Results for KVIK Årgangs Cup 2008
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | KVIK rgangs Cup | Udskriftsdato | 17 maj 2008 | |||
Stvne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangr | Svmmeklubben KVIK Kastrup |
Lb 10, 100m Butterfly, Indledende 12 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Sebastian Broks Mirkovic | 1996 | Vest-Brndby | 39.00 | 1:27.29 | |||||
2 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Herlev Svmning | 40.91 | 1:28.56 | |||||
3 | Mads Christian Sandager | 1998 | Vest-Brndby | 41.87 | 1:32.33 | |||||
4 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 42.82 | 1:32.88 | |||||
5 | Nicolai Mbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idrts Forening | 43.73 | 1:33.51 | |||||
6 | Marcus Kryer Svendsen | 1997 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 43.12 | 1:35.90 | |||||
7 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 45.55 | 1:38.53 | |||||
8 | Asger A. Schfer | 1997 | Birkerd Svmmeklub SIGMA NS | 46.37 | 1:43.01 | |||||
9 | Frederik Hst | 1996 | Hillerd Svmmeklub | 45.96 | 1:44.75 | |||||
10 | Emil Nielsen | 1997 | Svmmeklubben Mk31 | 47.21 | 1:46.76 | |||||
Lb 10, 100m Butterfly, Indledende 13 - 14 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | Birkerd Svmmeklub SIGMA NS | 31.36 | 1:07.97 | |||||
2 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svmning | 32.20 | 1:08.06 | |||||
3 | Tobias Grnbk Melander | 1994 | Vest-Brndby | 31.27 | 1:08.21 | |||||
4 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | Gladsaxe Idrts Forening | 31.83 | 1:08.86 | |||||
5 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svmmeklub | 32.44 | 1:09.85 | |||||
6 | Daniel Skov Andersen | 1994 | Lyngby Svmmeklub | 31.43 | 1:09.95 | |||||
7 | Christian Oldenborg | 1994 | Gladsaxe Idrts Forening | 32.23 | 1:10.60 | |||||
8 | Jonatan Engelbrecht | 1994 | Lyngby Svmmeklub | 32.96 | 1:11.26 | |||||
9 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svmmeklub | 33.76 | 1:12.30 | |||||
10 | Benjamin Jensen | 1994 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 33.75 | 1:12.43 | |||||
11 | Rasmus Hgh Andersen | 1994 | Allerd Svmmeklub SIGMA NS | 33.14 | 1:12.69 | |||||
12 | Anton rskov Ipsen | 1994 | Birkerd Svmmeklub SIGMA NS | 32.76 | 1:13.13 | |||||
13 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerd Svmmeklub | 33.34 | 1:13.21 | |||||
14 | Mathias Roer Hjgaard | 1994 | Vest-Brndby | 33.16 | 1:13.50 | |||||
15 | Mads K. Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 34.41 | 1:13.84 | |||||
16 | Magnus Stavngaard | 1994 | Allerd Svmmeklub SIGMA NS | 34.59 | 1:14.96 | |||||
17 | Martin Weberg | 1994 | Allerd Svmmeklub SIGMA NS | 1:15.16 | 1:15.16 | |||||
18 | Julian A. Kronby | 1994 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:15.45 | 1:15.45 | |||||
19 | Magnus Dalegaard | 1994 | Hillerd Svmmeklub | 35.30 | 1:19.01 | |||||
20 | Frederik Dahl | 1995 | Hillerd Svmmeklub | 1:19.11 | 1:19.11 | |||||
21 | Jonas Jerlang | 1995 | Hillerd Svmmeklub | 1:19.65 | 1:19.65 | |||||
22 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 1:24.51 | 1:24.51 | |||||
23 | Mads stberg Wagner | 1994 | Herlev Svmning | 39.57 | 1:26.22 | |||||
24 | Simon Didriksen | 1994 | Silkeborg Svmmeklub | 40.08 | 1:32.10 | |||||
25 | Wiliam Neergaard | 1995 | Svmmeklubben Mk31 | 41.67 | 1:40.82 | |||||
- | Rasmus Hansen | 1994 | Vest-Brndby | DNS | ||||||
Lb 10, 100m Butterfly, Indledende 15 - 16 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Patrik Leth Jrgensen | 1992 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 27.97 | 59.72 | |||||
2 | Troels Johansson | 1992 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 28.21 | 1:01.39 | |||||
3 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 28.76 | 1:02.39 | |||||
4 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerd Svmmeklub SIGMA NS | 29.06 | 1:02.72 | |||||
5 | Joachim Petersen | 1992 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 29.27 | 1:03.35 | |||||
6 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 29.69 | 1:03.99 | |||||
7 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 30.22 | 1:04.80 | |||||
8 | Emil Sainis | 1992 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 29.98 | 1:05.42 | |||||
9 | Tom Di | 1993 | Lyngby Svmmeklub | 30.18 | 1:05.73 | |||||
10 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 30.68 | 1:06.62 | |||||
11 | Frederik Gustafsson | 1993 | Birkerd Svmmeklub SIGMA NS | 31.40 | 1:07.77 | |||||
12 | Kasper Holkjr | 1993 | Allerd Svmmeklub SIGMA NS | 31.90 | 1:07.86 | |||||
13 | Christian Nrregaard | 1993 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 30.45 | 1:08.46 | |||||
14 | Bjarke Schfer | 1993 | Birkerd Svmmeklub SIGMA NS | 32.83 | 1:09.61 | |||||
15 | Ole Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 32.27 | 1:09.62 | |||||
16 | Niklas Ruprecht | 1993 | Holbk Svmme Klub | 31.20 | 1:11.03 | |||||
17 | Gustav Prehn | 1993 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 33.76 | 1:11.80 | |||||
18 | Sebastian Kristiansen | 1993 | Holbk Svmme Klub | 33.26 | 1:15.56 | |||||
19 | Nicklas Plum Toft | 1993 | Gladsaxe Idrts Forening | 34.96 | 1:16.86 | |||||
20 | Martin R. Andersen | 1993 | Silkeborg Svmmeklub | 36.58 | 1:22.62 | |||||
- | Andreas Olczyk | 1992 | Allerd Svmmeklub SIGMA NS | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup |