Results for Sollentuna simfestival 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Sollentuna Simfestival 2013 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 | |||
Tvlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 16:55 | |||
Arrangr | Turebergs Simklubb | |||||
Bassng | 25m | |||||
Tvlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 38, 50m Brstsim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.17 | ||||||
2 | Nathali Konrad | 1993 | Botkyrka-Rnninge Simsllskap | 35.82 | ||||||
3 | Jessica Allberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 37.19 | ||||||
4 | Petra Gneri | 1989 | Botkyrka-Rnninge Simsllskap | 38.58 | ||||||
Gren 38, 50m Brstsim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Nathalie Johnsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 40.91 | ||||||
2 | Elin Timbck | 1997 | kersberga Simsllskap | 41.45 | ||||||
3 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 41.61 | ||||||
4 | Rebecca Rdn | 1997 | Norrtlje Simklubb | 41.86 | ||||||
5 | Elina Helleberg | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.75 | ||||||
6 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtlje Simklubb | 46.01 | ||||||
Gren 38, 50m Brstsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.26 | ||||||
2 | Mikaela Bergh | 1999 | Tby Sim | 38.36 | ||||||
3 | Louise Hagstrm | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.42 | ||||||
4 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.63 | ||||||
5 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtlje Simklubb | 38.70 | ||||||
6 | Rebecca Hglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.43 | ||||||
7 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.49 | ||||||
8 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.75 | ||||||
9 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rnninge Simsllskap | 40.21 | ||||||
10 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 41.52 | ||||||
11 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 42.09 | ||||||
12 | Henny Reuterskild | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 42.18 | ||||||
13 | Ebba Langemar | 1999 | kersberga Simsllskap | 43.79 | ||||||
14 | Johanna Norin | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 44.04 | ||||||
15 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 44.23 | ||||||
16 | Emma Wallin | 1999 | kersberga Simsllskap | 48.50 | ||||||
17 | Emelie Hgstrm | 1999 | kersberga Simsllskap | 51.00 | ||||||
- | Emily Lundgren | 1999 | Tby Sim | DSQ | ||||||
Gren 38, 50m Brstsim Damer ABCD, Finaler 13 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Franks | 2000 | Tby Sim | 38.20 | ||||||
2 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 39.69 | ||||||
3 | Cornelia Jerresand | 2000 | Tby Sim | 39.82 | ||||||
4 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjbadens Idrottsfrening | 40.73 | ||||||
5 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 41.02 | ||||||
6 | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 41.58 | ||||||
7 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 41.85 | ||||||
8 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 42.19 | ||||||
9 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.79 | ||||||
10 | Hedvig Bygdeson | 2001 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 42.92 | ||||||
11 | Manjiri Bhat | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 43.19 | ||||||
12 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.24 | ||||||
13 | Linnea Nilsson | 2001 | Turebergs Simklubb | 43.46 | ||||||
14 | Tilda Rekola-Weckstrm | 2000 | kersberga Simsllskap | 43.82 | ||||||
15 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 44.65 | ||||||
16 | Nelly kerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 45.69 | ||||||
17 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 46.86 | ||||||
18 | Alice Casserfelt | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 48.29 | ||||||
19 | Tilda Bellander | 2000 | Gustavsbergs Simsllskap | 49.00 | ||||||
20 | Liza Eriksson | 2000 | Gustavsbergs Simsllskap | 49.18 | ||||||
21 | Sharon Kellokoski | 2001 | Turebergs Simklubb | 50.50 | ||||||
22 | Emilia sterberg | 2000 | kersberga Simsllskap | 51.11 | ||||||
23 | Julia Wernros Olofsson | 2002 | Turebergs Simklubb | 52.87 | ||||||
24 | Ella Langell Hgblom | 2001 | Gustavsbergs Simsllskap | 53.93 | ||||||
25 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 1:06.32 | ||||||
- | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 |
Licensierad till: IC Control SE | Utskriftstid | 16:55 |