Resultat för KVIK Årgangs Cup 2008
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
KVIK Årgangs Cup |
|
Udskriftsdato |
17 maj 2008 |
|
|
Stævne by |
Kastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:47 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning, Finaler 10 år og yngre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dorthea Hauch |
2000 |
Hillerød Svømmeklub |
|
45.34 |
1:33.77 |
2:22.04 |
|
3:09.54 |
|
2 |
Mei Mei Dreyer |
1998 |
Svømmeklubben Mk31 |
|
47.91 |
1:38.58 |
2:29.84 |
|
3:17.65 |
|
3 |
Mathilde Zaggai |
1998 |
Svømmeklubben Mk31 |
|
47.98 |
1:40.70 |
2:35.42 |
|
3:26.37 |
|
4 |
Alberte Sara Cornelius |
1998 |
Svømmeklubben Mk31 |
|
51.04 |
1:44.04 |
2:37.94 |
|
3:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christina Munkholm |
1996 |
Køge Svømmeklub |
|
37.55 |
1:17.83 |
1:59.73 |
|
2:40.83 |
|
2 |
Linea Lau Everland |
1996 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
39.04 |
1:20.43 |
2:03.23 |
|
2:45.53 |
|
3 |
Kathrine Holm |
1996 |
Vest-Brøndby |
|
42.79 |
1:27.04 |
2:12.29 |
|
2:56.17 |
|
4 |
Sarah Sannung |
1996 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
39.85 |
1:25.34 |
2:12.48 |
|
2:58.29 |
|
5 |
Ida Marie Beder |
1997 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
43.11 |
1:30.46 |
2:18.42 |
|
3:04.47 |
|
6 |
Sif Vange |
1997 |
Lyngby Svømmeklub |
|
42.71 |
1:31.55 |
2:19.87 |
|
3:06.13 |
|
7 |
Regitze Andersen |
1996 |
Svømmeklubben Mk31 |
|
43.94 |
1:33.69 |
2:22.78 |
|
3:08.55 |
|
8 |
Anja Hansen |
1997 |
Svømmeklubben Mk31 |
|
46.27 |
1:56.31 |
2:25.29 |
|
3:12.92 |
|
9 |
Caroline Dalager |
1996 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
45.40 |
1:35.22 |
2:25.94 |
|
3:12.99 |
|
10 |
Thea Hovmand Larsen |
1997 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
46.90 |
1:36.85 |
2:28.79 |
|
3:17.34 |
|
11 |
Caroline Oxholm |
1997 |
Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
|
48.77 |
1:40.60 |
2:31.08 |
|
3:20.38 |
|
12 |
Sara Mikkelsen |
1997 |
Vest-Brøndby |
|
45.77 |
1:35.96 |
2:29.63 |
|
3:21.18 |
|
13 |
Cecilie Christensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
43.30 |
1:34.49 |
2:30.08 |
|
3:25.85 |
|
14 |
Maja Kofoed Petersen |
1997 |
Svømmeklubben Mk31 |
|
46.06 |
1:41.35 |
2:34.71 |
|
3:25.87 |
|
15 |
Celina Lysberg |
1997 |
Svømmeklubben Mk31 |
|
49.19 |
1:43.09 |
2:45.77 |
|
3:28.46 |
|
- |
Sarah Brylov |
1997 |
Svømmeklubben Mk31 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|