Resultater for KVIK Ã…rgangs Cup 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 18 maj 2008 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:23 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup |
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.90 | 1:31.95 | |||||
2 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 45.05 | 1:32.37 | |||||
3 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 46.28 | 1:34.22 | |||||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 45.55 | 1:35.69 | |||||
5 | Mathilde Zaggai | 1998 | Svømmeklubben Mk31 | 48.83 | 1:40.14 | |||||
6 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.23 | 1:44.42 | |||||
7 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 53.79 | 1:49.41 | |||||
8 | Natacha Bergmann | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.85 | 1:52.17 | |||||
- | Mie-Kristine Eeg | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Alberte Sara Cornelius | 1998 | Svømmeklubben Mk31 | DNS | ||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 35.96 | 1:14.08 | |||||
2 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 38.98 | 1:19.62 | |||||
3 | Stine Brask Jensen | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.35 | 1:21.75 | |||||
4 | Stephanie Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 40.05 | 1:22.16 | |||||
5 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 40.52 | 1:22.22 | |||||
6 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.05 | 1:22.70 | |||||
7 | Linda Aaen | 1996 | Herlev Svømning | 40.67 | 1:23.47 | |||||
8 | Kathrine Holm | 1996 | Vest-Brøndby | 41.15 | 1:23.70 | |||||
9 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.94 | 1:28.36 | |||||
10 | Anja Hansen | 1997 | Svømmeklubben Mk31 | 43.57 | 1:28.87 | |||||
11 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.69 | 1:29.18 | |||||
12 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben Mk31 | 44.29 | 1:29.25 | |||||
13 | Emma Jensen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 44.23 | 1:29.28 | |||||
14 | Sif Vange | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 44.14 | 1:29.46 | |||||
15 | Siham Saud | 1997 | Herlev Svømning | 45.92 | 1:31.06 | |||||
16 | Sara Mikkelsen | 1997 | Vest-Brøndby | 44.69 | 1:31.50 | |||||
17 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Mk31 | 44.84 | 1:32.33 | |||||
18 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 45.46 | 1:32.54 | |||||
19 | Katja Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.01 | 1:33.04 | |||||
20 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 46.57 | 1:33.87 | |||||
21 | Caroline Dalager | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.40 | 1:34.05 | |||||
22 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.98 | 1:37.31 | |||||
23 | Caroline Dinesen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 47.34 | 1:37.35 | |||||
24 | Maja Kofoed Petersen | 1997 | Svømmeklubben Mk31 | 44.87 | 1:37.67 | |||||
25 | Victoria Hansen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.17 | 1:44.27 | |||||
26 | Sofie Larsen | 1997 | Svømmeklubben Mk31 | 53.25 | 1:49.38 | |||||
27 | Freja S. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.41 | 1:52.44 | |||||
28 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben Mk31 | 54.29 | 1:52.99 | |||||
- | Caroline Oxholm | 1997 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | DNS | ||||||
- | Cecilie Christensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Svøm på maven v.25 m | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Yasmin Saud | 1994 | Herlev Svømning | 32.59 | 1:07.97 | |||||
2 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 34.50 | 1:11.23 | |||||
3 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.71 | 1:12.32 | |||||
4 | Kamma Christensen | 1994 | Herlev Svømning | 35.10 | 1:12.39 | |||||
5 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 35.84 | 1:12.75 | |||||
6 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 36.66 | 1:14.83 | |||||
7 | Cecilie Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.79 | 1:14.95 | |||||
8 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.16 | 1:15.28 | |||||
9 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.01 | 1:16.08 | |||||
10 | Amalie Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.42 | 1:16.29 | |||||
11 | Sofie Juul Svenningsen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.22 | 1:16.34 | |||||
12 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.36 | 1:18.91 | |||||
13 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.77 | 1:19.26 | |||||
14 | Sofie Baarsøe Pedersen | 1995 | Vest-Brøndby | 39.81 | 1:20.58 | |||||
15 | Stine Kornbek | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.11 | 1:21.35 | |||||
16 | Amanda Sandager | 1995 | Vest-Brøndby | 38.93 | 1:22.33 | |||||
17 | Sofie Moulvad | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 40.39 | 1:23.62 | |||||
18 | Karoline Hauerbach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 41.36 | 1:24.23 | |||||
19 | Asta Nielsen | 1995 | Vest-Brøndby | 41.50 | 1:25.08 | |||||
20 | Alexandra Eilertsen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.51 | 1:25.26 | |||||
21 | Siri Vulpius | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 41.39 | 1:25.29 | |||||
22 | Simone Schmidt | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.97 | 1:26.23 | |||||
23 | Ida Mentz-Jørgensen | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 43.61 | 1:27.49 | |||||
- | Mette Petersen | 1995 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup |