Resultater for Tyresö Knatte
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyresö Knatte | Utskriftsdatum | 16 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Tyresö SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 13, 6x50 Frisim, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Väsby SS Lag 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 3:25.44 | ||||||
Sofia Karls | 2002 | 33.90 | 33.90 | |||||||
Felicia Rosenberg | 2002 | 35.80 | 1:09.70 | |||||||
Andreas Carlsson | 2001 | 31.69 | 1:41.39 | |||||||
Dag Unevik | 2001 | 34.17 | 2:15.56 | |||||||
Noah Rengart | 2002 | 35.33 | 2:50.89 | |||||||
Isac Böschen | 2002 | 34.55 | 3:25.44 | |||||||
2 | Södertörn Lag 1 | 1998 | Södertörns Simsällskap | 3:36.42 | ||||||
Elliot Nyström | 2002 | 31.58 | 31.58 | |||||||
Alwa Widmark | 2002 | 39.45 | 1:11.03 | |||||||
Johan Javier Gutierrez | 2002 | 39.55 | 1:50.58 | |||||||
Max Lundberg | 2001 | 35.79 | 2:26.37 | |||||||
Adam Sehmi | 2001 | 35.52 | 3:01.89 | |||||||
Emma Roloff | 2002 | 34.53 | 3:36.42 | |||||||
3 | Skk Lag 1 | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:41.62 | ||||||
Carl Wennerholm | 2002 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Hanna Åsbrink | 2002 | 40.58 | 1:14.73 | |||||||
Fredrik Jacobsson | 2001 | 39.29 | 1:54.02 | |||||||
Klara Eklöf | 2002 | 36.33 | 2:30.35 | |||||||
Otto Reithner | 2003 | 38.97 | 3:09.32 | |||||||
David Kågström | 2002 | 32.30 | 3:41.62 | |||||||
4 | Väsby SS Lag 2 | 0 | Väsby Simsällskap | 3:45.30 | ||||||
Anna Frisk-Garcia | 2002 | 39.35 | 39.35 | |||||||
Jennifer Nyblom | 2003 | 39.03 | 1:18.38 | |||||||
Martin Melinder | 2001 | 37.34 | 1:55.72 | |||||||
Adrian Tittelbach | 2001 | 38.38 | 2:34.10 | |||||||
Gustaf Andersson | 2002 | 36.48 | 3:10.58 | |||||||
Marcus Packwood | 2002 | 34.72 | 3:45.30 | |||||||
5 | Skuru Ik Lag 1 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 3:46.23 | ||||||
Anna Westborg | 2002 | 35.44 | 35.44 | |||||||
Hugo Lindskog | 2002 | 41.13 | 1:16.57 | |||||||
Oliver Heras Gordon | 2002 | 35.77 | 1:52.34 | |||||||
Felicia Östlund | 2002 | 39.98 | 2:32.32 | |||||||
Anton Bertilsson Palm | 2002 | 36.98 | 3:09.30 | |||||||
Morgan Malmfors | 2002 | 36.93 | 3:46.23 | |||||||
6 | Tyresö Lag 1 | 0 | Tyresö Simsällskap | 4:05.40 | ||||||
Oscar Lindberg | 2001 | 38.77 | 38.77 | |||||||
Emma Stråhle | 2002 | 41.26 | 1:20.03 | |||||||
Stina Järnek | 2002 | 44.53 | 2:04.56 | |||||||
Shane Falk | 2002 | 40.74 | 2:45.30 | |||||||
Algot Lindwall | 2002 | 41.09 | 3:26.39 | |||||||
Enzo Fors | 2001 | 39.01 | 4:05.40 | |||||||
7 | Väsby SS Lag 3 | 0 | Väsby Simsällskap | 4:12.27 | ||||||
Elin Peng | 2003 | 40.06 | 40.06 | |||||||
Oliwia Kantecki | 2003 | 41.75 | 1:21.81 | |||||||
Gabriel Derantz | 2003 | 48.30 | 2:10.11 | |||||||
Erik Bjurström | 2002 | 42.55 | 2:52.66 | |||||||
William Lernå | 2002 | 37.64 | 3:30.30 | |||||||
Eric Hansson | 2002 | 41.97 | 4:12.27 | |||||||
8 | Skk Lag 2 | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:15.21 | ||||||
Julia Gunneriusson | 2002 | 47.33 | 47.33 | |||||||
Walter Sundling | 2004 | 41.65 | 1:28.98 | |||||||
Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | 43.41 | 2:12.39 | |||||||
Tor Selander | 2002 | 41.32 | 2:53.71 | |||||||
Julian Ryott | 2003 | 42.72 | 3:36.43 | |||||||
Linus Thörn | 2002 | 38.78 | 4:15.21 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 16 februari 2013 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:57 |