Results for DGI Landsmesterskab 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsmesterskab 2013 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 08:52 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2013 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | DGI Nordjylland | 33.35 | 1:09.68 | 1:46.87 | 2:24.27 | |||
2 | Ellen Nielsen | 2001 | DGI Sydvest | 36.01 | 1:17.76 | 2:00.87 | 2:40.65 | |||
3 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | DGI Sydvest | 37.50 | 1:18.85 | 2:00.95 | 2:40.99 | |||
4 | Janni Martinussen | 2001 | DGI Fyn | 36.45 | 1:20.22 | 2:04.38 | 2:44.21 | |||
5 | Sibel Simonsen | 2001 | DGI Østjylland | 38.72 | 1:20.45 | 2:03.20 | 2:44.35 | |||
6 | Esther Flø | 2001 | DGI Sydøstjylland | 37.92 | 1:21.67 | 2:05.55 | 2:45.80 | |||
7 | Vera V. Jervidalo | 2001 | DGI Østjylland | 39.93 | 1:25.11 | 2:11.09 | 2:53.62 | |||
8 | Freja Schjøtt | 2001 | Dgi Sønderjylland | 40.32 | 1:24.58 | 2:11.10 | 2:54.50 | |||
9 | Emmely Andersen | 2001 | DGI Storstrømmen | 39.40 | 1:24.86 | 2:12.34 | 2:58.89 | |||
10 | Trine Dam | 2001 | DGI Sydøstjylland | 42.35 | 1:30.49 | 2:19.66 | 3:05.32 | |||
11 | Nethe Pedersen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 41.62 | 1:30.32 | 2:22.50 | 3:11.17 | |||
12 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Dgi Sønderjylland | 44.16 | 1:35.13 | 2:27.09 | 3:14.22 | |||
13 | Sofie Aastrup | 2002 | DGI Nordjylland | 46.13 | 1:38.43 | 2:29.75 | 3:16.11 | |||
14 | Karoline Toftelund | 2001 | DGI Nordjylland | 44.53 | 1:40.28 | 2:40.18 | 3:33.46 | |||
15 | Natalie Vaabengaard | 2002 | DGI Storstrømmen | 44.25 | 1:40.89 | 2:40.79 | 3:34.03 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Holst | 1999 | DGI Sydøstjylland | 33.96 | 1:12.07 | 1:51.30 | 2:29.98 | |||
2 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 36.25 | 1:16.27 | 1:57.67 | 2:38.10 | |||
3 | Anika Bryde | 2000 | DGI Storstrømmen | 36.35 | 1:17.43 | 2:00.20 | 2:41.69 | |||
4 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | DGI Sydøstjylland | 36.82 | 1:18.68 | 2:01.64 | 2:44.43 | |||
5 | Julie Henriksen | 2000 | DGI Sydvest | 36.82 | 1:19.79 | 2:05.01 | 2:45.74 | |||
6 | Marie Jahn Andersen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 36.41 | 1:19.30 | 2:04.54 | 2:49.82 | |||
7 | Sidse Juhl Schmidt | 2000 | Dgi Sønderjylland | 39.70 | 1:23.85 | 2:09.02 | 2:50.43 | |||
8 | Celine Larsen | 1999 | DGI Storstrømmen | 37.79 | 1:20.61 | 2:05.84 | 2:50.83 | |||
9 | Anne-Sofie Laursen | 1999 | DGI Østjylland | 38.97 | 1:22.83 | 2:07.45 | 2:51.73 | |||
10 | Anna Olsen | 1999 | DGI Østjylland | 39.47 | 1:24.28 | 2:11.61 | 2:54.19 | |||
11 | Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 39.69 | 1:25.34 | 2:13.79 | 2:59.61 | |||
12 | Maria Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 43.80 | 1:31.36 | 2:20.54 | 3:05.20 | |||
13 | Andrea Zanchetta | 2000 | DGI Nordjylland | 40.79 | 1:27.89 | 2:19.23 | 3:05.69 | |||
14 | Laura Jørgensen | 1999 | DGI Sydvest | 42.44 | 1:31.25 | 2:21.16 | 3:06.40 | |||
15 | Emilie B. Grønbech | 2000 | DGI Sydvest | 40.57 | 1:27.13 | 2:17.36 | 3:06.54 | |||
16 | Marie Sølvira Andersen | 2000 | DGI Sydvest | 41.70 | 1:29.43 | 2:21.96 | 3:10.40 | |||
17 | Maja Rasmussen | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 44.93 | 1:34.14 | 2:24.37 | 3:11.54 | |||
18 | Caroline S. Christiansen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 45.67 | 1:36.38 | 2:26.53 | 3:15.85 | |||
19 | Amanda Hørdum Bjørnholdt | 1999 | DGI Østjylland | 43.00 | 1:35.04 | 2:27.92 | 3:17.26 | |||
20 | Malou Blach | 1999 | DGI Østjylland | 44.32 | 1:34.73 | 2:28.19 | 3:17.64 | |||
21 | Marie Kjær Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 44.40 | 1:37.47 | 2:33.40 | 3:26.53 | |||
22 | Cecilie Kvist Sørensen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 43.44 | 1:36.07 | 2:33.72 | 3:30.71 | |||
23 | Liva Tofft | 2000 | DGI Østjylland | 46.94 | 1:41.36 | 2:39.63 | 3:34.99 | |||
24 | Anne Mielow Eriksen | 1999 | DGI Fyn | 45.74 | 1:39.75 | 2:39.53 | 3:37.59 | |||
25 | Freja Sørensen | 1999 | DGI Fyn | 47.00 | 1:40.56 | 2:39.68 | 3:38.76 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lenette Nielsen | 1997 | DGI Nordjylland | 31.41 | 1:05.58 | 1:41.39 | 2:17.44 | |||
2 | Camilla Linne | 1997 | Dgi Sønderjylland | 32.10 | 1:06.95 | 1:43.44 | 2:19.45 | |||
3 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | DGI Sydøstjylland | 34.73 | 1:12.16 | 1:50.66 | 2:27.86 | |||
4 | Julie Jonasson | 1998 | DGI Storstrømmen | 34.43 | 1:11.54 | 1:50.53 | 2:28.21 | |||
5 | Ida Mikkelsen | 1998 | DGI Nordjylland | 34.16 | 1:12.26 | 1:51.57 | 2:28.30 | |||
6 | Emma Louise Frohn | 1998 | DGI Midtjylland | 35.05 | 1:13.58 | 1:52.93 | 2:30.64 | |||
7 | Signe Terp | 1998 | Dgi Sønderjylland | 34.04 | 1:11.53 | 1:50.46 | 2:30.84 | |||
8 | Caroline Kjeldsen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 35.62 | 1:13.53 | 1:52.65 | 2:31.14 | |||
9 | Martha Moeslund | 1998 | DGI Nordjylland | 32.79 | 1:11.98 | 1:52.25 | 2:31.28 | |||
10 | Lise Coermann Nygaard | 1998 | DGI Storstrømmen | 34.11 | 1:12.52 | 1:52.42 | 2:31.95 | |||
11 | Cecilie H. Jensen | 1997 | DGI Storstrømmen | 33.90 | 1:11.66 | 1:53.04 | 2:33.67 | |||
12 | Lis N. Duc | 1997 | Dgi Sønderjylland | 33.21 | 1:12.52 | 1:54.35 | 2:34.30 | |||
13 | Karoline Nielsen | 1997 | DGI Nordjylland | 35.28 | 1:14.63 | 1:55.79 | 2:34.73 | |||
14 | Caroline Mikkelsen | 1998 | DGI Nordjylland | 34.26 | 1:15.09 | 1:58.39 | 2:38.18 | |||
15 | Elisabeth Katballe | 1997 | DGI Østjylland | 34.84 | 1:15.55 | 1:57.93 | 2:39.49 | |||
16 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | DGI Nordjylland | 36.42 | 1:17.30 | 2:00.42 | 2:39.96 | |||
17 | Rie Lassen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 38.36 | 1:20.28 | 2:02.14 | 2:43.24 | |||
18 | Sif Flor | 1997 | DGI Fyn | 36.66 | 1:17.87 | 2:01.69 | 2:44.14 | |||
19 | Olivia Andersen | 1998 | DGI Østjylland | 38.92 | 1:20.96 | 2:04.37 | 2:46.97 | |||
20 | Helena Wendelboe | 1998 | DGI Storkøbenhavn | 38.90 | 1:22.38 | 2:04.63 | 2:48.16 | |||
21 | Christine Skouboe | 1997 | DGI Østjylland | 37.60 | 1:18.87 | 2:03.95 | 2:49.51 | |||
22 | Ditte Røjkjær Rasmussen | 1998 | DGI Østjylland | 39.79 | 1:25.40 | 2:11.42 | 2:52.78 | |||
23 | Cecilie Clemmensen | 1997 | DGI Sydvest | 37.76 | 1:22.10 | 2:09.61 | 2:52.89 | |||
24 | Michelle Kruse | 1997 | DGI Sydvest | 41.08 | 1:25.12 | 2:09.96 | 2:54.09 | |||
25 | Josephine Gjern | 1998 | DGI Østjylland | 39.96 | 1:24.23 | 2:09.90 | 2:54.91 | |||
26 | Christine Holmgaard | 1998 | DGI Østjylland | 43.23 | 1:29.70 | 2:18.56 | 3:06.84 | |||
27 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | DGI Storkøbenhavn | 41.12 | 1:31.35 | 2:23.89 | 3:11.81 | |||
28 | Karoline Schrøder-Madsen | 1998 | DGI Sydvest | 41.75 | 3:13.88 | 3:13.88 | ||||
29 | Mai Gunwald | 1998 | DGI Sydvest | 42.19 | 1:32.18 | 2:25.11 | 3:14.33 | |||
30 | Marie Kirstine K. Eriksen | 1998 | DGI Storkøbenhavn | 43.43 | 1:33.55 | 2:25.03 | 3:14.93 | |||
- | Dina Ingemann | 1997 | DGI Storkøbenhavn | DSQ | tyvstart | |||||
- | Line Fjordside Jensen | 1998 | DGI Roskilde | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 24 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | DGI Sydvest | 32.38 | 1:08.05 | 1:44.83 | 2:21.97 | |||
2 | Charlotte Jensen | 1994 | DGI Nordjylland | 32.89 | 1:08.36 | 1:45.66 | 2:22.17 | |||
3 | Jasmin Fasel | 1996 | Dgi Sønderjylland | 33.12 | 1:09.44 | 1:46.95 | 2:22.23 | |||
4 | Lise Meng | 1994 | DGI Fyn | 33.01 | 1:10.25 | 1:49.49 | 2:27.80 | |||
5 | Anne T. Nielsen | 1996 | DGI Nordjylland | 35.40 | 1:13.84 | 1:53.14 | 2:30.62 | |||
6 | Katrine Skov Dam | 1995 | DGI Sydvest | 35.55 | 1:15.38 | 1:55.70 | 2:33.93 | |||
7 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | DGI Sydøstjylland | 35.65 | 1:16.08 | 1:56.49 | 2:36.08 | |||
8 | Anette Damsgaard | 1996 | DGI Sydøstjylland | 35.42 | 1:14.92 | 1:56.22 | 2:36.71 | |||
9 | Benedikte Bang From | 1996 | DGI Storstrømmen | 35.97 | 1:15.06 | 1:57.03 | 2:38.76 | |||
10 | Shiva Leisner | 1995 | DGI Fyn | 36.28 | 1:16.54 | 1:58.32 | 2:40.55 | |||
11 | Freja Gertz | 1996 | DGI Nordjylland | 37.67 | 1:18.67 | 2:02.12 | 2:45.08 | |||
12 | Iben Skov Christensen | 1993 | DGI Sydøstjylland | 37.72 | 1:19.75 | 2:05.00 | 2:49.11 | |||
13 | Katrine Christensen | 1996 | DGI Sydvest | 38.96 | 1:23.62 | 2:09.35 | 2:52.34 | |||
14 | Charlotte Elgaard | 1991 | DGI Østjylland | 38.84 | 1:22.30 | 2:08.47 | 2:54.73 | |||
15 | Anna Svit Pedersen | 1996 | DGI Østjylland | 40.70 | 1:27.98 | 2:16.20 | 3:00.83 | |||
16 | Natasja Furman | 1996 | DGI Østjylland | 43.02 | 1:30.21 | 2:20.10 | 3:07.47 | |||
17 | Pernille B Jørgensen | 1995 | DGI Østjylland | 39.96 | 1:26.60 | 2:17.12 | 3:08.02 | |||
- | Jeanette Kjær | 1993 | DGI Midtjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 40 - 49 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lone Vølund | 1965 | DGI Sydøstjylland | 37.20 | 1:19.00 | 2:02.13 | 2:43.50 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 08:52 |