Resultater for UGP 2 - Ã…kersberga
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 1
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
10:47 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotte Myers |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.24 |
2:22.51 |
3:36.47 |
4:50.39 |
9:45.70 |
|
|
|
|
|
|
6:05.11 |
7:19.50 |
8:33.60 |
|
|
|
2 |
Ellinor Hedgren-Rylander |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.44 |
2:27.45 |
3:42.51 |
4:57.72 |
9:49.05 |
|
|
|
|
|
|
6:11.96 |
7:25.35 |
8:38.54 |
|
|
|
3 |
Mathilda Dahlin |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:13.84 |
2:33.01 |
3:52.68 |
5:13.57 |
10:39.34 |
|
|
|
|
|
|
6:35.70 |
7:57.51 |
9:18.67 |
|
|
|
4 |
Josefin Öster |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:14.07 |
2:34.84 |
3:58.25 |
5:23.52 |
11:09.95 |
|
|
|
|
|
|
6:49.47 |
8:16.01 |
9:43.32 |
|
|
|
5 |
Miranda Jansson |
1997 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:24.44 |
2:55.80 |
4:27.42 |
5:58.50 |
12:00.33 |
|
|
|
|
|
|
7:29.09 |
8:59.63 |
10:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.85 |
2:33.39 |
3:55.00 |
5:17.49 |
10:35.31 |
|
|
|
|
|
|
6:38.92 |
7:59.52 |
9:19.54 |
|
|
|
2 |
Julia Derwinger |
1998 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:15.49 |
2:37.94 |
4:00.96 |
5:23.91 |
10:51.82 |
|
|
|
|
|
|
6:47.01 |
8:10.38 |
9:33.90 |
|
|
|
3 |
Zhanna Kuhry |
1998 |
Täby Sim |
|
1:15.31 |
2:37.07 |
4:01.01 |
5:23.96 |
10:51.89 |
|
|
|
|
|
|
6:46.89 |
8:09.69 |
9:33.29 |
|
|
|
4 |
Lena Westerlund |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:15.39 |
2:36.57 |
3:59.06 |
5:21.53 |
11:00.70 |
|
|
|
|
|
|
6:45.81 |
8:10.88 |
9:37.48 |
|
|
|
5 |
Ida Hofvander |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:18.96 |
2:45.56 |
4:13.72 |
5:41.32 |
11:26.94 |
|
|
|
|
|
|
7:08.98 |
8:36.17 |
10:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.65 |
2:24.99 |
3:40.58 |
4:56.62 |
9:58.53 |
|
|
|
|
|
|
6:12.64 |
7:28.35 |
8:44.14 |
|
|
|
2 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.68 |
2:25.13 |
3:40.66 |
4:56.68 |
10:01.09 |
|
|
|
|
|
|
6:12.92 |
7:29.29 |
8:46.42 |
|
|
|
3 |
Clara Wadsten |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:14.81 |
2:34.25 |
3:54.45 |
5:15.64 |
10:37.04 |
|
|
|
|
|
|
6:37.85 |
7:58.28 |
9:18.90 |
|
|
|
4 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.83 |
2:34.55 |
3:55.26 |
5:16.53 |
10:45.03 |
|
|
|
|
|
|
6:38.67 |
8:02.59 |
9:25.50 |
|
|
|
5 |
Emelie Rudert |
1999 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:11.77 |
2:31.32 |
3:54.74 |
5:19.67 |
10:53.77 |
|
|
|
|
|
|
6:43.50 |
8:07.34 |
9:30.85 |
|
|
|
6 |
Sigrid Loid |
1999 |
Täby Sim |
|
1:17.85 |
2:42.35 |
4:06.99 |
5:31.20 |
11:03.71 |
|
|
|
|
|
|
6:55.88 |
8:20.92 |
9:43.45 |
|
|
|
7 |
Caroline Malmberg |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.36 |
2:37.62 |
4:02.10 |
5:27.05 |
11:06.44 |
|
|
|
|
|
|
6:51.78 |
8:16.97 |
9:42.94 |
|
|
|
8 |
Emelie Blomberg |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:20.36 |
2:46.17 |
4:12.44 |
5:39.89 |
11:26.36 |
|
|
|
|
|
|
7:06.54 |
8:32.69 |
10:01.15 |
|
|
|
9 |
Lenina Mariani-Lopez |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:19.67 |
2:47.58 |
4:17.00 |
5:46.74 |
11:41.68 |
|
|
|
|
|
|
7:16.12 |
8:43.66 |
10:13.61 |
|
|
|
10 |
Karin Emanuelsson |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:22.36 |
2:53.95 |
4:26.05 |
5:59.12 |
12:10.56 |
|
|
|
|
|
|
7:31.71 |
9:05.55 |
10:37.95 |
|
|
|
11 |
Anna Reinholdz |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:20.46 |
2:50.97 |
4:24.81 |
5:59.58 |
12:13.80 |
|
|
|
|
|
|
7:35.17 |
9:10.26 |
10:43.70 |
|
|
|
12 |
Vinona Bothe Karlssom |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:29.38 |
3:08.68 |
4:46.72 |
6:27.35 |
12:56.51 |
|
|
|
|
|
|
8:04.45 |
9:44.00 |
11:22.57 |
|
|
|
13 |
Emelie Högström |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:29.59 |
3:11.55 |
4:55.28 |
6:37.84 |
13:23.12 |
|
|
|
|
|
|
8:22.29 |
10:04.60 |
11:45.40 |
|
|
|
14 |
Saga Gustafsson |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:30.12 |
3:14.13 |
5:00.03 |
6:45.86 |
13:39.42 |
|
|
|
|
|
|
8:32.11 |
10:16.63 |
12:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.52 |
2:32.30 |
3:51.38 |
5:11.09 |
10:21.87 |
|
|
|
|
|
|
6:30.00 |
7:48.87 |
9:06.48 |
|
|
|
2 |
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:12.15 |
2:33.83 |
3:55.12 |
5:15.89 |
10:29.58 |
|
|
|
|
|
|
6:36.14 |
7:55.58 |
9:13.68 |
|
|
|
3 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.56 |
2:35.52 |
3:57.31 |
5:18.76 |
10:37.78 |
|
|
|
|
|
|
6:40.69 |
8:01.34 |
9:21.19 |
|
|
|
4 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
|
1:13.08 |
2:34.41 |
3:56.54 |
5:17.10 |
10:40.61 |
|
|
|
|
|
|
6:39.09 |
8:00.13 |
9:22.79 |
|
|
|
5 |
Nelly Gustafsson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
1:17.95 |
2:43.52 |
4:09.62 |
5:36.96 |
11:18.12 |
|
|
|
|
|
|
7:03.98 |
8:29.72 |
9:55.17 |
|
|
|
6 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:19.88 |
2:47.70 |
4:16.51 |
5:45.66 |
11:36.23 |
|
|
|
|
|
|
7:14.63 |
8:42.64 |
10:11.33 |
|
|
|
7 |
Sara Tillenius |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:21.71 |
2:53.04 |
4:24.51 |
5:55.70 |
11:52.40 |
|
|
|
|
|
|
7:26.79 |
8:57.70 |
10:27.25 |
|
|
|
8 |
Ylwali Häggblad |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:19.88 |
2:51.31 |
4:25.10 |
5:57.80 |
12:09.34 |
|
|
|
|
|
|
7:31.65 |
9:05.94 |
10:41.64 |
|
|
|
9 |
Emilia Österberg |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:23.33 |
2:58.97 |
4:35.17 |
6:10.62 |
12:36.25 |
|
|
|
|
|
|
7:49.50 |
9:27.09 |
11:04.78 |
|
|
|
10 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:27.87 |
3:08.23 |
4:48.52 |
6:28.71 |
13:03.71 |
|
|
|
|
|
|
8:09.59 |
9:51.02 |
11:31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
10:47 |
|