        1:13.24   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Annika Falk  1999    361  37.02        1:17.54   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Milja Korpela  1999    353  37.96        1:18.17   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Aliisa Lönnrot  1999    338  38.76        1:19.29   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Milja Lahtinen  1999    338  38.91        1:19.31   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Kia Pollari  1999    321  39.57        1:20.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Meri Hakala  1999    305  41.14        1:22.01   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Önne-Liisa Kunman  1998    299  38.39        1:22.62   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Roosa Ojanen  1998    294  40.46        1:23.07   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
10  Sanniina Korpi  1999    288  40.96        1:23.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Emma Lahti  1999    286  41.62        1:23.87   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Iiris Saranpää  1999    279  42.51        1:24.54   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
13  Fanny Vuollet  1999    265  41.08        1:26.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Suvi Kannosto  1999    263  42.52        1:26.19   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
15  Katariina Hautala  1999    258  40.35        1:26.78   
  Ilmajoen Kisailijat                   
                     
16  Roosa-Maria Ojanperä  1998    231  45.08        1:30.05   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
17  Jenna Miettinen  1999    229  42.80        1:30.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Tiia Laiho  1999    227  44.77        1:30.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Venla Polari  1998    212  45.14        1:32.68   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
20  Sylvi Björk  1999    191  46.80        1:35.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  14:43 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  15:01   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 11, 50m su P 11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marcus Forsel  2003    144          43.06   
  Kankaanpään Uimarit                   
Otto Saarimaa  2002    121          45.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Ivar Nordman  2003    109          47.28   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Robin Söderholm  2002    102          48.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Lenni Liimatta  2002    94          49.68   
  Kokkolan Uimaseura                   
Joonas Järvi  2002    69          55.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Eeli Hanka  2003    56          58.89   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Pekka Lönnrot  2002    56          58.98   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Veikka Latukka  2003    44          1:03.91   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
10  Rasmus Valli  2004    32          1:10.89   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
11  Johan Elias Porkholm  2002    30          1:12.59   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Miro Nurmela  2002              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Niko Kuhna  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
Roope Oijennus  2003              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Teemu Oksakari  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
Vilho Honkamaa  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  15:01 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  15:01   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 12, 100m su P 12, 14, 16, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Porkkala  2001    195  41.83        1:24.37   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Elias Nurmi  2001    190  42.54        1:25.07   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
Felix Kallio  2001    125  47.85        1:37.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Niko Hemminki  2001    119  49.92        1:39.36   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Juuso Lehtonen  2001    92  52.36        1:48.25   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Jere Kontiola  2001    85  55.60        1:51.20   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Matias Kangas  2001    71  57.98        1:58.46   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Juho Jämsä  2001    62  1:00.68        2:03.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 12, 100m su P 12, 14, 16, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Robin Nabb  1999    230  38.80        1:19.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Mathias Karjalainen  1999    217  38.85        1:21.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aarni Ekorre  2000    211  39.60        1:22.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elmeri Ekström  2000    184  42.24        1:26.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Altti Ekorre  1999    183  41.53        1:26.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Zacharias Moliis  1999    182  43.11        1:26.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joakim Hänninen  2000    182  43.26        1:26.43   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Robin Sundsten  2000    139  46.59        1:34.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Viktor Thodin  2000    126  48.68        1:37.59   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
10  Oskari Jokiaho  2000    124  49.32        1:38.16   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
11  Ville Koivisto  2000    112  47.61        1:41.40   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
12  Axel Österholm  1999    105  52.39        1:43.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Vesa-Pekka Rikala  2000    95  52.24        1:47.14   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
14  Saku Holkko  1999    87  52.66        1:50.65   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
