Resultat för Vårsimiaden distrikt / Staffanstorp
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 09:28 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 1, 200m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Sparbanken Öresund |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olivia Ülger | 2000 | Eslövs Simsällskap | 35.34 | 1:15.54 | 2:07.70 | 2:43.18 | |||
2 | Mathilda Månsson | 2000 | Simklubben Triton | 36.38 | 1:20.08 | 2:09.66 | 2:48.67 | |||
3 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 36.37 | 1:22.87 | 2:12.41 | 2:52.79 | |||
4 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 38.20 | 1:18.38 | 2:10.72 | 2:53.10 | |||
5 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 40.31 | 1:22.39 | 2:17.16 | 2:55.75 | |||
6 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.07 | 1:20.82 | 2:15.47 | 2:55.84 | |||
7 | Linnéa Öberg | 2000 | Simklubben Triton | 40.90 | 1:27.10 | 2:17.28 | 2:56.34 | |||
8 | Louise Bengtsson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 35.30 | 1:24.30 | 2:16.27 | 2:58.27 | |||
9 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 40.99 | 1:27.84 | 2:19.76 | 3:00.82 | |||
10 | Fiona Olsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.31 | 1:22.98 | 2:20.48 | 3:01.05 | |||
11 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 39.15 | 1:24.52 | 2:19.22 | 3:02.44 | |||
12 | Cornelia Forsgren | 2000 | Simklubben Triton | 39.65 | 1:25.24 | 2:22.22 | 3:04.13 | |||
13 | Ebba Wiberg | 2000 | S71 | 44.51 | 1:29.02 | 2:25.29 | 3:08.61 | |||
14 | Wilma Ohlsson | 2000 | Simklubben Triton | 41.20 | 1:30.51 | 2:26.89 | 3:09.14 | |||
15 | Josefine Franzén | 2000 | Simklubben Sydsim | 46.39 | 1:37.09 | 2:31.81 | 3:11.55 | |||
16 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 40.95 | 1:31.87 | 2:26.31 | 3:12.29 | |||
17 | Emilia Tran | 2000 | S71 | 41.64 | 1:29.29 | 2:29.88 | 3:18.42 | |||
18 | Agnes Bonnevier | 2000 | Simklubben Poseidon | 44.69 | 1:36.79 | 2:36.62 | 3:22.57 | |||
19 | Astrid Hemmingsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 46.70 | 1:41.37 | 2:39.07 | 3:23.25 | |||
20 | Victoria Huynh | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.49 | 1:40.16 | 2:38.72 | 3:26.73 | |||
21 | Hanna Karlsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 48.66 | 1:39.44 | 2:39.93 | 3:27.46 | |||
- | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 09:28 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 09:25 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 32.82 | 1:10.03 | 1:52.29 | 2:26.65 | |||
2 | Philip Chen | 2000 | S71 | 34.02 | 1:14.68 | 2:00.69 | 2:38.53 | |||
3 | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.44 | 1:14.73 | 2:03.20 | 2:42.18 | |||
4 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.02 | 1:13.77 | 2:05.94 | 2:44.35 | |||
5 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Triton | 37.12 | 1:19.01 | 2:07.72 | 2:46.91 | |||
6 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.99 | 1:16.54 | 2:09.64 | 2:47.26 | |||
7 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.24 | 1:21.41 | 2:18.33 | 2:56.83 | |||
8 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 44.07 | 1:31.33 | 2:25.87 | 3:10.44 | |||
9 | Erik af Klinteberg | 2000 | Simklubben Triton | 44.89 | 1:35.44 | 2:29.87 | 3:11.44 | |||
10 | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | 46.22 | 1:34.08 | 2:27.82 | 3:14.25 | |||
11 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 44.05 | 1:36.96 | 2:29.70 | 3:16.13 | |||
- | Anthony Rydahl | 2000 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 09:25 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 09:40 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 3, 200m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Masita |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 35.73 | 1:17.55 | 2:05.06 | 2:43.56 | |||
2 | Sara Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 35.89 | 1:19.79 | 2:09.21 | 2:47.44 | |||
3 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 35.33 | 1:16.92 | 2:09.44 | 2:52.61 | |||
4 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 38.26 | 1:21.49 | 2:15.67 | 2:54.09 | |||
5 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Poseidon | 37.74 | 1:22.08 | 2:16.64 | 2:56.30 | |||
6 | Mathilda Linné | 2001 | Landskrona Simsällskap | 41.64 | 1:25.69 | 2:19.09 | 3:00.21 | |||
7 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 41.96 | 1:26.21 | 2:20.68 | 3:01.00 | |||
8 | Isabella Wivsätter | 2001 | Simklubben Sydsim | 40.43 | 1:27.72 | 2:17.91 | 3:01.45 | |||
9 | Natalie Almasi | 2001 | Simklubben Sydsim | 41.17 | 1:28.80 | 2:22.54 | 3:04.31 | |||
10 | Erika Persson Bivall | 2001 | S71 | 40.00 | 1:28.39 | 2:23.03 | 3:06.55 | |||
11 | Klara Borgqvist | 2001 | Simklubben Poseidon | 41.74 | 1:30.86 | 2:24.50 | 3:09.10 | |||
12 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 2:38.53 | 3:10.55 | 3:10.55 | ||||
13 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 38.18 | 1:27.03 | 2:27.41 | 3:10.73 | |||
14 | Sofi Severin | 2001 | Simklubben Poseidon | 44.84 | 1:35.43 | 2:28.73 | 3:13.34 | |||
15 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 41.18 | 1:32.22 | 2:30.10 | 3:16.21 | |||
16 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 43.06 | 1:35.74 | 2:38.26 | 3:25.00 | |||
17 | Isabella Khanamidi | 2001 | Simklubben Poseidon | 45.75 | 1:40.71 | 2:41.91 | 3:31.15 | |||
18 | Ellen Fridh | 2001 | Eslövs Simsällskap | 47.79 | 1:43.34 | 2:46.02 | 3:34.95 | |||
19 | Emely Nilsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 50.02 | 1:45.63 | 2:45.11 | 3:35.41 | |||
- | Hanna Lundius | 2001 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 09:40 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 09:55 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 4, 200m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: Lokaltidningen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 36.13 | 1:16.61 | 2:06.01 | 2:40.33 | |||
2 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 37.45 | 1:21.48 | 2:10.93 | 2:48.57 | |||
3 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.03 | 1:21.78 | 2:18.90 | 2:57.41 | |||
4 | Philip Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 40.61 | 1:24.06 | 2:18.68 | 2:57.48 | |||
5 | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 42.28 | 1:31.35 | 3:10.66 | 3:10.66 | |||
6 | Harley Nordqvist | 2001 | Eslövs Simsällskap | 44.49 | 1:32.76 | 2:36.19 | 3:18.95 | |||
7 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 48.40 | 1:38.15 | 2:39.68 | 3:24.44 | |||
- | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ardijan Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 09:55 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: Jungclaus Konsulting AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathilda Månsson | 2000 | Simklubben Triton | 41.60 | 1:27.00 | |||||
2 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.90 | 1:27.48 | |||||
3 | Irene Savayidis | 2000 | Eslövs Simsällskap | 42.88 | 1:29.43 | |||||
4 | Louise Bengtsson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 43.45 | 1:30.61 | |||||
5 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 43.15 | 1:31.33 | |||||
6 | Linnéa Öberg | 2000 | Simklubben Triton | 44.33 | 1:31.67 | |||||
7 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 43.16 | 1:32.98 | |||||
8 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 44.68 | 1:33.52 | |||||
9 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 45.08 | 1:33.83 | |||||
10 | Fiona Olsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 47.31 | 1:39.08 | |||||
11 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 46.98 | 1:39.21 | |||||
12 | Ebba Wiberg | 2000 | S71 | 47.52 | 1:41.07 | |||||
13 | Wilma Ohlsson | 2000 | Simklubben Triton | 47.36 | 1:41.41 | |||||
14 | Cornelia Forsgren | 2000 | Simklubben Triton | 48.11 | 1:43.48 | |||||
15 | Emilia Tran | 2000 | S71 | 48.84 | 1:44.30 | |||||
16 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 49.69 | 1:44.34 | |||||
17 | Agnes Bonnevier | 2000 | Simklubben Poseidon | 51.36 | 1:46.49 | |||||
18 | Hanna Karlsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 51.60 | 1:47.27 | |||||
19 | Astrid Hemmingsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 53.13 | 1:50.08 | |||||
20 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 51.20 | 1:50.53 | |||||
21 | Victoria Huynh | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.19 | 1:50.65 | |||||
22 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 52.87 | 1:52.77 | |||||
23 | Delina Ande Johannes | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.78 | 1:55.39 | |||||
- | Jasmin Tafreshi | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Jessica Andersson | 2000 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 10:20 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Levin Ohlssons måleri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 35.74 | 1:16.21 | |||||
2 | Philip Chen | 2000 | S71 | 39.24 | 1:22.24 | |||||
3 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Triton | 39.75 | 1:24.37 | |||||
4 | David Siöland | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.54 | 1:24.52 | |||||
5 | Georg Emmanouilidis | 2000 | Simklubben Sydsim | 43.41 | 1:32.12 | |||||
6 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 43.43 | 1:32.60 | |||||
7 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 45.69 | 1:34.51 | |||||
8 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Poseidon | 45.63 | 1:34.70 | |||||
9 | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | 45.74 | 1:36.62 | |||||
10 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 46.05 | 1:36.72 | |||||
11 | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.08 | 1:39.59 | |||||
12 | Sebastian Isaevski | 2000 | Simklubben Ran | 47.23 | 1:41.62 | |||||
13 | Michael Birkeberg | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.85 | 1:42.08 | |||||
14 | Anthony Rydahl | 2000 | Simklubben Poseidon | 48.36 | 1:42.45 | |||||
15 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 49.53 | 1:42.99 | |||||
16 | Tadas Paskevicius | 2000 | Simklubben Poseidon | 49.18 | 1:43.98 | |||||
17 | Erik af Klinteberg | 2000 | Simklubben Triton | 51.49 | 1:45.27 | |||||
18 | Nils Severinson | 2000 | Simklubben Triton | 53.34 | 1:51.48 | |||||
19 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.50 | 1:57.76 | |||||
20 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 52.56 | 1:57.85 | |||||
21 | Elliot Lind Palmstadius | 2000 | Eslövs Simsällskap | 55.92 | 1:59.32 | |||||
- | Babak Sahrabaghi | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Niclas Gullberg | 2000 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 10:20 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: Panduro Hobby AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 39.78 | 1:24.99 | |||||
2 | Sara Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 43.15 | 1:30.25 | |||||
3 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 41.88 | 1:30.41 | |||||
4 | Mathilda Linné | 2001 | Landskrona Simsällskap | 43.85 | 1:33.09 | |||||
5 | Sofi Severin | 2001 | Simklubben Poseidon | 45.11 | 1:36.26 | |||||
6 | Klara Borgqvist | 2001 | Simklubben Poseidon | 45.42 | 1:36.34 | |||||
7 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 45.34 | 1:36.35 | |||||
8 | Felicia Jartelius | 2001 | Simklubben Triton | 45.16 | 1:36.68 | |||||
9 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Poseidon | 46.07 | 1:37.31 | |||||
10 | Amalia Degler | 2001 | Simklubben Triton | 46.31 | 1:38.34 | |||||
11 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 47.16 | 1:39.66 | |||||
12 | Natalie Almasi | 2001 | Simklubben Sydsim | 46.90 | 1:39.85 | |||||
13 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 47.83 | 1:39.91 | |||||
14 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 48.26 | 1:40.38 | |||||
15 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.24 | 1:41.31 | |||||
16 | Emely Nilsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 48.54 | 1:41.62 | |||||
17 | Erika Persson Bivall | 2001 | S71 | 48.15 | 1:42.04 | |||||
18 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 48.37 | 1:42.15 | |||||
19 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 48.81 | 1:42.51 | |||||
20 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 50.03 | 1:43.05 | |||||
21 | Hanna Lundius | 2001 | Landskrona Simsällskap | 48.47 | 1:43.78 | |||||
22 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 49.40 | 1:44.62 | |||||
23 | Emelie Nilsson | 2001 | Simklubben Triton | 47.95 | 1:44.79 | |||||
24 | Isabella Khanamidi | 2001 | Simklubben Poseidon | 50.51 | 1:46.04 | |||||
25 | Janine Jonasson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 52.45 | 1:51.10 | |||||
26 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 51.41 | 1:51.45 | |||||
27 | Joyce Lee | 2001 | Simklubben Triton | 52.38 | 1:51.53 | |||||
28 | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.28 | 1:51.65 | |||||
29 | Zerina Imamovic | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.78 | 1:51.80 | |||||
30 | Alice Kron Larsson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.16 | 1:52.20 | |||||
31 | Anna Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 55.37 | 1:56.47 | |||||
32 | Ellinor Forsgren | 2001 | Simklubben Triton | 54.60 | 1:56.50 | |||||
33 | Izabell Kvant | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.29 | 1:59.38 | |||||
34 | Kitty Zhong | 2001 | Simklubben Triton | 55.18 | 2:01.25 | |||||
35 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 58.53 | 2:01.42 | |||||
36 | Rebecca Sørensen | 2001 | Simklubben Sydsim | 57.14 | 2:02.96 | |||||
37 | Francesca Nord | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.52 | 2:07.60 | |||||
- | Isabella Wivsätter | 2001 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 10:48 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Eladministration AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.30 | 1:25.91 | |||||
2 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 42.90 | 1:29.85 | |||||
3 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 42.66 | 1:31.89 | |||||
4 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.77 | 1:32.52 | |||||
5 | Matija-Lazar Mirkovic | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.64 | 1:32.80 | |||||
6 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 44.37 | 1:34.07 | |||||
7 | Ardijan Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 48.28 | 1:42.59 | |||||
8 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.40 | 1:48.77 | |||||
9 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 51.77 | 1:50.86 | |||||
10 | Danilo Orlandic | 2001 | Simklubben Sydsim | 53.29 | 1:55.38 | |||||
11 | Anton Månsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 54.99 | 1:56.82 | |||||
12 | David Grundelius | 2001 | Simklubben Poseidon | 55.27 | 1:57.20 | |||||
13 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 53.61 | 1:57.71 | |||||
14 | Emir Ademovski | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.87 | 1:59.68 | |||||
15 | Johan Bergman | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.79 | 2:01.07 | |||||
- | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 10:48 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: JR byggnads AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Ülger | 2000 | Eslövs Simsällskap | 31.49 | 1:05.24 | |||||
2 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.67 | 1:06.75 | |||||
3 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.34 | 1:07.54 | |||||
4 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.49 | 1:08.97 | |||||
5 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 33.36 | 1:09.40 | |||||
6 | Mathilda Månsson | 2000 | Simklubben Triton | 33.86 | 1:09.46 | |||||
7 | Linnéa Öberg | 2000 | Simklubben Triton | 33.92 | 1:09.50 | |||||
8 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 33.72 | 1:10.16 | |||||
9 | Irene Savayidis | 2000 | Eslövs Simsällskap | 34.10 | 1:10.75 | |||||
10 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 34.95 | 1:12.03 | |||||
11 | Louise Bengtsson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 34.01 | 1:12.36 | |||||
12 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.05 | 1:12.44 | |||||
13 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.82 | 1:12.72 | |||||
14 | Fiona Olsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.23 | 1:13.11 | |||||
15 | Josefine Franzén | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.44 | 1:13.97 | |||||
16 | Cornelia Forsgren | 2000 | Simklubben Triton | 35.06 | 1:14.25 | |||||
17 | Jessica Andersson | 2000 | Simklubben Poseidon | 36.39 | 1:14.34 | |||||
18 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 36.08 | 1:15.40 | |||||
19 | Ebba Wiberg | 2000 | S71 | 37.94 | 1:18.92 | |||||
20 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 38.98 | 1:21.10 | |||||
21 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.76 | 1:21.39 | |||||
22 | Agnes Bonnevier | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.17 | 1:21.81 | |||||
23 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 39.07 | 1:22.09 | |||||
24 | Emilia Tran | 2000 | S71 | 39.65 | 1:24.04 | |||||
25 | Astrid Hemmingsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 40.45 | 1:24.22 | |||||
26 | Hanna Karlsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.65 | 1:24.61 | |||||
27 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.65 | 1:24.69 | |||||
28 | Victoria Huynh | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.16 | 1:27.60 | |||||
29 | Veronica Santrac | 2000 | Simklubben Poseidon | 44.34 | 1:34.55 | |||||
- | Jasmin Tafreshi | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 11:24 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Bertil Björks Måleriservi |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 29.42 | 1:02.23 | |||||
2 | Philip Chen | 2000 | S71 | 30.86 | 1:04.43 | |||||
3 | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.61 | 1:05.43 | |||||
4 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Poseidon | 31.94 | 1:05.58 | |||||
5 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.91 | 1:07.61 | |||||
6 | David Siöland | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.77 | 1:07.75 | |||||
7 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Triton | 32.14 | 1:07.94 | |||||
8 | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.54 | 1:10.91 | |||||
9 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.11 | 1:11.21 | |||||
10 | Michael Birkeberg | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.11 | 1:12.71 | |||||
11 | Anthony Rydahl | 2000 | Simklubben Poseidon | 36.47 | 1:14.80 | |||||
12 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 36.34 | 1:16.55 | |||||
13 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.41 | 1:18.41 | |||||
14 | Georg Emmanouilidis | 2000 | Simklubben Sydsim | 37.43 | 1:18.53 | |||||
15 | Sebastian Isaevski | 2000 | Simklubben Ran | 37.85 | 1:18.66 | |||||
16 | Erik af Klinteberg | 2000 | Simklubben Triton | 37.93 | 1:18.93 | |||||
17 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.66 | 1:20.99 | |||||
18 | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | 38.81 | 1:22.53 | |||||
19 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 40.32 | 1:24.87 | |||||
20 | Nils Severinson | 2000 | Simklubben Triton | 41.65 | 1:25.66 | |||||
21 | Niclas Gullberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 40.48 | 1:27.67 | |||||
22 | Tadas Paskevicius | 2000 | Simklubben Poseidon | 42.96 | 1:30.01 | |||||
23 | Elliot Lind Palmstadius | 2000 | Eslövs Simsällskap | 42.76 | 1:30.08 | |||||
24 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 42.97 | 1:37.20 | |||||
- | Babak Sahrabaghi | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 11:24 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 11:43 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: AB Hallberg Co |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.44 | 1:06.18 | |||||
2 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 32.51 | 1:08.24 | |||||
3 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 32.86 | 1:09.12 | |||||
4 | Sara Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 33.50 | 1:09.21 | |||||
5 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Poseidon | 33.56 | 1:10.12 | |||||
6 | Mathilda Linné | 2001 | Landskrona Simsällskap | 36.01 | 1:12.76 | |||||
7 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 35.41 | 1:13.89 | |||||
8 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 35.77 | 1:13.97 | |||||
9 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 35.80 | 1:15.94 | |||||
10 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 36.44 | 1:16.14 | |||||
10 | Karin Björkman | 2001 | Simklubben Triton | 36.22 | 1:16.14 | |||||
12 | Natalie Almasi | 2001 | Simklubben Sydsim | 36.89 | 1:16.49 | |||||
13 | Klara Borgqvist | 2001 | Simklubben Poseidon | 37.11 | 1:17.39 | |||||
14 | Isabella Wivsätter | 2001 | Simklubben Sydsim | 35.92 | 1:17.77 | |||||
15 | Erika Persson Bivall | 2001 | S71 | 38.03 | 1:18.86 | |||||
16 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 37.02 | 1:19.46 | |||||
17 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 37.79 | 1:19.97 | |||||
18 | Amalia Degler | 2001 | Simklubben Triton | 38.53 | 1:21.81 | |||||
19 | Hanna Lundius | 2001 | Landskrona Simsällskap | 39.69 | 1:23.01 | |||||
20 | Felicia Jartelius | 2001 | Simklubben Triton | 39.91 | 1:23.08 | |||||
21 | Alice Kron Larsson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.90 | 1:23.54 | |||||
22 | Sofi Severin | 2001 | Simklubben Poseidon | 38.87 | 1:23.56 | |||||
23 | Ellen Fridh | 2001 | Eslövs Simsällskap | 39.00 | 1:23.68 | |||||
24 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 38.88 | 1:24.17 | |||||
25 | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.65 | 1:24.77 | |||||
26 | Isabella Khanamidi | 2001 | Simklubben Poseidon | 41.01 | 1:26.40 | |||||
27 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.85 | 1:27.03 | |||||
28 | Francesca Nord | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.01 | 1:28.50 | |||||
29 | Zerina Imamovic | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.58 | 1:29.19 | |||||
30 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 42.32 | 1:29.52 | |||||
31 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 41.99 | 1:29.96 | |||||
32 | Anna Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 42.87 | 1:31.53 | |||||
33 | Rebecca Sørensen | 2001 | Simklubben Sydsim | 43.48 | 1:32.87 | |||||
34 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 46.60 | 1:36.57 | |||||
35 | Janine Jonasson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 46.64 | 1:40.36 | |||||
36 | Joyce Lee | 2001 | Simklubben Triton | 47.90 | 1:41.65 | |||||
37 | Ellinor Forsgren | 2001 | Simklubben Triton | 48.75 | 1:47.84 | |||||
38 | Izabell Kvant | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.43 | 1:55.67 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 11:43 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 12:04 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Lunds Golvmontage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 31.22 | 1:04.62 | |||||
2 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 32.81 | 1:08.12 | |||||
3 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.17 | 1:09.90 | |||||
4 | Philip Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 33.59 | 1:10.38 | |||||
5 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 33.53 | 1:10.46 | |||||
6 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.02 | 1:11.35 | |||||
7 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.66 | 1:13.43 | |||||
8 | Matija-Lazar Mirkovic | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.55 | 1:14.02 | |||||
9 | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 36.52 | 1:15.15 | |||||
10 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.29 | 1:17.54 | |||||
11 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 37.86 | 1:18.28 | |||||
12 | Harley Nordqvist | 2001 | Eslövs Simsällskap | 38.92 | 1:19.21 | |||||
13 | Ardijan Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 37.97 | 1:19.62 | |||||
14 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 37.84 | 1:20.26 | |||||
15 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 39.33 | 1:20.34 | |||||
16 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 39.19 | 1:22.83 | |||||
17 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.67 | 1:23.01 | |||||
18 | Oliver Larsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 40.18 | 1:23.08 | |||||
19 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.00 | 1:23.73 | |||||
20 | David Grundelius | 2001 | Simklubben Poseidon | 40.42 | 1:24.92 | |||||
21 | Anton Månsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 44.55 | 1:30.78 | |||||
22 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 43.70 | 1:31.56 | |||||
23 | Danilo Orlandic | 2001 | Simklubben Sydsim | 42.71 | 1:31.79 | |||||
24 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.26 | 1:32.60 | |||||
25 | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.71 | 1:33.92 | |||||
26 | Amir Salameh | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.53 | 1:44.39 | |||||
27 | Emir Ademovski | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.33 | 1:53.05 | |||||
28 | Johan Bergman | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.63 | 1:55.14 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 12:04 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 12:22 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 13, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: W Å Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Triton Lag 1 Damer | 2000 | Simklubben Triton | 5:11.43 | ||||||
Thea Lindström | 2000 | 36.82 | 1:16.24 | 1:16.24 | ||||||
Mathilda Månsson | 2000 | 39.96 | 1:24.27 | 2:40.51 | ||||||
Sara Stenberg | 2001 | 36.73 | 1:19.60 | 4:00.11 | ||||||
Linnéa Öberg | 2000 | 22.07 | 1:11.32 | 5:11.43 | ||||||
2 | Poseidon Lag 1Dam | 2000 | Simklubben Poseidon | 5:15.35 | ||||||
Elin Melin | 2000 | 38.27 | 1:20.24 | 1:20.24 | ||||||
Jenny Le | 2000 | 39.18 | 1:24.06 | 2:44.30 | ||||||
Fiona Olsson | 2000 | 35.96 | 1:20.91 | 4:05.21 | ||||||
Felicity Fridh | 2001 | 33.31 | 1:10.14 | 5:15.35 | ||||||
3 | SK Sydsim Damer Lag 1. | 2001 | Simklubben Sydsim | 5:19.55 | ||||||
Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | 39.13 | 1:19.34 | 1:19.34 | ||||||
Isabella Wivsätter | 2001 | 41.56 | 1:31.14 | 2:50.48 | ||||||
Frida Nordefell | 2000 | 36.20 | 1:20.67 | 4:11.15 | ||||||
Klara Johansson | 2001 | 32.53 | 1:08.40 | 5:19.55 | ||||||
4 | Ls Lag 1 Dam | 2000 | Landskrona Simsällskap | 5:23.71 | ||||||
Ida Sandwång | 2001 | 35.79 | 1:14.46 | 1:14.46 | ||||||
Mathilda Linné | 2001 | 43.56 | 1:32.44 | 2:46.90 | ||||||
Louise Bengtsson | 2000 | 35.55 | 1:21.72 | 4:08.62 | ||||||
Isabelle Moreau | 2001 | 35.23 | 1:15.09 | 5:23.71 | ||||||
5 | S 71 Damer [2000] | 2000 | S71 | 5:29.32 | ||||||
Ebba Wiberg | 2000 | 40.50 | 1:23.91 | 1:23.91 | ||||||
Micaela Jönsson | 2001 | 40.04 | 1:25.69 | 2:49.60 | ||||||
Felicia Huynh | 2000 | 36.28 | 1:22.14 | 4:11.74 | ||||||
Erika Persson Bivall | 2001 | 36.38 | 1:17.58 | 5:29.32 | ||||||
6 | Poseidon Lag 2 Damer | 2000 | Simklubben Poseidon | 5:41.09 | ||||||
Amanda Björkman | 2001 | 40.49 | 1:23.74 | 1:23.74 | ||||||
Sofi Severin | 2001 | 44.79 | 1:37.37 | 3:01.11 | ||||||
Sara Jendbro | 2000 | 40.14 | 1:30.52 | 4:31.63 | ||||||
Annamaria Bontidean | 2000 | 33.16 | 1:09.46 | 5:41.09 | ||||||
7 | Triton Lag 2 Damer | 2000 | Simklubben Triton | 5:48.24 | ||||||
Karin Björkman | 2001 | 39.83 | 1:23.47 | 1:23.47 | ||||||
Amalia Degler | 2001 | 46.29 | 1:38.23 | 3:01.70 | ||||||
Wilma Ohlsson | 2000 | 40.22 | 1:31.04 | 4:32.74 | ||||||
Cornelia Forsgren | 2000 | 35.28 | 1:15.50 | 5:48.24 | ||||||
8 | Poseidon Lag 3 Damer | 2000 | Simklubben Poseidon | 5:51.42 | ||||||
Jessica Andersson | 2000 | 39.59 | 1:22.98 | 1:22.98 | ||||||
Cajsa Lindberg | 2000 | 45.76 | 1:37.68 | 3:00.66 | ||||||
Mary Lagoguez | 2001 | 37.85 | 1:30.05 | 4:30.71 | ||||||
Agnes Bonnevier | 2000 | 38.10 | 1:20.71 | 5:51.42 | ||||||
9 | SK Sydsim Damer Lag 2. | 2001 | Simklubben Sydsim | 5:53.86 | ||||||
Isabella Lagnerup | 2000 | 40.60 | 1:24.45 | 1:24.45 | ||||||
Natalie Almasi | 2001 | 45.16 | 1:37.03 | 3:01.48 | ||||||
Emilia Eek | 2001 | 42.96 | 1:38.49 | 4:39.97 | ||||||
Josefine Franzén | 2000 | 34.30 | 1:13.89 | 5:53.86 | ||||||
10 | Poseidon Lag 4 Damer | 2000 | Simklubben Poseidon | 6:09.16 | ||||||
Hanna Bergman | 2001 | 43.29 | 1:30.09 | 1:30.09 | ||||||
Isabella Khanamidi | 2001 | 49.61 | 1:46.63 | 3:16.72 | ||||||
Klara Borgqvist | 2001 | 41.63 | 1:31.36 | 4:48.08 | ||||||
Astrid Hemmingsson | 2000 | 39.03 | 1:21.08 | 6:09.16 | ||||||
11 | Mkk Lag 1 Damer | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 6:10.86 | ||||||
Zerina Imamovic | 2001 | 44.45 | 1:35.60 | 1:35.60 | ||||||
Kristina Kulcsar | 2001 | 48.36 | 1:41.85 | 3:17.45 | ||||||
Victoria Huynh | 2000 | 47.92 | 1:45.65 | 5:03.10 | ||||||
Tove Lennartsson | 2000 | 32.36 | 1:07.76 | 6:10.86 | ||||||
12 | Ls Lag 2 Dam | 2000 | Landskrona Simsällskap | 6:19.32 | ||||||
Melinda Andersson | 2000 | 44.30 | 1:32.83 | 1:32.83 | ||||||
Hanna Lundius | 2001 | 52.35 | 1:49.27 | 3:22.10 | ||||||
Elsa Assarsson | 2001 | 43.96 | 1:37.76 | 4:59.86 | ||||||
Laura Dorenda | 2001 | 36.91 | 1:19.46 | 6:19.32 | ||||||
- | Ess Flickor 11År | 2001 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mkk Lag 2 Damer | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Triton Lag 3 Damer | 2000 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 12:22 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:22 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 14, 4X100m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: Ultra Clean i Malmö AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Triton Lag 1 Herrar | 2000 | Simklubben Triton | 5:08.27 | ||||||
Philip Stenberg | 2001 | 37.49 | 1:19.47 | 1:19.47 | ||||||
Samuel Kvist | 2000 | 38.25 | 1:22.38 | 2:41.85 | ||||||
Gustaf Palmqvist | 2001 | 36.29 | 1:17.07 | 3:58.92 | ||||||
Felix Wetterborg | 2001 | 31.91 | 1:09.35 | 5:08.27 | ||||||
2 | Mkk Lag 1 Herrar | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:12.69 | ||||||
Rickard Wemlén | 2000 | 35.26 | 1:12.74 | 1:12.74 | ||||||
Joaquin Diaz | 2001 | 40.85 | 1:28.59 | 2:41.33 | ||||||
Filip Kutlesovski | 2000 | 36.94 | 1:21.67 | 4:03.00 | ||||||
Samuel Wiktor | 2001 | 33.18 | 1:09.69 | 5:12.69 | ||||||
3 | Poseidon Lag 1 Herrar | 2000 | Simklubben Poseidon | 5:13.43 | ||||||
Victor Bergstrand | 2000 | 37.22 | 1:17.07 | 1:17.07 | ||||||
Linus Ljunghusen | 2000 | 43.38 | 1:33.40 | 2:50.47 | ||||||
Nicolas Nolén | 2000 | 34.23 | 1:14.22 | 4:04.69 | ||||||
Oscar Johansson | 2000 | 32.56 | 1:08.74 | 5:13.43 | ||||||
4 | Mkk Lag 2 Herrar | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:29.55 | ||||||
Filip Hinderup | 2001 | 37.79 | 2:02.97 | 2:02.97 | ||||||
Matija-Lazar Mirkovic | 2001 | 50.51 | 1:27.85 | 3:30.82 | ||||||
David Siöland | 2000 | 46.14 | 1:19.44 | 4:50.26 | ||||||
Michael Birkeberg | 2000 | 39.29 | 39.29 | 5:29.55 | ||||||
5 | Ls Lag 1 Herr | 2000 | Landskrona Simsällskap | 5:54.56 | ||||||
Emil Hassling | 2000 | 34.40 | 1:10.87 | 1:10.87 | ||||||
Lucas Lindblom | 2000 | 46.15 | 1:38.96 | 2:49.83 | ||||||
Dzevad Celikovic | 2001 | 45.45 | 1:43.87 | 4:33.70 | ||||||
Oliver Larsson | 2001 | 39.35 | 1:20.86 | 5:54.56 | ||||||
6 | Triton Lag 2 Herrar | 2000 | Simklubben Triton | 6:09.33 | ||||||
Sebastian Mickelsson | 2001 | 44.96 | 1:34.09 | 1:34.09 | ||||||
Oscar Palmqvist | 2000 | 44.40 | 1:35.14 | 3:09.23 | ||||||
Erik af Klinteberg | 2000 | 44.84 | 1:38.60 | 4:47.83 | ||||||
Nils Severinson | 2000 | 38.92 | 1:21.50 | 6:09.33 | ||||||
7 | Poseidon Lag 2 Herrar | 2000 | Simklubben Poseidon | 6:17.60 | ||||||
Pascal Björkman | 2001 | 1:30.62 | 2:20.85 | 2:20.85 | ||||||
Tadas Paskevicius | 2000 | 57.93 | 1:40.80 | 4:01.65 | ||||||
Anthony Rydahl | 2000 | 54.28 | 1:33.14 | 5:34.79 | ||||||
David Grundelius | 2001 | 42.81 | 42.81 | 6:17.60 | ||||||
8 | Pojkar 11 Oy Eslövs SS | 2001 | Eslövs Simsällskap | 6:21.67 | ||||||
Anton Jönsson | 2001 | 46.33 | 1:34.66 | 1:34.66 | ||||||
Axel Andrén | 2001 | 44.88 | 2:24.08 | 3:58.74 | ||||||
Harley Nordqvist | 2001 | 53.05 | 1:35.69 | 5:34.43 | ||||||
Elliot Lind Palmstadius | 2000 | 47.24 | 6:21.67 | |||||||
- | Mkk Lag 3 Herrar | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | SK Sydsim Herrar Lag 1 | 2001 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:22 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:50 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 15, 400m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Sparbanken Öresund |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Olivia Ülger | 2000 | Eslövs Simsällskap | 1:08.11 | 2:21.78 | 3:35.82 | 4:47.18 | |||
2 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:13.06 | 2:31.20 | 3:48.87 | 5:05.09 | |||
3 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:13.54 | 2:32.20 | 3:50.77 | 5:09.76 | |||
4 | Mathilda Månsson | 2000 | Simklubben Triton | 3:19.09 | 4:40.81 | 5:18.87 | ||||
5 | Linnéa Öberg | 2000 | Simklubben Triton | 1:16.69 | 2:38.44 | 4:00.34 | 5:19.04 | |||
6 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:16.44 | 2:37.82 | 4:00.21 | 5:20.61 | |||
7 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 1:17.66 | 2:43.26 | 4:07.94 | 5:27.58 | |||
8 | Fiona Olsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:18.99 | 2:44.17 | 4:07.98 | 5:30.42 | |||
9 | Josefine Franzén | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:17.49 | 2:43.25 | 4:09.75 | 5:34.16 | |||
10 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:16.45 | 2:42.61 | 4:10.50 | 5:34.39 | |||
11 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:18.40 | 2:46.06 | 4:12.58 | 5:38.29 | |||
12 | Louise Bengtsson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 1:23.25 | 2:53.49 | 4:23.63 | 5:51.43 | |||
13 | Cornelia Forsgren | 2000 | Simklubben Triton | 1:22.80 | 2:54.89 | 4:27.35 | 5:55.36 | |||
14 | Astrid Hemmingsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:27.04 | 2:59.80 | 4:34.29 | 6:05.79 | |||
15 | Ebba Wiberg | 2000 | S71 | 1:26.32 | 3:00.54 | 4:35.75 | 6:07.22 | |||
16 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:27.75 | 3:07.71 | 4:46.24 | 6:18.30 | |||
17 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 1:35.24 | 4:09.03 | 6:36.08 | ||||
- | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:50 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 16, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 1:05.49 | 2:17.54 | 3:30.89 | 4:44.19 | |||
2 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Triton | 1:11.18 | 2:27.10 | 3:43.64 | 4:59.85 | |||
3 | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.91 | 2:26.20 | 3:44.59 | 5:06.62 | |||
4 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:11.13 | 2:29.10 | 3:48.92 | 5:06.76 | |||
5 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:15.94 | 2:39.64 | 4:02.94 | 5:22.16 | |||
6 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:18.44 | 2:43.43 | 4:08.56 | 5:30.83 | |||
7 | Anthony Rydahl | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:20.79 | 2:48.89 | 4:18.17 | 5:45.12 | |||
8 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:26.30 | 3:06.25 | 5:38.57 | 6:23.37 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:03 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:14 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Masita |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 33.46 | 1:10.71 | 1:48.47 | 2:24.27 | |||
2 | Sara Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 34.54 | 1:12.11 | 1:49.93 | 2:26.66 | |||
3 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 33.81 | 1:12.32 | 1:51.31 | 2:29.58 | |||
4 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 34.27 | 1:13.03 | 1:52.94 | 2:32.44 | |||
5 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Poseidon | 35.01 | 1:14.12 | 1:55.15 | 2:36.58 | |||
6 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:18.79 | 2:01.75 | 2:42.50 | 2:42.50 | |||
7 | Mathilda Linné | 2001 | Landskrona Simsällskap | 37.53 | 1:19.24 | 2:02.87 | 2:44.63 | |||
8 | Erika Persson Bivall | 2001 | S71 | 38.81 | 1:21.96 | 2:05.38 | 2:44.81 | |||
9 | Isabella Wivsätter | 2001 | Simklubben Sydsim | 37.96 | 1:21.05 | 2:04.13 | 2:45.15 | |||
10 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 39.01 | 1:21.62 | 2:04.18 | 2:45.20 | |||
11 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 38.77 | 1:21.65 | 2:05.67 | 2:45.32 | |||
12 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 39.30 | 1:21.46 | 2:04.40 | 2:45.51 | |||
13 | Klara Borgqvist | 2001 | Simklubben Poseidon | 38.92 | 1:23.17 | 2:06.91 | 2:50.24 | |||
14 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 3:01.03 | 2:54.77 | |||||
15 | Ellen Fridh | 2001 | Eslövs Simsällskap | 40.38 | 1:28.21 | 2:17.33 | 3:04.74 | |||
16 | Sofi Severin | 2001 | Simklubben Poseidon | 41.53 | 1:30.35 | 2:20.53 | 3:09.48 | |||
17 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 44.33 | 1:34.55 | 2:25.30 | 3:11.94 | |||
18 | Emely Nilsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 43.82 | 1:36.83 | 2:30.98 | 3:23.78 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:14 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:28 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Lokaltidningen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 32.20 | 1:08.53 | 1:45.18 | 2:18.72 | |||
2 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 32.91 | 1:09.21 | 1:46.30 | 2:23.34 | |||
3 | Philip Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 34.00 | 1:13.42 | 1:53.39 | 2:32.13 | |||
4 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.34 | 1:13.29 | 1:54.57 | 2:34.74 | |||
5 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 35.84 | 1:17.90 | 2:03.00 | 2:40.36 | |||
6 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:18.99 | 2:46.58 | 2:46.58 | ||||
7 | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 40.24 | 1:23.36 | 2:48.82 | 2:48.82 | |||
8 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 39.04 | 1:23.81 | 2:08.78 | 2:51.79 | |||
9 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 39.78 | 1:26.22 | 2:11.56 | 2:53.24 | |||
10 | Harley Nordqvist | 2001 | Eslövs Simsällskap | 40.71 | 1:26.33 | 2:11.17 | 2:53.35 | |||
11 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 41.31 | 1:26.92 | 2:12.69 | 2:55.15 | |||
12 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 41.61 | 1:27.42 | 2:15.69 | 3:01.09 | |||
13 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.63 | 1:29.63 | 2:17.82 | 3:05.03 | |||
- | Johan Bergman | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Amir Salameh | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:28 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:41 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 19, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: Jungclaus Konsulting AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathilda Månsson | 2000 | Simklubben Triton | 36.79 | 1:17.88 | |||||
2 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 37.10 | 1:21.53 | |||||
3 | Louise Bengtsson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 37.87 | 1:22.12 | |||||
4 | Irene Savayidis | 2000 | Eslövs Simsällskap | 37.90 | 1:22.13 | |||||
5 | Fiona Olsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.77 | 1:22.47 | |||||
6 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 39.28 | 1:24.53 | |||||
7 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.42 | 1:25.17 | |||||
8 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 40.08 | 1:28.72 | |||||
9 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.65 | 1:30.99 | |||||
10 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 40.72 | 1:31.23 | |||||
11 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 43.42 | 1:32.10 | |||||
12 | Wilma Ohlsson | 2000 | Simklubben Triton | 40.96 | 1:32.93 | |||||
13 | Veronica Santrac | 2000 | Simklubben Poseidon | 45.82 | 1:41.10 | |||||
14 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 47.03 | 1:42.09 | |||||
15 | Linnéa Öberg | 2000 | Simklubben Triton | 47.12 | 1:42.12 | |||||
16 | Ebba Wiberg | 2000 | S71 | 47.16 | 1:45.14 | |||||
17 | Josefine Franzén | 2000 | Simklubben Sydsim | 50.23 | 1:48.35 | |||||
18 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 52.39 | 1:57.08 | |||||
- | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:41 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 20, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Levin Ohlssons måleri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 33.66 | 1:12.91 | |||||
2 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.04 | 1:13.91 | |||||
3 | Philip Chen | 2000 | S71 | 36.04 | 1:17.69 | |||||
4 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 36.97 | 1:20.12 | |||||
5 | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.75 | 1:21.36 | |||||
6 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.53 | 1:23.23 | |||||
7 | David Siöland | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.88 | 1:23.29 | |||||
8 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Triton | 40.55 | 1:28.48 | |||||
9 | Michael Birkeberg | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.20 | 1:38.34 | |||||
10 | Anthony Rydahl | 2000 | Simklubben Poseidon | 44.83 | 1:38.98 | |||||
11 | Erik af Klinteberg | 2000 | Simklubben Triton | 46.52 | 1:41.02 | |||||
- | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:46 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: Panduro Hobby AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 33.27 | ||||||
2 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 34.98 | ||||||
3 | Sara Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 35.67 | ||||||
4 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 37.53 | ||||||
5 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 38.20 | ||||||
5 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 38.20 | ||||||
7 | Karin Björkman | 2001 | Simklubben Triton | 38.33 | ||||||
8 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Poseidon | 38.85 | ||||||
9 | Natalie Almasi | 2001 | Simklubben Sydsim | 39.03 | ||||||
10 | Felicia Jartelius | 2001 | Simklubben Triton | 39.22 | ||||||
11 | Isabella Khanamidi | 2001 | Simklubben Poseidon | 39.70 | ||||||
12 | Klara Borgqvist | 2001 | Simklubben Poseidon | 40.18 | ||||||
13 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 40.33 | ||||||
14 | Isabella Wivsätter | 2001 | Simklubben Sydsim | 40.78 | ||||||
15 | Erika Persson Bivall | 2001 | S71 | 41.46 | ||||||
16 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 41.52 | ||||||
17 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 41.93 | ||||||
18 | Zerina Imamovic | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.93 | ||||||
19 | Hanna Lundius | 2001 | Landskrona Simsällskap | 43.36 | ||||||
20 | Alice Kron Larsson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.05 | ||||||
21 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 44.06 | ||||||
22 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.20 | ||||||
23 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 46.26 | ||||||
24 | Sofi Severin | 2001 | Simklubben Poseidon | 48.41 | ||||||
25 | Ellen Fridh | 2001 | Eslövs Simsällskap | 48.66 | ||||||
26 | Rebecca Sørensen | 2001 | Simklubben Sydsim | 50.21 | ||||||
27 | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.38 | ||||||
28 | Anna Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 50.72 | ||||||
29 | Emely Nilsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 51.72 | ||||||
30 | Joyce Lee | 2001 | Simklubben Triton | 54.75 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:57 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 17:05 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 22, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Eladministration AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 35.12 | ||||||
2 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 36.94 | ||||||
3 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 37.19 | ||||||
4 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 38.11 | ||||||
5 | Matija-Lazar Mirkovic | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.65 | ||||||
6 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.63 | ||||||
7 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.65 | ||||||
8 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 41.00 | ||||||
9 | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 42.11 | ||||||
10 | Harley Nordqvist | 2001 | Eslövs Simsällskap | 43.97 | ||||||
11 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 44.28 | ||||||
12 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.50 | ||||||
13 | Danilo Orlandic | 2001 | Simklubben Sydsim | 48.30 | ||||||
14 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.95 | ||||||
15 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 51.24 | ||||||
- | Ardijan Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 17:05 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 17:30 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: JR Byggnads AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Ülger | 2000 | Eslövs Simsällskap | 37.15 | 1:16.20 | |||||
2 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 37.46 | 1:17.43 | |||||
3 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.03 | 1:19.13 | |||||
4 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 39.34 | 1:19.31 | |||||
5 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.14 | 1:21.22 | |||||
6 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.15 | 1:21.64 | |||||
7 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 40.59 | 1:23.52 | |||||
8 | Jessica Andersson | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.34 | 1:23.89 | |||||
9 | Cornelia Forsgren | 2000 | Simklubben Triton | 1:24.83 | 1:24.83 | |||||
10 | Ebba Wiberg | 2000 | S71 | 41.69 | 1:24.91 | |||||
11 | Emilia Tran | 2000 | S71 | 41.12 | 1:25.86 | |||||
12 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 42.01 | 1:26.66 | |||||
13 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 41.67 | 1:27.15 | |||||
14 | Linnéa Öberg | 2000 | Simklubben Triton | 43.91 | 1:27.26 | |||||
15 | Louise Bengtsson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 42.37 | 1:27.38 | |||||
16 | Fiona Olsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 42.68 | 1:27.41 | |||||
17 | Wilma Ohlsson | 2000 | Simklubben Triton | 42.03 | 1:29.21 | |||||
18 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 44.49 | 1:30.35 | |||||
19 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 45.69 | 1:33.89 | |||||
20 | Hanna Karlsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 45.13 | 1:35.00 | |||||
21 | Agnes Bonnevier | 2000 | Simklubben Poseidon | 46.21 | 1:35.31 | |||||
22 | Victoria Huynh | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.63 | 1:38.85 | |||||
23 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 49.33 | 1:40.19 | |||||
24 | Veronica Santrac | 2000 | Simklubben Poseidon | 50.01 | 1:45.36 | |||||
25 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 50.33 | 1:46.22 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 17:30 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 17:37 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Bertil Björks Måleriserv |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 33.66 | 1:08.93 | |||||
2 | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.49 | 1:14.41 | |||||
3 | Philip Chen | 2000 | S71 | 36.06 | 1:15.40 | |||||
4 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.21 | 1:17.09 | |||||
5 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Triton | 37.73 | 1:18.09 | |||||
6 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Poseidon | 38.24 | 1:19.06 | |||||
7 | Anthony Rydahl | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.37 | 1:24.63 | |||||
8 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 40.69 | 1:24.87 | |||||
9 | Michael Birkeberg | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.60 | 1:25.45 | |||||
10 | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.68 | 1:26.15 | |||||
11 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 43.85 | 1:29.84 | |||||
12 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:30.78 | 1:30.78 | |||||
13 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.76 | 1:31.62 | |||||
14 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 48.27 | 1:38.73 | |||||
15 | Elliot Lind Palmstadius | 2000 | Eslövs Simsällskap | 51.70 | 1:45.46 | |||||
16 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:52.40 | 1:52.40 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 17:37 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 18:09 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 25, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: AB Hallberg Co |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 35.21 | 1:14.10 | |||||
2 | Mathilda Linné | 2001 | Landskrona Simsällskap | 40.11 | 1:20.42 | |||||
3 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 39.30 | 1:20.72 | |||||
4 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 40.01 | 1:22.14 | |||||
5 | Sara Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 40.34 | 1:22.88 | |||||
6 | Karin Björkman | 2001 | Simklubben Triton | 40.63 | 1:23.15 | |||||
7 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 41.85 | 1:26.24 | |||||
8 | Natalie Almasi | 2001 | Simklubben Sydsim | 41.23 | 1:26.68 | |||||
9 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Poseidon | 42.59 | 1:27.01 | |||||
10 | Erika Persson Bivall | 2001 | S71 | 43.32 | 1:27.16 | |||||
11 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 42.48 | 1:27.62 | |||||
12 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 43.63 | 1:28.52 | |||||
13 | Isabella Wivsätter | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:28.97 | 1:28.97 | |||||
14 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 42.73 | 1:30.05 | |||||
15 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 45.33 | 1:34.00 | |||||
16 | Zerina Imamovic | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.18 | 1:34.32 | |||||
17 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 46.41 | 1:36.24 | |||||
18 | Sofi Severin | 2001 | Simklubben Poseidon | 47.81 | 1:37.77 | |||||
19 | Klara Borgqvist | 2001 | Simklubben Poseidon | 47.83 | 1:37.79 | |||||
20 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 46.06 | 1:37.82 | |||||
21 | Hanna Lundius | 2001 | Landskrona Simsällskap | 49.37 | 1:38.23 | |||||
22 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.61 | 1:38.98 | |||||
23 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 48.59 | 1:39.29 | |||||
24 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 47.57 | 1:40.10 | |||||
25 | Felicia Jartelius | 2001 | Simklubben Triton | 49.45 | 1:42.40 | |||||
26 | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.32 | 1:43.57 | |||||
27 | Emely Nilsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 51.43 | 1:44.51 | |||||
28 | Ellen Fridh | 2001 | Eslövs Simsällskap | 51.74 | 1:47.00 | |||||
29 | Francesca Nord | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.65 | 1:47.46 | |||||
30 | Janine Jonasson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:47.64 | 1:47.64 | |||||
31 | Ellinor Forsgren | 2001 | Simklubben Triton | 51.67 | 1:50.63 | |||||
- | Alice Kron Larsson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Izabell Kvant | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 18:09 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 18:08 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 26, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Lunds Golvmontage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 35.90 | 1:13.77 | |||||
2 | Philip Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 37.97 | 1:19.77 | |||||
3 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.46 | 1:20.18 | |||||
4 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 41.33 | 1:25.69 | |||||
5 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.41 | 1:25.83 | |||||
6 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.04 | 1:26.38 | |||||
7 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 43.19 | 1:27.56 | |||||
8 | Matija-Lazar Mirkovic | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.15 | 1:28.31 | |||||
9 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.00 | 1:28.61 | |||||
10 | Harley Nordqvist | 2001 | Eslövs Simsällskap | 44.18 | 1:28.91 | |||||
11 | Ardijan Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 46.15 | 1:31.43 | |||||
12 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 46.10 | 1:33.81 | |||||
13 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 46.45 | 1:34.59 | |||||
14 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 46.68 | 1:35.98 | |||||
15 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 49.39 | 1:36.95 | |||||
16 | Danilo Orlandic | 2001 | Simklubben Sydsim | 46.94 | 1:37.05 | |||||
17 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.78 | 1:37.08 | |||||
18 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.67 | 1:37.24 | |||||
19 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.69 | 1:41.60 | |||||
20 | Emir Ademovski | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.46 | 1:54.13 | |||||
21 | Johan Bergman | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.07 | 1:55.00 | |||||
22 | Amir Salameh | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.96 | 2:03.74 | |||||
- | Anton Månsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 18:08 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 18:36 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 27, 4X100m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: W Å Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Triton Lag 1 Damer | 2000 | Simklubben Triton | 4:35.88 | ||||||
Felicia Paulander | 2000 | 31.46 | 1:05.12 | 1:05.12 | ||||||
Mathilda Månsson | 2000 | 33.57 | 1:09.83 | 2:14.95 | ||||||
Sara Stenberg | 2001 | 33.82 | 1:10.47 | 3:25.42 | ||||||
Thea Lindström | 2000 | 33.49 | 1:10.46 | 4:35.88 | ||||||
2 | Ls Lag 1 Dam | 2000 | Landskrona Simsällskap | 4:46.57 | ||||||
Ida Sandwång | 2001 | 32.35 | 1:08.16 | 1:08.16 | ||||||
Mathilda Linné | 2001 | 35.32 | 1:13.74 | 2:21.90 | ||||||
Louise Bengtsson | 2000 | 33.30 | 1:10.67 | 3:32.57 | ||||||
Isabelle Moreau | 2001 | 35.54 | 1:14.00 | 4:46.57 | ||||||
3 | Poseidon Lag 1Dam | 2000 | Simklubben Poseidon | 4:47.18 | ||||||
Annamaria Bontidean | 2000 | 33.68 | 1:10.51 | 1:10.51 | ||||||
Fiona Olsson | 2000 | 34.29 | 1:47.28 | 2:57.79 | ||||||
Elin Melin | 2000 | 38.41 | 1:12.38 | 4:10.17 | ||||||
Felicity Fridh | 2001 | 37.01 | 37.01 | 4:47.18 | ||||||
4 | SK Sydsim Damer Lag 1. | 2001 | Simklubben Sydsim | 4:49.95 | ||||||
Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | 35.18 | 1:13.45 | 1:13.45 | ||||||
Klara Johansson | 2001 | 33.53 | 1:10.57 | 2:24.02 | ||||||
Isabella Wivsätter | 2001 | 35.69 | 1:16.94 | 3:40.96 | ||||||
Frida Nordefell | 2000 | 32.57 | 1:08.99 | 4:49.95 | ||||||
5 | S 71 Damer [2000] | 2000 | S71 | 4:59.29 | ||||||
Felicia Huynh | 2000 | 34.07 | 1:12.68 | 1:12.68 | ||||||
Ebba Wiberg | 2000 | 37.09 | 1:19.12 | 2:31.80 | ||||||
Erika Persson Bivall | 2001 | 37.42 | 1:19.11 | 3:50.91 | ||||||
Micaela Jönsson | 2001 | 32.54 | 1:08.38 | 4:59.29 | ||||||
