Resultater for KVIK Ã…rgangs Cup 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 16 maj 2008 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup |
Løb 5, 50m Frisvømning, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 37.73 | ||||||
2 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 37.90 | ||||||
3 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.95 | ||||||
4 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Mk31 | 38.14 | ||||||
5 | Signe Hauch | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 38.97 | ||||||
6 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 40.40 | ||||||
7 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 40.76 | ||||||
8 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.28 | ||||||
9 | Christina Hattens | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.11 | ||||||
10 | Katrine Hvid | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.45 | ||||||
11 | Natascha Bergmann | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.66 | ||||||
12 | Signe Kjeldsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.71 | ||||||
13 | Julie Rehn | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.06 | ||||||
13 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 45.06 | ||||||
15 | Lea Søgaard | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.61 | ||||||
- | Signe Engholm Straarup | 1998 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | DNS | ||||||
- | Ditte Elrum Hansen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Frisvømning, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 29.66 | ||||||
2 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.19 | ||||||
3 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.43 | ||||||
4 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 31.74 | ||||||
5 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.95 | ||||||
6 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.02 | ||||||
7 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 32.05 | ||||||
8 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 32.94 | ||||||
9 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 33.09 | ||||||
10 | Emilie Riisberg | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 33.66 | ||||||
11 | Stine Brask Jensen | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.67 | ||||||
12 | Kathrine Holm | 1996 | Vest-Brøndby | 33.79 | ||||||
13 | Stephanie Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 34.10 | ||||||
14 | Leona Kenskov | 1996 | Herlev Svømning | 34.25 | ||||||
15 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.37 | ||||||
16 | Antonia Dix-Lind | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.51 | ||||||
17 | Kamilia Larsen | 1996 | Vest-Brøndby | 34.53 | ||||||
18 | Mathilde Nørgård Kracht | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 34.60 | ||||||
19 | Linda Aaen | 1996 | Herlev Svømning | 34.68 | ||||||
20 | Ida Marie Beder | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.92 | ||||||
21 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.95 | ||||||
22 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 35.17 | ||||||
23 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 35.34 | ||||||
24 | Signe Nielsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 35.35 | ||||||
25 | Sif Vange | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 35.40 | ||||||
26 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.50 | ||||||
27 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.66 | ||||||
28 | Martha Meilstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 35.67 | ||||||
29 | Louise Vangstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 36.01 | ||||||
30 | Line Schütz | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.33 | ||||||
31 | Caroline Dalager | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.34 | ||||||
32 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 36.57 | ||||||
33 | Celina Lysberg | 1997 | Svømmeklubben Mk31 | 36.76 | ||||||
34 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 36.86 | ||||||
35 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 37.07 | ||||||
36 | Katja Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.10 | ||||||
37 | Josephine Leth-Dupont | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.33 | ||||||
38 | Sara Mikkelsen | 1997 | Vest-Brøndby | 37.52 | ||||||
39 | Cecilie Christensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.54 | ||||||
40 | Louise Götzsche | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 37.55 | ||||||
41 | Anja Hansen | 1997 | Svømmeklubben Mk31 | 38.09 | ||||||
42 | Christina Jacobsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 38.29 | ||||||
43 | Caroline Oxholm | 1997 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 38.35 | ||||||
44 | Sascha Hartwig | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.50 | ||||||
45 | Mathilde Bernhoft Schmidt | 1997 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 39.18 | ||||||
46 | Emma Jensen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 39.32 | ||||||
47 | Anna Gade | 1996 | Herlev Svømning | 40.22 | ||||||
48 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.67 | ||||||
49 | Victoria Hansen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.81 | ||||||
50 | Sara Gregersen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.26 | ||||||
51 | Sofie Larsen | 1997 | Svømmeklubben Mk31 | 44.58 | ||||||
52 | Vanda A. Davani | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.03 | ||||||
53 | Freja S. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.90 | ||||||
- | Freja Appel | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.58 | ||||||
2 | Martine Bender | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.58 | ||||||
3 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.64 | ||||||
4 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.95 | ||||||
5 | Line Egerod Lund | 1994 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 29.97 | ||||||
6 | Sofie Juul Svenningsen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.06 | ||||||
7 | Sissel My Olander | 1994 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 30.07 | ||||||
8 | Regitze Svensson | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 30.20 | ||||||
9 | Klara Strand Olesen | 1995 | Vest-Brøndby | 30.23 | ||||||
10 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.28 | ||||||
11 | Sophie Nordkild | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 30.34 | ||||||
12 | Kamma Christensen | 1994 | Herlev Svømning | 30.35 | ||||||
13 | Denise Nartey | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.62 | ||||||
14 | Malene Lind Larsen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.73 | ||||||
15 | Ann Sofie P. Andersen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.84 | ||||||
16 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 31.04 | ||||||
17 | Julie Schmidt | 1995 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 31.23 | ||||||
18 | Sofie Baarsøe Pedersen | 1995 | Vest-Brøndby | 31.26 | ||||||
19 | Sara Jepsen | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 31.32 | ||||||
20 | Nanna Jensen | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 31.36 | ||||||
21 | Karina M Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.48 | ||||||
22 | Caroline Lindgreen | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 31.55 | ||||||
23 | Mette Klint Axelsen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 31.62 | ||||||
24 | Sofie Moulvad | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 31.63 | ||||||
24 | Carina Christiansen | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 31.63 | ||||||
26 | Maja Marcussen | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 31.94 | ||||||
27 | Mette Petersen | 1995 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 32.00 | ||||||
28 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.22 | ||||||
29 | Kathrine Højgaard Hansen | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 32.30 | ||||||
30 | Siri Vulpius | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 32.41 | ||||||
31 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.43 | ||||||
32 | Emilie Fraisse | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.56 | ||||||
33 | Sarah Dovalo | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.00 | ||||||
34 | Stine Kornbek | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.23 | ||||||
35 | Thit Pedersen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.24 | ||||||
36 | Thea Mundt Lohse | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 34.29 | ||||||
37 | Sille Thode | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.39 | ||||||
38 | Asta Nielsen | 1995 | Vest-Brøndby | 34.57 | ||||||
38 | Karoline Hauerbach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 34.57 | ||||||
40 | Katrine Liljedahl | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.14 | ||||||
41 | Ida Mentz-Jørgensen | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 35.24 | ||||||
42 | Laura Arberg | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 35.45 | ||||||
43 | Alexandra Eilertsen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.09 | ||||||
44 | Sandra Laksø | 1995 | Vest-Brøndby | 36.38 | ||||||
45 | Andrea Øster Brandt | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.42 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup |