Tulokset KVIK Ã…rgangs Cup 2008
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 16 maj 2008 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup |
Løb 2, 50m Rygsvømning, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Broksø Mirkovic | 1996 | Vest-Brøndby | 35.70 | ||||||
2 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 35.92 | ||||||
3 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.87 | ||||||
4 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | Herlev Svømning | 38.27 | ||||||
5 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.62 | ||||||
6 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 38.93 | ||||||
7 | Mads Christian Sandager | 1998 | Vest-Brøndby | 39.57 | ||||||
8 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 39.62 | ||||||
9 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Herlev Svømning | 40.41 | ||||||
10 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 40.81 | ||||||
11 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 42.10 | ||||||
12 | Frederik Høst | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 42.18 | ||||||
13 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.43 | ||||||
14 | Mads Frølund-Grangaard | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 43.01 | ||||||
15 | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 43.16 | ||||||
16 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.52 | ||||||
16 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.52 | ||||||
18 | Alexander Weis | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.58 | ||||||
19 | Miklas Ladegaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.65 | ||||||
20 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 45.34 | ||||||
21 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 45.55 | ||||||
22 | Isak Lichi | 1997 | Svømmeklubben Mk31 | 46.90 | ||||||
23 | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 48.19 | ||||||
24 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.42 | ||||||
- | Sebastian Wøhlk | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Daniel Ladegaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | crawl på mave | |||||
- | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Svømning på mave | |||||
Løb 2, 50m Rygsvømning, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 31.57 | ||||||
2 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 31.60 | ||||||
3 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 32.04 | ||||||
4 | Mathias Hvid | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.26 | ||||||
5 | Benjamin Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.44 | ||||||
6 | Daniel Skov Andersen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 32.51 | ||||||
7 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 32.56 | ||||||
8 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 33.33 | ||||||
9 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 33.78 | ||||||
10 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 34.28 | ||||||
11 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.40 | ||||||
12 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 34.92 | ||||||
13 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 34.94 | ||||||
14 | Jonas Jerlang | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 35.33 | ||||||
15 | Michael Hattens | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.44 | ||||||
16 | Rasmus Fournais | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 35.83 | ||||||
17 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.31 | ||||||
18 | Kasper Warberg | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.71 | ||||||
19 | Alexander Grønfeldt | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 37.13 | ||||||
20 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 37.52 | ||||||
21 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.56 | ||||||
22 | Markus Emil Jacobsen | 1995 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 37.80 | ||||||
23 | Mikkel W. Gronert | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 37.97 | ||||||
24 | Jonas Himmelstrup | 1995 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 38.11 | ||||||
25 | Mads Norking | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.25 | ||||||
26 | Rasmus Munk Jensen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.29 | ||||||
27 | Simon Didriksen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 39.83 | ||||||
- | Mads Raahauge | 1995 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Magnus Dalegaard | 1994 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Svøm på maven ved 25 | |||||
Løb 2, 50m Rygsvømning, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 28.52 | ||||||
2 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.76 | ||||||
3 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.22 | ||||||
4 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 30.36 | ||||||
5 | Niklas Ruprecht | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 30.90 | ||||||
6 | Frederik Gustafsson | 1993 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 31.85 | ||||||
7 | Christian Nørregaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.93 | ||||||
8 | Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.37 | ||||||
9 | Nicklas Plum Toft | 1993 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.12 | ||||||
10 | Mikkel Labuhn | 1993 | Vest-Brøndby | 34.95 | ||||||
11 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 36.02 | ||||||
12 | Simon Frydedal Riemann | 1993 | Vest-Brøndby | 36.18 | ||||||
13 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 38.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup |