Results for Sollentuna simfestival 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Sollentuna Simfestival 2013 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tvlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangr | Turebergs Simklubb | |||||
Bassng | 25m | |||||
Tvlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 18 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjbadens Idrottsfrening | 27.59 | 57.70 | |||||
2 | Joakim Uhlin | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 30.31 | 1:03.02 | |||||
3 | Markus Kron | 1994 | Sdertrns Simsllskap | 31.13 | 1:04.10 | |||||
4 | Marcus Stridfldt | 1995 | Sdertrns Simsllskap | 33.64 | 1:08.96 | |||||
5 | Marcus Stolt | 1995 | Sdertrns Simsllskap | 35.88 | 1:12.68 | |||||
6 | Daniel Rosenkvist | 1987 | Kanaans Simsllskap | 36.39 | 1:15.99 | |||||
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 16 - 17 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Ericsson | 1997 | Tby Sim | 29.40 | 1:00.25 | |||||
2 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 30.82 | 1:04.54 | |||||
3 | Martin Jareman | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 31.49 | 1:04.66 | |||||
4 | Erik Reinholdz | 1997 | Sdertrns Simsllskap | 32.63 | 1:06.57 | |||||
5 | Joel Huth | 1996 | Sdertrns Simsllskap | 32.18 | 1:06.84 | |||||
6 | Hannes Hjrne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.43 | 1:07.79 | |||||
7 | Shervin Ghahestani | 1997 | Tby Sim | 32.49 | 1:08.01 | |||||
8 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtlje Simklubb | 34.05 | 1:10.09 | |||||
9 | Andreas Persson | 1996 | Sdertrns Simsllskap | 35.54 | 1:12.93 | |||||
10 | Filip Forsman | 1997 | Gustavsbergs Simsllskap | 36.92 | 1:15.73 | |||||
11 | Viktor Jndel | 1996 | Sdertrns Simsllskap | 37.45 | 1:16.93 | |||||
- | Andreas Forsell | 1996 | kersberga Simsllskap | DNS | ||||||
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Altman | 1998 | Saltsjbadens Idrottsfrening | 30.59 | 1:01.99 | |||||
2 | Carl-ke Willberg | 1998 | Tby Sim | 31.14 | 1:02.35 | |||||
3 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 30.88 | 1:03.40 | |||||
4 | Karl Gustav Grnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 31.25 | 1:04.30 | |||||
5 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 33.37 | 1:08.18 | |||||
6 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.46 | 1:11.30 | |||||
7 | Didrik Bergstrm | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 34.25 | 1:11.47 | |||||
8 | Christopher Johnsson | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 34.63 | 1:11.64 | |||||
9 | Daniel Risnen | 1999 | Tby Sim | 35.00 | 1:11.94 | |||||
10 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.62 | 1:13.02 | |||||
11 | Jonas Fellman | 1999 | IF land | 35.62 | 1:14.25 | |||||
12 | Erik Olsson Sande | 1999 | Tby Sim | 36.79 | 1:16.20 | |||||
13 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rnninge Simsllskap | 36.59 | 1:16.43 | |||||
14 | Sebastian Holmerin | 1998 | Tby Sim | 38.69 | 1:19.38 | |||||
15 | Elias Trnqvist | 1999 | Tyres Simsllskap | 41.92 | 1:24.65 | |||||
16 | David Toreborg | 1999 | Gustavsbergs Simsllskap | 43.64 | 1:28.01 | |||||
17 | Anton Brutar | 1999 | Gustavsbergs Simsllskap | 51.67 | 1:46.22 | |||||
18 | Filip Rickhamn | 1999 | smo Simsllskap | 51.63 | 1:47.12 | |||||
- | Martin Engstrand | 1999 | Tyres Simsllskap | DSQ | ||||||
- | Tobias Fernandez | 1999 | Tby Sim | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 13 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Marijanovic | 2000 | Sdertrns Simsllskap | 33.15 | 1:08.23 | |||||
2 | Josef Al-Khalili | 2000 | Tby Sim | 35.49 | 1:12.26 | |||||
3 | Victor Simic | 2000 | Tby Sim | 35.79 | 1:15.61 | |||||
4 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.81 | 1:16.66 | |||||
5 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 37.93 | 1:17.93 | |||||
6 | Anton Myllri | 2001 | smo Simsllskap | 38.33 | 1:20.81 | |||||
7 | Thomas stervall | 2000 | kersberga Simsllskap | 39.14 | 1:21.60 | |||||
8 | Victor Halldn | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.82 | 1:22.36 | |||||
9 | Daniel Redelius | 2000 | Tyres Simsllskap | 40.72 | 1:22.50 | |||||
10 | Elias Gipperth | 2000 | Saltsjbadens Idrottsfrening | 42.00 | 1:25.97 | |||||
11 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsllskap | 43.30 | 1:28.57 | |||||
12 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 45.23 | 1:33.45 | |||||
13 | Isak Nordin | 2001 | Turebergs Simklubb | 46.10 | 1:35.18 | |||||
14 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 50.74 | 1:41.33 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: IC Control SE | Utskriftstid | 16:16 |