Tulokset KVIK Ã…rgangs Cup 2008
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 17 maj 2008 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup |
Løb 14, 200m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 39.33 | 1:20.75 | 2:02.55 | 2:42.47 | |||
2 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | Herlev Svømning | 41.28 | 1:25.10 | 2:09.17 | 2:51.14 | |||
3 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 41.39 | 1:25.25 | 2:09.20 | 2:53.05 | |||
4 | Sebastian Broksø Mirkovic | 1996 | Vest-Brøndby | 40.76 | 1:25.80 | 2:10.88 | 2:53.15 | |||
5 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 42.47 | 1:28.35 | 2:15.10 | 3:00.82 | |||
6 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Herlev Svømning | 42.74 | 1:29.24 | 2:15.98 | 3:01.49 | |||
7 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.67 | 1:35.14 | 2:25.31 | 3:22.19 | |||
8 | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 48.61 | 1:45.19 | 2:42.09 | 3:34.23 | |||
- | Isak Lichi | 1997 | Svømmeklubben Mk31 | DNS | ||||||
- | Frederik Høst | 1996 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave v.175m | |||||
- | Mads Christian Sandager | 1998 | Vest-Brøndby | DSQ | Svøm på mave v. 150m | |||||
Løb 14, 200m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 33.20 | 1:08.65 | 1:44.68 | 2:20.23 | |||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 34.38 | 1:11.42 | 1:48.61 | 2:23.78 | |||
3 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 33.20 | 1:09.19 | 1:46.91 | 2:24.98 | |||
4 | Benjamin Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.18 | 1:12.41 | 1:50.01 | 2:27.67 | |||
5 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 34.78 | 1:11.97 | 1:50.39 | 2:28.06 | |||
6 | Julian A. Kronby | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.77 | 1:14.52 | 1:53.44 | 2:32.22 | |||
7 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.85 | 1:14.35 | 1:54.08 | 2:32.76 | |||
8 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 36.71 | 1:15.68 | 1:55.27 | 2:32.89 | |||
9 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | Vest-Brøndby | 36.46 | 1:15.23 | 1:54.74 | 2:32.93 | |||
10 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 35.07 | 1:13.25 | 1:53.31 | 2:33.24 | |||
11 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 37.27 | 1:16.81 | 1:57.06 | 2:36.68 | |||
12 | Michael Hattens | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.24 | 1:16.71 | 1:57.35 | 2:38.15 | |||
13 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 39.61 | 1:20.54 | 2:01.84 | 2:41.98 | |||
14 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.94 | 1:18.20 | 2:01.16 | 2:42.86 | |||
15 | Rasmus Fournais | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 38.05 | 1:42.59 | 2:02.43 | 2:43.40 | |||
16 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.94 | 1:20.66 | 2:03.08 | 2:43.90 | |||
17 | Rasmus Munk Jensen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.24 | 1:23.00 | 2:07.90 | 2:48.72 | |||
18 | Markus Emil Jacobsen | 1995 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 40.38 | 1:23.68 | 2:07.29 | 2:51.04 | |||
- | Mads Raahauge | 1995 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Rasmus Hansen | 1994 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Jonas Jerlang | 1995 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave v.150m | |||||
Løb 14, 200m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Niklas Ruprecht | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 33.18 | 1:09.93 | 1:48.30 | 2:24.99 | |||
2 | Nicklas Plum Toft | 1993 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.99 | 1:12.12 | 1:49.55 | 2:25.61 | |||
3 | Kasper Holkjær | 1993 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 35.79 | 1:13.39 | 1:51.40 | 2:28.02 | |||
- | Simon Frydedal Riemann | 1993 | Vest-Brøndby | DSQ | Svøm på mave v.25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup |