Resultater for 29:e Mora Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 06 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 22:04 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: PEAB |
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 1:07.63 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Eva Forsberg 1:11.36 - 1997 - Borlänge SS |
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Amanda Persson | 1996 | 476 | 33.56 | 1:10.73 | |||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
2 | Elin Lindberg | 1996 | 261 | 42.09 | 1:26.40 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
3 | Teres Steen | 1993 | 241 | 43.69 | 1:28.66 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: PEAB |
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 1:07.63 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Eva Forsberg 1:11.36 - 1997 - Borlänge SS |
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Solveig Jørgensen Mohr | 1998 | 459 | 36.30 | 1:11.57 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Ingelin Elisabeth Lima | 1997 | 450 | 35.25 | 1:12.05 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Ella Östling | 1997 | 347 | 37.02 | 1:18.55 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
4 | Solveig Tellevik | 1997 | 341 | 38.40 | 1:18.98 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Hanna Mattsson | 1998 | 322 | 38.87 | 1:20.57 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
6 | Julia Åhlen | 1997 | 317 | 38.55 | 1:20.98 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
7 | Anette Eriksen | 1998 | 252 | 41.98 | 1:27.40 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Erica Boman | 1997 | 247 | 41.89 | 1:27.91 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
9 | Emma Mattsson | 1998 | 237 | 43.09 | 1:29.23 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
10 | Marie Haga | 1998 | 226 | 44.20 | 1:30.65 | |||||
Mysen Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Lina Sand Østraat | 1998 | 221 | 45.25 | 1:31.34 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Synne Thürmer | 1998 | 213 | 44.92 | 1:32.39 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: PEAB |
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 1:07.63 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Eva Forsberg 1:11.36 - 1997 - Borlänge SS |
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Sara Junevik | 2000 | 377 | 36.10 | 1:16.42 | |||||
Leksands Simförening | ||||||||||
2 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | 357 | 38.71 | 1:17.85 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Agnes Humling | 2000 | 330 | 38.91 | 1:19.88 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
4 | Synne Emilie Engh | 2000 | 321 | 39.46 | 1:20.61 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Cecilia Czarnecki | 1999 | 318 | 39.09 | 1:20.86 | |||||
Avesta Simsällskap | ||||||||||
6 | Ajla Omic | 1999 | 315 | 39.72 | 1:21.16 | |||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
7 | Tova Adrelius | 2000 | 301 | 39.80 | 1:22.33 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
8 | Ebba Wiklund | 2000 | 284 | 40.53 | 1:23.97 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
9 | Maja Söderkvist | 2000 | 261 | 41.55 | 1:26.37 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
10 | Linnea Lindahl | 1999 | 252 | 41.73 | 1:27.41 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
11 | Alva Klang | 2000 | 245 | 42.54 | 1:28.19 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
12 | Karolin Karlsson | 1999 | 244 | 44.18 | 1:28.31 | |||||
Leksands Simförening | ||||||||||
13 | Alva Nyqvist | 1999 | 243 | 44.24 | 1:28.43 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
14 | Sara Amundsson | 2000 | 240 | 43.14 | 1:28.86 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
15 | Ella Gunnarsson | 2000 | 237 | 41.69 | 1:29.23 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
16 | Marit van Zonneveld | 1999 | 221 | 44.87 | 1:31.33 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
17 | Karina Rønning | 2000 | 218 | 45.86 | 1:31.65 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
18 | Mie Timea Molnar | 2000 | 217 | 44.88 | 1:31.81 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
19 | Hanna Karlsson | 2000 | 211 | 44.27 | 1:32.72 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
20 | Nelli Åkerman | 2000 | 206 | 45.70 | 1:33.41 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
21 | Julia Johnsson | 2000 | 202 | 45.19 | 1:34.04 | |||||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
22 | Karoline Brovold | 1999 | 199 | 45.45 | 1:34.57 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
23 | Cecilina Nilsson | 2000 | 192 | 46.36 | 1:35.61 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
24 | Linnea Linde | 1999 | 185 | 47.11 | 1:36.83 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
25 | Sara Elise Isachsen Mohol | 1999 | 185 | 46.98 | 1:36.85 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
26 | Klara Öhlin | 1999 | 176 | 45.56 | 1:38.51 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
- | Emma Lu Eikemo | 2000 | DSQ | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Linnea Hedvall | 1999 | DSQ | |||||||
Leksands Simförening | ||||||||||
- | Siri Leistad | 1999 | DSQ | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: PEAB |
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 1:07.63 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Eva Forsberg 1:11.36 - 1997 - Borlänge SS |
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Emmy Östling | 2001 | 334 | 39.16 | 1:19.58 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
2 | Jessika Borbos | 2001 | 283 | 40.35 | 1:24.03 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
3 | Felicia Lindahl | 2001 | 229 | 43.58 | 1:30.27 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
4 | Maja Schneider | 2001 | 214 | 45.04 | 1:32.29 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
5 | Lisen Hill | 2002 | 191 | 47.24 | 1:35.85 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
6 | Hanna Skårstedt | 2001 | 179 | 48.14 | 1:37.94 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
7 | Isabelle Asp | 2001 | 169 | 49.68 | 1:39.85 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
8 | Cecilia Rudqvist | 2001 | 164 | 47.30 | 1:40.81 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
9 | Viktoria Flyman | 2003 | 159 | 49.77 | 1:41.76 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
10 | Nora Lindqvist | 2001 | 157 | 50.52 | 1:42.23 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
11 | Matilda Jungstedt | 2001 | 157 | 49.51 | 1:42.33 | |||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
12 | Lovis Jernberg | 2002 | 154 | 49.94 | 1:42.90 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
13 | Melina Sundström | 2002 | 145 | 51.42 | 1:44.95 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
14 | Karin Leijström | 2001 | 144 | 49.52 | 1:45.31 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
15 | Emma Kral | 2001 | 144 | 49.83 | 1:45.37 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
16 | Isabelle Sahlin | 2001 | 141 | 52.13 | 1:45.90 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
17 | Thyra Wallner | 2002 | 135 | 49.66 | 1:47.62 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
18 | Frida Ljudén | 2001 | 134 | 51.94 | 1:47.70 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
19 | Femke van Zonneveld | 2002 | 119 | 58.07 | 1:52.24 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
- | Maja Gropgården | 2001 | DSQ | |||||||
Rättviks simförening | ||||||||||
- | Nelly Antlöv | 2002 | DSQ | |||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
- | Thea Krugerud Skjeggestad | 2001 | DSQ | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 06 april 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:04 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 06 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 22:16 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Handelsbanken |
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF |
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK |
Klass D - Oskar Ericsson 1:14.28 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Niklas Block | 1995 | 414 | 31.56 | 1:05.64 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
2 | Marcus Åsberg | 1996 | 383 | 31.96 | 1:07.34 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
3 | Mathias Eriksson | 1993 | 347 | 32.96 | 1:09.58 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
4 | Kevin Forsberg | 1996 | 300 | 34.73 | 1:13.09 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Handelsbanken |
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF |
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK |
Klass D - Oskar Ericsson 1:14.28 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Carl-Fredrik Bengtsson | 1998 | 326 | 34.40 | 1:11.07 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Lorang Strand | 1998 | 244 | 39.09 | 1:18.29 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Carl Lemon | 1998 | 182 | 41.78 | 1:26.27 | |||||
Leksands Simförening | ||||||||||
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Handelsbanken |
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF |
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK |
Klass D - Oskar Ericsson 1:14.28 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Lukas Hill | 1999 | 302 | 34.68 | 1:12.93 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
2 | Pontus Pettersson | 2000 | 291 | 35.38 | 1:13.80 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
3 | Erik Forsström | 1999 | 279 | 36.25 | 1:14.87 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
4 | David Hambraeus | 1999 | 246 | 37.77 | 1:18.07 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
5 | Edvin Persson | 1999 | 233 | 38.83 | 1:19.42 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
6 | Christopher Andrén | 2000 | 185 | 41.41 | 1:25.83 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
7 | Jonatan Løve Frantzen | 2000 | 167 | 42.89 | 1:28.83 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Carl Kieksi | 2000 | 167 | 43.55 | 1:28.86 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
9 | Marcus Nordh | 2000 | 141 | 44.74 | 1:33.83 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
10 | Iver Strand | 2000 | 133 | 47.57 | 1:35.86 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Jamie Aalders | 1999 | 117 | 49.10 | 1:39.80 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Erland S. Sommerud | 1999 | DSQ | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Mario Choy | 1999 | DSQ | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Handelsbanken |
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF |
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK |
Klass D - Oskar Ericsson 1:14.28 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Love Starrin | 2001 | 234 | 37.86 | 1:19.33 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
2 | Viktor Forafonov | 2002 | 234 | 38.98 | 1:19.34 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Christian Groth Dyrkorn | 2001 | 193 | 41.50 | 1:24.57 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Mathias Renström | 2001 | 191 | 41.44 | 1:24.92 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
5 | David Eby | 2001 | 142 | 43.89 | 1:33.60 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
6 | Albin Hedlund | 2003 | 142 | 44.94 | 1:33.79 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
7 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | 138 | 45.22 | 1:34.51 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
8 | Sindre Iversen Carlsen | 2001 | 137 | 45.74 | 1:34.85 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Nicolai Marjetta-Olsson | 2002 | 135 | 45.86 | 1:35.39 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
10 | Tim Hansson | 2001 | 128 | 47.55 | 1:36.89 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
11 | Nikolai Øverland Schøning | 2001 | 122 | 47.81 | 1:38.55 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Jonathan Nilsson | 2003 | 117 | 49.09 | 1:39.90 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
13 | Markus Tägtström | 2002 | 114 | 49.83 | 1:40.83 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
14 | Elias Persson | 2002 | 109 | 49.36 | 1:42.39 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
15 | Malte Svärd | 2003 | 109 | 50.14 | 1:42.40 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
16 | Gustav Jonsson | 2002 | 108 | 49.89 | 1:42.56 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
17 | Ludvig Grudin | 2001 | 105 | 49.52 | 1:43.47 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
18 | Johan Werkmästar | 2002 | 97 | 49.38 | 1:46.40 | |||||
Rättviks simförening | ||||||||||
19 | Simon Lundgren | 2001 | 95 | 50.60 | 1:46.96 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
20 | Anton Ivarsson | 2003 | 91 | 51.12 | 1:48.70 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
21 | Johan Matzen | 2002 | 73 | 55.79 | 1:56.70 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 06 april 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:16 |
Resultat Gren 3 (Försök) - Officiell |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 06 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 22:17 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 3, 50m Frisim Damer Öppen, Försök |
Sponsor: Sanda Fastigheter |
Josefin Lindkvist 27.11 - 2008 - Ludvika SS |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 29.06 | ||||||
2 | Ingelin Elisabeth Lima | 1997 | Asker Svømmeklubb | 29.08 | ||||||
3 | Tiril Frøholm | 1996 | Asker Svømmeklubb | 29.53 | ||||||
4 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 29.77 | ||||||
5 | Solveig Jørgensen Mohr | 1998 | Asker Svømmeklubb | 29.88 | ||||||
6 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 30.28 | ||||||
7 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 31.05 | ||||||
8 | Solveig Tellevik | 1997 | Asker Svømmeklubb | 31.07 | ||||||
9 | Lina Sand Østraat | 1998 | Asker Svømmeklubb | 31.96 | ||||||
10 | Emmy Östling | 2001 | Simsällskapet Mora | 32.02 | ||||||
11 | Siri Leistad | 1999 | Asker Svømmeklubb | 32.08 | ||||||
12 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 32.11 | ||||||
13 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 32.25 | ||||||
14 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | Asker Svømmeklubb | 32.36 | ||||||
15 | Alva Nyqvist | 1999 | Deje Simsällskap | 32.46 | ||||||
16 | Elin Lindberg | 1996 | Simsällskapet Mora | 32.73 | ||||||
17 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 32.79 | ||||||
18 | Agnes Humling | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 32.92 | ||||||
19 | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 33.25 | ||||||
19 | Marie Haga | 1998 | Mysen Svømmeklubb | 33.25 | ||||||
21 | Synne Thürmer | 1998 | Asker Svømmeklubb | 33.30 | ||||||
22 | Anette Eriksen | 1998 | Asker Svømmeklubb | 33.32 | ||||||
23 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 33.51 | ||||||
24 | Ebba Wiklund | 2000 | Deje Simsällskap | 33.57 | ||||||
25 | Lisa Näslund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 33.74 | ||||||
26 | Teres Steen | 1993 | Simsällskapet Mora | 33.78 | ||||||
27 | Sara Amundsson | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 34.02 | ||||||
28 | Ella Östling | 1997 | Simsällskapet Mora | 34.14 | ||||||
29 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 34.19 | ||||||
30 | Anna Lundström | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 34.44 | ||||||
31 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 34.46 | ||||||
32 | Moa Johansson | 1999 | Deje Simsällskap | 34.72 | ||||||
33 | Linnea Lindahl | 1999 | Simklubben Neptun | 34.79 | ||||||
34 | Jenny Seberg | 1997 | Sim 77 Hofors | 34.86 | ||||||
35 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.04 | ||||||
36 | Erica Boman | 1997 | Simklubben Ägir | 35.18 | ||||||
36 | Tova Adrelius | 2000 | Falu Simsällskap | 35.18 | ||||||
38 | Linnea Hedvall | 1999 | Leksands Simförening | 35.24 | ||||||
39 | Maja Söderkvist | 2000 | Falu Simsällskap | 35.29 | ||||||
40 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 35.43 | ||||||
41 | Karina Rønning | 2000 | Asker Svømmeklubb | 35.47 | ||||||
42 | Ella Gunnarsson | 2000 | Falu Simsällskap | 35.75 | ||||||
43 | Felicia Lindahl | 2001 | Simklubben Solsta | 35.90 | ||||||
44 | Karolin Karlsson | 1999 | Leksands Simförening | 35.93 | ||||||
45 | Mie Timea Molnar | 2000 | Asker Svømmeklubb | 35.94 | ||||||
46 | Synne Emilie Engh | 2000 | Asker Svømmeklubb | 35.97 | ||||||
47 | Emma Lu Eikemo | 2000 | Asker Svømmeklubb | 36.02 | ||||||
48 | Ellen Strandberg | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 36.31 | ||||||
49 | Maja Schneider | 2001 | Simsällskapet Mora | 36.46 | ||||||
50 | Emma Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 36.59 | ||||||
51 | Elin Sisell | 2000 | Simsällskapet Mora | 36.72 | ||||||
51 | Selma Bjernulf | 2000 | Rättviks simförening | 36.72 | ||||||
53 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 36.74 | ||||||
54 | Tilde Marjetta-Olsson | 2002 | Simklubben Solsta | 36.77 | ||||||
55 | Thea Krugerud Skjeggestad | 2001 | Asker Svømmeklubb | 36.82 | ||||||
56 | Karin Leijström | 2001 | Borlänge Simsällskap | 36.86 | ||||||
57 | Maja Gropgården | 2001 | Rättviks simförening | 36.88 | ||||||
58 | Malin Vågberg | 1998 | Sim 77 Hofors | 36.96 | ||||||
59 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 37.19 | ||||||
60 | Emelie Larsson | 2000 | Simklubben Solsta | 37.23 | ||||||
60 | Nelli Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 37.23 | ||||||
62 | Klara Marntell | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 37.41 | ||||||
63 | Karoline Brovold | 1999 | Asker Svømmeklubb | 38.09 | ||||||
64 | Nora Lindqvist | 2001 | Borlänge Simsällskap | 38.23 | ||||||
65 | Malin Seberg | 2000 | Sim 77 Hofors | 38.47 | ||||||
66 | Lilly Olsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 38.62 | ||||||
67 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 39.19 | ||||||
68 | Isabelle Asp | 2001 | Deje Simsällskap | 39.46 | ||||||
69 | Damona Taleb Zohouri | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 40.54 | ||||||
70 | Klara Öhlin | 1999 | Simsällskapet Mora | 40.55 | ||||||
71 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 40.72 | ||||||
72 | Alicia Boman | 2002 | Simklubben Ägir | 40.93 | ||||||
73 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.35 | ||||||
74 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 41.42 | ||||||
75 | Greta Blücher | 2003 | Simklubben Ägir | 41.48 | ||||||
76 | Josefine Nilsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.55 | ||||||
77 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 41.63 | ||||||
78 | Andrea Vasholmen Mostue | 2000 | Asker Svømmeklubb | 41.81 | ||||||
79 | Julia Jones | 2000 | Leksands Simförening | 41.83 | ||||||
80 | Anna Fröjd | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 41.93 | ||||||
81 | Lovisa Öberg | 2002 | Bollnäs Simsällskap | 43.77 | ||||||
82 | Emma Persson | 2002 | Simklubben Solsta | 44.99 | ||||||
83 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 45.00 | ||||||
84 | Olivia Jones | 2002 | Leksands Simförening | 45.07 | ||||||
85 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 45.31 | ||||||
86 | Frida Ljudén | 2001 | Simsällskapet Mora | 45.57 | ||||||
87 | Evelina Karlsson | 2002 | Leksands Simförening | 46.74 | ||||||
88 | Emma Dahlberg | 2000 | Simsällskapet Mora | 50.02 | ||||||
89 | Lovisa Eriksson | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 57.92 | ||||||
90 | Elsa Dahlberg | 2002 | Simsällskapet Mora | 58.73 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 06 april 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:17 |
Resultat Gren 3 (Semifinaler) - Officiell |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 07 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 09:58 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 3, 50m Frisim Damer Öppen, Semifinaler |
Sponsor: Sanda Fastigheter |
Josefin Lindkvist 27.11 - 2008 - Ludvika SS |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 29.04 | ||||||
2 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 29.35 | ||||||
3 | Tiril Frøholm | 1996 | Asker Svømmeklubb | 29.83 | ||||||
4 | Ingelin Elisabeth Lima | 1997 | Asker Svømmeklubb | 29.91 | ||||||
5 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 30.20 | ||||||
6 | Solveig Jørgensen Mohr | 1998 | Asker Svømmeklubb | 30.34 | ||||||
7 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 30.67 | ||||||
8 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 31.65 | ||||||
9 | Solveig Tellevik | 1997 | Asker Svømmeklubb | 31.67 | ||||||
10 | Emmy Östling | 2001 | Simsällskapet Mora | 31.78 | ||||||
11 | Lina Sand Østraat | 1998 | Asker Svømmeklubb | 31.88 | ||||||
12 | Siri Leistad | 1999 | Asker Svømmeklubb | 33.06 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 07 april 2013 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 09:58 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 07 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 16:02 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 3, 50m Frisim Damer Öppen, Finaler 99 år och yngre |
Sponsor: Sanda Fastigheter |
Josefin Lindkvist 27.11 - 2008 - Ludvika SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Amanda Persson | 1996 | 28.08 | |||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
2 | Sara Junevik | 2000 | 29.08 | |||||||
Leksands Simförening | ||||||||||
3 | Ingelin Elisabeth Lima | 1997 | 29.16 | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Tiril Frøholm | 1996 | 29.75 | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Ive Johansson | 1998 | 30.04 | |||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
6 | Solveig Jørgensen Mohr | 1998 | 30.34 | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 07 april 2013 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 16:02 |
Resultat Gren 4 (Försök) - Officiell |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 06 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 22:17 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 4, 50m Frisim Herrar Öppen, Försök |
Sponsor: Schneider Electric |
Per Johansson 22.75 - 1986 - Borlänge SS |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Åsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 25.49 | ||||||
2 | Emil Holback | 1990 | Simsällskapet Mora | 26.44 | ||||||
3 | Kevin Forsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 26.46 | ||||||
4 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 27.50 | ||||||
5 | Mathias Eriksson | 1993 | Simklubben Solsta | 27.95 | ||||||
6 | Carl-Fredrik Bengtsson | 1998 | Asker Svømmeklubb | 28.96 | ||||||
7 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 29.43 | ||||||
8 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 29.63 | ||||||
9 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 29.84 | ||||||
10 | Mario Choy | 1999 | Asker Svømmeklubb | 30.37 | ||||||
11 | Tor Nicolaisen | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 30.85 | ||||||
12 | Erik Forsström | 1999 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 30.87 | ||||||
13 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 31.00 | ||||||
14 | Andreas Hovland Nordang | 1999 | Asker Svømmeklubb | 31.16 | ||||||
15 | Jørgen Starholm | 1998 | Asker Svømmeklubb | 31.18 | ||||||
16 | Christian Groth Dyrkorn | 2001 | Asker Svømmeklubb | 31.19 | ||||||
17 | Lorang Strand | 1998 | Asker Svømmeklubb | 31.23 | ||||||
18 | Carl Lemon | 1998 | Leksands Simförening | 31.97 | ||||||
19 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 32.29 | ||||||
20 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 32.30 | ||||||
21 | Carl Kieksi | 2000 | Borlänge Simsällskap | 33.81 | ||||||
22 | Iver Strand | 2000 | Asker Svømmeklubb | 34.16 | ||||||
23 | Mathias Renström | 2001 | Falu Simsällskap | 34.42 | ||||||
24 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 34.59 | ||||||
25 | Emil Rafael Solberg | 1999 | Asker Svømmeklubb | 34.74 | ||||||
26 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.76 | ||||||
27 | Erland S. Sommerud | 1999 | Asker Svømmeklubb | 34.86 | ||||||
28 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 35.01 | ||||||
29 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 36.40 | ||||||
30 | Sindre Iversen Carlsen | 2001 | Asker Svømmeklubb | 37.26 | ||||||
31 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 37.30 | ||||||
32 | Ludvig Grudin | 2001 | Simsällskapet Mora | 37.31 | ||||||
33 | Jonatan Løve Frantzen | 2000 | Asker Svømmeklubb | 37.36 | ||||||
34 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 37.66 | ||||||
35 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 38.49 | ||||||
36 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 38.50 | ||||||
37 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 38.69 | ||||||
38 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 38.91 | ||||||
39 | Samuel Malm | 1999 | Rättviks simförening | 38.96 | ||||||
40 | Nikolai Øverland Schøning | 2001 | Asker Svømmeklubb | 39.44 | ||||||
41 | Nicolai Marjetta-Olsson | 2002 | Simklubben Solsta | 39.65 | ||||||
42 | William Heggtveit Løvø | 1999 | Asker Svømmeklubb | 40.21 | ||||||
43 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 40.23 | ||||||
44 | Jamie Aalders | 1999 | Asker Svømmeklubb | 40.39 | ||||||
45 | Johan Werkmästar | 2002 | Rättviks simförening | 40.84 | ||||||
46 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 41.42 | ||||||
47 | William Kihlman | 2001 | Simklubben Solsta | 41.69 | ||||||
48 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 42.92 | ||||||
49 | Anton Ivarsson | 2003 | Simklubben Solsta | 43.14 | ||||||
50 | Malte Svärd | 2003 | Falu Simsällskap | 43.37 | ||||||
51 | Simon Clarito | 2002 | Simklubben Solsta | 44.54 | ||||||
- | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 06 april 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:17 |
Resultat Gren 4 (Semifinaler) - Officiell |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 07 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 4, 50m Frisim Herrar Öppen, Semifinaler |
Sponsor: Schneider Electric |
Per Johansson 22.75 - 1986 - Borlänge SS |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Holback | 1990 | Simsällskapet Mora | 26.54 | ||||||
2 | Marcus Åsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 26.73 | ||||||
3 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 27.31 | ||||||
4 | Kevin Forsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 28.47 | ||||||
5 | Mathias Eriksson | 1993 | Simklubben Solsta | 28.99 | ||||||
6 | Carl-Fredrik Bengtsson | 1998 | Asker Svømmeklubb | 29.12 | ||||||
7 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 30.02 | ||||||
8 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 30.15 | ||||||
9 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 30.35 | ||||||
10 | Mario Choy | 1999 | Asker Svømmeklubb | 30.77 | ||||||
11 | Tor Nicolaisen | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 30.98 | ||||||
12 | Erik Forsström | 1999 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 31.95 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 07 april 2013 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 10:02 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 07 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 16:06 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 4, 50m Frisim Herrar Öppen, Finaler 99 år och yngre |
Sponsor: Schneider Electric |
Per Johansson 22.75 - 1986 - Borlänge SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Marcus Åsberg | 1996 | 24.96 | |||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
2 | Niklas Block | 1995 | 25.93 | |||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
3 | Kevin Forsberg | 1996 | 26.41 | |||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
4 | Emil Holback | 1990 | 26.63 | |||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
5 | Mathias Eriksson | 1993 | 28.27 | |||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
6 | Carl-Fredrik Bengtsson | 1998 | 28.91 | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 07 april 2013 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 16:06 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 06 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 22:19 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Morkarlby Elmek |
Klass A - Mia Brodén 1:05.82 - 2001 - Falu SS |
Klass B - Mia Brodén 1:04.46 - 1998 - Falu SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Amanda Persson | 1996 | 425 | 33.76 | 1:13.20 | |||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
2 | Teres Steen | 1993 | 318 | 37.37 | 1:20.59 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Morkarlby Elmek |
Klass A - Mia Brodén 1:05.82 - 2001 - Falu SS |
Klass B - Mia Brodén 1:04.46 - 1998 - Falu SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Ive Johansson | 1998 | 362 | 34.70 | 1:17.23 | |||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
2 | Solveig Jørgensen Mohr | 1998 | 359 | 36.12 | 1:17.43 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Solveig Tellevik | 1997 | 314 | 36.77 | 1:20.99 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Julia Åhlen | 1997 | 286 | 38.14 | 1:23.49 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
5 | Anette Eriksen | 1998 | 214 | 43.47 | 1:32.01 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Lina Sand Østraat | 1998 | 155 | 47.23 | 1:42.48 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 06 april 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:19 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 06 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 22:19 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Peter Mattsson Bil |
Klass A - Sebastian Persson 57.29 - 2006 - Karlstads SS |
Klass B - Joakim Hvalgren 1:00.31 - 2009 - Södertörns SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Niklas Block | 1995 | 421 | 30.04 | 1:04.64 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
2 | Mathias Eriksson | 1993 | 380 | 30.60 | 1:06.89 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
3 | Kevin Forsberg | 1996 | 339 | 31.53 | 1:09.49 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
4 | Robin Flyman | 1995 | 237 | 36.15 | 1:18.27 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Peter Mattsson Bil |
Klass A - Sebastian Persson 57.29 - 2006 - Karlstads SS |
Klass B - Joakim Hvalgren 1:00.31 - 2009 - Södertörns SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Lorang Strand | 1998 | 185 | 38.54 | 1:25.00 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 06 april 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:19 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 06 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 21:44 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 7, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Mora Däck o Fälg |
Klass C - Sandra Lundqvist 33.54 - 2012 - Falu SS |
Klass D - Hanna Orre 33.35 - 2007 - Hedemora SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Sara Junevik | 2000 | 393 | 33.27 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | |||||
Leksands Simförening | ||||||||||
2 | Siri Leistad | 1999 | 302 | 36.32 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Ebba Wiklund | 2000 | 299 | 36.46 | ||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
4 | Ajla Omic | 1999 | 287 | 36.96 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
5 | Alva Klang | 2000 | 278 | 37.35 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
6 | Cecilia Czarnecki | 1999 | 277 | 37.39 | ||||||
Avesta Simsällskap | ||||||||||
7 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | 274 | 37.54 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Julia Danielsson | 2000 | 271 | 37.69 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
9 | Alva Nyqvist | 1999 | 262 | 38.10 | ||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
10 | Agnes Humling | 2000 | 255 | 38.47 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
11 | Lisa Näslund | 1999 | 247 | 38.86 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
12 | Ella Gunnarsson | 2000 | 241 | 39.15 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
13 | Moa Johansson | 1999 | 231 | 39.75 | ||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
14 | Synne Emilie Engh | 2000 | 230 | 39.78 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Tova Adrelius | 2000 | 225 | 40.06 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
16 | Mie Timea Molnar | 2000 | 221 | 40.33 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
17 | Linnea Lindahl | 1999 | 217 | 40.59 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
18 | Emma Lu Eikemo | 2000 | 211 | 40.96 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
19 | Maja Söderkvist | 2000 | 210 | 41.00 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
20 | Sara Amundsson | 2000 | 188 | 42.53 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
21 | Selma Bjernulf | 2000 | 164 | 44.58 | ||||||
Rättviks simförening | ||||||||||
22 | Hanna Karlsson | 2000 | 161 | 44.82 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
23 | Anna Lundström | 2000 | 159 | 44.99 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
24 | Karolin Karlsson | 1999 | 155 | 45.37 | ||||||
Leksands Simförening | ||||||||||
25 | Karoline Brovold | 1999 | 150 | 45.93 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
26 | Marit van Zonneveld | 1999 | 148 | 46.04 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
27 | Nelli Åkerman | 2000 | 148 | 46.13 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
28 | Lilly Olsson | 2000 | 145 | 46.42 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
29 | Cecilina Nilsson | 2000 | 145 | 46.44 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
30 | Linnea Hedvall | 1999 | 136 | 47.38 | ||||||
Leksands Simförening | ||||||||||
31 | Julia Johnsson | 2000 | 132 | 47.88 | ||||||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
32 | Elin Sisell | 2000 | 128 | 48.33 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
33 | Julia Jones | 2000 | 113 | 50.40 | ||||||
Leksands Simförening | ||||||||||
34 | Karina Rønning | 2000 | 107 | 51.43 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
35 | Emelie Larsson | 2000 | 88 | 54.84 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
- | Sara Elise Isachsen Mohol | 1999 | DSQ | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Mora Däck o Fälg |
Klass C - Sandra Lundqvist 33.54 - 2012 - Falu SS |
Klass D - Hanna Orre 33.35 - 2007 - Hedemora SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Sofie Tolf | 2002 | 249 | 38.76 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
2 | Linnéa Englund | 2003 | 243 | 39.07 | ||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
3 | Ellen Strandberg | 2001 | 207 | 41.21 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
4 | Felicia Lindahl | 2001 | 202 | 41.52 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
5 | Thea Krugerud Skjeggestad | 2001 | 191 | 42.35 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Emmy Östling | 2001 | 170 | 43.97 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
7 | Karin Leijström | 2001 | 158 | 45.10 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
8 | Isabelle Asp | 2001 | 156 | 45.30 | ||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
9 | Nora Lindqvist | 2001 | 155 | 45.36 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
10 | Isabelle Sahlin | 2001 | 147 | 46.19 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
11 | Tilde Marjetta-Olsson | 2002 | 144 | 46.46 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
12 | Maja Gropgården | 2001 | 135 | 47.55 | ||||||
Rättviks simförening | ||||||||||
13 | Klara Marntell | 2001 | 131 | 48.01 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
14 | Anna Fröjd | 2001 | 122 | 49.13 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
15 | Nelly Antlöv | 2002 | 109 | 50.97 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
16 | Emma Kral | 2001 | 105 | 51.66 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
17 | Hanna Skårstedt | 2001 | 105 | 51.69 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
18 | Lovisa Öberg | 2002 | 97 | 53.00 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
19 | Lisen Hill | 2002 | 97 | 53.03 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
20 | Greta Blücher | 2003 | 97 | 53.13 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
21 | Femke van Zonneveld | 2002 | 63 | 1:01.20 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
22 | Emma Persson | 2002 | 41 | 1:10.65 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
- | Evelina Karlsson | 2002 | DSQ | |||||||
Leksands Simförening | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 06 april 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 06 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 19:36 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 8, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Structor Dalarna |
Klass C - Erik Björklund 31.28 - 2012 - Njurunda SS |
Klass D - Oskar Ericsson 33.97 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Mario Choy | 1999 | 329 | 31.58 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Edvin Persson | 1999 | 325 | 31.72 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
3 | David Hambraeus | 1999 | 268 | 33.81 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
4 | Lukas Hill | 1999 | 251 | 34.56 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
5 | Erik Forsström | 1999 | 241 | 35.02 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
6 | Pontus Pettersson | 2000 | 230 | 35.57 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
7 | Alexander Sandin | 2000 | 195 | 37.57 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
8 | Christopher Andrén | 2000 | 147 | 41.26 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
9 | Carl Kieksi | 2000 | 137 | 42.31 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
10 | Erland S. Sommerud | 1999 | 136 | 42.44 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Jonatan Løve Frantzen | 2000 | 130 | 43.07 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Marcus Nordh | 2000 | 127 | 43.41 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
13 | Bruno Martinsson | 2000 | 114 | 44.99 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
14 | Iver Strand | 2000 | 110 | 45.52 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Emil Rafael Solberg | 1999 | DSQ | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Samuel Malm | 1999 | DSQ | |||||||
Rättviks simförening | ||||||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Structor Dalarna |
Klass C - Erik Björklund 31.28 - 2012 - Njurunda SS |
Klass D - Oskar Ericsson 33.97 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Viktor Forafonov | 2002 | 246 | 34.78 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Love Starrin | 2001 | 185 | 38.26 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
3 | Christian Groth Dyrkorn | 2001 | 170 | 39.37 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Johan Ekengren | 2001 | 154 | 40.67 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
5 | Mathias Renström | 2001 | 136 | 42.43 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
6 | Tim Hansson | 2001 | 131 | 42.93 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
7 | Joel Berglund | 2002 | 122 | 43.93 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
8 | Nicolai Marjetta-Olsson | 2002 | 116 | 44.64 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
9 | Anton Ivarsson | 2003 | 93 | 48.04 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
10 | Markus Tägtström | 2002 | 88 | 48.96 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
11 | Elias Persson | 2002 | 73 | 52.17 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
12 | William Kihlman | 2001 | 64 | 54.54 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
- | Johan Werkmästar | 2002 | DSQ | |||||||
Rättviks simförening | ||||||||||
- | Jonathan Nilsson | 2003 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
- | Nikolai Øverland Schøning | 2001 | DSQ | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Simon Lundgren | 2001 | DSQ | |||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
- | Sindre Iversen Carlsen | 2001 | DSQ | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 06 april 2013 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 19:36 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 06 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 20:04 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Kungshaga hotell |
Klass A - Ellen Lindefeldt 40.35 - 2012 - Borlänge SS |
Klass B - Amanda Persson 36.25 - 2012 - Filipstads SK |
Klass C - Nathalie Mattsson 39.55 - 2012 - Njurunda SS |
Klass D - Tuva Balkerud 41.36 - 2012 - Njurunda SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Amanda Persson | 1996 | 451 | 37.55 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | |||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
2 | Elin Lindberg | 1996 | 308 | 42.66 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
3 | Teres Steen | 1993 | 202 | 49.06 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Kungshaga hotell |
Klass A - Ellen Lindefeldt 40.35 - 2012 - Borlänge SS |
Klass B - Amanda Persson 36.25 - 2012 - Filipstads SK |
Klass C - Nathalie Mattsson 39.55 - 2012 - Njurunda SS |
Klass D - Tuva Balkerud 41.36 - 2012 - Njurunda SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Solveig Tellevik | 1997 | 338 | 41.36 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Solveig Jørgensen Mohr | 1998 | 328 | 41.77 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Ive Johansson | 1998 | 308 | 42.63 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
4 | Ella Östling | 1997 | 289 | 43.55 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
5 | Synne Thürmer | 1998 | 260 | 45.14 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Erica Boman | 1997 | 234 | 46.71 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
7 | Lina Sand Østraat | 1998 | 225 | 47.34 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Hanna Mattsson | 1998 | 225 | 47.36 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
9 | Malin Vågberg | 1998 | 206 | 48.78 | ||||||
Sim 77 Hofors | ||||||||||
10 | Emma Mattsson | 1998 | 193 | 49.83 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
11 | Anette Eriksen | 1998 | 188 | 50.31 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Jenny Seberg | 1997 | 160 | 53.10 | ||||||
Sim 77 Hofors | ||||||||||
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Kungshaga hotell |
Klass A - Ellen Lindefeldt 40.35 - 2012 - Borlänge SS |
Klass B - Amanda Persson 36.25 - 2012 - Filipstads SK |
Klass C - Nathalie Mattsson 39.55 - 2012 - Njurunda SS |
Klass D - Tuva Balkerud 41.36 - 2012 - Njurunda SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Agnes Humling | 2000 | 371 | 40.08 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
2 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | 328 | 41.74 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Alva Klang | 2000 | 325 | 41.89 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
4 | Ebba Wiklund | 2000 | 322 | 42.00 | ||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
5 | Siri Leistad | 1999 | 306 | 42.76 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Linnea Lindahl | 1999 | 304 | 42.81 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
7 | Ella Gunnarsson | 2000 | 291 | 43.48 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
8 | Hanna Karlsson | 2000 | 289 | 43.54 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
9 | Cecilia Czarnecki | 1999 | 284 | 43.83 | ||||||
Avesta Simsällskap | ||||||||||
10 | Sara Junevik | 2000 | 275 | 44.28 | ||||||
Leksands Simförening | ||||||||||
11 | Marit van Zonneveld | 1999 | 260 | 45.15 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
12 | Julia Johnsson | 2000 | 257 | 45.31 | ||||||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
13 | Nelli Åkerman | 2000 | 244 | 46.08 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
14 | Alva Nyqvist | 1999 | 243 | 46.17 | ||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
15 | Emelie Larsson | 2000 | 233 | 46.81 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
16 | Anna Lundström | 2000 | 231 | 46.95 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
17 | Maja Söderkvist | 2000 | 227 | 47.23 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
18 | Lovisa Eriksson | 1999 | 226 | 47.30 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
19 | Tova Adrelius | 2000 | 218 | 47.86 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
20 | Sara Amundsson | 2000 | 215 | 48.08 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
21 | Elin Sisell | 2000 | 204 | 48.93 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
22 | Karoline Brovold | 1999 | 203 | 48.98 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
23 | Linnea Linde | 1999 | 196 | 49.60 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
24 | Karolin Karlsson | 1999 | 194 | 49.73 | ||||||
Leksands Simförening | ||||||||||
25 | Synne Emilie Engh | 2000 | 187 | 50.33 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
26 | Mie Timea Molnar | 2000 | 182 | 50.81 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
27 | Selma Bjernulf | 2000 | 176 | 51.39 | ||||||
Rättviks simförening | ||||||||||
28 | Linnea Hedvall | 1999 | 175 | 51.52 | ||||||
Leksands Simförening | ||||||||||
29 | Damona Taleb Zohouri | 2000 | 172 | 51.82 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
30 | Karina Rønning | 2000 | 167 | 52.30 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
31 | Andrea Vasholmen Mostue | 2000 | 165 | 52.51 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
32 | Julia Jones | 2000 | 161 | 52.93 | ||||||
Leksands Simförening | ||||||||||
33 | Emma Lu Eikemo | 2000 | 153 | 53.80 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
34 | Malin Seberg | 2000 | 148 | 54.47 | ||||||
Sim 77 Hofors | ||||||||||
35 | Sara Elise Isachsen Mohol | 1999 | 127 | 57.34 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Lilly Olsson | 2000 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Kungshaga hotell |
Klass A - Ellen Lindefeldt 40.35 - 2012 - Borlänge SS |
Klass B - Amanda Persson 36.25 - 2012 - Filipstads SK |
Klass C - Nathalie Mattsson 39.55 - 2012 - Njurunda SS |
Klass D - Tuva Balkerud 41.36 - 2012 - Njurunda SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Ellen Strandberg | 2001 | 278 | 44.15 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
2 | Sofie Tolf | 2002 | 273 | 44.42 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
3 | Emmy Östling | 2001 | 256 | 45.34 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
4 | Linnéa Englund | 2003 | 246 | 45.94 | ||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
5 | Emma Granström | 2002 | 237 | 46.52 | ||||||
Leksands Simförening | ||||||||||
6 | Thea Krugerud Skjeggestad | 2001 | 235 | 46.66 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Viktoria Flyman | 2003 | 228 | 47.15 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
8 | Jessika Borbos | 2001 | 222 | 47.56 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
9 | Tilde Marjetta-Olsson | 2002 | 219 | 47.77 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
10 | Matilda Jungstedt | 2001 | 208 | 48.57 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
11 | Josefine Nilsson | 2002 | 197 | 49.48 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
12 | Nelly Antlöv | 2002 | 197 | 49.49 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
13 | Maja Schneider | 2001 | 195 | 49.67 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
14 | Alva Wikström | 2002 | 190 | 50.07 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
15 | Cecilia Rudqvist | 2001 | 188 | 50.31 | ||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
16 | Isabelle Asp | 2001 | 183 | 50.77 | ||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
17 | Lisen Hill | 2002 | 182 | 50.81 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
18 | Nora Lindqvist | 2001 | 175 | 51.45 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
19 | Felicia Lindahl | 2001 | 174 | 51.62 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
20 | Isabelle Sahlin | 2001 | 172 | 51.77 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
21 | Thyra Wallner | 2002 | 170 | 52.00 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
22 | Emma Kral | 2001 | 170 | 52.03 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
23 | Anna Fröjd | 2001 | 161 | 52.96 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
24 | Hanna Skårstedt | 2001 | 157 | 53.38 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
25 | Emma Norlin | 2002 | 155 | 53.57 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
26 | Frida Ljudén | 2001 | 153 | 53.87 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
27 | Melina Sundström | 2002 | 144 | 54.89 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
28 | Greta Blücher | 2003 | 141 | 55.34 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
29 | Klara Marntell | 2001 | 140 | 55.42 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
30 | Lovisa Öberg | 2002 | 134 | 56.35 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
31 | Karin Leijström | 2001 | 130 | 56.86 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
32 | Femke van Zonneveld | 2002 | 121 | 58.23 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
33 | Olivia Jones | 2002 | 113 | 59.63 | ||||||
Leksands Simförening | ||||||||||
34 | Emma Öberg | 2003 | 111 | 59.91 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
35 | Lovis Jernberg | 2002 | 102 | 1:01.69 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
36 | Emma Persson | 2002 | 96 | 1:02.91 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
37 | Elsa Dahlberg | 2002 | 87 | 1:04.96 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
38 | Evelina Karlsson | 2002 | 82 | 1:06.30 | ||||||
Leksands Simförening | ||||||||||
- | Alicia Boman | 2002 | DSQ | |||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
- | Rebecka Jungstedt | 2003 | DSQ | |||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 06 april 2013 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 20:04 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 06 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 20:19 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Mattsons Bygg & Järn |
Klass A - Marcus Eriksson 33.84 - 2012 - Falu SS |
Klass B - Emil Ekwall 39.61 - 2012 - Njurunda SS |
Klass C - Filip Antlöv 38.12 - 2012 - Falu SS |
Klass D - Emil Westling 44.74 - 2012 - Bollnäs SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Marcus Åsberg | 1996 | 517 | 31.46 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
2 | Niklas Block | 1995 | 464 | 32.61 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
3 | Mathias Eriksson | 1993 | 364 | 35.35 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
4 | Kevin Forsberg | 1996 | 340 | 36.17 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
5 | Robin Flyman | 1995 | 263 | 39.41 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Mattsons Bygg & Järn |
Klass A - Marcus Eriksson 33.84 - 2012 - Falu SS |
Klass B - Emil Ekwall 39.61 - 2012 - Njurunda SS |
Klass C - Filip Antlöv 38.12 - 2012 - Falu SS |
Klass D - Emil Westling 44.74 - 2012 - Bollnäs SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Jørgen Starholm | 1998 | 314 | 37.15 | 15-16 Åldersgrupp Rekord | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Carl Lemon | 1998 | 275 | 38.81 | 15-16 Åldersgrupp Rekord | |||||
Leksands Simförening | ||||||||||
3 | Lorang Strand | 1998 | 241 | 40.57 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Carl-Fredrik Bengtsson | 1998 | 232 | 41.07 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Gustav Neljesjö | 1998 | 148 | 47.73 | ||||||
Rättviks simförening | ||||||||||
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Mattsons Bygg & Järn |
Klass A - Marcus Eriksson 33.84 - 2012 - Falu SS |
Klass B - Emil Ekwall 39.61 - 2012 - Njurunda SS |
Klass C - Filip Antlöv 38.12 - 2012 - Falu SS |
Klass D - Emil Westling 44.74 - 2012 - Bollnäs SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Andreas Hovland Nordang | 1999 | 285 | 38.36 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Edvin Persson | 1999 | 275 | 38.83 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
3 | Lukas Hill | 1999 | 231 | 41.17 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
4 | Tor Nicolaisen | 1999 | 222 | 41.71 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
5 | Erik Forsström | 1999 | 203 | 42.98 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
6 | Pontus Pettersson | 2000 | 201 | 43.07 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
7 | Christopher Andrén | 2000 | 195 | 43.54 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
8 | Alexander Sandin | 2000 | 173 | 45.29 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
9 | Bruno Martinsson | 2000 | 161 | 46.41 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
10 | Iver Strand | 2000 | 160 | 46.47 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Carl Kieksi | 2000 | 145 | 48.11 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
11 | Mario Choy | 1999 | 145 | 48.11 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Marcus Nordh | 2000 | 133 | 49.52 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
14 | Jamie Aalders | 1999 | 127 | 50.23 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Emil Rafael Solberg | 1999 | 125 | 50.52 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
16 | William Heggtveit Løvø | 1999 | 124 | 50.60 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
17 | Jonatan Løve Frantzen | 2000 | 122 | 50.88 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
18 | Samuel Malm | 1999 | 100 | 54.49 | ||||||
Rättviks simförening | ||||||||||
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Mattsons Bygg & Järn |
Klass A - Marcus Eriksson 33.84 - 2012 - Falu SS |
Klass B - Emil Ekwall 39.61 - 2012 - Njurunda SS |
Klass C - Filip Antlöv 38.12 - 2012 - Falu SS |
Klass D - Emil Westling 44.74 - 2012 - Bollnäs SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Viktor Forafonov | 2002 | 221 | 41.76 | 0-12 Åldersgrupp Rekord | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Christian Groth Dyrkorn | 2001 | 202 | 43.06 | 0-12 Åldersgrupp Rekord | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Elias Persson | 2002 | 151 | 47.46 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
4 | Albin Hedlund | 2003 | 133 | 49.45 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
5 | Sindre Iversen Carlsen | 2001 | 132 | 49.60 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Tim Hansson | 2001 | 131 | 49.74 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
7 | Mathias Renström | 2001 | 123 | 50.80 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
8 | Markus Tägtström | 2002 | 121 | 51.04 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
9 | Nicolai Marjetta-Olsson | 2002 | 111 | 52.61 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
10 | Simon Clarito | 2002 | 108 | 52.97 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
11 | Nikolai Øverland Schøning | 2001 | 98 | 54.81 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Jonathan Nilsson | 2003 | 98 | 54.86 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
13 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | 96 | 55.10 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
14 | Joel Berglund | 2002 | 95 | 55.37 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
15 | Erik Gummås | 2002 | 93 | 55.71 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
16 | Gustav Jonsson | 2002 | 90 | 56.44 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
17 | William Kihlman | 2001 | 87 | 56.91 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
18 | Simon Lundgren | 2001 | 84 | 57.61 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
19 | Anton Ivarsson | 2003 | 84 | 57.71 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
20 | Malte Svärd | 2003 | 78 | 59.13 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
21 | Johan Matzen | 2002 | 49 | 1:09.12 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
22 | Johan Werkmästar | 2002 | 30 | 1:21.68 | ||||||
Rättviks simförening | ||||||||||
- | Ludvig Grudin | 2001 | DSQ | |||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 06 april 2013 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 20:19 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 07 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 09:34 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: China House |
Klass A - Therese Mattsson 59.27 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 58.96 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Mia Brodén 1:01.70 - 1997 - Falu SS |
Klass D - Pauline Korssell 1:06.78 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Tiril Frøholm | 1996 | 543 | 30.42 | 1:02.51 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Amanda Rosberg | 1992 | 467 | 31.77 | 1:05.77 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
3 | Linnea Sandberg | 1996 | 419 | 32.76 | 1:08.17 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
4 | Elin Lindberg | 1996 | 381 | 34.43 | 1:10.36 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
5 | Teres Steen | 1993 | 334 | 35.82 | 1:13.49 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
6 | Diana Björk | 1995 | 329 | 35.41 | 1:13.87 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: China House |
Klass A - Therese Mattsson 59.27 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 58.96 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Mia Brodén 1:01.70 - 1997 - Falu SS |
Klass D - Pauline Korssell 1:06.78 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Klara Johansson | 1997 | 532 | 30.39 | 1:02.94 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
2 | Ingelin Elisabeth Lima | 1997 | 477 | 31.53 | 1:05.28 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Ive Johansson | 1998 | 468 | 31.01 | 1:05.70 | |||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
4 | Solveig Jørgensen Mohr | 1998 | 459 | 31.86 | 1:06.12 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Solveig Tellevik | 1997 | 417 | 33.11 | 1:08.29 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Julia Åhlen | 1997 | 388 | 33.02 | 1:09.91 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
7 | Lina Sand Østraat | 1998 | 381 | 34.15 | 1:10.39 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Marie Haga | 1998 | 351 | 34.46 | 1:12.31 | |||||
Mysen Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Synne Thürmer | 1998 | 338 | 34.71 | 1:13.25 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Anette Eriksen | 1998 | 331 | 35.98 | 1:13.71 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Ella Östling | 1997 | 326 | 35.14 | 1:14.08 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
12 | Hanna Mattsson | 1998 | 324 | 35.22 | 1:14.26 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
13 | Emma Mattsson | 1998 | 241 | 38.46 | 1:22.00 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: China House |
Klass A - Therese Mattsson 59.27 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 58.96 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Mia Brodén 1:01.70 - 1997 - Falu SS |
Klass D - Pauline Korssell 1:06.78 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Sara Junevik | 2000 | 445 | 32.43 | 1:06.80 | |||||
Leksands Simförening | ||||||||||
2 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | 399 | 33.84 | 1:09.30 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Cecilia Czarnecki | 1999 | 383 | 34.39 | 1:10.22 | |||||
Avesta Simsällskap | ||||||||||
4 | Agnes Humling | 2000 | 381 | 33.84 | 1:10.35 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
5 | Ajla Omic | 1999 | 372 | 34.31 | 1:10.94 | |||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
6 | Alva Klang | 2000 | 368 | 34.69 | 1:11.21 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
7 | Alva Nyqvist | 1999 | 352 | 34.16 | 1:12.23 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
8 | Ebba Wiklund | 2000 | 351 | 34.58 | 1:12.28 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
9 | Siri Leistad | 1999 | 335 | 33.96 | 1:13.44 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Sara Amundsson | 2000 | 324 | 36.39 | 1:14.27 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
11 | Julia Danielsson | 2000 | 319 | 35.58 | 1:14.64 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
12 | Linnea Lindahl | 1999 | 311 | 35.60 | 1:15.33 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
13 | Lisa Näslund | 1999 | 301 | 35.95 | 1:16.12 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
14 | Emma Lu Eikemo | 2000 | 299 | 37.38 | 1:16.31 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Tova Adrelius | 2000 | 296 | 35.89 | 1:16.55 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
16 | Moa Johansson | 1999 | 291 | 36.22 | 1:16.99 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
17 | Cecelina Nilsson | 2000 | 279 | 37.96 | 1:18.10 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
18 | Maja Söderkvist | 2000 | 276 | 37.23 | 1:18.31 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
19 | Anna Lundström | 2000 | 272 | 37.10 | 1:18.70 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
19 | Julia Johnsson | 2000 | 272 | 37.38 | 1:18.70 | |||||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
21 | Nelli Åkerman | 2000 | 266 | 38.44 | 1:19.34 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
22 | Linnea Hedvall | 1999 | 263 | 38.12 | 1:19.58 | |||||
Leksands Simförening | ||||||||||
23 | Hanna Karlsson | 2000 | 260 | 37.62 | 1:19.89 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
24 | Anna Häll | 1999 | 259 | 38.10 | 1:20.01 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
25 | Synne Emilie Engh | 2000 | 257 | 37.84 | 1:20.24 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
26 | Marit van Zonneveld | 1999 | 256 | 39.86 | 1:20.38 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
27 | Emelie Larsson | 2000 | 255 | 38.89 | 1:20.41 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
28 | Ella Gunnarsson | 2000 | 254 | 37.84 | 1:20.54 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
29 | Karolin Karlsson | 1999 | 245 | 39.43 | 1:21.52 | |||||
Leksands Simförening | ||||||||||
30 | Selma Bjernulf | 2000 | 244 | 38.06 | 1:21.60 | |||||
Rättviks simförening | ||||||||||
31 | Karina Rønning | 2000 | 240 | 40.76 | 1:22.12 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
32 | Mie Timea Molnar | 2000 | 230 | 40.42 | 1:23.29 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
33 | Linnea Linde | 1999 | 223 | 39.21 | 1:24.18 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
34 | Karoline Brovold | 1999 | 222 | 40.57 | 1:24.23 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
35 | Sara Elise Isachsen Mohol | 1999 | 206 | 42.42 | 1:26.39 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
36 | Malin Seberg | 2000 | 190 | 42.12 | 1:28.80 | |||||
Sim 77 Hofors | ||||||||||
37 | Andrea Vasholmen Mostue | 2000 | 187 | 43.32 | 1:29.13 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
38 | Lilly Olsson | 2000 | 184 | 42.58 | 1:29.70 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
39 | Julia Jones | 2000 | 175 | 42.79 | 1:31.24 | |||||
Leksands Simförening | ||||||||||
40 | Klara Öhlin | 1999 | 153 | 42.71 | 1:35.27 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: China House |
Klass A - Therese Mattsson 59.27 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 58.96 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Mia Brodén 1:01.70 - 1997 - Falu SS |
Klass D - Pauline Korssell 1:06.78 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Emmy Östling | 2001 | 362 | 34.28 | 1:11.56 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
2 | Jessika Borbos | 2001 | 302 | 35.91 | 1:16.01 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
3 | Linnéa Englund | 2003 | 301 | 36.67 | 1:16.12 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
4 | Sofie Tolf | 2002 | 293 | 35.89 | 1:16.77 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
5 | Felicia Lindahl | 2001 | 271 | 37.58 | 1:18.85 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
6 | Ellen Strandberg | 2001 | 265 | 38.40 | 1:19.41 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
7 | Thea Krugerud Skjeggestad | 2001 | 261 | 38.52 | 1:19.87 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Nelly Antlöv | 2002 | 228 | 40.17 | 1:23.54 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
9 | Alva Wikström | 2002 | 215 | 40.54 | 1:25.16 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
10 | Klara Marntell | 2001 | 211 | 40.79 | 1:25.68 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
11 | Maja Schneider | 2001 | 211 | 42.88 | 1:25.70 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
12 | Tilde Marjetta-Olsson | 2002 | 209 | 40.01 | 1:25.92 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
13 | Nora Lindqvist | 2001 | 209 | 38.43 | 1:25.96 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
14 | Hanna Skårstedt | 2001 | 200 | 41.81 | 1:27.16 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
15 | Matilda Jungstedt | 2001 | 196 | 41.51 | 1:27.85 | |||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
16 | Viktoria Flyman | 2003 | 190 | 41.71 | 1:28.77 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
17 | Cecilia Rudqvist | 2001 | 188 | 43.99 | 1:29.00 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
18 | Karin Leijström | 2001 | 187 | 41.23 | 1:29.17 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
19 | Isabelle Asp | 2001 | 179 | 42.69 | 1:30.57 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
20 | Alicia Boman | 2002 | 177 | 42.23 | 1:30.85 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
21 | Melina Sundström | 2002 | 167 | 44.88 | 1:32.64 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
22 | Anna Fröjd | 2001 | 166 | 44.59 | 1:32.75 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
23 | Emma Kral | 2001 | 161 | 43.91 | 1:33.72 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
24 | Emma Öberg | 2003 | 161 | 43.32 | 1:33.73 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
25 | Lovis Jernberg | 2002 | 153 | 45.71 | 1:35.37 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
26 | Greta Blücher | 2003 | 149 | 45.15 | 1:36.18 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
27 | Josefine Nilsson | 2002 | 140 | 46.64 | 1:38.30 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
28 | Lisen Hill | 2002 | 136 | 46.08 | 1:39.09 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
29 | Thyra Wallner | 2002 | 136 | 44.22 | 1:39.15 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
30 | Emma Norlin | 2002 | 136 | 44.61 | 1:39.24 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
31 | Frida Ljudén | 2001 | 131 | 46.59 | 1:40.35 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
32 | Femke van Zonneveld | 2002 | 120 | 48.09 | 1:43.40 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
33 | Emma Persson | 2002 | 118 | 47.20 | 1:44.09 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
- | Maja Gropgården | 2001 | DSQ | |||||||
Rättviks simförening | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 07 april 2013 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 09:34 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 07 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 09:54 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Skanska |
Klass A - Per Johansson 50.75 1986 Borlänge SS |
Klass B - Joakim Hvalgren 54.46 - 2009 - Södertörns SS |
Klass C - Joakim Hvalgren 57.19 - 2007 - Harnäs Skutskärs SS |
Klass D - Oskar Ericsson 1:07.26 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Marcus Åsberg | 1996 | 541 | 26.45 | 55.16 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
2 | Niklas Block | 1995 | 506 | 27.45 | 56.41 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
3 | Kevin Forsberg | 1996 | 454 | 27.44 | 58.47 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
4 | Mathias Eriksson | 1993 | 384 | 29.01 | 1:01.84 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
5 | Oskar Altzar | 1992 | 369 | 29.85 | 1:02.67 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Skanska |
Klass A - Per Johansson 50.75 1986 Borlänge SS |
Klass B - Joakim Hvalgren 54.46 - 2009 - Södertörns SS |
Klass C - Joakim Hvalgren 57.19 - 2007 - Harnäs Skutskärs SS |
Klass D - Oskar Ericsson 1:07.26 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Jacob Leidefeldt | 1997 | 400 | 29.32 | 1:00.98 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
2 | David Bransell | 1997 | 336 | 31.24 | 1:04.67 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
3 | Carl-Fredrik Bengtsson | 1998 | 329 | 31.00 | 1:05.13 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Kristoffer Karlsson | 1997 | 314 | 31.78 | 1:06.13 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
5 | Lorang Strand | 1998 | 282 | 34.25 | 1:08.52 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Carl Lemon | 1998 | 238 | 33.66 | 1:12.52 | |||||
Leksands Simförening | ||||||||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Skanska |
Klass A - Per Johansson 50.75 1986 Borlänge SS |
Klass B - Joakim Hvalgren 54.46 - 2009 - Södertörns SS |
Klass C - Joakim Hvalgren 57.19 - 2007 - Harnäs Skutskärs SS |
Klass D - Oskar Ericsson 1:07.26 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Lukas Hill | 1999 | 342 | 30.73 | 1:04.29 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
2 | Erik Forsström | 1999 | 311 | 32.14 | 1:06.36 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
3 | Edvin Persson | 1999 | 310 | 31.71 | 1:06.41 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
4 | David Hambraeus | 1999 | 307 | 32.59 | 1:06.65 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
5 | Tor Nicolaisen | 1999 | 305 | 32.13 | 1:06.74 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
6 | Pontus Pettersson | 2000 | 294 | 31.87 | 1:07.61 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
7 | Mario Choy | 1999 | 285 | 32.64 | 1:08.32 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Alexander Sandin | 2000 | 254 | 33.48 | 1:10.98 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
9 | Christopher Andrén | 2000 | 229 | 35.34 | 1:13.42 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
10 | Iver Strand | 2000 | 211 | 36.01 | 1:15.48 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Emil Rafael Solberg | 1999 | 210 | 35.94 | 1:15.57 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Bruno Martinsson | 2000 | 199 | 37.16 | 1:16.95 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
13 | Erland S. Sommerud | 1999 | 198 | 36.96 | 1:17.16 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Jonatan Løve Frantzen | 2000 | 187 | 37.26 | 1:18.64 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Marcus Nordh | 2000 | 186 | 36.55 | 1:18.69 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
16 | Carl Kieksi | 2000 | 172 | 36.71 | 1:20.81 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
17 | Samuel Malm | 1999 | 147 | 40.20 | 1:25.13 | |||||
Rättviks simförening | ||||||||||
18 | William Heggtveit Løvø | 1999 | 142 | 41.75 | 1:26.18 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
19 | Jamie Aalders | 1999 | 119 | 43.42 | 1:31.42 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Skanska |
Klass A - Per Johansson 50.75 1986 Borlänge SS |
Klass B - Joakim Hvalgren 54.46 - 2009 - Södertörns SS |
Klass C - Joakim Hvalgren 57.19 - 2007 - Harnäs Skutskärs SS |
Klass D - Oskar Ericsson 1:07.26 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Christian Groth Dyrkorn | 2001 | 282 | 33.50 | 1:08.54 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Viktor Forafonov | 2002 | 273 | 33.61 | 1:09.31 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Johan Ekengren | 2001 | 213 | 36.54 | 1:15.27 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
4 | Love Starrin | 2001 | 213 | 36.18 | 1:15.28 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
5 | Mathias Renström | 2001 | 209 | 36.52 | 1:15.67 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
6 | Tim Hansson | 2001 | 184 | 37.69 | 1:19.02 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
7 | Nikolai Øverland Schøning | 2001 | 170 | 40.19 | 1:21.19 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | David Eby | 2001 | 161 | 37.11 | 1:22.62 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
9 | Sindre Iversen Carlsen | 2001 | 156 | 39.34 | 1:23.45 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Simon Lundgren | 2001 | 148 | 38.53 | 1:24.95 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
11 | Ludvig Grudin | 2001 | 146 | 40.93 | 1:25.29 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
12 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | 142 | 39.97 | 1:26.10 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
13 | Nicolai Marjetta-Olsson | 2002 | 139 | 40.34 | 1:26.68 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
14 | Elias Persson | 2002 | 137 | 41.57 | 1:27.25 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
15 | Gustav Jonsson | 2002 | 135 | 40.10 | 1:27.58 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
16 | Albin Hedlund | 2003 | 132 | 41.63 | 1:28.26 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
17 | Markus Tägtström | 2002 | 130 | 41.67 | 1:28.77 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
18 | Jonathan Nilsson | 2003 | 127 | 42.64 | 1:29.30 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
19 | Joel Berglund | 2002 | 121 | 45.14 | 1:30.96 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
20 | Johan Werkmästar | 2002 | 120 | 44.65 | 1:31.05 | |||||
Rättviks simförening | ||||||||||
21 | Johan Matzen | 2002 | 117 | 44.60 | 1:31.78 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
22 | William Kihlman | 2001 | 107 | 44.55 | 1:34.62 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
23 | Malte Svärd | 2003 | 93 | 45.97 | 1:39.19 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
24 | Anton Ivarsson | 2003 | 89 | 45.07 | 1:40.80 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
25 | Simon Clarito | 2002 | 86 | 46.97 | 1:41.66 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 07 april 2013 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 09:54 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 07 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Bilkompaniet |
Klass A - Jeanette Engzell 1:12.11 - 2006 - Falu SS |
Klass B - Louise Mikiasson 1:15.58 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Amanda Hovlind 1:17.58 - 1997 - Södertörn SS |
Klass D - Julia Ewerbring 1:26.30 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Amanda Rosberg | 1992 | 586 | 35.63 | 1:14.92 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
2 | Amanda Persson | 1996 | 497 | 37.47 | 1:19.16 | |||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
3 | Elin Lindberg | 1996 | 327 | 44.01 | 1:30.97 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
4 | Linnea Sandberg | 1996 | 290 | 43.82 | 1:34.73 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
5 | Diana Björk | 1995 | 271 | 45.15 | 1:36.85 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
6 | Teres Steen | 1993 | 221 | 49.81 | 1:43.65 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Bilkompaniet |
Klass A - Jeanette Engzell 1:12.11 - 2006 - Falu SS |
Klass B - Louise Mikiasson 1:15.58 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Amanda Hovlind 1:17.58 - 1997 - Södertörn SS |
Klass D - Julia Ewerbring 1:26.30 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Solveig Jørgensen Mohr | 1998 | 367 | 42.25 | 1:27.60 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Solveig Tellevik | 1997 | 355 | 42.28 | 1:28.58 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Klara Johansson | 1997 | 336 | 41.65 | 1:30.17 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
4 | Ive Johansson | 1998 | 332 | 43.13 | 1:30.54 | |||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
5 | Julia Åhlen | 1997 | 307 | 44.87 | 1:32.90 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
6 | Ella Östling | 1997 | 293 | 43.98 | 1:34.37 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
7 | Synne Thürmer | 1998 | 263 | 46.50 | 1:37.81 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Malin Vågberg | 1998 | 183 | 51.43 | 1:50.34 | |||||
Sim 77 Hofors | ||||||||||
9 | Emma Mattsson | 1998 | 183 | 51.84 | 1:50.53 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Bilkompaniet |
Klass A - Jeanette Engzell 1:12.11 - 2006 - Falu SS |
Klass B - Louise Mikiasson 1:15.58 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Amanda Hovlind 1:17.58 - 1997 - Södertörn SS |
Klass D - Julia Ewerbring 1:26.30 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Agnes Humling | 2000 | 401 | 40.57 | 1:25.01 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
2 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | 363 | 42.15 | 1:27.90 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Alva Klang | 2000 | 348 | 41.87 | 1:29.11 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
4 | Ebba Wiklund | 2000 | 326 | 43.40 | 1:31.09 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
5 | Siri Leistad | 1999 | 326 | 43.83 | 1:31.13 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Linnea Lindahl | 1999 | 314 | 42.64 | 1:32.24 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
7 | Cecilia Czarnecki | 1999 | 293 | 45.08 | 1:34.42 | |||||
Avesta Simsällskap | ||||||||||
8 | Hanna Karlsson | 2000 | 291 | 44.96 | 1:34.57 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
9 | Marit van Zonneveld | 1999 | 290 | 45.80 | 1:34.77 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
10 | Julia Johnsson | 2000 | 288 | 45.11 | 1:34.93 | |||||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
11 | Sara Junevik | 2000 | 272 | 45.70 | 1:36.77 | |||||
Leksands Simförening | ||||||||||
12 | Ella Gunnarsson | 2000 | 261 | 46.41 | 1:38.07 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
13 | Nelli Åkerman | 2000 | 260 | 47.10 | 1:38.18 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
14 | Emelie Larsson | 2000 | 256 | 47.81 | 1:38.78 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
15 | Ajla Omic | 1999 | 254 | 46.69 | 1:39.02 | |||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
16 | Lovisa Eriksson | 1999 | 251 | 47.42 | 1:39.34 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
17 | Alva Nyqvist | 1999 | 248 | 46.86 | 1:39.80 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
18 | Sara Amundsson | 2000 | 237 | 48.41 | 1:41.36 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
19 | Anna Häll | 1999 | 236 | 48.64 | 1:41.43 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
20 | Anna Lundström | 2000 | 235 | 48.29 | 1:41.67 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
21 | Maja Söderkvist | 2000 | 226 | 49.28 | 1:42.99 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
22 | Karoline Brovold | 1999 | 218 | 50.24 | 1:44.10 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
23 | Mie Timea Molnar | 2000 | 205 | 50.91 | 1:46.33 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
24 | Linnea Linde | 1999 | 198 | 51.32 | 1:47.58 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
25 | Selma Bjernulf | 2000 | 195 | 52.03 | 1:48.11 | |||||
Rättviks simförening | ||||||||||
26 | Karina Rønning | 2000 | 192 | 50.16 | 1:48.64 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
27 | Lilly Olsson | 2000 | 187 | 50.03 | 1:49.63 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
28 | Synne Emilie Engh | 2000 | 170 | 52.94 | 1:53.21 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
29 | Andrea Vasholmen Mostue | 2000 | 168 | 54.72 | 1:53.73 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
30 | Emma Lu Eikemo | 2000 | 167 | 54.88 | 1:53.89 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
31 | Julia Jones | 2000 | 158 | 54.89 | 1:55.91 | |||||
Leksands Simförening | ||||||||||
32 | Damona Taleb Zohouri | 2000 | 158 | 52.53 | 1:55.96 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Bilkompaniet |
Klass A - Jeanette Engzell 1:12.11 - 2006 - Falu SS |
Klass B - Louise Mikiasson 1:15.58 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Amanda Hovlind 1:17.58 - 1997 - Södertörn SS |
Klass D - Julia Ewerbring 1:26.30 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Sofie Tolf | 2002 | 280 | 46.16 | 1:35.80 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
2 | Ellen Strandberg | 2001 | 276 | 46.00 | 1:36.27 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
3 | Linnéa Englund | 2003 | 255 | 46.54 | 1:38.85 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
4 | Thea Krugerud Skjeggestad | 2001 | 244 | 48.42 | 1:40.36 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Emma Granström | 2002 | 230 | 48.80 | 1:42.32 | |||||
Leksands Simförening | ||||||||||
6 | Viktoria Flyman | 2003 | 229 | 48.00 | 1:42.49 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
7 | Jessika Borbos | 2001 | 225 | 48.70 | 1:43.03 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
8 | Felicia Lindahl | 2001 | 225 | 50.11 | 1:43.12 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
9 | Matilda Jungstedt | 2001 | 222 | 49.70 | 1:43.61 | |||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
10 | Tilde Marjetta-Olsson | 2002 | 212 | 49.90 | 1:45.09 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
11 | Nelly Antlöv | 2002 | 210 | 49.89 | 1:45.42 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
12 | Isabelle Asp | 2001 | 192 | 52.18 | 1:48.69 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
13 | Alva Wikström | 2002 | 190 | 52.73 | 1:49.12 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
14 | Lisen Hill | 2002 | 183 | 51.33 | 1:50.37 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
15 | Josefine Nilsson | 2002 | 179 | 51.50 | 1:51.22 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
16 | Maja Schneider | 2001 | 179 | 51.67 | 1:51.23 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
17 | Emma Norlin | 2002 | 170 | 52.24 | 1:53.14 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
18 | Isabelle Sahlin | 2001 | 168 | 51.94 | 1:53.71 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
19 | Emma Kral | 2001 | 166 | 53.00 | 1:54.03 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
20 | Nora Lindqvist | 2001 | 164 | 51.89 | 1:54.65 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
21 | Cecilia Rudqvist | 2001 | 157 | 53.85 | 1:56.34 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
22 | Greta Blücher | 2003 | 150 | 55.69 | 1:58.08 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
23 | Melina Sundström | 2002 | 138 | 57.08 | 2:01.25 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
24 | Karin Leijström | 2001 | 127 | 57.16 | 2:04.69 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
25 | Femke van Zonneveld | 2002 | 117 | 1:00.32 | 2:08.16 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
- | Frida Ljudén | 2001 | DSQ | |||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 07 april 2013 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 07 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Mattsons Bygg & Järn |
Klass A - Erik Samuelsson 1:07.11 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Mitchell Hägglund 1:08.78 - 2002 - SPIF |
Klass C - Mitchell Hägglund 1:10.94 - 2000 - SPIF |
Klass D - Oskar Ericsson 1:31.58 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Niklas Block | 1995 | 481 | 33.38 | 1:10.99 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
2 | Marcus Åsberg | 1996 | 474 | 33.46 | 1:11.33 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
3 | Oskar Altzar | 1992 | 346 | 37.31 | 1:19.21 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
4 | Kevin Forsberg | 1996 | 317 | 37.83 | 1:21.59 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Mattsons Bygg & Järn |
Klass A - Erik Samuelsson 1:07.11 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Mitchell Hägglund 1:08.78 - 2002 - SPIF |
Klass C - Mitchell Hägglund 1:10.94 - 2000 - SPIF |
Klass D - Oskar Ericsson 1:31.58 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Jørgen Starholm | 1998 | 312 | 39.34 | 1:21.96 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Carl Lemon | 1998 | 260 | 41.48 | 1:27.12 | |||||
Leksands Simförening | ||||||||||
3 | Jacob Leidefeldt | 1997 | 257 | 40.63 | 1:27.43 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
4 | David Bransell | 1997 | 253 | 41.23 | 1:27.97 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
5 | Lorang Strand | 1998 | 242 | 43.61 | 1:29.24 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Kristoffer Karlsson | 1997 | 235 | 41.06 | 1:30.12 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
7 | Gustav Neljesjö | 1998 | 152 | 49.13 | 1:44.29 | |||||
Rättviks simförening | ||||||||||
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Mattsons Bygg & Järn |
Klass A - Erik Samuelsson 1:07.11 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Mitchell Hägglund 1:08.78 - 2002 - SPIF |
Klass C - Mitchell Hägglund 1:10.94 - 2000 - SPIF |
Klass D - Oskar Ericsson 1:31.58 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Andreas Hovland Nordang | 1999 | 308 | 39.17 | 1:22.35 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Edvin Persson | 1999 | 277 | 40.19 | 1:25.34 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
3 | Tor Nicolaisen | 1999 | 239 | 41.96 | 1:29.63 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
4 | Lukas Hill | 1999 | 230 | 43.05 | 1:30.78 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
5 | Erik Forsström | 1999 | 219 | 44.35 | 1:32.31 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
6 | Pontus Pettersson | 2000 | 207 | 43.63 | 1:34.06 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
7 | Christopher Andrén | 2000 | 183 | 47.09 | 1:37.96 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
8 | Iver Strand | 2000 | 183 | 48.93 | 1:38.00 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Bruno Martinsson | 2000 | 170 | 48.18 | 1:40.39 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
10 | Carl Kieksi | 2000 | 151 | 49.58 | 1:44.49 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
11 | Emil Rafael Solberg | 1999 | 145 | 50.94 | 1:45.85 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Marcus Nordh | 2000 | 136 | 51.04 | 1:48.11 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
13 | Jonatan Løve Frantzen | 2000 | 129 | 52.54 | 1:50.10 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
14 | William Heggtveit Løvø | 1999 | 120 | 53.76 | 1:52.87 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Mattsons Bygg & Järn |
Klass A - Erik Samuelsson 1:07.11 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Mitchell Hägglund 1:08.78 - 2002 - SPIF |
Klass C - Mitchell Hägglund 1:10.94 - 2000 - SPIF |
Klass D - Oskar Ericsson 1:31.58 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Viktor Forafonov | 2002 | 227 | 43.65 | 1:31.17 | 0-12 Åldersgrupp Rekord | ||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Christian Groth Dyrkorn | 2001 | 193 | 46.94 | 1:36.18 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Ludvig Grudin | 2001 | 153 | 49.91 | 1:44.01 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
4 | Elias Persson | 2002 | 149 | 50.57 | 1:44.85 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
5 | Mathias Renström | 2001 | 147 | 51.50 | 1:45.33 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
6 | Sindre Iversen Carlsen | 2001 | 146 | 50.36 | 1:45.61 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Tim Hansson | 2001 | 141 | 51.13 | 1:46.96 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
8 | Markus Tägtström | 2002 | 117 | 54.12 | 1:53.64 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
9 | Nicolai Marjetta-Olsson | 2002 | 115 | 54.60 | 1:54.30 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
10 | Nikolai Øverland Schøning | 2001 | 108 | 54.93 | 1:56.66 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Jonathan Nilsson | 2003 | 106 | 55.60 | 1:57.66 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
12 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | 102 | 56.04 | 1:58.92 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
13 | Simon Clarito | 2002 | 102 | 58.69 | 1:58.95 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
14 | William Kihlman | 2001 | 101 | 57.38 | 1:59.55 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
15 | Simon Lundgren | 2001 | 76 | 57.48 | 2:11.38 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
16 | Anton Ivarsson | 2003 | 75 | 59.55 | 2:11.83 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
17 | Johan Matzen | 2002 | 66 | 1:06.19 | 2:17.76 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
- | Albin Hedlund | 2003 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
- | Gustav Jonsson | 2002 | DSQ | |||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 07 april 2013 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 07 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 11:39 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Mora Parken |
Klass A - Ellen Lindefeldt 34.73 - 2012 - Borlänge SS |
Klass B - Amanda Persson 33.02 - 2012 - Filipstads SK |
Klass C - Sandra Lundqvist 37.11 - 2012 - Falu SS |
Klass D - Agnes Humling 40.16 - 2012 - Sandvikens SoHK |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Amanda Persson | 1996 | 451 | 33.51 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | |||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
2 | Amanda Rosberg | 1992 | 400 | 34.88 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
3 | Linnea Sandberg | 1996 | 262 | 40.16 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
4 | Elin Lindberg | 1996 | 243 | 41.18 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
5 | Diana Björk | 1995 | 240 | 41.34 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
6 | Teres Steen | 1993 | 211 | 43.15 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Mora Parken |
Klass A - Ellen Lindefeldt 34.73 - 2012 - Borlänge SS |
Klass B - Amanda Persson 33.02 - 2012 - Filipstads SK |
Klass C - Sandra Lundqvist 37.11 - 2012 - Falu SS |
Klass D - Agnes Humling 40.16 - 2012 - Sandvikens SoHK |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Ingelin Elisabeth Lima | 1997 | 468 | 33.10 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Solveig Jørgensen Mohr | 1998 | 452 | 33.49 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Klara Johansson | 1997 | 416 | 34.44 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
4 | Ella Östling | 1997 | 361 | 36.10 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
5 | Ive Johansson | 1998 | 348 | 36.55 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
6 | Julia Åhlen | 1997 | 311 | 37.95 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
7 | Solveig Tellevik | 1997 | 300 | 38.39 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Anette Eriksen | 1998 | 280 | 39.29 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Erica Boman | 1997 | 252 | 40.71 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
10 | Emma Mattsson | 1998 | 233 | 41.74 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
11 | Marie Haga | 1998 | 216 | 42.83 | ||||||
Mysen Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Jenny Seberg | 1997 | 206 | 43.50 | ||||||
Sim 77 Hofors | ||||||||||
13 | Lina Sand Østraat | 1998 | 198 | 44.09 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Synne Thürmer | 1998 | 194 | 44.41 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Mora Parken |
Klass A - Ellen Lindefeldt 34.73 - 2012 - Borlänge SS |
Klass B - Amanda Persson 33.02 - 2012 - Filipstads SK |
Klass C - Sandra Lundqvist 37.11 - 2012 - Falu SS |
Klass D - Agnes Humling 40.16 - 2012 - Sandvikens SoHK |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Sara Junevik | 2000 | 398 | 34.95 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | |||||
Leksands Simförening | ||||||||||
2 | Cecilia Czarnecki | 1999 | 352 | 36.40 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | |||||
Avesta Simsällskap | ||||||||||
3 | Ajla Omic | 1999 | 343 | 36.71 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
4 | Agnes Humling | 2000 | 339 | 36.86 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
5 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | 330 | 37.18 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Synne Emilie Engh | 2000 | 299 | 38.44 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Alva Klang | 2000 | 289 | 38.85 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
8 | Siri Leistad | 1999 | 286 | 39.00 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Alva Nyqvist | 1999 | 286 | 39.02 | ||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
10 | Tova Adrelius | 2000 | 271 | 39.70 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
11 | Ebba Wiklund | 2000 | 264 | 40.07 | ||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
12 | Emma Lu Eikemo | 2000 | 253 | 40.63 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Linnea Lindahl | 1999 | 252 | 40.67 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
14 | Mie Timea Molnar | 2000 | 237 | 41.53 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Moa Johansson | 1999 | 236 | 41.58 | ||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
16 | Maja Söderkvist | 2000 | 234 | 41.72 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
17 | Elin Sisell | 2000 | 230 | 41.94 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
18 | Karolin Karlsson | 1999 | 222 | 42.44 | ||||||
Leksands Simförening | ||||||||||
19 | Marit van Zonneveld | 1999 | 219 | 42.61 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
20 | Karoline Brovold | 1999 | 216 | 42.85 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
21 | Cecelina Nilsson | 2000 | 213 | 43.06 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
22 | Ella Gunnarsson | 2000 | 212 | 43.08 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
23 | Hanna Karlsson | 2000 | 212 | 43.12 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
24 | Sara Amundsson | 2000 | 206 | 43.49 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
25 | Klara Öhlin | 1999 | 204 | 43.68 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
26 | Karina Rønning | 2000 | 201 | 43.90 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
27 | Nelli Åkerman | 2000 | 198 | 44.13 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
28 | Julia Johnsson | 2000 | 191 | 44.65 | ||||||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
29 | Sara Elise Isachsen Mohol | 1999 | 173 | 46.15 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
30 | Anna Häll | 1999 | 165 | 46.88 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
31 | Linnea Hedvall | 1999 | 164 | 46.93 | ||||||
Leksands Simförening | ||||||||||
32 | Emelie Larsson | 2000 | 154 | 47.93 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
33 | Malin Seberg | 2000 | 141 | 49.42 | ||||||
Sim 77 Hofors | ||||||||||
34 | Andrea Vasholmen Mostue | 2000 | 128 | 51.03 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
35 | Julia Jones | 2000 | 115 | 52.88 | ||||||
Leksands Simförening | ||||||||||
- | Damona Taleb Zohouri | 2000 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
- | Lovisa Eriksson | 1999 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Mora Parken |
Klass A - Ellen Lindefeldt 34.73 - 2012 - Borlänge SS |
Klass B - Amanda Persson 33.02 - 2012 - Filipstads SK |
Klass C - Sandra Lundqvist 37.11 - 2012 - Falu SS |
Klass D - Agnes Humling 40.16 - 2012 - Sandvikens SoHK |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Emmy Östling | 2001 | 311 | 37.95 | 0-12 Åldersgrupp Rekord | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
2 | Jessika Borbos | 2001 | 292 | 38.72 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
3 | Thea Krugerud Skjeggestad | 2001 | 236 | 41.58 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Felicia Lindahl | 2001 | 219 | 42.63 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
5 | Maja Schneider | 2001 | 218 | 42.70 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
6 | Alva Wikström | 2002 | 210 | 43.27 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
7 | Sofie Tolf | 2002 | 209 | 43.31 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
8 | Linnéa Englund | 2003 | 196 | 44.27 | ||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
9 | Anna Fröjd | 2001 | 188 | 44.88 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
10 | Nelly Antlöv | 2002 | 175 | 45.96 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
11 | Tilde Marjetta-Olsson | 2002 | 171 | 46.34 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
12 | Klara Marntell | 2001 | 163 | 47.04 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
13 | Nora Lindqvist | 2001 | 162 | 47.11 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
14 | Maja Gropgården | 2001 | 161 | 47.21 | ||||||
Rättviks simförening | ||||||||||
15 | Isabelle Sahlin | 2001 | 161 | 47.29 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
16 | Emma Kral | 2001 | 158 | 47.53 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
17 | Lovis Jernberg | 2002 | 158 | 47.54 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
18 | Melina Sundström | 2002 | 152 | 48.13 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
19 | Lisen Hill | 2002 | 151 | 48.22 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
20 | Isabelle Asp | 2001 | 150 | 48.34 | ||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
21 | Karin Leijström | 2001 | 149 | 48.44 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
22 | Matilda Jungstedt | 2001 | 147 | 48.74 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
23 | Hanna Skårstedt | 2001 | 146 | 48.80 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
24 | Greta Blücher | 2003 | 140 | 49.47 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
25 | Thyra Wallner | 2002 | 138 | 49.79 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
26 | Frida Ljudén | 2001 | 137 | 49.85 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
27 | Emma Granström | 2002 | 136 | 50.02 | ||||||
Leksands Simförening | ||||||||||
28 | Lovisa Öberg | 2002 | 135 | 50.13 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
29 | Emma Persson | 2002 | 132 | 50.45 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
30 | Josefine Nilsson | 2002 | 118 | 52.33 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
31 | Alicia Boman | 2002 | 116 | 52.73 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
32 | Emma Norlin | 2002 | 109 | 53.81 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
33 | Emma Öberg | 2003 | 106 | 54.27 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
34 | Femke van Zonneveld | 2002 | 103 | 54.90 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
35 | Evelina Karlsson | 2002 | 93 | 56.76 | ||||||
Leksands Simförening | ||||||||||
- | Cecilia Rudqvist | 2001 | DSQ | |||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 07 april 2013 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 11:39 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 07 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Trycket |
Klass A - Marcus Eriksson 32.40 - 2012 - Falu SS |
Klass B - Emil Ekwall 32.61 - 2012 - Njurunda SS |
Klass C - Erik Björklund 34.41 - 2012 - Njurunda SS |
Klass D - Emil Westling 43.19 - 2012 - Bollnäs SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Niklas Block | 1995 | 437 | 29.79 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
2 | Marcus Åsberg | 1996 | 412 | 30.38 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
3 | Mathias Eriksson | 1993 | 318 | 33.14 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
4 | Kevin Forsberg | 1996 | 283 | 34.44 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
5 | Oskar Altzar | 1992 | 262 | 35.35 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Trycket |
Klass A - Marcus Eriksson 32.40 - 2012 - Falu SS |
Klass B - Emil Ekwall 32.61 - 2012 - Njurunda SS |
Klass C - Erik Björklund 34.41 - 2012 - Njurunda SS |
Klass D - Emil Westling 43.19 - 2012 - Bollnäs SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Carl-Fredrik Bengtsson | 1998 | 323 | 32.96 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Kristoffer Karlsson | 1997 | 260 | 35.44 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
3 | Jacob Leidefeldt | 1997 | 233 | 36.75 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
4 | Lorang Strand | 1998 | 230 | 36.90 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Jørgen Starholm | 1998 | 222 | 37.34 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
6 | David Bransell | 1997 | 197 | 38.87 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
7 | Carl Lemon | 1998 | 182 | 39.87 | ||||||
Leksands Simförening | ||||||||||
8 | Gustav Neljesjö | 1998 | 62 | 57.16 | ||||||
Rättviks simförening | ||||||||||
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Trycket |
Klass A - Marcus Eriksson 32.40 - 2012 - Falu SS |
Klass B - Emil Ekwall 32.61 - 2012 - Njurunda SS |
Klass C - Erik Björklund 34.41 - 2012 - Njurunda SS |
Klass D - Emil Westling 43.19 - 2012 - Bollnäs SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Lukas Hill | 1999 | 336 | 32.52 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
2 | Pontus Pettersson | 2000 | 294 | 33.99 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
3 | Mario Choy | 1999 | 284 | 34.40 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Edvin Persson | 1999 | 262 | 35.35 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
5 | David Hambraeus | 1999 | 261 | 35.40 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
6 | Erik Forsström | 1999 | 255 | 35.64 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
7 | Alexander Sandin | 2000 | 194 | 39.06 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
8 | Christopher Andrén | 2000 | 187 | 39.51 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
9 | Carl Kieksi | 2000 | 164 | 41.34 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
10 | Jonatan Løve Frantzen | 2000 | 163 | 41.43 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Iver Strand | 2000 | 134 | 44.15 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Marcus Nordh | 2000 | 127 | 44.93 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
13 | Jamie Aalders | 1999 | 109 | 47.40 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Samuel Malm | 1999 | 85 | 51.51 | ||||||
Rättviks simförening | ||||||||||
- | Erland S. Sommerud | 1999 | DSQ | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Trycket |
Klass A - Marcus Eriksson 32.40 - 2012 - Falu SS |
Klass B - Emil Ekwall 32.61 - 2012 - Njurunda SS |
Klass C - Erik Björklund 34.41 - 2012 - Njurunda SS |
Klass D - Emil Westling 43.19 - 2012 - Bollnäs SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Love Starrin | 2001 | 217 | 37.64 | 0-12 Åldersgrupp Rekord | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
2 | Christian Groth Dyrkorn | 2001 | 195 | 38.96 | 0-12 Åldersgrupp Rekord | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Viktor Forafonov | 2002 | 191 | 39.26 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Johan Ekengren | 2001 | 166 | 41.17 | 0-12 Åldersgrupp Rekord | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
5 | David Eby | 2001 | 147 | 42.81 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
6 | Mathias Renström | 2001 | 140 | 43.59 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
7 | Sindre Iversen Carlsen | 2001 | 139 | 43.70 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Albin Hedlund | 2003 | 138 | 43.79 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
9 | Gustav Jonsson | 2002 | 130 | 44.65 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
10 | Nicolai Marjetta-Olsson | 2002 | 125 | 45.18 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
11 | Joel Berglund | 2002 | 115 | 46.44 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
12 | Ludvig Grudin | 2001 | 113 | 46.72 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
13 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | 113 | 46.82 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
14 | Markus Tägtström | 2002 | 113 | 46.83 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
15 | Simon Lundgren | 2001 | 110 | 47.16 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
16 | Tim Hansson | 2001 | 107 | 47.56 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
17 | Jonathan Nilsson | 2003 | 106 | 47.71 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
18 | Nikolai Øverland Schøning | 2001 | 106 | 47.74 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
19 | Elias Persson | 2002 | 104 | 48.11 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
20 | Anton Ivarsson | 2003 | 101 | 48.62 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
21 | Malte Svärd | 2003 | 99 | 48.81 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
22 | Johan Werkmästar | 2002 | 90 | 50.39 | ||||||
Rättviks simförening | ||||||||||
23 | Johan Matzen | 2002 | 75 | 53.53 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
24 | Erik Gummås | 2002 | 74 | 53.95 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
- | William Kihlman | 2001 | DSQ | |||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 07 april 2013 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 07 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 20:39 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 17, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Byrackebo |
Klass A - Therese Mattsson 2:25.77 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Louise Mikiasson 2:21.81 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Sofie Mikiasson 2:31.00 - 1998 - Södertörn SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Amanda Persson | 1996 | 576 | 32.52 | 1:11.49 | 1:54.08 | 2:29.76 | |||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
2 | Amanda Rosberg | 1992 | 541 | 34.14 | 1:14.99 | 1:55.96 | 2:32.87 | |||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
3 | Elin Lindberg | 1996 | 383 | 38.72 | 1:25.46 | 2:13.95 | 2:51.62 | |||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
4 | Linnea Sandberg | 1996 | 365 | 36.93 | 1:22.62 | 2:15.75 | 2:54.37 | |||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
5 | Teres Steen | 1993 | 322 | 37.22 | 1:25.49 | 2:22.30 | 3:01.75 | |||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
6 | Diana Björk | 1995 | 298 | 39.72 | 1:30.74 | 2:25.23 | 3:06.60 | |||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
- | Tiril Frøholm | 1996 | DSQ | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 17, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Byrackebo |
Klass A - Therese Mattsson 2:25.77 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Louise Mikiasson 2:21.81 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Sofie Mikiasson 2:31.00 - 1998 - Södertörn SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Klara Johansson | 1997 | 492 | 34.68 | 1:14.05 | 2:00.97 | 2:37.81 | |||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
2 | Solveig Jørgensen Mohr | 1998 | 447 | 36.52 | 1:15.28 | 2:04.89 | 2:42.96 | |||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Solveig Tellevik | 1997 | 423 | 36.13 | 1:19.54 | 2:07.69 | 2:46.01 | |||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Ive Johansson | 1998 | 419 | 34.71 | 1:18.54 | 2:09.07 | 2:46.56 | |||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
5 | Julia Åhlen | 1997 | 350 | 35.69 | 1:20.60 | 2:12.85 | 2:56.79 | |||
Simklubben Ägir | ||||||||||
6 | Ella Östling | 1997 | 333 | 38.58 | 1:22.87 | 2:16.38 | 2:59.80 | |||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
7 | Erica Boman | 1997 | 299 | 39.30 | 1:27.41 | 2:22.75 | 3:06.27 | |||
Simklubben Ägir | ||||||||||
8 | Anette Eriksen | 1998 | 294 | 42.18 | 1:29.45 | 2:26.11 | 3:07.29 | |||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Lina Sand Østraat | 1998 | 292 | 39.97 | 1:31.55 | 2:28.27 | 3:07.90 | |||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Synne Thürmer | 1998 | DSQ | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 17, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Byrackebo |
Klass A - Therese Mattsson 2:25.77 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Louise Mikiasson 2:21.81 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Sofie Mikiasson 2:31.00 - 1998 - Södertörn SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Agnes Humling | 2000 | 409 | 39.28 | 1:22.35 | 2:10.07 | 2:47.92 | |||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
2 | Sara Junevik | 2000 | 386 | 38.21 | 1:21.94 | 2:14.49 | 2:51.15 | |||
Leksands Simförening | ||||||||||
3 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | 375 | 41.65 | 1:25.69 | 2:15.04 | 2:52.73 | |||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Alva Klang | 2000 | 361 | 38.90 | 1:26.87 | 2:15.36 | 2:55.00 | |||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
5 | Cecilia Czarnecki | 1999 | 360 | 40.86 | 1:27.64 | 2:17.03 | 2:55.19 | |||
Avesta Simsällskap | ||||||||||
6 | Siri Leistad | 1999 | 353 | 36.82 | 1:21.37 | 2:14.10 | 2:56.22 | |||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Ajla Omic | 1999 | 349 | 39.10 | 1:25.76 | 2:18.78 | 2:56.92 | |||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
8 | Ebba Wiklund | 2000 | 344 | 39.30 | 1:29.55 | 2:20.05 | 2:57.86 | |||
Deje Simsällskap | ||||||||||
9 | Alva Nyqvist | 1999 | 313 | 41.55 | 1:27.18 | 2:22.63 | 3:03.55 | |||
Deje Simsällskap | ||||||||||
10 | Julia Danielsson | 2000 | 312 | 39.33 | 1:27.42 | 2:22.03 | 3:03.71 | |||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
11 | Ella Gunnarsson | 2000 | 295 | 40.89 | 1:29.88 | 2:23.56 | 3:07.24 | |||
Falu Simsällskap | ||||||||||
12 | Synne Emilie Engh | 2000 | 291 | 40.24 | 1:25.03 | 2:23.66 | 3:08.04 | |||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Anna Lundström | 2000 | 283 | 45.33 | 1:35.92 | 2:28.67 | 3:09.87 | |||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
14 | Julia Johnsson | 2000 | 282 | 44.22 | 1:36.99 | 2:28.82 | 3:09.99 | |||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
15 | Emma Lu Eikemo | 2000 | 281 | 42.54 | 1:31.72 | 2:31.08 | 3:10.15 | |||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
16 | Sara Amundsson | 2000 | 274 | 46.48 | 1:37.11 | 2:31.35 | 3:11.91 | |||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
17 | Lisa Näslund | 1999 | 250 | 42.20 | 1:34.83 | 2:33.70 | 3:17.69 | |||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
18 | Marit van Zonneveld | 1999 | 242 | 49.04 | 1:43.16 | 2:36.02 | 3:20.05 | |||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
19 | Hanna Karlsson | 2000 | 240 | 45.56 | 1:39.05 | 2:33.82 | 3:20.58 | |||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
20 | Moa Johansson | 1999 | 237 | 43.10 | 1:34.50 | 2:35.25 | 3:21.28 | |||
Deje Simsällskap | ||||||||||
21 | Mie Timea Molnar | 2000 | 237 | 46.16 | 1:39.55 | 2:38.37 | 3:21.35 | |||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
22 | Nelli Åkerman | 2000 | 236 | 49.58 | 1:43.18 | 2:38.26 | 3:21.65 | |||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
23 | Cecelina Nilsson | 2000 | 233 | 48.79 | 1:40.12 | 2:39.09 | 3:22.61 | |||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
24 | Linnea Linde | 1999 | 229 | 48.30 | 1:40.48 | 2:39.62 | 3:23.52 | |||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
25 | Linnea Hedvall | 1999 | 221 | 48.51 | 1:44.55 | 2:43.26 | 3:26.00 | |||
Leksands Simförening | ||||||||||
26 | Emelie Larsson | 2000 | 213 | 56.73 | 1:49.22 | 2:42.15 | 3:28.59 | |||
Simklubben Solsta | ||||||||||
27 | Karina Rønning | 2000 | 206 | 50.75 | 1:43.54 | 2:46.17 | 3:30.81 | |||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Anna Häll | 1999 | DSQ | |||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
- | Karolin Karlsson | 1999 | DSQ | |||||||
Leksands Simförening | ||||||||||
- | Karoline Brovold | 1999 | DSQ | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 07 april 2013 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 20:39 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 07 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 15:17 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 18, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Jale Åkeri |
Klass A - Erik Samuelsson 2:10.07 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 2:14.51 - 2001 - SPIF |
Klass C - Joakim Hvalgren 2:23.59 - 2007 - Harnäs Skutskärs SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Niklas Block | 1995 | 485 | 29.96 | 1:07.64 | 1:47.31 | 2:20.08 | |||
Simklubben Ägir | ||||||||||
Gren 18, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Jale Åkeri |
Klass A - Erik Samuelsson 2:10.07 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 2:14.51 - 2001 - SPIF |
Klass C - Joakim Hvalgren 2:23.59 - 2007 - Harnäs Skutskärs SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Jacob Leidefeldt | 1997 | 333 | 31.64 | 1:16.05 | 2:03.43 | 2:38.80 | |||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
2 | David Bransell | 1997 | 299 | 36.46 | 1:23.20 | 2:10.56 | 2:44.68 | |||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
3 | Carl-Fredrik Bengtsson | 1998 | 287 | 35.47 | 1:15.60 | 2:09.71 | 2:46.87 | |||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Kristoffer Karlsson | 1997 | 262 | 37.87 | 1:20.60 | 2:14.20 | 2:51.98 | |||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
5 | Lorang Strand | 1998 | 262 | 37.95 | 1:21.12 | 2:12.69 | 2:52.10 | |||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 18, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Jale Åkeri |
Klass A - Erik Samuelsson 2:10.07 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 2:14.51 - 2001 - SPIF |
Klass C - Joakim Hvalgren 2:23.59 - 2007 - Harnäs Skutskärs SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Lukas Hill | 1999 | 313 | 34.93 | 1:15.42 | 2:05.16 | 2:42.20 | |||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
2 | Erik Forsström | 1999 | 309 | 37.05 | 1:17.39 | 2:06.98 | 2:42.83 | |||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
3 | Edvin Persson | 1999 | 299 | 35.01 | 1:21.11 | 2:08.75 | 2:44.56 | |||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
4 | Mario Choy | 1999 | 261 | 31.70 | 1:15.41 | 2:11.88 | 2:52.22 | |||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Tor Nicolaisen | 1999 | 237 | 37.98 | 1:25.72 | 2:16.81 | 2:57.97 | |||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
6 | Alexander Sandin | 2000 | 227 | 39.71 | 1:26.17 | 2:18.46 | 3:00.38 | |||
Simklubben Ägir | ||||||||||
7 | Emil Rafael Solberg | 1999 | 210 | 40.56 | 1:26.50 | 2:22.31 | 3:05.30 | |||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Marcus Nordh | 2000 | 174 | 45.59 | 1:35.95 | 2:34.30 | 3:17.32 | |||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
9 | Jonatan Løve Frantzen | 2000 | 169 | 46.27 | 1:36.33 | 2:33.80 | 3:19.29 | |||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Bruno Martinsson | 2000 | 165 | 47.08 | 1:42.58 | 2:38.93 | 3:20.75 | |||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
11 | Iver Strand | 2000 | 165 | 49.31 | 1:43.18 | 2:40.87 | 3:20.85 | |||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Carl Kieksi | 2000 | 156 | 45.84 | 1:39.97 | 2:39.19 | 3:24.53 | |||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
- | Erland S. Sommerud | 1999 | DSQ | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Pontus Pettersson | 2000 | DSQ | |||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
- | William Heggtveit Løvø | 1999 | DSQ | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 07 april 2013 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 15:17 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 07 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 19, 100m Medley Flickor, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Tungdykargruppen |
Klass D - Pauline Korssell 1:16.85 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Emmy Östling | 2001 | 338 | 39.26 | 1:22.86 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
2 | Jessika Borbos | 2001 | 309 | 39.02 | 1:25.37 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
3 | Linnéa Englund | 2003 | 303 | 42.83 | 1:25.98 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
4 | Sofie Tolf | 2002 | 287 | 40.27 | 1:27.57 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
5 | Thea Krugerud Skjeggestad | 2001 | 287 | 40.53 | 1:27.58 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Felicia Lindahl | 2001 | 278 | 41.10 | 1:28.44 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
7 | Ellen Strandberg | 2001 | 265 | 44.19 | 1:29.91 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
8 | Alva Wikström | 2002 | 220 | 45.57 | 1:35.61 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
9 | Nelly Antlöv | 2002 | 214 | 47.55 | 1:36.58 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
10 | Hanna Skårstedt | 2001 | 211 | 45.83 | 1:37.05 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
11 | Nora Lindqvist | 2001 | 204 | 43.90 | 1:38.01 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
12 | Viktoria Flyman | 2003 | 199 | 48.37 | 1:38.95 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
13 | Karin Leijström | 2001 | 197 | 45.64 | 1:39.28 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
14 | Anna Fröjd | 2001 | 184 | 47.38 | 1:41.51 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
15 | Klara Marntell | 2001 | 180 | 46.89 | 1:42.32 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
16 | Isabelle Asp | 2001 | 179 | 51.19 | 1:42.40 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
17 | Melina Sundström | 2002 | 172 | 48.90 | 1:43.74 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
18 | Lisen Hill | 2002 | 172 | 48.91 | 1:43.90 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
19 | Lovisa Öberg | 2002 | 171 | 50.51 | 1:44.07 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
20 | Isabelle Sahlin | 2001 | 162 | 50.13 | 1:45.91 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
21 | Thyra Wallner | 2002 | 158 | 49.18 | 1:46.80 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
22 | Lovis Jernberg | 2002 | 157 | 49.19 | 1:46.93 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
23 | Greta Blücher | 2003 | 150 | 51.32 | 1:48.72 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
24 | Josefine Nilsson | 2002 | 145 | 55.65 | 1:49.97 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
25 | Frida Ljudén | 2001 | 129 | 53.48 | 1:54.16 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
26 | Femke van Zonneveld | 2002 | 124 | 55.24 | 1:55.91 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
27 | Emma Persson | 2002 | 109 | 58.88 | 2:00.79 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
- | Alicia Boman | 2002 | DSQ | |||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
- | Cecilia Rudqvist | 2001 | DSQ | |||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
- | Emma Kral | 2001 | DSQ | |||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
- | Maja Schneider | 2001 | DSQ | |||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
- | Tilde Marjetta-Olsson | 2002 | DSQ | |||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 07 april 2013 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 07 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 15:44 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 20, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Polaris Mora |
Klass D - Oskar Ericsson 1:17.32 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Viktor Forafonov | 2002 | 281 | 35.93 | 1:17.48 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Christian Groth Dyrkorn | 2001 | 239 | 39.42 | 1:21.78 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Love Starrin | 2001 | 220 | 38.69 | 1:24.11 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
4 | Johan Ekengren | 2001 | 194 | 41.39 | 1:27.71 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
5 | Mathias Renström | 2001 | 174 | 42.39 | 1:30.88 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
6 | Tim Hansson | 2001 | 167 | 44.17 | 1:32.15 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
7 | David Eby | 2001 | 167 | 44.00 | 1:32.26 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
8 | Nicolai Marjetta-Olsson | 2002 | 151 | 44.00 | 1:35.36 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
9 | Markus Tägtström | 2002 | 141 | 45.10 | 1:37.49 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
10 | Sindre Iversen Carlsen | 2001 | 137 | 46.98 | 1:38.54 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Joel Berglund | 2002 | 134 | 44.71 | 1:39.30 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
12 | Ludvig Grudin | 2001 | 133 | 50.68 | 1:39.48 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
13 | Elias Persson | 2002 | 122 | 49.75 | 1:42.43 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
14 | Gustav Jonsson | 2002 | 114 | 48.63 | 1:44.83 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
15 | Jonathan Nilsson | 2003 | 107 | 50.89 | 1:46.95 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
16 | William Kihlman | 2001 | 100 | 54.00 | 1:49.46 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
17 | Simon Clarito | 2002 | 93 | 57.19 | 1:51.91 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
18 | Johan Matzen | 2002 | 76 | 57.98 | 1:59.90 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
- | Albin Hedlund | 2003 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
- | Anton Ivarsson | 2003 | DSQ | |||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
- | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
- | Nikolai Øverland Schøning | 2001 | DSQ | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 07 april 2013 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 15:44 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 07 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 20:40 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 21, 4x50m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Lekkompaniet |
Klass 17+ - Ludvika Simsällskap 2:10.54 - 2008 |
Klass 15-16 - Väsby Simsällskap 2:14.85 - 2007 |
Klass 0-14 - Njurunda Simsällskap 2:15.74 - 2004 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Borlänge Damer | 1992 | Borlänge Simsällskap | 2:13.09 | ||||||
Klara Johansson | 1997 | 32.66 | 32.66 | |||||||
Amanda Rosberg | 1992 | 34.09 | 1:06.75 | |||||||
Linnea Sandberg | 1996 | 34.91 | 1:41.66 | |||||||
Diana Björk | 1995 | 31.43 | 2:13.09 | |||||||
2 | Asker SK J1 Jr. | 1996 | Asker Svømmeklubb | 2:14.96 | ||||||
Solveig Jørgensen Mohr | 1998 | 33.69 | 33.69 | |||||||
Solveig Tellevik | 1997 | 40.32 | 1:14.01 | |||||||
Ingelin Elisabeth Lima | 1997 | 31.20 | 1:45.21 | |||||||
Tiril Frøholm | 1996 | 29.75 | 2:14.96 | |||||||
3 | Filipstads SK | 1970 | Filipstads Simklubb | 2:18.43 | ||||||
Ajla Omic | 1999 | 38.40 | 38.40 | |||||||
Amanda Persson | 1996 | 34.87 | 1:13.27 | |||||||
Ive Johansson | 1998 | 32.80 | 1:46.07 | |||||||
Anna Persson | 1970 | 32.36 | 2:18.43 | |||||||
4 | SS Mora Damer Lag 1 | 1996 | Simsällskapet Mora | 2:26.69 | ||||||
Ella Östling | 1997 | 36.61 | 36.61 | |||||||
Hanna Karlsson | 2000 | 42.39 | 1:19.00 | |||||||
Elin Lindberg | 1996 | 36.10 | 1:55.10 | |||||||
Emmy Östling | 2001 | 31.59 | 2:26.69 | |||||||
5 | Asker SK J2 Jr. | 1998 | Asker Svømmeklubb | 2:31.97 | ||||||
Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | 37.54 | 37.54 | |||||||
Siri Leistad | 1999 | 41.67 | 1:19.21 | |||||||
Emma Lu Eikemo | 2000 | 39.10 | 1:58.31 | |||||||
Lina Sand Østraat | 1998 | 33.66 | 2:31.97 | |||||||
6 | Sundsvall Damer Lag 1 | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 2:32.53 | ||||||
Hanna Mattsson | 1998 | 36.51 | 36.51 | |||||||
Ellen Strandberg | 2001 | 44.74 | 1:21.25 | |||||||
Julia Danielsson | 2000 | 38.19 | 1:59.44 | |||||||
Lisa Näslund | 1999 | 33.09 | 2:32.53 | |||||||
7 | Deje SS Damer | 1999 | Deje Simsällskap | 2:32.96 | ||||||
Alva Nyqvist | 1999 | 39.67 | 39.67 | |||||||
Linnéa Englund | 2003 | 44.00 | 1:23.67 | |||||||
Ebba Wiklund | 2000 | 35.17 | 1:58.84 | |||||||
Moa Johansson | 1999 | 34.12 | 2:32.96 | |||||||
8 | Asker SK J3 Jr. | 1998 | Asker Svømmeklubb | 2:37.27 | ||||||
Mie Timea Molnar | 2000 | 40.75 | 40.75 | |||||||
Thea Krugerud Skjeggestad | 2001 | 46.40 | 1:27.15 | |||||||
Synne Emilie Engh | 2000 | 37.87 | 2:05.02 | |||||||
Anette Eriksen | 1998 | 32.25 | 2:37.27 | |||||||
9 | SS Mora Damer Lag 2 | 1993 | Simsällskapet Mora | 2:39.90 | ||||||
Maja Schneider | 2001 | 42.98 | 42.98 | |||||||
Marit van Zonneveld | 1999 | 42.51 | 1:25.49 | |||||||
Teres Steen | 1993 | 37.32 | 2:02.81 | |||||||
Elin Sisell | 2000 | 37.09 | 2:39.90 | |||||||
10 | Sundsvall Damer Lag 2 | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 2:48.11 | ||||||
Emma Mattsson | 1998 | 40.07 | 40.07 | |||||||
Sofie Tolf | 2002 | 47.52 | 1:27.59 | |||||||
Anna Lundström | 2000 | 44.28 | 2:11.87 | |||||||
Klara Marntell | 2001 | 36.24 | 2:48.11 | |||||||
11 | SK Ägir Damer Lag 1 | 1997 | Simklubben Ägir | 2:48.42 | ||||||
Erica Boman | 1997 | 41.03 | 41.03 | |||||||
Greta Blücher | 2003 | 54.11 | 1:35.14 | |||||||
Julia Åhlen | 1997 | 34.26 | 2:09.40 | |||||||
Hanna Skårstedt | 2001 | 39.02 | 2:48.42 | |||||||
12 | Bollnäs SS Damer | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 2:50.92 | ||||||
Nelli Åkerman | 2000 | 44.83 | 44.83 | |||||||
Alva Klang | 2000 | 39.95 | 1:24.78 | |||||||
Lovisa Öberg | 2002 | 51.43 | 2:16.21 | |||||||
Sara Amundsson | 2000 | 34.71 | 2:50.92 | |||||||
13 | Söderhamn Damer | 1999 | Söderhamns Simsällskap | 3:00.83 | ||||||
Lovis Jernberg | 2002 | 48.98 | 48.98 | |||||||
Viktoria Flyman | 2003 | 48.70 | 1:37.68 | |||||||
Cecelina Nilsson | 2000 | 47.53 | 2:25.21 | |||||||
Linnea Linde | 1999 | 35.62 | 3:00.83 | |||||||
14 | Sundsvall Damer Lag 3 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 3:01.19 | ||||||
Anna Fröjd | 2001 | 47.14 | 47.14 | |||||||
Lovisa Eriksson | 1999 | 47.98 | 1:35.12 | |||||||
Lilly Olsson | 2000 | 46.46 | 2:21.58 | |||||||
Damona Taleb Zohouri | 2000 | 39.61 | 3:01.19 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 07 april 2013 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 20:40 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 07 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 20:40 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 22, 4x50m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: Moravatten |
Klass 17+ - Karlstads Simsällskap 1:52.18 - 2007 |
Klass 15-16 - Väsby Simsällskap 2:04.68 - 2007 |
Klass 0-14 - Täby Sim 2:15.28 - 2009 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Borlänge Herrar | 1992 | Borlänge Simsällskap | 2:08.23 | ||||||
Kristoffer Karlsson | 1997 | 34.32 | 34.32 | |||||||
David Bransell | 1997 | 38.52 | 1:12.84 | |||||||
Oskar Altzar | 1992 | 28.58 | 1:41.42 | |||||||
Jacob Leidefeldt | 1997 | 26.81 | 2:08.23 | |||||||
2 | SS Mora Herrar | 1983 | Simsällskapet Mora | 2:14.27 | ||||||
Emil Holback | 1990 | 32.25 | 32.25 | |||||||
Lukas Hill | 1999 | 40.43 | 1:12.68 | |||||||
Edvin Persson | 1999 | 32.25 | 1:44.93 | |||||||
Patrik Gradefalk | 1983 | 29.34 | 2:14.27 | |||||||
3 | Asker SK G1 Jr. | 1998 | Asker Svømmeklubb | 2:16.35 | ||||||
Carl-Fredrik Bengtsson | 1998 | 33.01 | 33.01 | |||||||
Jørgen Starholm | 1998 | 38.23 | 1:11.24 | |||||||
Viktor Forafonov | 2002 | 35.99 | 1:47.23 | |||||||
Mario Choy | 1999 | 29.12 | 2:16.35 | |||||||
4 | SK Ägir Herrar Lag 2 | 1996 | Simklubben Ägir | 2:20.53 | ||||||
Pontus Pettersson | 2000 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Marcus Åsberg | 1996 | 32.23 | 1:07.16 | |||||||
Alexander Sandin | 2000 | 36.95 | 1:44.11 | |||||||
Simon Lundgren | 2001 | 36.42 | 2:20.53 | |||||||
5 | SK Ägir Herrar Lag 1 | 1995 | Simklubben Ägir | 2:21.83 | ||||||
Niklas Block | 1995 | 30.74 | 30.74 | |||||||
Kevin Forsberg | 1996 | 35.25 | 1:05.99 | |||||||
Christopher Andrén | 2000 | 39.19 | 1:45.18 | |||||||
David Eby | 2001 | 36.65 | 2:21.83 | |||||||
6 | Asker SK G2 Jr. | 1998 | Asker Svømmeklubb | 2:30.77 | ||||||
Jonatan Løve Frantzen | 2000 | 41.38 | 41.38 | |||||||
Andreas Hovland Nordang | 1999 | 37.35 | 1:18.73 | |||||||
Christian Groth Dyrkorn | 2001 | 40.44 | 1:59.17 | |||||||
Lorang Strand | 1998 | 31.60 | 2:30.77 | |||||||
7 | Sundsvall Herrar Lag 1 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 2:34.83 | ||||||
Love Starrin | 2001 | 38.28 | 38.28 | |||||||
Bruno Martinsson | 2000 | 46.45 | 1:24.73 | |||||||
Tor Nicolaisen | 1999 | 35.79 | 2:00.52 | |||||||
Johan Ekengren | 2001 | 34.31 | 2:34.83 | |||||||
8 | Asker SK G3 Jr. | 1999 | Asker Svømmeklubb | 2:45.58 | ||||||
Nikolai Øverland Schøning | 2001 | 40.76 | 40.76 | |||||||
Iver Strand | 2000 | 45.26 | 1:26.02 | |||||||
Erland S. Sommerud | 1999 | 42.25 | 2:08.27 | |||||||
Sindre Iversen Carlsen | 2001 | 37.31 | 2:45.58 | |||||||
9 | Sundsvall Herrar Lag 2 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 3:03.53 | ||||||
Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | 48.88 | 48.88 | |||||||
Albin Hedlund | 2003 | 48.52 | 1:37.40 | |||||||
Joel Berglund | 2002 | 44.36 | 2:21.76 | |||||||
Jonathan Nilsson | 2003 | 41.77 | 3:03.53 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 07 april 2013 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 20:40 |