15  Eero Kokkonen  2000    81  55.78        1:52.90   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Juuso Reinikka  2000              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 12, 100m su P 12, 14, 16, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Kotomäki  1997    408  31.40        1:06.01   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Joel Tarvainen  1998    335  34.62        1:10.46   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Joose Mustonen  1998    194  41.81        1:24.58   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Kusti Komulainen  1997    193  41.35        1:24.71   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  15:01 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  15:20   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 13, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Hämäläinen  1998    455  35.97  1:14.88  1:55.90    2:36.10   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Petra Thodin  1968    269  41.48  1:29.19  2:18.87    3:05.85   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  15:20 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  15:11   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 14, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joni Hemminki  1998    335    1:14.81      2:32.82   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Jere Kekola  2000    272    1:19.96      2:43.68   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Rami Rissanen  1999    249    1:22.24      2:48.61   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  15:11 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  15:52   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 15, 50m ru T 10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tara Korkiakoski  2003    168          52.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Kiira Kangasniemi  2003    159          53.06   
  Lapuan Virkiä                   
Heta Veikkola  2003    144          54.84   
  Lapuan Virkiä                   
Jenny Grangärd  2003    140          55.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Arna Seres  2003    131          56.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Emma Haglund  2003    126          57.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Petra Kivi  2003    117          58.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Sofia Nurkkala  2004    112          59.62   
  Kokkolan Uimaseura                   
Aino Jerohin  2003    105          1:00.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Maija Björkholm  2003    103          1:01.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Oona Ojanperä  2003    94          1:03.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Anisa Seres  2004    94          1:03.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Laura Heinonen  2004    94          1:03.34   
  Kankaanpään Uimarit                   
14  Anniina Haarala  2004    91          1:03.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
15  Jennifer Hietala  2003    91          1:03.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
16  Aamu Kannosto  2005    71          1:09.30   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
17  Aada Kivi  2003    69          1:10.00   
  Kokkolan Uimaseura                   
18  Viivi Nurmela  2004    68          1:10.52   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
19  Noora Kekola  2004    61          1:13.04   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
20  Pinja Kallio  2004    58          1:14.11   
  Kankaanpään Uimarit                   
21  Milka-Maria Rasinpää  2003    47          1:19.53   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
22  Sanni Porkkala  2004    42          1:22.85   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Annukka Jouppila  2003              DSQ  useita pu-potkuja lä 
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  15:52 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  15:53   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 16, 100m ru T 11, 13, 15, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mirja Alanko  2002    251  47.50        1:39.46   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Nea Nygård  2002    237  48.51        1:41.30   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Olivia Nurkkala  2002    232  48.83        1:42.09   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Minna Ingi  2002    194  51.93        1:48.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Emma Mustonen  2002    171  53.33        1:53.03   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Jessica Peltokangas  2002    163  54.78        1:54.68   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Emily Majors  2002    142  54.79        2:00.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Emma Lähteenmäki  2002    135  57.82        2:02.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Meri Pikkala  2002    130  57.91        2:03.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Viivi Koivisto  2002    128  58.92        2:04.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Veera Lahtinen  2002    120  1:00.94        2:07.12   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Wilma Elenius  2002    109  1:01.77        2:11.45   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
13  Paula Kivi  2002    107  1:04.84        2:12.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Anna Klutas  2002    66  1:15.49        2:35.42   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
15  Oona Korpela  2002    55  1:17.83        2:44.92   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Eerika Yli-Paavola  2002              DSQ  eriaikaisia potkuja 
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
 
Laji 16, 100m ru T 11, 13, 15, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milja Mielty  2000    418  39.22        1:23.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Olivia Viitala  2000    282  46.09        1:35.65   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Inkeri Pöllänen  2001    259  45.34        1:38.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Anniina Vähäsalo  2001    259  46.27        1:38.38   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Miisa Kiviharju  2000    223  48.68        1:43.42   
  Ilmajoen Kisailijat                   
                     
