Resultat för Arena Uddevalla Sim Open 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 16 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2013 |
|
Utskriftsdatum |
07 september 2013 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
12:17 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 september 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Dam A-B-C-D, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Lindholm |
1993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
31.88 |
1:09.57 |
1:51.94 |
|
2:24.93 |
|
2 |
Malene M. Pedersen |
1996 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
31.94 |
1:10.39 |
1:52.88 |
|
2:26.66 |
|
3 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
32.85 |
1:10.03 |
1:53.12 |
|
2:27.43 |
|
4 |
Emma Westman |
1993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.64 |
1:14.22 |
1:54.71 |
|
2:27.66 |
|
5 |
Miranda Bånnsgård |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.93 |
1:10.33 |
1:52.64 |
|
2:27.69 |
|
6 |
Johanna Andersson |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
32.11 |
1:11.90 |
1:56.28 |
|
2:30.45 |
|
7 |
Ulrika Holm |
1996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
31.71 |
1:11.00 |
1:56.99 |
|
2:30.93 |
|
8 |
Luna Elisabeth Søgaard |
1994 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.55 |
1:13.84 |
1:55.50 |
|
2:32.03 |
|
9 |
Victoria S. Løken |
1991 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.44 |
1:11.85 |
1:58.18 |
|
2:32.49 |
|
10 |
Johanna Niklasson |
1996 |
Uddevalla Sim |
|
32.91 |
1:14.67 |
1:57.33 |
|
2:32.84 |
|
11 |
Lina Berg |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
34.18 |
1:16.39 |
1:58.66 |
|
2:33.65 |
|
12 |
Amanda Andersson |
1996 |
Uddevalla Sim |
|
32.98 |
1:14.34 |
1:59.61 |
|
2:34.70 |
|
13 |
Anna Finstad |
1996 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
35.16 |
1:15.66 |
2:01.20 |
|
2:40.03 |
|
14 |
Maja Linderholm |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
34.94 |
1:18.01 |
2:04.95 |
|
2:46.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Dam A-B-C-D, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erica Sjöholm |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
32.24 |
1:09.34 |
1:55.44 |
|
2:30.09 |
|
2 |
Gina Hvarfvenius |
1997 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
33.65 |
1:12.01 |
1:58.52 |
|
2:34.59 |
|
3 |
Felicia Andersson |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
32.58 |
1:13.32 |
2:00.39 |
|
2:37.65 |
|
4 |
Elsa Johansson |
1998 |
Simklubben S 02 |
|
35.51 |
1:18.90 |
2:06.02 |
|
2:44.22 |
|
5 |
Sofie Forsstrøm |
1997 |
Haldens Svømmeklub |
|
34.82 |
1:18.14 |
2:10.61 |
|
2:47.88 |
|
6 |
Maja Palmqvist |
1998 |
Säffle Simsällskap |
|
37.32 |
1:18.99 |
2:10.36 |
|
2:48.68 |
|
7 |
Isabell Bjerregaard |
1997 |
Haldens Svømmeklub |
|
36.06 |
1:18.42 |
2:09.99 |
|
2:49.14 |
|
8 |
Linn Gustafsson |
1998 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.96 |
1:21.21 |
2:11.06 |
|
2:49.78 |
|
9 |
Amanda Johansson |
1997 |
Trollhättans Simsällskap |
|
39.16 |
1:26.61 |
2:15.14 |
|
2:52.53 |
|
10 |
Denise Persson |
1998 |
Simklubben S 02 |
|
38.79 |
1:24.92 |
2:13.47 |
|
2:53.02 |
|
11 |
Natalie Harackiewicz |
1997 |
Haldens Svømmeklub |
|
38.82 |
1:25.54 |
2:17.87 |
|
2:57.28 |
|
12 |
Julia Andersson Hult |
1998 |
Simklubben Götene |
|
42.15 |
1:30.93 |
2:30.39 |
|
3:14.13 |
|
- |
Helene Hafsrød Fredriksen |
1997 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Dam A-B-C-D, Försök 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marte Løvberg |
1999 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
31.44 |
1:09.45 |
1:51.37 |
|
2:24.10 |
|
2 |
Lina Sjöholm |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
35.96 |
1:14.30 |
2:01.64 |
|
2:36.80 |
|
3 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
34.75 |
1:14.49 |
2:02.27 |
|
2:37.88 |
|
4 |
Alice Palmkvist |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
34.37 |
1:15.28 |
2:01.96 |
|
2:40.89 |
|
5 |
Thilda Larsson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
35.65 |
1:14.49 |
2:04.55 |
|
2:42.14 |
|
6 |
Matilda Larm |
1999 |
Simklubben Götene |
|
35.15 |
1:16.97 |
2:05.84 |
|
2:42.34 |
|
7 |
Hanna Gebart |
2000 |
Simklubben S 02 |
|
38.59 |
1:19.59 |
2:09.14 |
|
2:46.28 |
|
8 |
Emelie Melin |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
37.40 |
1:20.48 |
2:10.56 |
|
2:47.09 |
|
9 |
Elin Gustafson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
37.57 |
1:20.19 |
2:10.10 |
|
2:47.62 |
|
10 |
Sofie Wirfalk |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
37.38 |
1:20.99 |
2:10.47 |
|
2:48.92 |
|
11 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
37.75 |
1:22.52 |
2:12.88 |
|
2:49.87 |
|
12 |
Fanny Aronsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
38.69 |
1:23.72 |
2:12.51 |
|
2:49.95 |
|
13 |
Gabriella Sanftleben |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
36.74 |
1:22.63 |
2:10.30 |
|
2:49.96 |
|
14 |
Michelle Berntsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
34.13 |
1:19.78 |
2:10.66 |
|
2:50.06 |
|
15 |
Emma Dubo |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
43.49 |
1:27.63 |
2:15.59 |
|
2:54.26 |
|
16 |
Linea Holström |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
41.07 |
1:27.86 |
2:14.70 |
|
2:54.50 |
|
17 |
Michaela Thyberg |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
40.80 |
1:28.14 |
2:17.21 |
|
3:00.82 |
|
18 |
Lina Maltesson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
42.27 |
1:30.22 |
2:20.90 |
|
3:03.27 |
|
19 |
Julia Wahlund |
1999 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.95 |
1:26.76 |
2:21.10 |
|
3:04.82 |
|
20 |
Alice Hedlund |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
46.44 |
1:33.28 |
2:31.04 |
|
3:12.97 |
|
21 |
Malin Kaldrup |
2000 |
Simklubben S 02 |
|
43.77 |
1:32.91 |
2:28.25 |
|
3:14.49 |
|
22 |
Moa Tallberg |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
46.69 |
1:37.99 |
2:35.07 |
|
3:21.38 |
|
- |
Alisa Lund |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Dam A-B-C-D, Försök 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Persson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
39.81 |
1:24.82 |
2:15.31 |
|
2:54.65 |
|
2 |
Linda Fredriksson |
2002 |
Simklubben Elfsborg |
|
39.18 |
1:23.43 |
2:15.62 |
|
2:55.30 |
|
3 |
Tove Apelqvist |
2002 |
Simklubben Elfsborg |
|
39.67 |
1:25.95 |
2:19.30 |
|
2:58.77 |
|
4 |
Minna Larsson |
2002 |
Sjöbo Simsällskap |
|
40.88 |
1:29.36 |
2:22.39 |
|
3:02.04 |
|
5 |
Alice Aurell |
2001 |
Simklubben S 02 |
|
43.49 |
1:30.44 |
2:22.45 |
|
3:04.78 |
|
6 |
Annie Strömberg |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
41.26 |
1:29.60 |
2:25.09 |
|
3:08.33 |
|
7 |
Matilda Torén |
2001 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
45.51 |
1:34.49 |
2:29.37 |
|
3:11.39 |
|
8 |
Dagmar Cuperus |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
45.60 |
1:32.34 |
2:29.50 |
|
3:13.37 |
|
9 |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
43.53 |
1:34.82 |
2:33.64 |
|
3:14.14 |
|
10 |
Maja Gustavsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
46.28 |
1:40.78 |
2:39.03 |
|
3:25.43 |
|
11 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
51.67 |
1:44.29 |
2:42.46 |
|
3:28.66 |
|
12 |
Wilma Dahlberg |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
49.11 |
1:40.54 |
2:42.67 |
|
3:30.29 |
|
13 |
Emilia Simonsson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
57.10 |
1:56.78 |
3:04.41 |
|
3:57.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.00 |
Utskriftsdatum |
07 september 2013 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
12:17 |
|