6 | Poseidon Lag 2 Damer | 2000 | Simklubben Poseidon | 5:00.02 | ||||||
Jenny Le | 2000 | 34.34 | 1:12.08 | 1:12.08 | ||||||
Jessica Andersson | 2000 | 35.23 | 1:15.25 | 2:27.33 | ||||||
Mary Lagoguez | 2001 | 34.77 | 1:15.75 | 3:43.08 | ||||||
Amanda Björkman | 2001 | 36.41 | 1:16.94 | 5:00.02 | ||||||
7 | Triton Lag 2 Damer | 2000 | Simklubben Triton | 5:09.04 | ||||||
Wilma Ohlsson | 2000 | 36.43 | 1:17.02 | 1:17.02 | ||||||
Cornelia Forsgren | 2000 | 37.41 | 1:18.46 | 2:35.48 | ||||||
Karin Björkman | 2001 | 38.31 | 1:21.35 | 3:56.83 | ||||||
Linnéa Öberg | 2000 | 34.68 | 1:12.21 | 5:09.04 | ||||||
8 | Ess Flickor 11År | 2001 | Eslövs Simsällskap | 5:10.40 | ||||||
Sara Wilhelmsson | 2001 | 41.28 | 1:27.57 | 1:27.57 | ||||||
Irene Savayidis | 2000 | 33.56 | 1:10.46 | 2:38.03 | ||||||
Ellen Fridh | 2001 | 39.86 | 1:25.93 | 4:03.96 | ||||||
Olivia Ülger | 2000 | 31.16 | 1:06.44 | 5:10.40 | ||||||
9 | SK Sydsim Damer Lag 2. | 2001 | Simklubben Sydsim | 5:15.09 | ||||||
Josefine Franzén | 2000 | 36.77 | 1:15.93 | 1:15.93 | ||||||
Isabella Lagnerup | 2000 | 36.27 | 1:17.86 | 2:33.79 | ||||||
Natalie Almasi | 2001 | 36.37 | 1:17.74 | 3:51.53 | ||||||
Emilia Eek | 2001 | 39.36 | 1:23.56 | 5:15.09 | ||||||
10 | Poseidon Lag 3 Damer | 2000 | Simklubben Poseidon | 5:21.66 | ||||||
Cajsa Lindberg | 2000 | 39.98 | 1:25.07 | 1:25.07 | ||||||
Astrid Hemmingsson | 2000 | 38.73 | 1:21.06 | 2:46.13 | ||||||
Klara Borgqvist | 2001 | 38.21 | 1:20.48 | 4:06.61 | ||||||
Hanna Bergman | 2001 | 35.38 | 1:15.05 | 5:21.66 | ||||||
11 | Poseidon Lag 4 Damer | 2000 | Simklubben Poseidon | 5:25.34 | ||||||
Agnes Bonnevier | 2000 | 38.23 | 1:20.99 | 1:20.99 | ||||||
Sofi Severin | 2001 | 39.68 | 1:23.71 | 2:44.70 | ||||||
Hanna Karlsson | 2000 | 38.88 | 1:22.07 | 4:06.77 | ||||||
Sara Jendbro | 2000 | 37.30 | 1:18.57 | 5:25.34 | ||||||
12 | Mkk Lag 1 Damer | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:26.71 | ||||||
Tove Lennartsson | 2000 | 34.56 | 1:10.92 | 1:10.92 | ||||||
Alice Kron Larsson | 2001 | 39.01 | 1:24.24 | 2:35.16 | ||||||
Felicia Kennbäck | 2001 | 40.69 | 1:27.07 | 4:02.23 | ||||||
Victoria Huynh | 2000 | 40.01 | 1:24.48 | 5:26.71 | ||||||
13 | Ls Lag 2 Dam | 2000 | Landskrona Simsällskap | 5:36.92 | ||||||
Elsa Assarsson | 2001 | 1:24.26 | 2:05.64 | 2:05.64 | ||||||
Hanna Lundius | 2001 | 46.61 | 1:24.56 | 3:30.20 | ||||||
Laura Dorenda | 2001 | 43.31 | 1:23.10 | 4:53.30 | ||||||
Melinda Andersson | 2000 | 43.62 | 43.62 | 5:36.92 | ||||||
14 | Mkk Lag 2 Damer | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 6:20.18 | ||||||
Kristina Kulcsar | 2001 | 42.57 | 1:27.51 | 1:27.51 | ||||||
Francesca Nord | 2001 | 43.57 | 1:32.18 | 2:59.69 | ||||||
Zerina Imamovic | 2001 | 40.22 | 1:29.60 | 4:29.29 | ||||||
Izabell Kvant | 2001 | 51.58 | 1:50.89 | 6:20.18 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 18:36 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 18:42 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 28, 4X100m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Ultra Clean i Malmö AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Triton Lag 1 Herrar | 2000 | Simklubben Triton | 4:30.04 | ||||||
Samuel Kvist | 2000 | 31.99 | 1:06.13 | 1:06.13 | ||||||
Philip Stenberg | 2001 | 33.60 | 1:11.37 | 2:17.50 | ||||||
Felix Wetterborg | 2001 | 32.30 | 1:09.72 | 3:27.22 | ||||||
Gustaf Palmqvist | 2001 | 29.97 | 1:02.82 | 4:30.04 | ||||||
2 | Mkk Lag 1 Herrar | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:32.16 | ||||||
David Siöland | 2000 | 32.60 | 1:07.45 | 1:07.45 | ||||||
Filip Kutlesovski | 2000 | 33.59 | 1:10.21 | 2:17.66 | ||||||
Rickard Wemlén | 2000 | 30.56 | 1:05.16 | 3:22.82 | ||||||
Samuel Wiktor | 2001 | 32.51 | 1:09.34 | 4:32.16 | ||||||
3 | Poseidon Lag 1 Herrar | 2000 | Simklubben Poseidon | 4:39.22 | ||||||
Victor Bergstrand | 2000 | 32.03 | 1:06.66 | 1:06.66 | ||||||
Pascal Björkman | 2001 | 35.58 | 1:15.43 | 2:22.09 | ||||||
Nicolas Nolén | 2000 | 31.86 | 1:07.22 | 3:29.31 | ||||||
Oscar Johansson | 2000 | 32.87 | 1:09.91 | 4:39.22 | ||||||
4 | Mkk Lag 2 Herrar | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:55.14 | ||||||
Filip Hinderup | 2001 | 34.07 | 1:11.17 | 1:11.17 | ||||||
Michael Birkeberg | 2000 | 34.63 | 1:14.36 | 2:25.53 | ||||||
Robin Falk | 2001 | 35.64 | 1:17.32 | 3:42.85 | ||||||
Matija-Lazar Mirkovic | 2001 | 33.80 | 1:12.29 | 4:55.14 | ||||||
5 | Ls Lag 1 Herr | 2000 | Landskrona Simsällskap | 5:11.54 | ||||||
Erik Nilsson | 2003 | 30.24 | 1:03.54 | 1:03.54 | ||||||
Lucas Lindblom | 2000 | 38.35 | 1:21.90 | 2:25.44 | ||||||
Dzevad Celikovic | 2001 | 36.90 | 1:21.47 | 3:46.91 | ||||||
Casper Svärd | 2001 | 39.25 | 1:24.63 | 5:11.54 | ||||||
6 | Pojkar 11 Oy Eslövs SS | 2001 | Eslövs Simsällskap | 5:21.51 | ||||||
Anton Jönsson | 2001 | 40.56 | 1:22.33 | 1:22.33 | ||||||
Axel Andrén | 2001 | 33.13 | 1:10.43 | 2:32.76 | ||||||
Harley Nordqvist | 2001 | 39.04 | 1:19.48 | 3:52.24 | ||||||
Elliot Lind Palmstadius | 2000 | 41.91 | 1:29.27 | 5:21.51 | ||||||
7 | SK Sydsim Herrar Lag 1 | 2001 | Simklubben Sydsim | 5:22.96 | ||||||
Georg Emmanouilidis | 2000 | 37.47 | 1:19.44 | 1:19.44 | ||||||
Jens Christiansen | 2001 | 38.26 | 1:19.63 | 2:39.07 | ||||||
Ardijan Berisha | 2001 | 36.75 | 1:17.57 | 3:56.64 | ||||||
Danilo Orlandic | 2001 | 40.62 | 1:26.32 | 5:22.96 | ||||||
8 | Mkk Lag 3 Herrar | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:23.43 | ||||||
Samuel Schildt | 2000 | 37.43 | 1:19.03 | 1:19.03 | ||||||
Joaquin Diaz | 2001 | 35.69 | 1:16.57 | 2:35.60 | ||||||
Anders Ludvigsson | 2000 | 38.04 | 1:22.50 | 3:58.10 | ||||||
Gustav Englund | 2001 | 40.45 | 1:25.33 | 5:23.43 | ||||||
9 | Poseidon Lag 2 Herrar | 2000 | Simklubben Poseidon | 5:32.35 | ||||||
Anthony Rydahl | 2000 | 37.26 | 1:15.87 | 1:15.87 | ||||||
David Grundelius | 2001 | 40.40 | 1:23.29 | 2:39.16 | ||||||
Tadas Paskevicius | 2000 | 42.05 | 1:30.47 | 4:09.63 | ||||||
Linus Ljunghusen | 2000 | 39.19 | 1:22.72 | 5:32.35 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 18:42 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 09:26 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 29, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: Sparbanken Öresund |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 18.31 | ||||||
2 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 18.42 | ||||||
3 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 19.41 | ||||||
4 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 19.52 | ||||||
5 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 20.06 | ||||||
6 | Linnea Eriksson | 2003 | Landskrona Simsällskap | 20.29 | ||||||
7 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 20.43 | ||||||
8 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 21.24 | ||||||
9 | Tania Mörck | 2003 | S71 | 21.25 | ||||||
10 | Mathilda Ülger | 2003 | Eslövs Simsällskap | 21.45 | ||||||
11 | Eva Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | 21.65 | ||||||
12 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 22.31 | ||||||
13 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 22.47 | ||||||
14 | Alva Grundelius | 2004 | Simklubben Poseidon | 22.48 | ||||||
15 | Anna Stenberg | 2005 | Simklubben Triton | 22.98 | ||||||
16 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Poseidon | 23.11 | ||||||
17 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 23.66 | ||||||
18 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 23.97 | ||||||
19 | Ida Rydén | 2003 | Simklubben Triton | 24.35 | ||||||
20 | Emma Hybholt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 24.50 | ||||||
21 | Felicia Tollefsen | 2003 | Simklubben Triton | 24.90 | ||||||
22 | Ida Danielsson | 2003 | Simklubben Triton | 25.56 | ||||||
23 | Nicole Ahlbäck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.34 | ||||||
24 | Julia Månsson | 2004 | Simklubben Triton | 29.87 | ||||||
- | Filippa Jönsson | 2003 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melina Torres | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Mikaela Virc | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Saga Gårdemark | 2003 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 09:26 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 09:26 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 30, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Bevréus | 2003 | S71 | 16.03 | ||||||
2 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 17.61 | ||||||
3 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 17.78 | ||||||
4 | Elias Khanamidi | 2003 | Simklubben Poseidon | 20.15 | ||||||
5 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 21.17 | ||||||
6 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 21.50 | ||||||
7 | Jasin Bajram | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 22.30 | ||||||
8 | Olle Wiberg | 2003 | S71 | 22.61 | ||||||
9 | Alexander Tengberg | 2003 | Landskrona Simsällskap | 27.09 | ||||||
10 | Hampus Bengtsson | 2003 | Landskrona Simsällskap | 28.60 | ||||||
- | Erik Nilsson | 2003 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 09:26 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 09:27 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: Masita |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 35.91 | ||||||
2 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 37.73 | ||||||
3 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 38.37 | ||||||
4 | Elsa Brink | 2002 | S71 | 38.54 | ||||||
5 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.38 | ||||||
6 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 39.82 | ||||||
7 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 42.71 | ||||||
8 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 43.00 | ||||||
9 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 43.60 | ||||||
10 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 44.00 | ||||||
11 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 44.07 | ||||||
12 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 45.12 | ||||||
13 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.14 | TLB | |||||
14 | Julia Szekely | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.31 | ||||||
15 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 48.85 | ||||||
16 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 50.53 | ||||||
17 | Matilda Carlberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 53.55 | ||||||
18 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 55.34 | ||||||
19 | Kristjana Lind Olafsdotti | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.42 | ||||||
20 | Linnea Holst | 2002 | Simklubben Triton | 56.37 | ||||||
21 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 57.63 | ||||||
22 | Ebba Billing | 2002 | Simklubben Poseidon | 57.71 | ||||||
23 | Rebecka Hägerlöf | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.22 | ||||||
- | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Siri Hägg | 2002 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 09:27 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 09:30 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 32, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Lokaltidningen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 35.40 | ||||||
2 | Lukas Patzer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.19 | ||||||
3 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.67 | ||||||
4 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.34 | ||||||
5 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 45.74 | ||||||
6 | Ludvig Ahlström | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.98 | ||||||
7 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Triton | 47.19 | ||||||
8 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 52.38 | ||||||
9 | Filip Nikolic | 2002 | Simklubben Sydsim | 56.01 | ||||||
10 | Simon Gustafsson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.89 | ||||||
- | Johan Sandberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Stefan Rajkovic | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 33, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: Jungclaus Konsulting AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 46.84 | ||||||
2 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 48.85 | ||||||
3 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 50.80 | ||||||
4 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.84 | ||||||
5 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 52.20 | ||||||
6 | Mathilda Ülger | 2003 | Eslövs Simsällskap | 53.68 | ||||||
7 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 54.63 | ||||||
7 | Linnea Eriksson | 2003 | Landskrona Simsällskap | 54.63 | ||||||
9 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 54.95 | ||||||
10 | Tania Mörck | 2003 | S71 | 55.13 | ||||||
11 | Melina Torres | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.42 | ||||||
12 | Ida Rydén | 2003 | Simklubben Triton | 55.95 | ||||||
13 | Emma Hybholt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.35 | ||||||
14 | Alva Grundelius | 2004 | Simklubben Poseidon | 56.74 | ||||||
15 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 56.75 | ||||||
16 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 56.84 | ||||||
17 | Anna Gerstenfeld | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.85 | ||||||
18 | Mikaela Virc | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.27 | ||||||
19 | Eva Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | 58.79 | ||||||
20 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 59.05 | ||||||
21 | Ida Danielsson | 2003 | Simklubben Triton | 59.16 | ||||||
22 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 59.42 | ||||||
23 | Anna Stenberg | 2005 | Simklubben Triton | 1:00.19 | ||||||
24 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 1:00.53 | ||||||
25 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 1:02.98 | ||||||
26 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 1:03.50 | ||||||
27 | Sagal Mohamed Ali Warsame | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.72 | ||||||
28 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 1:04.76 | ||||||
29 | Felicia Tollefsen | 2003 | Simklubben Triton | 1:05.57 | ||||||
30 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Poseidon | 1:06.03 | ||||||
31 | Julia Månsson | 2004 | Simklubben Triton | 1:08.39 | ||||||
32 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:08.51 | ||||||
- | Filippa Jönsson | 2003 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Alicia Holmberg Gyllarp | 2005 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Nicole Ahlbäck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 09:52 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Levin Ohlssons måleri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Bevréus | 2003 | S71 | 44.48 | ||||||
2 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 45.14 | ||||||
3 | Elias Khanamidi | 2003 | Simklubben Poseidon | 49.07 | ||||||
4 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.01 | ||||||
5 | Jasin Bajram | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.32 | ||||||
6 | Alexander Tengberg | 2003 | Landskrona Simsällskap | 57.56 | ||||||
7 | Emil Rasmusson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.53 | ||||||
8 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 59.22 | ||||||
9 | Oliver Kock | 2003 | Landskrona Simsällskap | 59.50 | ||||||
10 | Neo Mujcinovic | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:01.53 | ||||||
11 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:01.81 | ||||||
12 | Olle Wiberg | 2003 | S71 | 1:04.59 | ||||||
13 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 1:04.98 | ||||||
14 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 1:05.02 | ||||||
15 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 1:05.04 | ||||||
16 | Hampus Bengtsson | 2003 | Landskrona Simsällskap | 1:11.73 | ||||||
17 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 1:12.23 | ||||||
- | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 09:52 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 10:09 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 35, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: Panduro Hobby AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 45.10 | 1:34.63 | |||||
2 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 44.24 | 1:34.74 | |||||
3 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 45.27 | 1:39.02 | |||||
4 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 49.10 | 1:43.60 | |||||
5 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 53.41 | 1:46.10 | |||||
6 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 49.68 | 1:46.28 | |||||
7 | Nathalie Olsson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 51.92 | 1:49.65 | |||||
8 | Siri Hägg | 2002 | Simklubben Poseidon | 53.98 | 1:51.76 | |||||
9 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.86 | 1:52.03 | |||||
10 | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 53.60 | 1:54.62 | |||||
11 | Clara Ivarsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 54.94 | 1:55.65 | |||||
12 | Ebba Billing | 2002 | Simklubben Poseidon | 55.55 | 1:55.86 | |||||
13 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 56.29 | 1:56.88 | |||||
14 | Linnea Holst | 2002 | Simklubben Triton | 56.52 | 1:58.91 | |||||
15 | Rebecka Hägerlöf | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.46 | 1:59.08 | |||||
16 | Kristjana Lind Olafsdotti | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.78 | 1:59.37 | |||||
17 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 56.59 | 1:59.48 | |||||
18 | Tone Bergh | 2002 | Landskrona Simsällskap | 54.50 | 2:01.56 | |||||
19 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 56.85 | 2:03.49 | |||||
20 | Hanna Schulze | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:00.65 | 2:04.58 | |||||
21 | Emma Persson | 2002 | Simklubben Poseidon | 59.41 | 2:04.81 | |||||
22 | Moa Månsson | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:00.03 | 2:06.83 | |||||
23 | Tanja Jönsson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 59.27 | 2:10.19 | |||||
24 | Thea Wettemark | 2002 | Simklubben Sydsim | 58.20 | 2:11.55 | |||||
25 | Elizabeth Barkijevic | 2002 | Landskrona Simsällskap | 1:07.10 | 2:19.66 | |||||
26 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Poseidon | 1:08.58 | 2:21.91 | |||||
- | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Sabina Mate | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 10:09 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 10:22 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 36, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Eladministration AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.97 | 1:38.14 | |||||
2 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.19 | 1:39.76 | |||||
3 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 48.02 | 1:42.91 | |||||
4 | Ludvig Ahlström | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.80 | 1:45.23 | |||||
5 | Lukas Patzer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.20 | 1:47.64 | |||||
6 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.41 | 1:48.00 | |||||
7 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 51.54 | 1:50.74 | |||||
8 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 53.85 | 1:52.25 | |||||
9 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 51.60 | 1:52.76 | |||||
10 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Triton | 54.30 | 1:55.22 | |||||
11 | Stefan Rajkovic | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.29 | 1:57.41 | |||||
12 | Matthis Pegreus-Barge | 2002 | Simklubben Sydsim | 56.06 | 1:59.77 | |||||
13 | Johan Rauer | 2002 | Simklubben Poseidon | 57.48 | 2:02.18 | |||||
14 | Gabriel Kvist | 2002 | Simklubben Triton | 58.03 | 2:02.96 | |||||
15 | Filip Kekeric | 2002 | Simklubben Sydsim | 59.04 | 2:03.87 | |||||
16 | Jesper Franzèn | 2002 | Simklubben Sydsim | 58.14 | 2:05.28 | |||||
17 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 56.25 | 2:06.77 | |||||
18 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.16 | 2:08.54 | |||||
19 | Liam Cederberg | 2002 | Eslövs Simsällskap | 1:02.37 | 2:18.03 | |||||
20 | Dino Patarcec | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:05.27 | 2:23.01 | |||||
- | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Niclas Bigge | 2002 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Daniel Mocic | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Esben Metzch | 2002 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Oscar Malmgren | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 10:22 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 37, 50m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: JR Byggnads AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.59 | ||||||
2 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 39.26 | ||||||
3 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.30 | ||||||
4 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.45 | ||||||
5 | Mathilda Ülger | 2003 | Eslövs Simsällskap | 40.96 | ||||||
6 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.45 | ||||||
7 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.89 | ||||||
8 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 42.11 | ||||||
9 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 42.74 | ||||||
10 | Melina Torres | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.84 | ||||||
11 | Linnea Eriksson | 2003 | Landskrona Simsällskap | 42.98 | ||||||
12 | Tania Mörck | 2003 | S71 | 43.61 | ||||||
13 | Eva Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | 43.65 | ||||||
14 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 43.71 | ||||||
15 | Alva Grundelius | 2004 | Simklubben Poseidon | 44.06 | ||||||
16 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 44.57 | ||||||
17 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 44.85 | ||||||
18 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Poseidon | 45.00 | ||||||
19 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 45.12 | ||||||
20 | Anna Stenberg | 2005 | Simklubben Triton | 45.71 | ||||||
21 | Ida Danielsson | 2003 | Simklubben Triton | 47.20 | ||||||
22 | Nicole Ahlbäck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.41 | ||||||
23 | Ellen Månsson | 2003 | Eslövs Simsällskap | 49.97 | ||||||
24 | Mikaela Virc | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.31 | ||||||
25 | Sagal Mohamed Ali Warsame | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.64 | ||||||
26 | Felicia Tollefsen | 2003 | Simklubben Triton | 51.72 | ||||||
27 | Alicia Holmberg Gyllarp | 2005 | Simklubben Triton | 53.47 | ||||||
28 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 55.26 | TLB | |||||
29 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 55.35 | TLB | |||||
30 | Amelie Isberg | 2004 | Simklubben Sydsim | 57.34 | ||||||
31 | Julia Månsson | 2004 | Simklubben Triton | 59.87 | ||||||
32 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:01.12 | ||||||
- | Filippa Jönsson | 2003 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Anna Gerstenfeld | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Emma Hybholt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Saga Gårdemark | 2003 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 38, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Bertil Björks Måleriserv |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Bevréus | 2003 | S71 | 31.51 | ||||||
2 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.72 | ||||||
3 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 36.79 | ||||||
4 | Elias Khanamidi | 2003 | Simklubben Poseidon | 37.65 | ||||||
5 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.64 | ||||||
6 | Jasin Bajram | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.80 | ||||||
7 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.18 | ||||||
8 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 42.59 | ||||||
9 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 43.46 | ||||||
10 | Emil Rasmusson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.51 | ||||||
11 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 47.08 | ||||||
12 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 47.19 | ||||||
13 | Alexander Tengberg | 2003 | Landskrona Simsällskap | 48.92 | ||||||
14 | Hampus Bengtsson | 2003 | Landskrona Simsällskap | 49.38 | ||||||
15 | Olle Wiberg | 2003 | S71 | 49.63 | ||||||
16 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 55.07 | ||||||
17 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 59.00 | ||||||
18 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 1:00.93 | ||||||
19 | Neo Mujcinovic | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:00.96 | ||||||
20 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Triton | 1:01.27 | ||||||
21 | Oliver Kock | 2003 | Landskrona Simsällskap | 1:07.12 | ||||||
- | Erik Nilsson | 2003 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 39, 100m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: AB Hallberg Co |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 35.27 | 1:13.19 | |||||
2 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.38 | 1:14.25 | |||||
3 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 35.99 | 1:16.13 | |||||
4 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 35.86 | 1:16.53 | |||||
5 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 36.19 | 1:16.95 | |||||
6 | Elsa Brink | 2002 | S71 | 36.63 | 1:17.90 | |||||
7 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 37.19 | 1:18.66 | |||||
8 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 39.41 | 1:21.79 | |||||
9 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 39.70 | 1:23.76 | |||||
10 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 39.79 | 1:24.36 | |||||
11 | Nathalie Olsson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 40.23 | 1:25.79 | |||||
12 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.16 | 1:25.96 | |||||
13 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 42.62 | 1:29.87 | |||||
14 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 43.04 | 1:32.15 | |||||
15 | Matilda Carlberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 44.49 | 1:32.80 | |||||
16 | Ebba Billing | 2002 | Simklubben Poseidon | 43.97 | 1:34.62 | |||||
17 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 50.45 | 1:35.74 | |||||
18 | Julia Szekely | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.57 | 1:36.73 | |||||
19 | Tone Bergh | 2002 | Landskrona Simsällskap | 47.05 | 1:39.29 | |||||
20 | Clara Ivarsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 48.55 | 1:40.31 | |||||
21 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Poseidon | 49.48 | 1:40.78 | |||||
22 | Rebecka Hägerlöf | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.67 | 1:41.31 | |||||
23 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 50.85 | 1:43.90 | |||||
24 | Tanja Jönsson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 48.34 | 1:44.82 | |||||
25 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 49.52 | 1:44.86 | |||||
26 | Kristjana Lind Olafsdotti | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.38 | 1:44.90 | |||||
27 | Elizabeth Barkijevic | 2002 | Landskrona Simsällskap | 50.75 | 1:47.73 | |||||
28 | Thea Wettemark | 2002 | Simklubben Sydsim | 52.93 | 1:58.91 | |||||
29 | Emma Persson | 2002 | Simklubben Poseidon | 58.07 | 1:59.66 | |||||
30 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 56.33 | 2:02.41 | |||||
31 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 57.07 | 2:04.72 | |||||
- | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Sabina Mate | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 11:30 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 40, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Lunds Golvmontage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.77 | 1:10.29 | |||||
2 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 36.94 | 1:19.41 | |||||
3 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.69 | 1:19.43 | |||||
4 | Lukas Patzer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.77 | 1:19.52 | |||||
5 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.71 | 1:20.62 | |||||
6 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.54 | 1:22.92 | |||||
7 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 39.55 | 1:23.51 | |||||
8 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Triton | 41.22 | 1:24.79 | |||||
9 | Ludvig Ahlström | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.17 | 1:25.58 | |||||
10 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 42.54 | 1:31.04 | |||||
11 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 41.72 | 1:34.42 | |||||
12 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 42.29 | 1:34.53 | |||||
13 | Stefan Rajkovic | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.15 | 1:35.84 | |||||
14 | Simon Gustafsson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.44 | 1:38.73 | |||||
15 | Esben Metzch | 2002 | Simklubben Poseidon | 44.81 | 1:39.33 | |||||
16 | Jesper Franzèn | 2002 | Simklubben Sydsim | 47.03 | 1:40.09 | |||||
17 | Liam Cederberg | 2002 | Eslövs Simsällskap | 45.04 | 1:42.38 | |||||
18 | Filip Nikolic | 2002 | Simklubben Sydsim | 48.52 | 1:42.90 | |||||
19 | Oscar Malmgren | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.73 | 1:43.26 | |||||
20 | Pontus Larsson | 2002 | Simklubben Triton | 47.54 | 1:45.21 | |||||
21 | Axel Hörestrand | 2002 | Simklubben Poseidon | 50.60 | 1:46.14 | |||||
22 | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | 50.72 | 1:48.04 | |||||
23 | Johan Rauer | 2002 | Simklubben Poseidon | 51.91 | 1:51.88 | |||||
24 | Gabriel Kvist | 2002 | Simklubben Triton | 51.53 | 1:51.92 | |||||
25 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 54.54 | 2:00.08 | |||||
26 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.50 | 2:01.79 | |||||
27 | Matthis Pegreus-Barge | 2002 | Simklubben Sydsim | 57.31 | 2:01.95 | |||||
- | Dino Patarcec | 2002 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Niclas Bigge | 2002 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Daniel Mocic | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Filip Kekeric | 2002 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 11:30 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 12:01 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 41, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: W Å Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S 71 Damer [2002] Lag 1 | 2002 | S71 | 2:36.26 | ||||||
Fanny Lindfors | 2002 | 43.42 | 43.42 | |||||||
Tova Nilsson | 2002 | 42.46 | 1:25.88 | |||||||
Elsa Brink | 2002 | 38.28 | 2:04.16 | |||||||
Emilia Rönningdal | 2002 | 32.10 | 2:36.26 | |||||||
2 | SK Sydsim Damer Lag 1 | 2002 | Simklubben Sydsim | 2:36.32 | ||||||
Lina Ostreus | 2002 | 42.94 | 42.94 | |||||||
Gabriella Wivsätter | 2003 | 43.50 | 1:26.44 | |||||||
Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 36.54 | 2:02.98 | |||||||
Emma Cerutti | 2002 | 33.34 | 2:36.32 | |||||||
3 | S 71 Damer [2002] Lag 2 | 2002 | S71 | 2:54.24 | ||||||
Tilda Ericsson | 2002 | 43.54 | 43.54 | |||||||
Wilma Nilsson | 2004 | 51.66 | 1:35.20 | |||||||
Moa Karlsson | 2002 | 42.81 | 2:18.01 | |||||||
Anna-Louisa Permarker | 2002 | 36.23 | 2:54.24 | |||||||
4 | Mkk Lag 1 Dam | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:00.25 | ||||||
Mollie Morfelt | 2003 | 43.07 | 43.07 | |||||||
Rebecka Hägerlöf | 2002 | 52.89 | 1:35.96 | |||||||
Josephine Mikkelsen | 2002 | 41.40 | 2:17.36 | |||||||
Melina Torres | 2003 | 42.89 | 3:00.25 | |||||||
5 | Ls Lag 1 Dam | 2002 | Landskrona Simsällskap | 3:03.62 | ||||||
Tone Bergh | 2002 | 44.15 | 44.15 | |||||||
Tilde Röiseth | 2003 | 48.22 | 1:32.37 | |||||||
Matilda Hoff | 2003 | 50.38 | 2:22.75 | |||||||
Linnéa Lindh | 2003 | 40.87 | 3:03.62 | |||||||
6 | Triton Lag 1 Damer | 2002 | Simklubben Triton | 3:16.25 | ||||||
Felicia Lejox | 2002 | 40.68 | 40.68 | |||||||
Julia Stenström | 2002 | 57.69 | 1:38.37 | |||||||
Malin Pålsson | 2002 | 52.53 | 2:30.90 | |||||||
Linnea Holst | 2002 | 45.35 | 3:16.25 | |||||||
7 | Eslöv Lag 1 Damer | 2002 | Eslövs Simsällskap | 3:18.65 | ||||||
Nathalie Olsson | 2002 | 47.49 | 47.49 | |||||||
Tanja Jönsson | 2002 | 59.56 | 1:47.05 | |||||||
Mathilda Ülger | 2003 | 51.52 | 2:38.57 | |||||||
Amanda Lindahl Andersson | 2002 | 40.08 | 3:18.65 | |||||||
8 | SK Sydsim Damer Lag 2 | 2002 | Simklubben Sydsim | 3:21.27 | ||||||
Hanna Schulze | 2002 | 50.98 | 50.98 | |||||||
Thea Wettemark | 2002 | 59.94 | 1:50.92 | |||||||
Eva Johansson | 2004 | 47.50 | 2:38.42 | |||||||
Johanna Melin | 2003 | 42.85 | 3:21.27 | |||||||
9 | Poseidon Lag 2 Damer | 2002 | Simklubben Poseidon | 3:21.38 | ||||||
Matilda Carlberg | 2002 | 50.48 | 50.48 | |||||||
Siri Hägg | 2002 | 58.04 | 1:48.52 | |||||||
Alva Grundelius | 2004 | 48.80 | 2:37.32 | |||||||
Nina Nolén | 2002 | 44.06 | 3:21.38 | |||||||
10 | Ls Lag 2 Dam | 2002 | Landskrona Simsällskap | 3:22.67 | ||||||
Fanny Hess | 2004 | 55.22 | 55.22 | |||||||
Livia Sjunnesson | 2005 | 57.16 | 1:52.38 | |||||||
Linnea Eriksson | 2003 | 48.62 | 2:41.00 | |||||||
Emma Hassling | 2004 | 41.67 | 3:22.67 | |||||||
11 | Poseidon Lag 3 Damer | 2002 | Simklubben Poseidon | 3:30.82 | ||||||
Emma Persson | 2002 | 52.24 | 52.24 | |||||||
Alma Lindberg | 2002 | 55.91 | 1:48.15 | |||||||
Mica Nolén | 2004 | 56.35 | 2:44.50 | |||||||
Clara Ivarsson | 2002 | 46.32 | 3:30.82 | |||||||
- | Mkk Lag 3 Dam | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Triton Lag 2 Damer | 2002 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Ls Lag 3 Dam | 2002 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mkk Lag 2 Dam | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Poseidon Lag 1 Damer | 2002 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 12:01 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 12:02 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 42, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: Ultra Clean i Malmö AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mkk Lag 1 Herrar | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:41.47 | ||||||
Bo Beckman | 2002 | 40.67 | 40.67 | |||||||
Carl Gerstenfeld | 2002 | 46.21 | 1:26.88 | |||||||
Lukas Patzer | 2002 | 38.50 | 2:05.38 | |||||||
David Falk | 2003 | 36.09 | 2:41.47 | |||||||
2 | SK Sydsim Herrar Lag 1 | 2002 | Simklubben Sydsim | 2:58.44 | ||||||
Jonathan Seanderdahl | 2002 | 43.97 | 43.97 | |||||||
Jesper Franzèn | 2002 | 57.15 | 1:41.12 | |||||||
Dennie Halilovic | 2002 | 36.88 | 2:18.00 | |||||||
Vilhelm Andersson | 2002 | 40.44 | 2:58.44 | |||||||
3 | Mkk Lag 2 Herrar | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:04.21 | ||||||
Hugo Lennartsson | 2004 | 52.08 | 52.08 | |||||||
Stefan Rajkovic | 2002 | 53.37 | 1:45.45 | |||||||
Ludvig Ahlström | 2002 | 44.26 | 2:29.71 | |||||||
Elias Persson | 2002 | 34.50 | 3:04.21 | |||||||
4 | SK Sydsim Herrar Lag 2 | 2002 | Simklubben Sydsim | 3:28.65 | ||||||
Jonathan Fröjd | 2004 | 50.78 | 50.78 | |||||||
Matthis Pegreus-Barge | 2002 | 57.14 | 1:47.92 | |||||||
Filip Nikolic | 2002 | 56.34 | 2:44.26 | |||||||
Filip Kekeric | 2002 | 44.39 | 3:28.65 | |||||||
- | Ls Lag 1 Herr | 2002 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mkk Lag 3 Herrar | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Pojkar 11 Oy Eslövs SS | 2002 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Poseidon Lag 1 Herrar | 2002 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Triton Lag1 Herrar | 2002 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 12:02 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:11 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 43, 100m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Sparbanken Öresund |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 43.52 | 1:31.71 | |||||
2 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 43.11 | 1:33.00 | |||||
3 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 47.19 | 1:38.19 | |||||
4 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 44.92 | 1:38.38 | |||||
5 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 44.84 | 1:41.54 | |||||
6 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 49.91 | 1:45.03 | |||||
7 | Mathilda Ülger | 2003 | Eslövs Simsällskap | 50.59 | 1:45.59 | |||||
8 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 49.30 | 1:46.37 | |||||
9 | Linnea Eriksson | 2003 | Landskrona Simsällskap | 51.19 | 1:46.53 | |||||
10 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 50.44 | 1:49.58 | |||||
11 | Eva Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | 53.63 | 1:51.33 | |||||
12 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 55.17 | 1:52.66 | |||||
13 | Alva Grundelius | 2004 | Simklubben Poseidon | 52.15 | 1:53.45 | |||||
14 | Melina Torres | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.07 | 1:56.71 | |||||
15 | Anna Stenberg | 2005 | Simklubben Triton | 53.81 | 1:58.37 | |||||
16 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Poseidon | 53.94 | 1:58.51 | |||||
- | Emma Hybholt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Mikaela Virc | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Nicole Ahlbäck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:11 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:22 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 44, 100m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Bevréus | 2003 | S71 | 36.24 | 1:21.72 | |||||
2 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 42.20 | 1:32.74 | |||||
3 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.28 | 1:36.29 | |||||
4 | Elias Khanamidi | 2003 | Simklubben Poseidon | 51.55 | 1:47.32 | |||||
5 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 52.18 | 1:52.24 | |||||
6 | Olle Wiberg | 2003 | S71 | 53.28 | 1:59.03 | |||||
- | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Jasin Bajram | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:22 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:29 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 45, 100m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Masita |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 37.75 | 1:22.75 | |||||
2 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 38.39 | 1:22.80 | |||||
3 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 40.30 | 1:26.51 | |||||
4 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.57 | 1:28.91 | |||||
5 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 41.37 | 1:30.35 | |||||
6 | Elsa Brink | 2002 | S71 | 40.34 | 1:30.78 | |||||
7 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 44.99 | 1:33.36 | |||||
8 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 43.60 | 1:33.38 | |||||
9 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 46.71 | 1:33.93 | |||||
10 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 45.52 | 1:36.02 | |||||
11 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 45.37 | 1:36.55 | |||||
12 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.01 | 1:36.86 | |||||
13 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 44.40 | 1:37.98 | |||||
14 | Nathalie Olsson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 47.92 | 1:40.62 | |||||
15 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.94 | 1:42.07 | |||||
16 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 45.93 | 1:44.60 | |||||
17 | Julia Szekely | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.83 | 1:44.62 | |||||
18 | Matilda Carlberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 51.57 | 1:49.86 | |||||
19 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 55.10 | 1:52.52 | |||||
20 | Hanna Schulze | 2002 | Simklubben Sydsim | 55.28 | 1:52.62 | |||||
21 | Kristjana Lind Olafsdotti | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.65 | 1:52.68 | |||||
22 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 57.77 | 1:55.20 | |||||
23 | Jasna Banaee | 2002 | Simklubben Sydsim | 53.87 | 1:57.04 | |||||
24 | Emma Persson | 2002 | Simklubben Poseidon | 58.19 | 1:58.57 | |||||
25 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 55.66 | 1:59.77 | |||||
26 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 58.60 | 2:09.55 | |||||
- | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Rebecka Hägerlöf | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:29 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 46, 100m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: Lokaltidningen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 38.62 | 1:24.51 | |||||
2 | Lukas Patzer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.90 | 1:30.10 | |||||
3 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.46 | 1:30.98 | |||||
4 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.47 | 1:31.55 | |||||
5 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 42.96 | 1:31.75 | |||||
6 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.23 | 1:34.26 | |||||
7 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 44.64 | 1:34.81 | |||||
8 | Ludvig Ahlström | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.67 | 1:35.42 | |||||
9 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Triton | 45.00 | 1:39.00 | |||||
10 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 50.08 | 1:45.11 | |||||
11 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 47.56 | 1:45.27 | |||||
12 | Esben Metzch | 2002 | Simklubben Poseidon | 52.15 | 1:48.63 | |||||
13 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 50.29 | 1:50.67 | |||||
14 | Stefan Rajkovic | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.40 | 1:53.25 | |||||
15 | Simon Gustafsson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.65 | 1:53.76 | |||||
16 | Gabriel Kvist | 2002 | Simklubben Triton | 53.86 | 1:54.83 | |||||
17 | Axel Hörestrand | 2002 | Simklubben Poseidon | 57.95 | 2:00.81 | |||||
18 | Johan Sandberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.10 | 2:02.22 | |||||
- | Jesper Franzèn | 2002 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 47, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: Jungclaus Konsulting AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.08 | ||||||
2 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 42.76 | ||||||
3 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 43.26 | ||||||
4 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 43.30 | ||||||
5 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 44.70 | ||||||
6 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 45.68 | ||||||
7 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 46.62 | ||||||
8 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 48.23 | ||||||
9 | Linnea Eriksson | 2003 | Landskrona Simsällskap | 49.22 | ||||||
10 | Melina Torres | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.34 | ||||||
11 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 50.24 | ||||||
12 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 50.67 | ||||||
13 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Poseidon | 52.13 | ||||||
14 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 52.64 | ||||||
15 | Ellen Månsson | 2003 | Eslövs Simsällskap | 52.94 | ||||||
16 | Emma Hybholt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.56 | ||||||
17 | Anna Stenberg | 2005 | Simklubben Triton | 54.02 | ||||||
18 | Nicole Ahlbäck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.15 | ||||||
19 | Anna Gerstenfeld | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.36 | ||||||
20 | Eva Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | 55.09 | ||||||
21 | Mathilda Ülger | 2003 | Eslövs Simsällskap | 55.43 | ||||||
22 | Zinna Bengtsson Nimander | 2005 | Simklubben Triton | 56.52 | ||||||
23 | Mikaela Virc | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.55 | ||||||
24 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 59.88 | ||||||
25 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 1:01.11 | ||||||
26 | Amelie Isberg | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:01.93 | ||||||
27 | Sagal Mohamed Ali Warsame | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.80 | ||||||
- | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:20 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 48, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Levin Ohlssons måleri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Bevréus | 2003 | S71 | 36.56 | ||||||
2 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 40.65 | ||||||
3 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.36 | ||||||
4 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 45.11 | ||||||
5 | Elias Khanamidi | 2003 | Simklubben Poseidon | 49.07 | ||||||
6 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 49.78 | ||||||
7 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 50.30 | ||||||
8 | Jasin Bajram | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.36 | ||||||
9 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 51.87 | ||||||
10 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.13 | ||||||
11 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 53.18 | ||||||
12 | Alexander Tengberg | 2003 | Landskrona Simsällskap | 53.47 | ||||||
13 | Marcus Qvarfordh | 2004 | Simklubben Triton | 53.53 | ||||||
14 | Linus Gullberg | 2004 | Simklubben Sydsim | 54.01 | ||||||
15 | Emil Rasmusson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.44 | ||||||
16 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 59.92 | ||||||
17 | Hampus Bengtsson | 2003 | Landskrona Simsällskap | 1:02.29 | ||||||
18 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 1:02.49 | ||||||
19 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 1:04.91 | ||||||
- | Fabian Paradis | 2003 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Olle Wiberg | 2003 | S71 | DSQ | ||||||
- | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:32 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 49, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: Panduro Hobby AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 40.38 | 1:22.35 | |||||
2 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 40.08 | 1:22.71 | |||||
3 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 42.42 | 1:27.72 | |||||
4 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 43.48 | 1:28.55 | |||||
5 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.51 | 1:29.99 | |||||
6 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 46.93 | 1:33.43 | |||||
7 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 47.45 | 1:34.55 | |||||
8 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 47.11 | 1:36.03 | |||||
9 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.53 | 1:36.47 | |||||
10 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 48.76 | 1:39.95 | |||||
11 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.22 | 1:41.33 | |||||
12 | Nathalie Olsson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 51.23 | 1:42.13 | |||||
13 | Matilda Carlberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 51.80 | 1:45.54 | |||||
14 | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 52.48 | 1:46.20 | |||||
15 | Hanna Schulze | 2002 | Simklubben Sydsim | 52.12 | 1:49.42 | |||||
16 | Tanja Jönsson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 55.05 | 1:51.67 | |||||
17 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Poseidon | 56.67 | 1:52.02 | |||||
18 | Rebecka Hägerlöf | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.86 | 1:52.39 | |||||
19 | Kristjana Lind Olafsdotti | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.29 | 1:53.00 | |||||
20 | Jasna Banaee | 2002 | Simklubben Sydsim | 55.56 | 1:58.49 | |||||
21 | Moa Månsson | 2002 | Simklubben Sydsim | 57.01 | 1:59.37 | |||||
22 | Matilda Schmidt | 2002 | Simklubben Triton | 58.87 | 2:01.49 | |||||
- | Elsa Brink | 2002 | S71 | DSQ | ||||||
- | Julia Szekely | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Moa Karlsson | 2002 | S71 | DSQ | ||||||
- | Tone Bergh | 2002 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:32 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:45 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 50, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Eladministration AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 41.56 | 1:23.94 | |||||
2 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.34 | 1:25.22 | |||||
3 | Lukas Patzer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.14 | 1:30.33 | |||||
4 | Ludvig Ahlström | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.56 | 1:31.57 | |||||
5 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 45.54 | 1:32.83 | |||||
6 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 45.21 | 1:33.07 | |||||
7 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Triton | 46.51 | 1:36.17 | |||||
8 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.46 | 1:36.93 | |||||
9 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 49.27 | 1:38.11 | |||||
10 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.53 | 1:42.37 | |||||
11 | Esben Metzch | 2002 | Simklubben Poseidon | 51.87 | 1:45.61 | |||||
12 | Jesper Franzèn | 2002 | Simklubben Sydsim | 53.45 | 1:47.09 | |||||
13 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 51.04 | 1:47.37 | |||||
14 | Simon Gustafsson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.52 | 1:52.90 | |||||
15 | Liam Cederberg | 2002 | Eslövs Simsällskap | 55.43 | 1:57.28 | |||||
16 | Johan Sandberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.59 | 1:58.50 | |||||
17 | Daniel Mocic | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.84 | 2:26.59 | |||||
- | Gabriel Kvist | 2002 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:45 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 51, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: JR Byggnads AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S 71 Damer [2002] Lag 1 | 2002 | S71 | 2:17.69 | ||||||
Fanny Lindfors | 2002 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Tova Nilsson | 2002 | 34.57 | 1:09.55 | |||||||
Elsa Brink | 2002 | 35.41 | 1:44.96 | |||||||
Emilia Rönningdal | 2002 | 32.73 | 2:17.69 | |||||||
2 | SK Sydsim Damer Lag 1 | 2002 | Simklubben Sydsim | 2:20.73 | ||||||
Emma Cerutti | 2002 | 34.11 | 34.11 | |||||||
Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 34.23 | 1:08.34 | |||||||
Gabriella Wivsätter | 2003 | 34.72 | 1:43.06 | |||||||
Lina Ostreus | 2002 | 37.67 | 2:20.73 | |||||||
3 | Mkk Lag 1 Dam | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:29.62 | ||||||
Josephine Mikkelsen | 2002 | 34.90 | 34.90 | |||||||
Mollie Morfelt | 2003 | 40.61 | 1:15.51 | |||||||
Johanna Ingner | 2002 | 37.37 | 1:52.88 | |||||||
Ida Björkdahl | 2002 | 36.74 | 2:29.62 | |||||||
4 | S 71 Damer [2002] Lag 2 | 2002 | S71 | 2:31.24 | ||||||
Anna-Louisa Permarker | 2002 | 37.11 | 37.11 | |||||||
Tilda Ericsson | 2002 | 37.95 | 1:15.06 | |||||||
Wilma Nilsson | 2004 | 40.79 | 1:55.85 | |||||||
Moa Karlsson | 2002 | 35.39 | 2:31.24 | |||||||
5 | Poseidon Lag 1 Damer | 2002 | Simklubben Poseidon | 2:37.00 | ||||||
Ditte Oredsson | 2003 | 36.18 | 36.18 | |||||||
Ebba Billing | 2002 | 42.25 | 1:18.43 | |||||||
Isabelle Bengtsson | 2002 | 39.99 | 1:58.42 | |||||||
Tova Hegardt | 2002 | 38.58 | 2:37.00 | |||||||
6 | Ls Lag 1 Dam | 2002 | Landskrona Simsällskap | 2:44.25 | ||||||
Tilde Röiseth | 2003 | 38.75 | 38.75 | |||||||
Matilda Hoff | 2003 | 41.82 | 1:20.57 | |||||||
Linnéa Lindh | 2003 | 42.34 | 2:02.91 | |||||||
Linnea Eriksson | 2003 | 41.34 | 2:44.25 | |||||||
7 | Eslöv Lag 1 Damer | 2002 | Eslövs Simsällskap | 2:46.24 | ||||||
Amanda Lindahl Andersson | 2002 | 41.14 | 41.14 | |||||||
Tanja Jönsson | 2002 | 45.07 | 1:26.21 | |||||||
Mathilda Ülger | 2003 | 42.27 | 2:08.48 | |||||||
Nathalie Olsson | 2002 | 37.76 | 2:46.24 | |||||||
8 | Triton Lag 1 Damer | 2002 | Simklubben Triton | 2:46.39 | ||||||
Felicia Lejox | 2002 | 34.36 | 34.36 | |||||||
Malin Pålsson | 2002 | 42.87 | 1:17.23 | |||||||
Antonia Sandblom | 2003 | 43.30 | 2:00.53 | |||||||
Julia Stenström | 2002 | 45.86 | 2:46.39 | |||||||
9 | Ls Lag 2 Dam | 2002 | Landskrona Simsällskap | 2:57.12 | ||||||
Tone Bergh | 2002 | 42.64 | 42.64 | |||||||
Fanny Hess | 2004 | 49.18 | 1:31.82 | |||||||
Fanny Moreau | 2003 | 42.03 | 2:13.85 | |||||||
Emma Hassling | 2004 | 43.27 | 2:57.12 | |||||||
10 | Poseidon Lag 2 Damer | 2002 | Simklubben Poseidon | 3:06.59 | TLB | |||||
Alva Grundelius | 2004 | 45.28 | 45.28 | |||||||
Nina Nolén | 2002 | 48.37 | 1:33.65 | |||||||
Mica Nolén | 2004 | 1:30.17 | 3:03.82 | |||||||
Matilda Carlberg | 2002 | 2.77 | 3:06.59 | |||||||
11 | Mkk Lag 2 Dam | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:06.59 | ||||||
Rebecka Hägerlöf | 2002 | 45.85 | 45.85 | |||||||
Kristjana Lind Olafsdotti | 2002 | 48.95 | 1:34.80 | |||||||
Emma Hybholt | 2003 | 48.01 | 2:22.81 | |||||||
Melina Torres | 2003 | 43.78 | 3:06.59 | |||||||
12 | SK Sydsim Damer Lag 2 | 2002 | Simklubben Sydsim | 3:08.27 | ||||||
Jasna Banaee | 2002 | 46.87 | 46.87 | |||||||
Johanna Melin | 2003 | 42.01 | 1:28.88 | |||||||
Eva Johansson | 2004 | 45.89 | 2:14.77 | |||||||
Moa Månsson | 2002 | 53.50 | 3:08.27 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 17:05 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 52, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Bertil Björks Måleriserv |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mkk Lag 1 Herrar | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:24.29 | ||||||
David Falk | 2003 | 35.12 | 35.12 | |||||||
Carl Gerstenfeld | 2002 | 36.64 | 1:11.76 | |||||||
Lukas Patzer | 2002 | 36.63 | 1:48.39 | |||||||
Elias Persson | 2002 | 35.90 | 2:24.29 | |||||||
2 | SK Sydsim Herrar Lag 1 | 2002 | Simklubben Sydsim | 2:38.65 | ||||||
Vilhelm Andersson | 2002 | 40.94 | 40.94 | |||||||
Dennie Halilovic | 2002 | 31.13 | 1:12.07 | |||||||
Jonathan Seanderdahl | 2002 | 39.88 | 1:51.95 | |||||||
Jesper Franzèn | 2002 | 46.70 | 2:38.65 | |||||||
3 | Triton Lag1 Herrar | 2002 | Simklubben Triton | 2:38.68 | ||||||
Linus Forsgren | 2003 | 36.15 | 36.15 | |||||||
Gabriel Kvist | 2002 | 49.65 | 1:25.80 | |||||||
Thor Grandin | 2002 | 38.28 | 2:04.08 | |||||||
Fredrik Nilsson | 2002 | 34.60 | 2:38.68 | |||||||
4 | Poseidon Lag 1 Herrar | 2002 | Simklubben Poseidon | 2:42.81 | ||||||
Elias Khanamidi | 2003 | 38.64 | 38.64 | |||||||
Nils Tired | 2003 | 42.42 | 1:21.06 | |||||||
Daniel Li | 2002 | 40.56 | 2:01.62 | |||||||
Esben Metzch | 2002 | 41.19 | 2:42.81 | |||||||
5 | Mkk Lag 2 Herrar | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:47.67 | ||||||
Hugo Lennartsson | 2004 | 46.26 | 46.26 | |||||||
Emil Rasmusson | 2003 | 45.22 | 1:31.48 | |||||||
Ludvig Ahlström | 2002 | 37.57 | 2:09.05 | |||||||
Bo Beckman | 2002 | 38.62 | 2:47.67 | |||||||
6 | Eslöv Pojkar | 2002 | Eslövs Simsällskap | 2:56.99 | ||||||
Liam Cederberg | 2002 | 45.07 | 45.07 | |||||||
Oskar Strandqvist | 2004 | 52.75 | 1:37.82 | |||||||
Ludwig Saurow | 2004 | 43.25 | 2:21.07 | |||||||
Filip Salbrink | 2002 | 35.92 | 2:56.99 | |||||||
7 | Ls Lag 1 Herr | 2002 | Landskrona Simsällskap | 3:21.32 | ||||||
Jesper Ring | 2003 | 41.39 | 41.39 | |||||||
Alexander Tengberg | 2003 | 47.84 | 1:29.23 | |||||||
Markus Rydgren | 2003 | 57.53 | 2:26.76 | |||||||
Hampus Bengtsson | 2003 | 54.56 | 3:21.32 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 17:05 |