Emmi Vakimo  2000    215  48.97        1:44.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Netta Korhonen  2001    205  48.88        1:46.30   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Ellen Vuollet  2001    205  50.93        1:46.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Venla Ojanperä  2001    205  51.45        1:46.39   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
10  Matilda Lindholm  2001    190  52.28        1:48.99   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
11  Emilia Kinnunen  2000    182  54.37        1:50.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Fanni Kosunen  2001    177  53.36        1:51.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Lotta Rinne  2001    172  52.97        1:52.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Minttu-Marie Rasinpää  2001    165  55.95        1:54.22   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
15  Emilia Härkönen  2001    159  54.53        1:55.85   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
16  Iris Halmelinna  2000    134  57.40        2:02.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Fanny Koivisto  2001    130  58.74        2:03.93   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
18  Tia Leskinen  2001    127  58.94        2:04.63   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
19  Jenna Yli-Huumo  2001    55  1:15.72        2:44.98   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Elina Koskela  2000              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
Laji 16, 100m ru T 11, 13, 15, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Koivuluoma  1999    387  41.72        1:26.04   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Laura Sammatti  1998    352  39.48        1:28.76   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
Fanny Vuollet  1999    347  41.81        1:29.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sinja Kanto  1998    301  42.38        1:33.55   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Roosa Raiskila  1998    292  44.23        1:34.47   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Emma Lahti  1999    282  45.25        1:35.58   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Roosa-Maria Ojanperä  1998    221  49.56        1:43.69   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Katariina Hautala  1999    221  47.75        1:43.70   
  Ilmajoen Kisailijat                   
                     
Venla Polari  1998    198  50.38        1:47.50   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
10  Jenni Kylkisalo  1999    193  51.48        1:48.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  15:53 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  17:12   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 17, 50m ru P 11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ivar Nordman  2003    131          49.68   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Robin Söderholm  2002    113          52.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Marcus Forsel  2003    102          54.11   
  Kankaanpään Uimarit                   
Niko Kuhna  2002    79          58.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Joonas Järvi  2002    76          59.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Vilho Honkamaa  2002    70          1:01.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Teemu Oksakari  2003    66          1:02.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Eero Hirvilammi  2002    59          1:04.87   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Eeli Hanka  2003              DSQ  useita pu-potkuja lä 
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
Lenni Liimatta  2002              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
Mikael Nurmela  2002              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Otto Saarimaa  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
Pekka Lönnrot  2002              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
Roope Oijennus  2003              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  17:12 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  16:15   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 18, 100m ru P 12, 14, 16, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ivar Malm  2001    206  44.56        1:34.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Juho Porkkala  2001    161  49.18        1:42.10   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Niklas Nygård  2001    150  49.35        1:44.44   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Niko Hemminki  2001    126  54.45        1:50.79   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Jimi Jerohin  2001    122  54.71        1:51.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tuukka Nissilä  2001    109  54.54        1:56.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jere Kontiola  2001    104  56.15        1:57.94   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Elias Vainio  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
Juuso Syrjälä  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
Matias Kangas  2001              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 7.4 Uidessa käsiveto-potkujakso sukelluksissa               
                     
 
Laji 18, 100m ru P 12, 14, 16, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aaron Joki  1999    306  39.32        1:22.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Rami Rissanen  1999    268  40.26        1:26.24   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Mathias Karjalainen  1999    225  42.51        1:31.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Valtteri Joensuu  1999    221  43.44        1:31.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aarni Ekorre  2000    212  42.69        1:33.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elmeri Ekström  2000    194  45.01        1:35.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Oskari Jokiaho  2000    156  50.72        1:43.24   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Robin Sundsten  2000    149  49.62        1:44.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Saku Holkko  1999    145  51.10        1:45.61   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
10  Antton Pörtfors  2000    97  57.33        2:00.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Eero Kokkonen  2000    97  58.71        2:00.99   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
12  Axel Österholm  1999    89  57.87        2:04.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Arttu Kojonen  2000    86  59.15        2:05.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joakim Hänninen  2000              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 18, 100m ru P 12, 14, 16, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Kapiainen  1997    348  38.12        1:19.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jaakko Koivunen  1997    338  37.75        1:19.81   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Joose Mustonen  1998    153  49.48        1:43.80   
  Lapuan Virkiä                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  16:15 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  16:24   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 19, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexandra Pihlajamäki  1998    371  43.63  1:32.18  2:20.53    3:07.32   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Jenna Hahtola  1997    366  40.81  1:28.43  2:18.28    3:08.21   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Milja Mielty  2000    357  41.75  1:30.87  2:20.87    3:09.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Laura Sammatti  1998    333  45.56  1:35.63  2:25.57    3:14.13   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
Tiina Laiho  1982    280  45.13  1:35.60  2:29.19    3:25.65   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Jenna Miettinen  1999    266  46.61  1:40.29  2:35.32    3:29.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Iiris Paasiviita  1998    262  46.23  1:39.95  2:36.22    3:30.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Noora Kuhna  2000    231  48.83  1:45.45  2:42.91    3:39.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Annika Mäenpää  1999    222  50.57  1:46.94  2:45.50    3:42.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Jessica Korpela  1996    190  53.16  1:53.86  2:55.91    3:54.24   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  16:24 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  16:25   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 20, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Christian Mielonen  1996    450  35.31  1:15.33  1:56.20    2:37.46   
  Uinti Tampere                   
                     
Toni Kapiainen  1996    386  35.81  1:17.70  2:01.97    2:45.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joonatan Mustonen  1997    326  39.20  1:25.35  2:10.43    2:55.35   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Zacharias Moliis  1999    269  41.74  1:30.07  2:19.86    3:07.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Rami Rissanen  1999              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  16:25 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  17:11   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 21, 200m sku T 11, 13, 15, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Nygård  2002    233  46.68  1:44.79  2:40.19    3:22.51   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Mirja Alanko  2002    203  51.47  1:48.42  2:45.05    3:32.07   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Heta Veikkola  2003    198  47.26  1:38.91  2:42.77    3:33.68   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Kiira Kangasniemi  2003    174  50.05  1:47.40  2:54.84    3:43.39   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Minna Ingi  2002    173  51.01  1:49.97  2:53.35    3:43.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tara Korkiakoski  2003    171  55.48  1:54.28  2:52.28    3:44.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Veera Lahtinen  2002    122  1:08.46  2:08.69  3:18.55    4:10.96   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 21, 200m sku T 11, 13, 15, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Äkkinen  2000    408  36.90  1:18.74  2:10.02    2:48.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sofia Ranta  2000    338  37.32  1:24.15  2:18.21    2:58.91   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Emmi Vakimo  2000    283  43.65  1:30.88  2:28.49    3:09.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Inkeri Pöllänen  2001    263  43.41  1:31.81  2:29.61    3:14.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Anniina Vähäsalo  2001    261  44.92  1:33.61  2:29.85    3:15.05   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Senni Salonen  2001    250  44.30  1:35.51  2:35.42    3:17.89   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Netta Korhonen  2001    229  46.35  1:40.05  2:41.82    3:23.58   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Venla Ojanperä  2001    228  44.79  1:39.15  2:40.22    3:24.04   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Noora Kuhna  2000    180  58.13  1:54.32  2:53.23    3:40.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Lotta Rinne  2001    172  53.19  1:49.88  2:53.85    3:43.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Emilia Härkönen  2001    164  59.95  1:56.93  2:58.14    3:47.47   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Lumi Storm  2001    148  57.13  1:56.14  3:03.96    3:55.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Iris Halmelinna  2000    143  55.02  1:59.91  3:05.19    3:58.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Noora Vainio  2001    104  1:00.09  2:05.07  3:24.37    4:24.91   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 21, 200m sku T 11, 13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Koivuluoma  1999    449  36.98  1:15.51  2:05.38    2:42.67   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Vilma Hämäläinen  1998    411  35.90  1:17.40  2:09.17    2:47.64   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Milja Korpela  1999    363  37.39  1:18.95  2:13.74    2:54.71   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Meri Hakala  1999    343  40.06  1:25.34  2:19.73    2:58.03   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Roosa Ojanen  1998    343  38.12  1:24.37  2:18.07    2:58.05   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Milja Lahtinen  1999    342  45.23  1:29.44  2:19.83    2:58.14   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Kia Pollari  1999    340  43.43  1:28.05  2:19.59    2:58.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sanniina Korpi  1999    309  44.32  1:29.21  2:23.37    3:04.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Alexandra Pihlajamäki  1998    303  44.79  1:33.38  2:24.01    3:05.60   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
