Resultat för Älgadoppet 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Älgadoppet 2013 | Utskriftsdatum | 06 april 2013 | |||
Tävlingsort | Vargön | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | SK Vänersborg | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 16, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Svensson | 2004 | Åsundens Simsällskap | 23.84 | ||||||
2 | Celina Skåås | 2004 | Lysekils Simsällskap | 25.04 | ||||||
3 | Agnes Hagström | 2004 | Mellerud Simklubb | 25.34 | ||||||
4 | Emma Lundqvist | 2005 | Svenljunga Simklubb | 25.51 | ||||||
5 | Elin Eriksson | 2004 | Mellerud Simklubb | 25.67 | ||||||
6 | Linella Pettersson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 26.92 | ||||||
7 | Olivia Thonander | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 27.34 | ||||||
8 | Hilma Bryntesson | 2004 | Simklubben Vänersborg | 27.49 | ||||||
9 | Rebecka Söderberg | 2004 | Åsundens Simsällskap | 28.34 | ||||||
10 | Sofia Tranberg | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 28.97 | ||||||
11 | Nathalie Brinkemo | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 29.29 | ||||||
12 | Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | 32.54 | ||||||
Gren 16, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Sagvik | 2003 | Arvika Simsällskap | 22.58 | ||||||
2 | Linnea Stenberg | 2003 | Simklubben 1970 | 23.41 | ||||||
3 | Vilma Berglund | 2003 | Åsundens Simsällskap | 26.31 | ||||||
4 | Louise Lundqvist | 2003 | Svenljunga Simklubb | 27.87 | ||||||
5 | Emmie Höög | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 29.29 | ||||||
6 | Amanda Aronsson | 2003 | Simklubben Vänersborg | 31.51 | ||||||
Gren 16, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 19.10 | ||||||
2 | Arieta Halilaj | 2002 | Svenljunga Simklubb | 23.44 | ||||||
3 | Matilda Törnblad | 2002 | Simklubben Götene | 23.51 | ||||||
4 | Josefine Andersson | 2002 | Arvika Simsällskap | 24.42 | ||||||
5 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 25.67 | ||||||
6 | Ida Hildebrand | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 28.05 | ||||||
7 | Linn Lundvall | 2002 | Lysekils Simsällskap | 28.45 | ||||||
- | Elin Johansson | 2002 | Mellerud Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 16, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Kramer | 2001 | Mariestads Simsällskap | 19.36 | ||||||
2 | Filippa Skåås | 2001 | Lysekils Simsällskap | 19.78 | ||||||
3 | Lovisa Alsop | 2001 | Lysekils Simsällskap | 20.10 | ||||||
4 | Tilda Nilsson | 2001 | Lysekils Simsällskap | 20.26 | ||||||
5 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 20.30 | ||||||
6 | Stina Ström | 2001 | Lysekils Simsällskap | 20.62 | ||||||
7 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 21.20 | ||||||
8 | Annie Jansson | 2001 | Varabygdens Simsällskap | 21.97 | ||||||
9 | Ylva Borg | 2001 | Simklubben Götene | 23.22 | ||||||
10 | Klara Hagström | 2001 | Mellerud Simklubb | 25.72 | ||||||
11 | Ida Lund | 2001 | Varabygdens Simsällskap | 26.28 | ||||||
12 | Mimmi Langer | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 26.99 | ||||||
13 | Emma Hallgren | 2001 | Mellerud Simklubb | 29.97 | ||||||
Gren 16, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ada Gillberg | 2000 | Simklubben Vänersborg | 18.76 | ||||||
2 | Cajsa Söderberg | 2000 | Åsundens Simsällskap | 19.69 | ||||||
3 | Emilia Eliaesson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 20.35 | ||||||
4 | Alice Nordkvist | 2000 | Mariestads Simsällskap | 21.25 | ||||||
5 | Sofie Lundvall | 2000 | Simklubben 1970 | 22.61 | ||||||
6 | Cornelia Ek | 2000 | Simklubben 1970 | 23.91 | ||||||
7 | Zia Rådmark-Wahlman | 2000 | Simklubben Vänersborg | 28.12 | ||||||
Gren 16, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fanny Johansson | 1999 | Åsundens Simsällskap | 17.01 | ||||||
2 | Wilma Lindberg | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 17.30 | ||||||
3 | Emilia Bengtsson | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 19.00 | ||||||
4 | Alice Hansen | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 19.01 | ||||||
5 | Lovisa Fremäng | 1999 | Varabygdens Simsällskap | 19.37 | ||||||
6 | Tove Kramer | 1999 | Mariestads Simsällskap | 19.40 | ||||||
7 | Amanda Wallgren | 1999 | Åsundens Simsällskap | 20.72 | ||||||
8 | Sofia Tholin | 1999 | Simklubben Vänersborg | 20.88 | ||||||
9 | Linnea Sandin | 1999 | Åsundens Simsällskap | 21.49 | ||||||
Gren 16, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Larsson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 17.38 | ||||||
2 | Emma Hansson | 1998 | Åsundens Simsällskap | 17.60 | ||||||
3 | Moa Gillberg | 1998 | Simklubben Vänersborg | 19.37 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 06 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:55 |