Resultat för Sollentuna simfestival 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna Simfestival 2013 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 12:16 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linda Eriksson | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.58 | 59.00 | |||||
2 | Anna Jonsson | 1994 | Örebro Simallians | 28.38 | 59.62 | |||||
3 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.46 | 1:00.21 | |||||
4 | Mathilda Johansson | 1991 | Täby Sim | 28.29 | 1:00.22 | |||||
5 | Nathali Konrad | 1993 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.73 | 1:00.58 | |||||
6 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.16 | 1:00.86 | |||||
7 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.40 | 1:00.92 | |||||
8 | Julia Peterson | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.24 | 1:02.19 | |||||
9 | Sara Finati | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.81 | 1:02.77 | |||||
10 | Johanna Wetterborg | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.71 | 1:03.20 | |||||
11 | Katharina Müller-Dott | 1993 | Wfr Fechenheim | 30.62 | 1:03.51 | |||||
12 | Lovisa Malmberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.22 | 1:03.54 | |||||
13 | Louise Åberg | 1995 | Täby Sim | 31.75 | 1:03.95 | |||||
14 | Petra Güneri | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.76 | 1:04.37 | |||||
15 | Petronella Läckgren | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.47 | 1:10.48 | |||||
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.24 | 1:02.43 | |||||
2 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 31.14 | 1:04.08 | |||||
3 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 30.95 | 1:04.17 | |||||
4 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 30.67 | 1:04.62 | |||||
5 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 31.29 | 1:04.85 | |||||
6 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.63 | 1:06.05 | |||||
7 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.25 | 1:06.14 | |||||
8 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 32.73 | 1:06.83 | |||||
9 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 32.39 | 1:08.17 | |||||
10 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 32.76 | 1:09.89 | |||||
11 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 33.86 | 1:10.27 | |||||
12 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 35.80 | 1:13.89 | |||||
13 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 35.84 | 1:15.76 | |||||
- | Julia Widmark | 1997 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 29.99 | 1:01.56 | |||||
2 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.21 | 1:01.84 | |||||
3 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.59 | 1:03.27 | |||||
4 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 30.70 | 1:03.49 | |||||
5 | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.31 | 1:03.72 | |||||
6 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 31.21 | 1:03.86 | |||||
7 | Alma Karlson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.00 | 1:04.52 | |||||
8 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 30.84 | 1:04.59 | |||||
9 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 31.54 | 1:05.22 | |||||
10 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 31.52 | 1:05.58 | |||||
11 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.72 | 1:06.14 | |||||
12 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.34 | 1:06.27 | |||||
13 | Moa Lindahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.09 | 1:06.39 | |||||
14 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.95 | 1:06.54 | |||||
15 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 31.75 | 1:06.57 | |||||
16 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.00 | 1:06.66 | |||||
17 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.33 | 1:07.31 | |||||
18 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 32.61 | 1:07.77 | |||||
19 | Olivia Sundermeyer | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 32.62 | 1:07.79 | |||||
20 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.91 | 1:08.69 | |||||
21 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 33.47 | 1:09.01 | |||||
22 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 32.59 | 1:09.21 | |||||
23 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 33.42 | 1:09.59 | |||||
24 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.88 | 1:09.64 | |||||
25 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.25 | 1:09.72 | |||||
26 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 34.47 | 1:10.96 | |||||
27 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 34.22 | 1:11.03 | |||||
28 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 34.16 | 1:11.21 | |||||
29 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 33.75 | 1:11.81 | |||||
30 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.32 | 1:11.83 | |||||
31 | Diana Jansson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 33.77 | 1:11.85 | |||||
32 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.29 | 1:12.17 | |||||
33 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 34.16 | 1:12.21 | |||||
34 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 34.32 | 1:12.32 | |||||
35 | Anna Pantulin | 1998 | Tyresö Simsällskap | 33.99 | 1:12.51 | |||||
36 | Nathalie Dahlberg | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.58 | 1:12.60 | |||||
37 | Amanda Ewald | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.34 | 1:12.99 | |||||
38 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 35.61 | 1:13.09 | |||||
39 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.95 | 1:13.56 | |||||
40 | Julia Axelsson | 1999 | Ösmo Simsällskap | 36.32 | 1:14.23 | |||||
41 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 35.44 | 1:14.38 | |||||
42 | Sandra Persson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.16 | 1:14.88 | |||||
43 | Johanna Norin | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 35.93 | 1:16.72 | |||||
44 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 36.52 | 1:17.32 | |||||
45 | Felicia Holst | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.31 | 1:18.74 | |||||
46 | Stella Wärn | 1999 | Hellas Simklubb | 37.66 | 1:20.29 | |||||
- | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sabina Cross | 1998 | Hellas Simklubb | DNS | ||||||
- | Sandra Lindberg | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emily Lundgren | 1999 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Lovisa Spångberg | 1999 | Hellas Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.34 | 1:04.49 | |||||
2 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 30.88 | 1:04.52 | |||||
3 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 32.37 | 1:06.74 | |||||
4 | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 31.97 | 1:06.89 | |||||
5 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.02 | 1:07.31 | |||||
6 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.59 | 1:07.82 | |||||
7 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.76 | 1:08.66 | |||||
8 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.48 | 1:08.67 | |||||
9 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 33.58 | 1:09.55 | |||||
10 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.69 | 1:10.55 | |||||
11 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.33 | 1:10.81 | |||||
12 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 34.07 | 1:11.37 | |||||
13 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 33.74 | 1:11.96 | |||||
14 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.83 | 1:12.17 | |||||
15 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.78 | 1:13.52 | |||||
16 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.42 | 1:13.74 | |||||
17 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 36.39 | 1:15.50 | |||||
18 | Hedvig Bygdeson | 2001 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.81 | 1:15.63 | |||||
19 | Hannah Zaalouk | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.26 | 1:15.66 | |||||
20 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.57 | 1:16.51 | |||||
21 | Eva Sigurdsson | 2001 | Ösmo Simsällskap | 37.50 | 1:16.69 | |||||
22 | Sofia Kolokythas | 2000 | Turebergs Simklubb | 37.89 | 1:17.18 | |||||
23 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 37.78 | 1:17.32 | |||||
24 | Manjiri Bhat | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.49 | 1:18.51 | |||||
25 | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | 37.60 | 1:18.83 | |||||
26 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.95 | 1:19.87 | |||||
27 | Linn Modée | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.65 | 1:20.12 | |||||
28 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 37.89 | 1:21.35 | |||||
29 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 36.10 | 1:21.82 | |||||
30 | Ella Langell Högblom | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.13 | 1:23.56 | |||||
31 | Sandra Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 39.67 | 1:24.15 | |||||
32 | Liza Eriksson | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.73 | 1:25.56 | |||||
33 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 41.14 | 1:26.08 | |||||
34 | Alice Casserfelt | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.12 | 1:26.71 | |||||
35 | Sharon Kellokoski | 2001 | Turebergs Simklubb | 42.26 | 1:27.44 | |||||
36 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 41.61 | 1:28.41 | |||||
37 | Emilia Azam | 2000 | Turebergs Simklubb | 42.26 | 1:28.62 | |||||
38 | Linnea Nilsson | 2001 | Turebergs Simklubb | 42.48 | 1:32.06 | |||||
39 | Julia Wernros Olofsson | 2002 | Turebergs Simklubb | 45.89 | 1:38.53 | |||||
40 | Hedda Jägerskog | 2003 | Turebergs Simklubb | 48.97 | 1:43.77 | |||||
- | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Agnes Jägerskog | 2002 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Liv Falk | 2000 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: IC Control SE | Utskriftstid | 12:16 |