10  Iiris Saranpää  1999    302  42.96  1:29.98  2:27.89    3:05.68   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
11  Fanny Vuollet  1999    292  43.13  1:31.17  2:24.40    3:07.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Suvi Kannosto  1999    281  45.90  1:32.73  2:29.61    3:10.18   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
13  Tiia Laiho  1999    259  47.50  1:37.59  2:33.86    3:15.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Roosa-Maria Ojanperä  1998    257  45.42  1:35.69  2:33.93    3:15.93   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
15  Venla Polari  1998    252  47.12  1:37.94  2:34.45    3:17.37   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
16  Jenni Kylkisalo  1999    234  47.65  1:36.89  2:36.86    3:22.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Annika Mäenpää  1999    197  53.91  1:49.11  2:48.71    3:34.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Roosa Raiskila  1998              DSQ  pu 
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
 
Laji 21, 200m sku T 11, 13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emmi Hannila  1996    447  36.14  1:20.20  2:07.18    2:42.96   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Katja Sneck  1996    437  36.28  1:20.92  2:07.41    2:44.23   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Jenna Hahtola  1997    410  40.52  1:24.22  2:13.69    2:47.66   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Milla Maijala  1997    205  44.95  1:38.63  2:40.26    3:31.46   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  17:11 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  17:30   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 22, 200m sku P 12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Porkkala  2001    222  41.76  1:27.65  2:23.78    3:01.88   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Ivar Malm  2001    182  46.08  1:36.15  2:30.32    3:14.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jimi Jerohin  2001    145  49.07  1:41.68  2:42.50    3:29.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ivar Nordman  2003    144  47.78  1:44.39  2:43.08    3:29.91   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Marcus Forsel  2003    143  46.24  1:43.89  2:48.65    3:30.67   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Niko Hemminki  2001    135  49.16  1:43.34  2:45.42    3:34.41   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Niklas Nygård  2001    90  1:00.42  2:09.08  3:08.40    4:05.91   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Juho Jämsä  2001    68  1:05.23  2:13.93  3:31.87    4:30.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elias Nurmi  2001              DSQ  ru 
  Alavuden Urheilijat                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
Felix Kallio  2001              DSQ  su 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Tuukka Nissilä  2001              DSQ  pu 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 22, 200m sku P 12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rami Rissanen  1999    298  37.48  1:22.12  2:09.27    2:44.87   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Aaron Joki  1999    296  34.33  1:19.54  2:07.04    2:45.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Robin Nabb  1999    285  36.96  1:21.99  2:11.98    2:47.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Valtteri Joensuu  1999    209  40.91  1:31.17  2:24.20    3:05.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elmeri Ekström  2000    201  42.94  1:34.39  2:28.51    3:07.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Viktor Thodin  2000    186  39.12  1:32.99  2:29.63    3:12.72   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
 
Laji 22, 200m sku P 12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Kotomäki  1997    409  32.31  1:09.51  1:56.20    2:28.26   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Joel Tarvainen  1998    367  33.07  1:12.66  2:00.95    2:33.81   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Olli Kapiainen  1997    293  38.10  1:21.24  2:09.36    2:45.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ville Kuivinen  1998    133  47.55  1:43.83  2:51.76    3:35.39   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 22, 200m sku P 12, 14, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nikholas Peart  1996    287  38.36  1:21.20  2:13.61    2:46.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Arttu Viertola  1991    267  33.21  1:19.31  2:10.12    2:50.95   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Veikko Peräsalo  1996    199  41.52  1:29.27  2:24.06    3:08.42   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  17:30 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  17:38   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 23, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Annika Falk  1999    429  1:21.13  2:51.55  4:34.32    5:46.01   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Aliisa Lönnrot  1999    402  1:22.23  2:53.27  4:38.32    5:53.66   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Sofia Haglund  2000    380  1:21.73  2:53.71  4:39.43    6:00.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Petra Thodin  1968    334  1:17.71  3:00.19  4:50.68    6:16.37   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  17:38 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIII Paisuntakrooloot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  17:45   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 24, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joni Hemminki  1998    371  1:14.58  2:38.75  4:17.66    5:27.83   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Jaakko Koivunen  1997    328  1:22.51  2:50.62  4:26.19    5:41.56   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Altti Ekorre  1999    248  1:25.05  3:05.13  4:50.60    6:14.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Felix Ollus  1999    198  1:37.96  3:22.88  5:15.88    6:43.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.03  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  17:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare