Resultat för Aquarena Race 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag 5/4 Klockan 10.00 (Insim kl 08.30)
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2013 | Utskriftsdatum | 27 april 2013 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 10:26 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2013 |
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Adam Rydstedt | 1996 | 369 | 31.50 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | ||||||||||
2 | Gustav Wigren | 1993 | 249 | 35.90 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
3 | Oskar Altzar | 1992 | 246 | 36.08 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
4 | Robin Flyman | 1995 | 203 | 38.42 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | David Bransell | 1997 | 252 | 35.78 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
2 | Jacob Leidefeldt | 1997 | 242 | 36.28 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
3 | Svante Cyrén | 1998 | 194 | 39.00 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
4 | Elias Hägglund | 1998 | 183 | 39.76 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
5 | Andreas Andersson | 1998 | 173 | 40.57 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
6 | Adam Wåhlander | 1998 | 165 | 41.19 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
7 | Felix Isacson | 1998 | 119 | 45.90 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Erik Forsström | 1999 | 259 | 35.44 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
2 | Anton Lindberg | 1999 | 250 | 35.89 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
3 | Jasiek Rowinski | 1999 | 163 | 41.39 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
4 | Marcus Nordh | 2000 | 145 | 42.97 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
- | Emil Westling | 2000 | DSQ | |||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Lucas Flykt | 2001 | 128 | 44.85 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
2 | Matei Cananau | 2002 | 77 | 52.98 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
3 | Erik Bäckström | 2001 | 67 | 55.65 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | ||||||||||
- | Alexander Häggström | 2001 | DSQ | |||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
- | Markus Tägtström | 2002 | DSQ | |||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Carl Hansson | 2003 | 104 | 48.01 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
2 | Albin Östlund | 2004 | 92 | 50.03 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
3 | Ludwig Lundgren | 2003 | 80 | 52.28 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
4 | Lucas Humling | 2005 | 62 | 57.03 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 27 april 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 10:26 |