Resultat för KVIK Årgangs Cup 2008
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 17 maj 2008 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:48 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup |
Løb 16, 100m Frisvømning, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Leif Helbig | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.55 | 1:05.78 | |||||
2 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 32.75 | 1:07.42 | |||||
3 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 33.91 | 1:10.68 | |||||
4 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.24 | 1:13.96 | |||||
5 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 35.53 | 1:14.21 | |||||
6 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.78 | 1:14.48 | |||||
7 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 36.08 | 1:14.81 | |||||
8 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Herlev Svømning | 36.01 | 1:15.76 | |||||
9 | Frederik Høst | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 36.46 | 1:15.88 | |||||
10 | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 37.13 | 1:16.37 | |||||
11 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.86 | 1:18.13 | |||||
12 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 37.56 | 1:19.55 | |||||
13 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.76 | 1:20.01 | |||||
14 | Mads Högborg | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 37.96 | 1:20.15 | |||||
15 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.88 | 1:21.33 | |||||
16 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 38.09 | 1:22.30 | |||||
17 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 38.86 | 1:23.37 | |||||
18 | Sasha Curti | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 40.02 | 1:25.50 | |||||
19 | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:26.55 | 1:26.55 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Steenberg | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 27.32 | 56.62 | |||||
2 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 28.20 | 57.28 | |||||
3 | Mathias Hvid | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.38 | 58.73 | |||||
4 | Casper S. Korch | 1994 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 29.13 | 1:00.15 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.56 | 1:01.49 | |||||
6 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 29.74 | 1:01.71 | |||||
7 | Steffen Basse | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.72 | 1:01.93 | |||||
8 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 30.14 | 1:02.34 | |||||
9 | Jonatan Engelbrecht | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 29.98 | 1:02.62 | |||||
10 | Frederik V. Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 30.20 | 1:03.38 | |||||
11 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 31.12 | 1:03.96 | |||||
12 | Benjamin Holten | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.17 | 1:04.05 | |||||
13 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 31.26 | 1:04.31 | |||||
14 | Magnus Dalegaard | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 31.33 | 1:05.06 | |||||
15 | Mathias Roer Højgaard | 1994 | Vest-Brøndby | 31.09 | 1:05.48 | |||||
16 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 31.48 | 1:05.82 | |||||
17 | Christian Oldenborg | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.52 | 1:05.93 | |||||
18 | Mads K. Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 32.05 | 1:06.50 | |||||
19 | Rasmus Fournais | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 32.06 | 1:07.05 | |||||
20 | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 31.09 | 1:07.30 | |||||
21 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.70 | 1:07.31 | |||||
22 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.25 | 1:07.77 | |||||
23 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 59.55 | 1:07.97 | |||||
24 | Markus Emil Jacobsen | 1995 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 32.48 | 1:08.09 | |||||
25 | Jonas Himmelstrup | 1995 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 32.26 | 1:08.40 | |||||
26 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.87 | 1:08.76 | |||||
27 | Jonas Jerlang | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 33.57 | 1:08.80 | |||||
28 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.75 | 1:09.28 | |||||
29 | Frederik Dahl | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 33.22 | 1:09.39 | |||||
30 | Frederik Andersen | 1994 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 33.32 | 1:09.64 | |||||
31 | Mads Norking | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.03 | 1:10.73 | |||||
32 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 35.17 | 1:10.88 | |||||
33 | Mikkel W. Gronert | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 33.71 | 1:12.53 | |||||
34 | Rasmus Munk Jensen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.44 | 1:13.15 | |||||
35 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.51 | 1:13.58 | |||||
36 | Jess Jørgensen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.23 | 1:14.03 | |||||
37 | Wiliam Neergaard | 1995 | Svømmeklubben Mk31 | 41.56 | 1:27.37 | |||||
- | Mads Raahauge | 1995 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.92 | 55.36 | |||||
2 | Joachim Petersen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.48 | 56.20 | |||||
3 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 27.27 | 56.23 | |||||
4 | Thor Andersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.38 | 56.60 | |||||
5 | Rasmus Dufour | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 27.47 | 56.96 | |||||
6 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 27.45 | 56.97 | |||||
7 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 28.24 | 58.08 | |||||
8 | Mikkel Labuhn | 1993 | Vest-Brøndby | 27.77 | 58.71 | |||||
9 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.73 | 58.74 | |||||
10 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 28.06 | 59.03 | |||||
11 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.25 | 59.04 | |||||
12 | Mads Lyng | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.45 | 59.19 | |||||
13 | Troels Johansson | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.47 | 59.46 | |||||
14 | Tom Døi | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 28.45 | 1:00.02 | |||||
15 | Niklas Ruprecht | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 28.15 | 1:00.32 | |||||
16 | Frederik Gustafsson | 1993 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 29.71 | 1:01.15 | |||||
17 | Christian Nørregaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.23 | 1:01.30 | |||||
18 | Martin R. Andersen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 30.38 | 1:02.68 | |||||
19 | Kasper Holkjær | 1993 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 30.89 | 1:02.95 | |||||
20 | Mikkel Schönfeld | 1993 | Swim Team Esbjerg | 30.73 | 1:03.45 | |||||
21 | Gustav Prehn | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.94 | 1:03.98 | |||||
22 | Sebastian Kristiansen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 29.56 | 1:05.66 | |||||
23 | Kristian Mohr Nielsen | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 31.53 | 1:07.47 | |||||
24 | Simon Frydedal Riemann | 1993 | Vest-Brøndby | 33.85 | 1:10.28 | |||||
- | Andreas Olczyk | 1992 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | DNS | ||||||
- | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup |