Resultat för UGP1 - Eriksdal
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:47 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
26 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:47 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:17 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Weidlitz |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:01.63 |
2:08.53 |
3:16.09 |
4:23.81 |
8:55.28 |
|
|
|
|
|
|
5:31.99 |
6:40.37 |
7:49.02 |
|
|
|
2 |
Edward Eliasson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:05.94 |
2:18.50 |
3:31.16 |
4:45.65 |
9:36.62 |
|
|
|
|
|
|
5:58.95 |
7:12.78 |
8:25.85 |
|
|
|
3 |
Jens Jacob Aabel Nordkvist |
1995 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:06.51 |
2:19.80 |
3:34.56 |
4:49.42 |
9:46.36 |
|
|
|
|
|
|
6:04.06 |
7:19.09 |
8:33.38 |
|
|
|
4 |
Michail Papantoniou |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:06.01 |
2:18.65 |
3:34.23 |
4:49.44 |
9:58.30 |
|
|
|
|
|
|
6:08.58 |
7:24.45 |
8:40.81 |
|
|
|
5 |
Alexander Lind |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:10.37 |
2:27.21 |
3:45.84 |
5:04.76 |
10:08.04 |
|
|
|
|
|
|
6:22.86 |
7:39.73 |
8:56.02 |
|
|
|
6 |
Alexander Gabri |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:10.66 |
2:30.75 |
3:50.59 |
5:09.34 |
10:15.01 |
|
|
|
|
|
|
6:26.96 |
7:43.36 |
9:01.01 |
|
|
|
7 |
Thomas Näslund |
1997 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.17 |
2:30.49 |
3:49.74 |
5:08.99 |
10:21.34 |
|
|
|
|
|
|
6:27.80 |
7:46.22 |
9:05.14 |
|
|
|
8 |
Jacob Öberg |
1997 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:12.64 |
2:34.78 |
3:56.56 |
5:19.87 |
10:50.85 |
|
|
|
|
|
|
6:42.90 |
8:08.01 |
9:31.98 |
|
|
|
9 |
Jens Haraldsson |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:20.47 |
2:50.33 |
4:19.06 |
5:47.66 |
11:32.26 |
|
|
|
|
|
|
7:16.43 |
8:44.75 |
10:13.60 |
|
|
|
10 |
Viktor Karlsson |
1996 |
Hellas Simklubb |
|
1:12.57 |
2:34.91 |
4:02.33 |
5:32.52 |
11:35.50 |
|
|
|
|
|
|
7:03.99 |
8:36.50 |
10:04.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:02.17 |
2:09.88 |
3:18.14 |
4:26.52 |
8:57.42 |
|
|
|
|
|
|
5:34.73 |
6:43.21 |
7:51.32 |
|
|
|
2 |
Sean Zhong |
1998 |
Täby Sim |
|
1:03.63 |
2:14.20 |
3:26.68 |
4:38.94 |
9:26.28 |
|
|
|
|
|
|
5:51.63 |
7:05.29 |
8:16.47 |
|
|
|
3 |
Frederick Holmer Fann |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:06.40 |
2:18.37 |
3:33.46 |
4:46.45 |
9:34.87 |
|
|
|
|
|
|
6:00.19 |
7:12.87 |
8:25.15 |
|
|
|
4 |
Christian Norberg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:08.56 |
2:22.44 |
3:35.47 |
4:49.04 |
9:37.36 |
|
|
|
|
|
|
6:02.27 |
7:15.12 |
8:27.18 |
|
|
|
5 |
Lukas Peterson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.23 |
2:23.16 |
3:36.93 |
4:50.84 |
9:40.99 |
|
|
|
|
|
|
6:03.94 |
7:17.30 |
8:30.64 |
|
|
|
6 |
William Svalander |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:06.77 |
2:21.39 |
3:37.55 |
4:54.34 |
9:53.40 |
|
|
|
|
|
|
6:10.95 |
7:27.46 |
8:42.49 |
|
|
|
7 |
Gustav Ejdersund |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:06.71 |
2:22.50 |
3:38.81 |
4:54.91 |
9:59.28 |
|
|
|
|
|
|
6:11.86 |
7:28.84 |
8:45.67 |
|
|
|
8 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:10.08 |
2:25.41 |
3:41.64 |
4:58.88 |
10:03.26 |
|
|
|
|
|
|
6:15.16 |
7:32.40 |
8:48.65 |
|
|
|
9 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:07.84 |
2:21.97 |
3:37.95 |
4:55.18 |
10:05.64 |
|
|
|
|
|
|
6:13.94 |
7:32.20 |
8:49.76 |
|
|
|
10 |
Axel Gudehn |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.10 |
2:27.56 |
3:45.86 |
5:04.00 |
10:11.87 |
|
|
|
|
|
|
6:22.63 |
7:40.31 |
8:56.95 |
|
|
|
11 |
Adrian Panahi |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:10.66 |
2:27.06 |
3:47.11 |
5:09.40 |
10:32.00 |
|
|
|
|
|
|
6:31.19 |
7:52.88 |
9:13.46 |
|
|
|
12 |
Mattin Zarrabi |
1998 |
Täby Sim |
|
1:13.19 |
2:33.73 |
3:54.92 |
5:15.09 |
10:36.67 |
|
|
|
|
|
|
6:36.45 |
7:57.62 |
9:17.81 |
|
|
|
13 |
Sebastian Tellgren |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:12.11 |
2:34.59 |
3:55.62 |
5:21.05 |
10:59.08 |
|
|
|
|
|
|
6:47.45 |
8:12.86 |
9:39.34 |
|
|
|
14 |
David Nordin |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:17.44 |
2:42.77 |
4:09.34 |
5:37.75 |
11:18.79 |
|
|
|
|
|
|
7:05.69 |
8:32.12 |
9:57.50 |
|
|
|
15 |
Gustav Eriksson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:19.07 |
2:48.23 |
4:19.61 |
5:53.32 |
11:57.38 |
|
|
|
|
|
|
7:27.39 |
8:59.94 |
10:31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:03.71 |
2:12.68 |
3:21.97 |
4:32.85 |
9:12.26 |
|
|
|
|
|
|
5:43.76 |
6:54.37 |
8:03.97 |
|
|
|
2 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
1:07.40 |
2:18.81 |
3:29.04 |
4:40.98 |
9:27.03 |
|
|
|
|
|
|
5:52.41 |
7:05.42 |
8:17.08 |
|
|
|
3 |
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:07.01 |
2:20.87 |
3:35.18 |
4:48.87 |
9:43.45 |
|
|
|
|
|
|
6:02.71 |
7:16.64 |
8:30.81 |
|
|
|
4 |
Erik Brandt |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:05.88 |
2:21.29 |
3:35.32 |
4:51.88 |
9:48.83 |
|
|
|
|
|
|
6:08.18 |
7:23.12 |
8:37.17 |
|
|
|
5 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:09.81 |
2:24.71 |
3:41.24 |
4:57.55 |
9:57.19 |
|
|
|
|
|
|
6:13.26 |
7:28.24 |
8:43.20 |
|
|
|
6 |
Anton Johansson |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:10.55 |
2:26.53 |
3:43.72 |
5:01.42 |
10:07.21 |
|
|
|
|
|
|
6:18.23 |
7:35.78 |
8:53.24 |
|
|
|
7 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.55 |
2:30.54 |
3:48.86 |
5:07.88 |
10:16.28 |
|
|
|
|
|
|
6:25.38 |
7:44.80 |
9:03.85 |
|
|
|
8 |
Edwin Häger |
1999 |
Täby Sim |
|
1:11.95 |
2:32.09 |
3:50.83 |
5:11.45 |
10:30.79 |
|
|
|
|
|
|
6:32.79 |
7:54.68 |
9:14.27 |
|
|
|
9 |
Kalle Sandahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.88 |
2:31.73 |
3:51.96 |
5:14.40 |
10:38.18 |
|
|
|
|
|
|
6:36.70 |
7:59.04 |
9:20.42 |
|
|
|
10 |
Anton Sandberg |
1999 |
Täby Sim |
|
1:15.06 |
2:37.22 |
4:00.50 |
5:23.65 |
10:45.31 |
|
|
|
|
|
|
6:46.54 |
8:09.58 |
9:30.41 |
|
|
|
11 |
Samir Noory |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:12.62 |
2:35.93 |
4:00.83 |
5:25.98 |
11:11.66 |
|
|
|
|
|
|
6:52.92 |
8:19.12 |
9:45.23 |
|
|
|
12 |
Daniel Nöu |
1999 |
Täby Sim |
|
1:21.42 |
2:50.71 |
4:22.35 |
5:54.09 |
11:51.55 |
|
|
|
|
|
|
7:24.40 |
8:55.97 |
10:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:10.22 |
2:28.34 |
3:46.74 |
5:05.70 |
10:19.67 |
|
|
|
|
|
|
6:26.01 |
7:44.87 |
9:03.64 |
|
|
|
2 |
Victor Halldén |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:11.80 |
2:34.27 |
3:57.02 |
5:18.97 |
10:51.33 |
|
|
|
|
|
|
6:42.69 |
8:06.52 |
9:29.66 |
|
|
|
3 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
Täby Sim |
|
1:12.71 |
2:34.21 |
3:56.95 |
5:20.82 |
10:54.41 |
|
|
|
|
|
|
6:46.08 |
8:09.38 |
9:33.23 |
|
|
|
4 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.99 |
2:36.12 |
4:00.74 |
5:25.46 |
10:57.20 |
|
|
|
|
|
|
6:50.21 |
8:14.75 |
9:37.81 |
|
|
|
5 |
William Ejlegård |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
1:14.87 |
2:37.64 |
4:00.80 |
5:25.05 |
10:58.28 |
|
|
|
|
|
|
6:49.60 |
8:14.21 |
9:37.89 |
|
|
|
6 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:16.23 |
2:41.87 |
4:08.49 |
5:35.28 |
11:20.75 |
|
|
|
|
|
|
7:02.84 |
8:30.06 |
9:56.64 |
|
|
|
7 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:32.05 |
3:16.39 |
5:01.89 |
6:48.38 |
13:41.34 |
|
|
|
|
|
|
8:37.29 |
10:25.57 |
12:06.13 |
|
|
|
8 |
Edvin Ljungquist |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:34.59 |
3:19.04 |
5:05.66 |
6:53.75 |
13:46.18 |
|
|
|
|
|
|
8:44.00 |
10:31.64 |
12:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
26 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:17 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:32 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Bring |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.28 |
1:10.46 |
1:49.88 |
|
2:29.11 |
|
2 |
Charlotte Myers |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
35.10 |
1:14.33 |
1:54.60 |
|
2:36.22 |
|
3 |
Ayleen Burt |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
36.76 |
1:17.17 |
1:58.19 |
|
2:38.76 |
|
4 |
Rebecka Bergström |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.02 |
1:13.79 |
1:56.88 |
|
2:40.93 |
|
5 |
Ellinor Hedgren-Rylander |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
35.42 |
1:16.45 |
2:00.25 |
|
2:43.90 |
|
6 |
Mathilda Dahlin |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.80 |
1:19.62 |
2:05.21 |
|
2:51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Ekholm |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
36.25 |
1:18.86 |
2:01.64 |
|
2:43.69 |
|
2 |
Ida Österman |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
35.98 |
1:17.17 |
2:01.50 |
|
2:46.41 |
|
3 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.97 |
1:21.92 |
2:08.20 |
|
2:54.57 |
|
4 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
38.13 |
1:22.48 |
2:08.72 |
|
2:55.71 |
|
5 |
Julia Blomquist |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.62 |
1:23.21 |
2:12.47 |
|
3:03.06 |
|
6 |
Therese Thor |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.22 |
1:24.96 |
2:16.82 |
|
3:07.00 |
|
- |
Jessica Berg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
33.50 |
1:12.41 |
1:52.06 |
|
2:31.46 |
|
2 |
Alma Karlsson |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.95 |
1:13.84 |
1:55.62 |
|
2:39.04 |
|
3 |
Clara Wadsten |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.12 |
1:16.19 |
1:59.39 |
|
2:43.63 |
|
4 |
Moa Lindahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.75 |
1:19.50 |
2:03.64 |
|
2:47.97 |
|
5 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
36.14 |
1:19.57 |
2:04.94 |
|
2:49.25 |
|
6 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.48 |
1:21.95 |
2:08.02 |
|
2:54.83 |
|
7 |
Emelie Blomberg |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.37 |
1:23.59 |
2:10.24 |
|
2:55.12 |
|
8 |
Sigrid Loid |
1999 |
Täby Sim |
|
37.52 |
1:21.92 |
2:09.81 |
|
2:55.92 |
|
9 |
Caroline Malmberg |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
40.24 |
1:26.18 |
2:13.32 |
|
3:00.93 |
|
10 |
Sofia Näslund |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.52 |
1:26.46 |
2:13.67 |
|
3:01.16 |
|
11 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
41.72 |
1:30.49 |
2:19.49 |
|
3:05.11 |
|
12 |
Lenina Mariani-Lopez |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.46 |
1:34.26 |
2:27.83 |
|
3:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
39.52 |
1:23.90 |
2:09.45 |
|
2:54.85 |
|
2 |
Mathilda Eriksson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.16 |
1:26.39 |
2:15.43 |
|
3:01.63 |
|
3 |
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.25 |
1:23.72 |
2:15.98 |
|
3:07.91 |
|
4 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.39 |
1:29.72 |
2:24.41 |
|
3:21.02 |
|
- |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
26 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:32 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:17 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
26 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:17 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:34 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl-Åke Willberg |
1998 |
Täby Sim |
|
32.31 |
1:07.00 |
1:42.77 |
|
2:16.57 |
|
2 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
33.96 |
1:10.46 |
1:47.06 |
|
2:23.07 |
|
3 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
36.21 |
1:14.25 |
1:52.43 |
|
2:29.00 |
|
4 |
Frederick Holmer Fann |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.78 |
1:13.82 |
1:52.38 |
|
2:29.83 |
|
5 |
William Svalander |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
35.05 |
1:14.04 |
1:53.58 |
|
2:31.72 |
|
6 |
Axel Gudehn |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.34 |
1:14.03 |
1:53.44 |
|
2:31.73 |
|
7 |
Lukas Peterson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.30 |
1:14.79 |
1:55.09 |
|
2:32.30 |
|
8 |
Fredric Wernqvist |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.26 |
1:14.32 |
1:55.17 |
|
2:32.55 |
|
9 |
Gustav Ejdersund |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
35.17 |
1:14.99 |
1:56.39 |
|
2:35.36 |
|
10 |
Killian Walsh |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
36.96 |
1:17.22 |
1:58.30 |
|
2:38.22 |
|
11 |
Sebastian Tellgren |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.11 |
1:17.87 |
2:00.31 |
|
2:39.92 |
|
12 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.52 |
1:20.13 |
2:02.53 |
|
2:43.29 |
|
13 |
David Nordin |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
37.96 |
1:20.38 |
2:05.27 |
|
2:47.50 |
|
14 |
Adrian Panahi |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.14 |
1:22.03 |
2:06.37 |
|
2:50.11 |
|
15 |
Karl Wallenberg |
1998 |
Hellas Simklubb |
|
40.67 |
1:23.81 |
2:08.94 |
|
2:52.91 |
|
16 |
Nicklas Xia |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
49.38 |
1:43.79 |
2:39.12 |
|
3:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
33.06 |
1:08.98 |
1:45.01 |
|
2:19.32 |
|
2 |
Erik Brandt |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.17 |
1:11.28 |
1:48.11 |
|
2:23.60 |
|
3 |
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
33.80 |
1:10.82 |
1:48.14 |
|
2:24.39 |
|
4 |
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
|
34.26 |
1:12.09 |
1:51.08 |
|
2:28.72 |
|
5 |
Alessandro Bonetti |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
36.07 |
1:13.81 |
1:51.92 |
|
2:28.75 |
|
6 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
35.05 |
1:12.87 |
1:51.52 |
|
2:29.51 |
|
7 |
Anton Sandberg |
1999 |
Täby Sim |
|
37.38 |
1:17.84 |
1:58.80 |
|
2:36.83 |
|
8 |
Isak Alin |
1999 |
Täby Sim |
|
36.67 |
1:16.66 |
1:57.64 |
|
2:36.95 |
|
9 |
Edwin Häger |
1999 |
Täby Sim |
|
37.70 |
1:18.14 |
1:59.43 |
|
2:38.18 |
|
10 |
Tobias Fernandez |
1999 |
Täby Sim |
|
35.97 |
1:16.13 |
1:58.07 |
|
2:38.66 |
|
11 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
38.39 |
1:20.74 |
2:03.30 |
|
2:44.62 |
|
12 |
Daniel Nöu |
1999 |
Täby Sim |
|
40.28 |
1:24.69 |
2:08.59 |
|
2:51.21 |
|
13 |
Emil Skytt |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
41.79 |
1:26.75 |
2:11.62 |
|
2:54.42 |
|
14 |
Samir Noory |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
42.82 |
1:28.70 |
2:15.98 |
|
3:00.78 |
|
15 |
Philip Welin-Berger |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
46.21 |
1:35.94 |
2:26.77 |
|
3:14.03 |
|
- |
Elias Folkesson |
1999 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
Täby Sim |
|
36.34 |
1:15.48 |
1:56.24 |
|
2:35.40 |
|
2 |
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.34 |
1:18.27 |
2:00.08 |
|
2:38.30 |
|
3 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
38.21 |
1:21.08 |
2:07.27 |
|
2:52.30 |
|
4 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.64 |
1:25.24 |
2:10.57 |
|
2:54.63 |
|
5 |
William Ejlegård |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
43.06 |
1:29.19 |
2:14.79 |
|
3:00.47 |
|
6 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
41.86 |
1:27.14 |
2:14.73 |
|
3:01.70 |
|
7 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.96 |
1:30.57 |
2:18.66 |
|
3:06.15 |
|
8 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.51 |
1:29.63 |
2:19.13 |
|
3:07.51 |
|
9 |
Oscar Andersson |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
44.05 |
1:33.61 |
2:22.22 |
|
3:08.20 |
|
10 |
David Kågström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
47.45 |
1:37.84 |
2:27.71 |
|
3:15.86 |
|
11 |
Axel Moureau |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
47.76 |
1:37.91 |
2:30.74 |
|
3:23.02 |
|
12 |
Victor Nilsson |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
48.40 |
1:40.54 |
2:35.32 |
|
3:25.16 |
|
13 |
Edvin Ljungquist |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
50.43 |
1:44.41 |
2:36.88 |
|
3:26.36 |
|
14 |
Robert Hellberg |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
50.24 |
1:45.27 |
2:38.52 |
|
3:28.86 |
|
15 |
Marcus Thune |
2001 |
Hellas Simklubb |
|
50.49 |
1:44.41 |
2:40.31 |
|
3:34.21 |
|
16 |
Lukas Lodin |
2001 |
Hellas Simklubb |
|
52.18 |
1:47.48 |
2:44.43 |
|
3:36.91 |
|
- |
David Erovic |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Johan Brewitz |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
26 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:34 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:39 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
26 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:39 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:36 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Weidlitz |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
27.90 |
59.27 |
1:30.94 |
|
2:01.23 |
|
2 |
Anton Blomquist |
1995 |
Åkersberga Simsällskap |
|
26.44 |
56.84 |
1:30.60 |
|
2:05.96 |
|
3 |
Felix Gudehn |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
28.99 |
1:01.15 |
1:34.59 |
|
2:07.42 |
|
4 |
Ossian Lönn |
1996 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
29.60 |
1:03.03 |
1:36.85 |
|
2:09.03 |
|
5 |
Edward Eliasson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
30.73 |
1:03.88 |
1:37.87 |
|
2:09.81 |
|
6 |
Erland Ekholm |
1996 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
29.48 |
1:02.54 |
1:37.57 |
|
2:12.53 |
|
7 |
Andreas Forsell |
1996 |
Åkersberga Simsällskap |
|
29.95 |
1:04.10 |
1:39.66 |
|
2:13.97 |
|
8 |
Alexander Lind |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.83 |
1:07.07 |
1:42.26 |
|
2:15.29 |
|
9 |
Eric Metzmaa |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
31.64 |
1:06.61 |
1:42.35 |
|
2:16.10 |
|
10 |
Marcus Pirkizri |
1995 |
Åkersberga Simsällskap |
|
29.77 |
1:04.13 |
1:41.26 |
|
2:17.62 |
|
11 |
Alexander Gabri |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
31.27 |
1:06.94 |
1:43.55 |
|
2:18.93 |
|
12 |
Thomas Näslund |
1997 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.82 |
1:08.13 |
1:44.29 |
|
2:20.33 |
|
13 |
Marcus Melander |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
32.15 |
1:09.82 |
1:48.58 |
|
2:26.15 |
|
14 |
Jacob Öberg |
1997 |
Åkersberga Simsällskap |
|
34.50 |
1:15.15 |
1:55.69 |
|
2:34.94 |
|
15 |
Stefanos Vouitovits Botis |
1997 |
Hellas Simklubb |
|
36.54 |
1:18.90 |
2:06.60 |
|
2:51.65 |
|
16 |
Steve Xia |
1996 |
Åkersberga Simsällskap |
|
37.54 |
1:24.76 |
2:14.35 |
|
3:00.19 |
|
- |
Nicolas O´hara |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl-Åke Willberg |
1998 |
Täby Sim |
|
28.55 |
59.62 |
1:31.33 |
|
2:02.24 |
|
2 |
William Svalander |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
28.84 |
1:02.40 |
1:37.20 |
|
2:11.29 |
|
3 |
Lukas Peterson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.37 |
1:04.75 |
1:39.40 |
|
2:13.11 |
|
4 |
Christian Norberg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
30.17 |
1:04.30 |
1:40.51 |
|
2:15.26 |
|
5 |
Gustav Ejdersund |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
30.40 |
1:05.68 |
1:41.06 |
|
2:15.31 |
|
6 |
Killian Walsh |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
30.61 |
1:05.58 |
1:42.63 |
|
2:18.55 |
|
7 |
Adrian Panahi |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.35 |
1:06.74 |
1:43.12 |
|
2:18.59 |
|
8 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.59 |
1:07.65 |
1:44.38 |
|
2:19.61 |
|
9 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
33.03 |
1:08.73 |
1:44.98 |
|
2:20.26 |
|
10 |
Axel Gudehn |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.84 |
1:07.81 |
1:44.35 |
|
2:20.53 |
|
11 |
Patricio Gabriel |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
32.50 |
1:08.42 |
1:45.11 |
|
2:20.96 |
|
12 |
Mattin Zarrabi |
1998 |
Täby Sim |
|
32.66 |
1:09.43 |
1:47.39 |
|
2:24.05 |
|
13 |
Alexander Lund |
1998 |
Tyresö Simsällskap |
|
30.94 |
1:07.93 |
1:46.47 |
|
2:24.89 |
|
14 |
Dennis Wilkman |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
33.07 |
1:09.31 |
1:47.13 |
|
2:25.31 |
|
15 |
Sebastian Tellgren |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.15 |
1:13.15 |
1:53.91 |
|
2:30.31 |
|
16 |
Karl Wallenberg |
1998 |
Hellas Simklubb |
|
34.69 |
1:12.73 |
1:52.88 |
|
2:31.69 |
|
17 |
David Nordin |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
34.05 |
1:13.17 |
1:54.89 |
|
2:33.48 |
|
18 |
Mattias Håkansson |
1998 |
Hellas Simklubb |
|
33.93 |
1:14.46 |
1:56.68 |
|
2:36.62 |
|
19 |
Fredric Wernqvist |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.98 |
1:17.20 |
2:02.75 |
|
2:37.14 |
|
20 |
Oscar Orosco Albornos |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.28 |
1:14.74 |
1:57.37 |
|
2:40.72 |
|
21 |
Gustav Eriksson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.88 |
1:19.09 |
2:03.46 |
|
2:44.85 |
|
22 |
Nicklas Xia |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
39.73 |
1:27.73 |
2:16.25 |
|
3:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Pantzar |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
27.57 |
58.31 |
1:30.89 |
|
2:03.54 |
|
2 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
28.87 |
1:01.70 |
1:34.41 |
|
2:06.10 |
|
3 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
30.19 |
1:03.55 |
1:37.78 |
|
2:11.22 |
|
4 |
Erik Brandt |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
30.51 |
1:05.98 |
1:41.28 |
|
2:14.80 |
|
5 |
Alessandro Bonetti |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
31.35 |
1:07.23 |
1:44.35 |
|
2:18.87 |
|
6 |
Kalle Sandahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.21 |
1:09.32 |
1:46.54 |
|
2:22.41 |
|
7 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
33.26 |
1:09.63 |
1:47.26 |
|
2:22.43 |
|
8 |
Gustav Barnå |
1999 |
Täby Sim |
|
32.91 |
1:10.09 |
1:49.06 |
|
2:26.98 |
|
9 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.95 |
1:11.58 |
1:50.15 |
|
2:27.75 |
|
10 |
Emil Skytt |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
34.59 |
1:12.61 |
1:51.90 |
|
2:28.73 |
|
11 |
Samir Noory |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.17 |
1:12.85 |
1:52.52 |
|
2:30.14 |
|
12 |
Martin Engstrand |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
37.86 |
1:20.87 |
2:04.67 |
|
2:47.68 |
|
13 |
Oscar Wahlström |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
38.51 |
1:21.48 |
2:06.92 |
|
2:50.58 |
|
14 |
Elias Folkesson |
1999 |
Norrtälje Simklubb |
|
37.24 |
1:20.08 |
2:06.04 |
|
2:50.84 |
|
15 |
Philip Welin-Berger |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.08 |
1:24.57 |
2:11.36 |
|
2:55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.65 |
1:07.59 |
1:44.10 |
|
2:19.18 |
|
2 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
Täby Sim |
|
32.68 |
1:09.69 |
1:48.32 |
|
2:25.06 |
|
3 |
William Ejlegård |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
34.15 |
1:12.86 |
1:51.90 |
|
2:29.83 |
|
4 |
Victor Halldén |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
33.96 |
1:13.00 |
1:52.05 |
|
2:30.47 |
|
5 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
33.97 |
1:12.61 |
1:53.09 |
|
2:31.27 |
|
6 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.79 |
1:14.00 |
1:54.68 |
|
2:34.73 |
|
7 |
David Erovic |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.96 |
1:14.31 |
1:56.06 |
|
2:35.92 |
|
8 |
Johan Brewitz |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
34.54 |
1:15.12 |
1:57.90 |
|
2:39.54 |
|
9 |
Oscar Andersson |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.20 |
1:18.12 |
2:01.15 |
|
2:42.65 |
|
10 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
36.48 |
1:18.45 |
2:03.25 |
|
2:44.98 |
|
11 |
Niklas Steinholtz |
2000 |
Tyresö Simsällskap |
|
37.46 |
1:19.29 |
2:01.59 |
|
2:45.56 |
|
12 |
Alexander Dimitriou |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
38.18 |
1:23.23 |
2:09.66 |
|
2:51.06 |
|
13 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.93 |
1:25.26 |
2:14.50 |
|
2:58.49 |
|
14 |
Edvin Ljungquist |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.62 |
1:28.54 |
2:18.30 |
|
3:05.03 |
|
15 |
Victor Nilsson |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
42.22 |
1:31.27 |
2:19.22 |
|
3:05.67 |
|
16 |
Marcus Thune |
2001 |
Hellas Simklubb |
|
42.60 |
1:30.61 |
2:19.84 |
|
3:06.94 |
|
17 |
Robert Hellberg |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
42.34 |
1:32.52 |
2:22.98 |
|
3:09.21 |
|
18 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.13 |
1:33.04 |
2:25.99 |
|
3:14.84 |
|
19 |
Axel Moureau |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
43.52 |
1:32.99 |
2:24.23 |
|
3:18.63 |
|
20 |
Lukas Lodin |
2001 |
Hellas Simklubb |
|
45.52 |
1:38.52 |
2:32.14 |
|
3:20.31 |
|
21 |
Leo Norsbo |
2001 |
Hellas Simklubb |
|
45.21 |
1:37.72 |
2:30.57 |
|
3:21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
26 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:36 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:38 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lovisa Malmberg |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.93 |
1:09.96 |
1:54.51 |
|
2:29.48 |
|
2 |
Ayleen Burt |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
33.59 |
1:12.87 |
1:57.91 |
|
2:33.16 |
|
3 |
Emma Bring |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.54 |
1:11.75 |
1:59.41 |
|
2:33.55 |
|
4 |
Louise Åberg |
1995 |
Täby Sim |
|
32.95 |
1:13.22 |
1:58.68 |
|
2:35.16 |
|
5 |
Erica Christensen |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.22 |
1:19.12 |
2:01.93 |
|
2:38.20 |
|
6 |
Charlotte Myers |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
33.14 |
1:12.86 |
2:03.30 |
|
2:38.44 |
|
7 |
Josefine Gidlöf |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
33.10 |
1:14.71 |
2:03.06 |
|
2:38.69 |
|
8 |
Emmeli Hansson |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.49 |
1:17.74 |
2:01.69 |
|
2:38.92 |
|
9 |
Ellinor Hedgren-Rylander |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
34.62 |
1:17.16 |
2:03.51 |
|
2:39.14 |
|
10 |
Mathilda Dahlin |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.85 |
1:17.82 |
2:05.60 |
|
2:43.67 |
|
11 |
Elin Timbäck |
1997 |
Åkersberga Simsällskap |
|
35.16 |
1:19.53 |
2:07.23 |
|
2:46.18 |
|
12 |
Linnea Fridman |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.13 |
1:17.49 |
2:07.58 |
|
2:46.57 |
|
13 |
Linn Olanders |
1996 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.26 |
1:20.15 |
2:10.34 |
|
2:50.06 |
|
14 |
Marianne Dellwik |
1997 |
Täby Sim |
|
38.53 |
1:23.29 |
2:18.13 |
|
2:59.58 |
|
15 |
Diana Bagheri |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.87 |
1:26.78 |
2:16.89 |
|
3:00.21 |
|
16 |
Josefin Dufva |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.84 |
1:29.67 |
2:19.69 |
|
3:00.87 |
|
17 |
Martha Engström Boij |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
41.16 |
1:30.32 |
2:23.02 |
|
3:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Berglund |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
33.70 |
1:12.77 |
1:59.10 |
|
2:32.69 |
|
2 |
Julia Ewerbring |
1998 |
Täby Sim |
|
33.10 |
1:13.10 |
1:56.76 |
|
2:34.65 |
|
3 |
Maria Östervall |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
33.33 |
1:15.45 |
2:01.02 |
|
2:37.29 |
|
4 |
Ida Österman |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
33.12 |
1:15.54 |
2:02.91 |
|
2:37.50 |
|
5 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
35.36 |
1:18.40 |
2:03.72 |
|
2:41.71 |
|
6 |
Jessica Berg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.99 |
1:18.48 |
2:06.90 |
|
2:43.21 |
|
7 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.31 |
1:19.23 |
2:05.44 |
|
2:45.35 |
|
8 |
Linda Brännlund |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
36.01 |
1:18.26 |
2:09.77 |
|
2:45.71 |
|
9 |
Anna Ekholm |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
36.09 |
1:17.00 |
2:09.69 |
|
2:46.09 |
|
10 |
Louise Hagström |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.66 |
1:22.68 |
2:09.46 |
|
2:47.66 |
|
11 |
Therese Thor |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.03 |
1:17.70 |
2:08.38 |
|
2:47.72 |
|
12 |
Zhanna Kuhry |
1998 |
Täby Sim |
|
37.46 |
1:22.52 |
2:08.81 |
|
2:48.73 |
|
13 |
Carolina Andersson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.96 |
1:23.55 |
2:11.86 |
|
2:49.27 |
|
14 |
Emelie Eriksson |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.40 |
1:15.57 |
2:08.61 |
|
2:49.53 |
|
15 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
38.18 |
1:21.09 |
2:12.27 |
|
2:51.57 |
|
16 |
Linnea Cooke |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
39.66 |
1:26.12 |
2:15.95 |
|
2:58.23 |
|
17 |
Julia Augustsson |
1998 |
Täby Sim |
|
40.03 |
1:28.24 |
2:19.39 |
|
3:03.14 |
|
18 |
Hanna Marohn |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
40.31 |
1:26.93 |
2:22.95 |
|
3:03.31 |
|
19 |
Ebba Nylander |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.41 |
1:26.44 |
2:19.10 |
|
3:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.34 |
1:13.37 |
1:57.10 |
|
2:32.60 |
|
2 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.79 |
1:12.28 |
1:59.79 |
|
2:34.00 |
|
3 |
Clara Wadsten |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.90 |
1:13.27 |
1:59.80 |
|
2:36.24 |
|
4 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
34.45 |
1:14.97 |
2:02.52 |
|
2:38.27 |
|
5 |
Alma Karlsson |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.20 |
1:15.19 |
2:04.00 |
|
2:41.40 |
|
6 |
Moa Lindahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.35 |
1:16.74 |
2:09.04 |
|
2:43.10 |
|
7 |
Josefin Ossmyr |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
35.45 |
1:18.07 |
2:06.65 |
|
2:44.64 |
|
8 |
Alma Holmberg |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
36.60 |
1:16.65 |
2:09.09 |
|
2:46.59 |
|
9 |
Helena Brandt |
1999 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
36.95 |
1:19.37 |
2:08.14 |
|
2:46.66 |
|
10 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.79 |
1:20.76 |
2:12.06 |
|
2:48.92 |
|
11 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
39.47 |
1:24.56 |
2:11.61 |
|
2:49.60 |
|
12 |
Sigrid Loid |
1999 |
Täby Sim |
|
36.69 |
1:21.17 |
2:10.51 |
|
2:50.62 |
|
13 |
Emelie Blomberg |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.38 |
1:20.14 |
2:13.51 |
|
2:52.79 |
|
14 |
Sofia Näslund |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.98 |
1:23.31 |
2:16.05 |
|
2:54.47 |
|
15 |
Alva Mickelsson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
37.25 |
1:19.51 |
2:14.03 |
|
2:55.93 |
|
16 |
Caroline Malmberg |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
37.18 |
1:21.65 |
2:16.80 |
|
2:56.37 |
|
17 |
Karin Thorén |
1999 |
Täby Sim |
|
37.72 |
1:23.92 |
2:17.88 |
|
2:58.29 |
|
18 |
Lenina Mariani-Lopez |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.46 |
1:28.09 |
2:20.91 |
|
3:00.08 |
|
19 |
Fanny Kruthammar |
1999 |
Täby Sim |
|
42.87 |
1:28.11 |
2:17.37 |
|
3:00.60 |
|
20 |
Moa Fougner |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
40.46 |
1:27.90 |
2:19.01 |
|
3:00.70 |
|
21 |
Mikaela Bergh |
1999 |
Täby Sim |
|
44.46 |
1:34.58 |
2:19.46 |
|
3:02.49 |
|
22 |
Anna Bäckdahl |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.13 |
1:26.96 |
2:24.19 |
|
3:05.39 |
|
23 |
Frida Nano |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.11 |
1:26.67 |
2:27.97 |
|
3:11.10 |
|
24 |
Emma Wallin |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
46.41 |
1:37.20 |
2:34.41 |
|
3:17.04 |
|
25 |
Stella Bentrari |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
46.90 |
1:39.06 |
2:36.08 |
|
3:22.37 |
|
26 |
Emelie Högström |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
52.32 |
1:47.32 |
2:48.21 |
|
3:35.23 |
|
27 |
Chris Wejke |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
50.00 |
1:50.56 |
2:50.70 |
|
3:45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.73 |
1:18.40 |
2:04.71 |
|
2:40.73 |
|
2 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
34.87 |
1:17.14 |
2:05.97 |
|
2:43.56 |
|
3 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.84 |
1:18.41 |
2:07.17 |
|
2:44.44 |
|
4 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.68 |
1:18.21 |
2:10.11 |
|
2:46.94 |
|
5 |
Victoria Åberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
34.66 |
1:15.35 |
2:08.83 |
|
2:49.26 |
|
6 |
Mathilda Eriksson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.52 |
1:20.08 |
2:11.37 |
|
2:49.98 |
|
7 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
37.62 |
1:21.34 |
2:11.88 |
|
2:50.59 |
|
8 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
35.10 |
1:18.45 |
2:11.53 |
|
2:51.06 |
|
9 |
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.27 |
1:24.90 |
2:15.06 |
|
2:54.59 |
|
10 |
Jenny Jonsson |
2000 |
Täby Sim |
|
36.30 |
1:22.08 |
2:13.48 |
|
2:55.03 |
|
11 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.50 |
1:24.03 |
2:15.54 |
|
2:56.41 |
|
12 |
Emelie Ångström |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
40.55 |
1:25.05 |
2:16.22 |
|
2:57.32 |
|
13 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.20 |
1:26.02 |
2:19.10 |
|
2:57.68 |
|
14 |
Tilda Rekola-Weckström |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
36.44 |
1:21.33 |
2:15.80 |
|
2:58.23 |
|
15 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.76 |
1:27.06 |
2:19.62 |
|
2:59.38 |
|
16 |
Elin Ahnfelt |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
40.45 |
1:28.34 |
2:22.96 |
|
3:03.47 |
|
17 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.47 |
1:30.78 |
2:22.89 |
|
3:04.68 |
|
18 |
Sofia Walsh |
2002 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
41.75 |
1:27.63 |
2:25.19 |
|
3:07.01 |
|
19 |
Tyra Wijk |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
44.08 |
1:30.35 |
2:26.10 |
|
3:07.73 |
|
20 |
Manjiri Bhat |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
41.04 |
1:31.01 |
2:25.31 |
|
3:08.95 |
|
21 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
44.37 |
1:32.09 |
2:27.55 |
|
3:10.06 |
|
22 |
Mikaela Samuelsson |
2000 |
Norrtälje Simklubb |
|
47.59 |
1:35.92 |
2:29.11 |
|
3:10.55 |
|
23 |
Malin Andreé |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.74 |
1:34.89 |
2:26.57 |
|
3:10.99 |
|
24 |
Amanda Malmsten |
2000 |
Norrtälje Simklubb |
|
46.32 |
1:35.59 |
2:31.01 |
|
3:12.74 |
|
25 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.30 |
1:34.10 |
2:29.05 |
|
3:13.48 |
|
26 |
Sara Tillenius |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
45.17 |
1:31.45 |
2:31.29 |
|
3:13.82 |
|
27 |
Vera Bodén |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
46.60 |
1:37.97 |
2:34.04 |
|
3:19.53 |
|
28 |
Emilia Österberg |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
46.13 |
1:35.67 |
2:34.40 |
|
3:19.58 |
|
29 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
48.14 |
1:36.84 |
2:38.54 |
|
3:21.45 |
|
30 |
Ylwali Häggblad |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
43.63 |
1:37.25 |
2:38.92 |
|
3:23.18 |
|
31 |
Fanny Gardell |
2000 |
Norrtälje Simklubb |
|
47.88 |
1:36.40 |
2:36.33 |
|
3:23.66 |
|
32 |
Alice Casserfelt |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
50.57 |
1:42.37 |
2:38.03 |
|
3:23.95 |
|
33 |
Alva Lindby |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
44.70 |
1:37.36 |
2:38.40 |
|
3:28.04 |
|
34 |
Elsa Knöös |
2001 |
Hellas Simklubb |
|
48.29 |
1:43.09 |
2:45.74 |
|
3:28.64 |
|
35 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
52.37 |
1:45.89 |
2:43.44 |
|
3:30.00 |
|
- |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Evelina Johansson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Sophie Dellmark |
2001 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
26 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:38 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:12 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Morgan |
1996 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:03.58 |
2:20.13 |
3:39.78 |
|
4:50.06 |
|
2 |
Filip Weidlitz |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.32 |
2:26.42 |
3:50.05 |
|
4:55.98 |
|
3 |
William Åberg |
1997 |
Täby Sim |
|
1:12.74 |
2:40.27 |
4:17.31 |
|
5:32.84 |
|
4 |
Eric Metzmaa |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
1:16.49 |
2:48.73 |
4:27.85 |
|
5:38.56 |
|
5 |
Alexander Lind |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:23.96 |
2:46.47 |
4:28.08 |
|
5:42.13 |
|
6 |
Thomas Näslund |
1997 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:18.82 |
2:55.99 |
4:34.98 |
|
5:51.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:11.07 |
2:29.91 |
3:59.51 |
|
5:07.84 |
|
2 |
Lukas Peterson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.07 |
2:36.03 |
4:09.03 |
|
5:19.40 |
|
3 |
William Svalander |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.03 |
2:40.58 |
4:12.15 |
|
5:25.07 |
|
4 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:24.13 |
2:49.25 |
4:19.33 |
|
5:37.39 |
|
5 |
Axel Gudehn |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:20.73 |
2:44.11 |
4:25.44 |
|
5:39.76 |
|
6 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:23.21 |
2:52.07 |
4:23.54 |
|
5:40.17 |
|
7 |
Adrian Panahi |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:22.43 |
2:56.93 |
4:33.91 |
|
5:50.79 |
|
8 |
Dennis Wilkman |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:21.68 |
2:47.04 |
4:31.52 |
|
5:52.60 |
|
9 |
David Nordin |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:30.96 |
3:05.70 |
4:55.22 |
|
6:18.87 |
|
10 |
Gustav Eriksson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:36.46 |
3:19.52 |
5:21.00 |
|
6:49.78 |
|
- |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Sebastian Tellgren |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:08.98 |
2:25.60 |
3:51.48 |
|
4:56.89 |
|
2 |
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
|
1:09.87 |
2:29.69 |
3:50.31 |
|
5:00.51 |
|
3 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
1:10.99 |
2:31.76 |
4:01.47 |
|
5:11.85 |
|
4 |
Erik Brandt |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:17.11 |
2:42.73 |
4:12.03 |
|
5:24.49 |
|
5 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:18.40 |
2:45.33 |
4:16.64 |
|
5:32.40 |
|
6 |
Anton Johansson |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:27.96 |
2:53.10 |
4:28.03 |
|
5:40.50 |
|
7 |
Alessandro Bonetti |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:24.35 |
2:48.48 |
4:29.21 |
|
5:41.11 |
|
8 |
Kalle Sandahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.55 |
2:43.76 |
4:27.04 |
|
5:43.89 |
|
9 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:23.42 |
2:52.20 |
4:32.79 |
|
5:45.32 |
|
10 |
Harald Brobacke |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:23.74 |
2:47.84 |
4:30.69 |
|
5:45.52 |
|
11 |
Philip Welin-Berger |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:42.95 |
3:35.52 |
5:31.67 |
|
7:02.71 |
|
- |
Samir Noory |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:21.61 |
2:54.37 |
4:29.65 |
|
5:49.30 |
|
2 |
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:21.39 |
2:48.36 |
4:33.03 |
|
5:52.43 |
|
3 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:27.94 |
2:56.16 |
4:41.33 |
|
5:59.81 |
|
4 |
Oscar Andersson |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:35.15 |
3:14.81 |
5:03.48 |
|
6:30.47 |
|
5 |
David Erovic |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:41.62 |
3:19.22 |
5:17.70 |
|
6:38.68 |
|
- |
David Kågström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Robert Hellberg |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
26 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:12 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:47 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:47 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:33 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erica Christensen |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.03 |
1:23.70 |
2:09.02 |
|
2:53.08 |
|
2 |
Emina Bjelak |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
40.21 |
1:24.34 |
2:09.06 |
|
2:55.22 |
|
3 |
Hanna Sangfelt |
1997 |
Täby Sim |
|
39.39 |
1:24.50 |
2:10.66 |
|
2:57.76 |
|
4 |
Ellinor Hedgren-Rylander |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
41.63 |
1:27.99 |
2:15.17 |
|
3:01.04 |
|
5 |
Mathilda Dahlin |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
|
42.32 |
1:28.77 |
2:16.34 |
|
3:02.91 |
|
6 |
Diana Bagheri |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
43.28 |
1:31.26 |
2:20.86 |
|
3:10.59 |
|
7 |
Charlotte Myers |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
44.36 |
1:32.76 |
2:22.17 |
|
3:12.36 |
|
8 |
Josefin Dufva |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
43.73 |
1:33.20 |
2:24.78 |
|
3:15.99 |
|
- |
Hanna Hansson |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Ewerbring |
1998 |
Täby Sim |
|
37.58 |
1:19.57 |
2:03.50 |
|
2:48.99 |
|
2 |
Maria Östervall |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.70 |
1:21.47 |
2:06.07 |
|
2:50.89 |
|
3 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
39.17 |
1:23.21 |
2:09.25 |
|
2:56.46 |
|
4 |
Sophia Norén |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.27 |
1:25.83 |
2:13.01 |
|
2:59.13 |
|
5 |
Louise Hagström |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.22 |
1:25.26 |
2:12.31 |
|
3:00.11 |
|
6 |
Carolina Andersson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.60 |
1:28.22 |
2:15.64 |
|
3:01.62 |
|
7 |
Fanny Alstermark |
1998 |
Norrtälje Simklubb |
|
41.03 |
1:27.51 |
2:15.50 |
|
3:03.74 |
|
8 |
Julia Augustsson |
1998 |
Täby Sim |
|
43.05 |
1:31.35 |
2:21.09 |
|
3:12.82 |
|
9 |
Ebba Nylander |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.16 |
1:29.87 |
2:21.78 |
|
3:15.26 |
|
10 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
44.37 |
1:34.23 |
2:25.16 |
|
3:16.43 |
|
11 |
Ida Hofvander |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
45.00 |
1:35.54 |
2:28.08 |
|
3:21.86 |
|
- |
Anna Ekholm |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
39.61 |
1:23.78 |
2:09.35 |
|
2:54.06 |
|
2 |
Julia Franks |
2000 |
Täby Sim |
|
41.20 |
1:26.69 |
2:13.34 |
|
2:58.82 |
|
3 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
42.29 |
1:32.44 |
2:21.32 |
|
3:08.40 |
|
4 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
43.53 |
1:32.65 |
2:22.51 |
|
3:09.85 |
|
5 |
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
42.92 |
1:32.18 |
2:21.88 |
|
3:09.99 |
|
6 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
43.97 |
1:32.88 |
2:22.61 |
|
3:10.28 |
|
7 |
Jenny Jonsson |
2000 |
Täby Sim |
|
43.10 |
1:32.04 |
2:21.19 |
|
3:10.46 |
|
8 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.07 |
1:32.83 |
2:24.56 |
|
3:16.16 |
|
9 |
Malin Andreé |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
44.41 |
1:35.58 |
2:27.80 |
|
3:19.17 |
|
10 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
|
43.50 |
1:34.93 |
2:28.25 |
|
3:21.60 |
|
11 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
45.38 |
1:37.00 |
2:30.34 |
|
3:23.31 |
|
12 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
48.19 |
1:39.73 |
2:33.38 |
|
3:25.68 |
|
13 |
Evelina Johansson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
46.18 |
1:39.10 |
2:32.68 |
|
3:25.95 |
|
14 |
Tilda Rekola-Weckström |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
47.15 |
1:41.22 |
2:36.49 |
|
3:29.33 |
|
15 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
47.84 |
1:42.07 |
2:37.36 |
|
3:30.59 |
|
16 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
48.80 |
1:42.88 |
2:38.00 |
|
3:31.76 |
|
17 |
Alice Casserfelt |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
48.35 |
1:42.37 |
2:37.58 |
|
3:32.79 |
|
18 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
50.51 |
1:45.85 |
2:42.53 |
|
3:35.74 |
|
19 |
Vera Bodén |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
49.98 |
1:48.43 |
2:46.60 |
|
3:44.66 |
|
20 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
50.35 |
1:48.00 |
2:46.60 |
|
3:45.19 |
|
21 |
Sofie Lindqvist |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
|
52.26 |
1:55.58 |
3:01.05 |
|
4:04.71 |
|
22 |
Moa Ljung |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
56.85 |
2:00.33 |
3:04.05 |
|
4:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:33 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:27 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 189 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Weidlitz |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:01.06 |
2:07.92 |
3:14.30 |
|
4:20.23 |
|
2 |
David Kruthammar |
1997 |
Täby Sim |
|
1:03.08 |
2:13.30 |
3:24.46 |
|
4:34.40 |
|
3 |
Michail Papantoniou |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:03.79 |
2:16.46 |
3:29.27 |
|
4:40.89 |
|
4 |
Jens Jacob Aabel Nordkvist |
1995 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:05.97 |
2:18.37 |
3:32.75 |
|
4:45.43 |
|
5 |
Alexander Lind |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:07.92 |
2:25.50 |
3:39.78 |
|
4:50.09 |
|
6 |
Eric Metzmaa |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
1:09.25 |
2:24.02 |
3:39.02 |
|
4:51.95 |
|
7 |
Thomas Näslund |
1997 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.56 |
2:28.83 |
3:45.72 |
|
4:58.80 |
|
8 |
Jens Haraldsson |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:16.37 |
2:40.74 |
4:05.29 |
|
5:22.45 |
|
9 |
Jacob Öberg |
1997 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:16.32 |
2:41.33 |
4:04.89 |
|
5:27.08 |
|
10 |
Viktor Karlsson |
1996 |
Hellas Simklubb |
|
1:11.40 |
2:35.86 |
4:05.83 |
|
5:36.79 |
|
11 |
Steve Xia |
1996 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:22.80 |
3:02.07 |
4:44.73 |
|
6:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:02.81 |
2:09.87 |
3:17.86 |
|
4:24.30 |
|
2 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:03.23 |
2:10.87 |
3:18.25 |
|
4:24.90 |
|
3 |
Sean Zhong |
1998 |
Täby Sim |
|
1:05.01 |
2:16.91 |
3:28.67 |
|
4:36.71 |
|
4 |
William Svalander |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:04.62 |
2:17.74 |
3:30.56 |
|
4:39.05 |
|
5 |
Lukas Peterson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:06.49 |
2:19.43 |
3:30.71 |
|
4:41.27 |
|
6 |
Gustav Ejdersund |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:06.18 |
2:20.30 |
3:36.11 |
|
4:48.11 |
|
7 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:10.03 |
2:24.89 |
3:39.98 |
|
4:53.72 |
|
8 |
Axel Gudehn |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:09.45 |
2:25.44 |
3:41.38 |
|
4:55.45 |
|
9 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:08.04 |
2:23.56 |
3:41.21 |
|
4:56.88 |
|
10 |
Adrian Panahi |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:10.21 |
2:28.46 |
3:47.78 |
|
5:04.27 |
|
11 |
Mattin Zarrabi |
1998 |
Täby Sim |
|
1:10.88 |
2:31.11 |
3:50.59 |
|
5:07.75 |
|
12 |
David Nordin |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.44 |
2:39.07 |
4:03.32 |
|
5:26.87 |
|
13 |
Karl Wallenberg |
1998 |
Hellas Simklubb |
|
1:12.19 |
2:36.43 |
4:04.18 |
|
5:30.76 |
|
14 |
Gustav Eriksson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:22.74 |
2:53.70 |
4:24.62 |
|
5:50.99 |
|
15 |
Nicklas Xia |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:24.29 |
3:03.80 |
4:43.79 |
|
6:23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:04.68 |
2:15.20 |
3:24.35 |
|
4:32.22 |
|
2 |
Erik Brandt |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:05.64 |
2:18.45 |
3:32.11 |
|
4:39.09 |
|
3 |
Alessandro Bonetti |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:08.70 |
2:23.75 |
3:39.51 |
|
4:50.50 |
|
4 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.58 |
2:27.07 |
3:41.97 |
|
4:56.62 |
|
5 |
Anton Johansson |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:10.51 |
2:27.30 |
3:44.13 |
|
5:00.14 |
|
6 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.51 |
2:30.68 |
3:47.67 |
|
5:01.15 |
|
7 |
Harald Brobacke |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:10.74 |
2:29.52 |
3:49.85 |
|
5:06.31 |
|
8 |
Kalle Sandahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:10.48 |
2:31.07 |
3:51.25 |
|
5:09.07 |
|
9 |
Isak Alin |
1999 |
Täby Sim |
|
1:10.84 |
2:30.41 |
3:49.25 |
|
5:14.02 |
|
10 |
Gustav Barnå |
1999 |
Täby Sim |
|
1:12.84 |
2:31.96 |
3:54.01 |
|
5:15.41 |
|
11 |
Samir Noory |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:12.06 |
2:33.62 |
3:56.46 |
|
5:20.63 |
|
12 |
Tobias Fernandez |
1999 |
Täby Sim |
|
1:14.85 |
2:38.49 |
4:03.74 |
|
5:27.58 |
|
13 |
Philip Welin-Berger |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:19.48 |
2:48.42 |
4:17.42 |
|
5:45.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:09.35 |
2:27.01 |
3:45.17 |
|
5:02.53 |
|
2 |
Victor Halldén |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:13.70 |
2:36.89 |
4:00.35 |
|
5:20.27 |
|
3 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:10.88 |
2:32.47 |
3:59.67 |
|
5:23.60 |
|
4 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.82 |
2:38.11 |
4:03.30 |
|
5:24.43 |
|
5 |
William Ejlegård |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
1:19.37 |
2:42.27 |
4:04.14 |
|
5:24.49 |
|
6 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:15.92 |
2:41.10 |
4:07.31 |
|
5:33.41 |
|
7 |
David Erovic |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:18.83 |
2:46.93 |
4:17.10 |
|
5:45.41 |
|
8 |
David Kågström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:27.34 |
2:56.04 |
4:28.26 |
|
5:51.86 |
|
9 |
Oscar Andersson |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:24.07 |
2:57.50 |
4:30.56 |
|
5:58.98 |
|
10 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:28.64 |
3:05.82 |
4:44.50 |
|
6:19.80 |
|
11 |
Robert Hellberg |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:30.20 |
3:09.61 |
4:50.23 |
|
6:27.20 |
|
12 |
Edvin Ljungquist |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:33.48 |
3:15.94 |
4:58.44 |
|
6:38.20 |
|
13 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:37.77 |
3:25.90 |
5:14.40 |
|
6:53.75 |
|
14 |
Axel Moureau |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:39.98 |
3:34.66 |
5:32.78 |
|
7:20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
26 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
12:27 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:25 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Bergström |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:10.29 |
2:25.37 |
3:40.29 |
4:56.26 |
18:58.16 |
|
|
|
|
|
|
6:12.64 |
7:29.25 |
8:46.20 |
10:03.11 |
|
|
|
|
|
|
|
11:19.41 |
12:35.73 |
13:52.56 |
15:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
16:26.11 |
17:43.47 |
|
|
|
|
2 |
Charlotte Myers |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.25 |
2:27.28 |
3:43.46 |
5:01.69 |
19:20.10 |
|
|
|
|
|
|
6:20.04 |
7:37.48 |
8:56.17 |
10:15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
11:35.15 |
12:54.39 |
14:12.91 |
15:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
16:48.41 |
18:05.30 |
|
|
|
|
3 |
Ellinor Hedgren-Rylander |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.19 |
2:34.80 |
3:54.34 |
5:13.45 |
19:24.46 |
|
|
|
|
|
|
6:32.55 |
7:51.59 |
9:09.73 |
10:27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
11:45.97 |
13:03.71 |
14:20.87 |
15:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
16:54.77 |
18:10.92 |
|
|
|
|
4 |
Erica Christensen |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:13.83 |
2:34.33 |
3:53.96 |
5:13.24 |
19:46.74 |
|
|
|
|
|
|
6:32.28 |
7:52.18 |
9:12.22 |
10:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
11:52.21 |
13:12.91 |
14:32.89 |
15:54.15 |
|
|
|
|
|
|
|
17:13.17 |
18:32.20 |
|
|
|
|
5 |
Mathilda Dahlin |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:13.97 |
2:32.51 |
3:51.92 |
5:12.33 |
20:03.83 |
|
|
|
|
|
|
6:32.52 |
7:53.04 |
9:14.40 |
10:36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
11:57.53 |
13:19.29 |
14:41.90 |
16:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
17:26.20 |
18:46.02 |
|
|
|
|
6 |
Elin Timbäck |
1997 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:12.70 |
2:36.13 |
4:02.80 |
5:30.15 |
21:31.06 |
|
|
|
|
|
|
6:55.44 |
8:23.38 |
9:50.91 |
11:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
12:47.12 |
14:13.99 |
15:40.98 |
17:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
18:42.32 |
20:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Berglund |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:09.73 |
2:26.08 |
3:43.09 |
5:00.51 |
19:04.86 |
|
|
|
|
|
|
6:17.11 |
7:34.06 |
8:51.21 |
10:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
11:26.14 |
12:43.62 |
14:01.43 |
15:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
16:35.14 |
17:51.15 |
|
|
|
|
2 |
Alexandra Engsoo |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:09.43 |
2:25.90 |
3:43.13 |
5:01.75 |
19:35.00 |
|
|
|
|
|
|
6:21.76 |
7:42.19 |
9:03.07 |
10:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
11:43.99 |
13:05.76 |
14:27.11 |
15:46.86 |
|
|
|
|
|
|
|
17:05.67 |
18:21.78 |
|
|
|
|
3 |
Anna Ekholm |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.91 |
2:26.15 |
3:44.63 |
5:03.74 |
19:35.07 |
|
|
|
|
|
|
6:23.07 |
7:41.81 |
9:01.25 |
10:20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
11:40.58 |
13:00.82 |
14:19.98 |
15:39.77 |
|
|
|
|
|
|
|
16:58.35 |
18:18.47 |
|
|
|
|
4 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.25 |
2:36.36 |
3:58.25 |
5:20.40 |
20:08.95 |
|
|
|
|
|
|
6:42.44 |
8:03.84 |
9:24.06 |
10:44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
12:05.00 |
13:25.65 |
14:47.66 |
16:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
17:29.88 |
18:50.10 |
|
|
|
|
5 |
Ida Österman |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:13.34 |
2:33.50 |
3:54.66 |
5:16.91 |
20:27.47 |
|
|
|
|
|
|
6:39.74 |
8:02.21 |
9:24.97 |
10:48.46 |
|
|
|
|
|
|
|
12:11.61 |
13:35.31 |
14:59.98 |
16:23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
17:46.20 |
19:08.83 |
|
|
|
|
6 |
Louise Hagström |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:15.22 |
2:36.33 |
3:58.56 |
5:22.22 |
20:36.01 |
|
|
|
|
|
|
6:45.95 |
8:10.11 |
9:33.90 |
10:57.63 |
|
|
|
|
|
|
|
12:20.38 |
13:43.91 |
15:07.31 |
16:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
17:52.72 |
19:15.92 |
|
|
|
|
7 |
Fanny Alstermark |
1998 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:18.93 |
2:43.86 |
4:09.56 |
5:36.65 |
21:15.33 |
|
|
|
|
|
|
7:03.37 |
8:30.36 |
9:56.72 |
11:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
12:50.24 |
14:17.04 |
15:41.45 |
17:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
18:32.88 |
19:56.74 |
|
|
|
|
8 |
Zhanna Kuhry |
1998 |
Täby Sim |
|
1:17.15 |
2:40.44 |
4:04.18 |
5:29.35 |
21:15.60 |
|
|
|
|
|
|
6:54.75 |
8:20.48 |
9:47.01 |
11:12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
12:38.76 |
14:04.68 |
15:30.91 |
16:58.84 |
|
|
|
|
|
|
|
18:25.68 |
19:51.90 |
|
|
|
|
9 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:19.18 |
2:43.78 |
4:08.41 |
5:33.39 |
21:19.62 |
|
|
|
|
|
|
6:59.11 |
8:24.75 |
9:51.20 |
11:17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
12:44.21 |
14:09.61 |
15:36.57 |
17:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
18:29.79 |
19:56.36 |
|
|
|
|
10 |
Ida Hofvander |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:17.88 |
2:44.12 |
4:11.22 |
5:39.90 |
21:58.05 |
|
|
|
|
|
|
7:08.51 |
8:36.99 |
10:05.13 |
11:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
13:03.39 |
14:33.33 |
16:02.86 |
17:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
19:03.73 |
20:31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.18 |
2:25.53 |
3:40.24 |
4:54.78 |
18:46.66 |
|
|
|
|
|
|
6:10.29 |
7:25.66 |
8:41.34 |
9:57.61 |
|
|
|
|
|
|
|
11:13.71 |
12:29.99 |
13:46.14 |
15:02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
16:18.44 |
17:34.56 |
|
|
|
|
2 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.25 |
2:25.81 |
3:42.99 |
5:00.61 |
19:09.15 |
|
|
|
|
|
|
6:19.33 |
7:36.58 |
8:53.69 |
10:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
11:28.00 |
12:45.32 |
14:02.87 |
15:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
16:38.00 |
17:54.80 |
|
|
|
|
3 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:12.13 |
2:28.70 |
3:45.65 |
5:03.60 |
19:10.91 |
|
|
|
|
|
|
6:20.92 |
7:38.06 |
8:56.02 |
10:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
11:29.87 |
12:46.91 |
14:03.89 |
15:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
16:39.57 |
17:57.46 |
|
|
|
|
4 |
Moa Lindahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.32 |
2:27.88 |
3:45.49 |
5:04.06 |
19:41.50 |
|
|
|
|
|
|
6:23.29 |
7:42.62 |
9:01.16 |
10:20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
11:39.82 |
12:59.41 |
14:19.99 |
15:41.17 |
|
|
|
|
|
|
|
17:02.02 |
18:22.50 |
|
|
|
|
5 |
Clara Wadsten |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:11.34 |
2:29.88 |
3:49.33 |
5:08.40 |
19:55.28 |
|
|
|
|
|
|
6:28.46 |
7:49.25 |
9:09.99 |
10:31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
11:52.01 |
13:13.63 |
14:35.03 |
15:56.74 |
|
|
|
|
|
|
|
17:18.56 |
18:38.57 |
|
|
|
|
6 |
Alma Karlsson |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:09.20 |
2:26.63 |
3:44.61 |
5:04.28 |
19:55.83 |
|
|
|
|
|
|
6:24.58 |
7:43.89 |
9:04.01 |
10:25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
11:46.64 |
13:08.48 |
14:30.39 |
15:52.50 |
|
|
|
|
|
|
|
17:14.66 |
18:37.34 |
|
|
|
|
7 |
Sofia Näslund |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.30 |
2:34.00 |
3:55.25 |
5:16.60 |
20:11.05 |
|
|
|
|
|
|
6:37.98 |
7:59.87 |
9:21.64 |
10:43.69 |
|
|
|
|
|
|
|
12:05.34 |
13:25.81 |
14:46.63 |
16:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
17:28.48 |
18:49.59 |
|
|
|
|
8 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.18 |
2:33.87 |
3:54.93 |
5:16.16 |
20:16.99 |
|
|
|
|
|
|
6:37.62 |
7:59.82 |
9:21.88 |
10:44.38 |
|
|
|
|
|
|
|
12:06.72 |
13:29.47 |
14:52.02 |
16:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
17:36.14 |
18:57.82 |
|
|
|
|
9 |
Emelie Rudert |
1999 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:11.41 |
2:32.54 |
3:55.02 |
5:18.42 |
20:29.70 |
|
|
|
|
|
|
6:43.99 |
8:07.43 |
9:29.73 |
10:54.32 |
|
|
|
|
|
|
|
12:18.10 |
13:43.22 |
15:06.85 |
16:30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
17:53.66 |
19:14.73 |
|
|
|
|
10 |
Caroline Malmberg |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.53 |
2:36.61 |
3:59.11 |
5:22.04 |
20:37.20 |
|
|
|
|
|
|
6:45.35 |
8:08.52 |
9:32.10 |
10:55.86 |
|
|
|
|
|
|
|
12:19.67 |
13:44.02 |
15:07.41 |
16:30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
17:54.55 |
19:17.23 |
|
|
|
|
11 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:19.22 |
2:43.45 |
4:06.96 |
5:31.17 |
21:03.70 |
|
|
|
|
|
|
6:55.60 |
8:20.76 |
9:46.64 |
11:13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
12:40.16 |
14:06.72 |
15:29.83 |
16:53.39 |
|
|
|
|
|
|
|
18:17.91 |
19:43.17 |
|
|
|
|
12 |
Ebba Langemar |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:16.25 |
2:41.66 |
4:08.84 |
5:36.24 |
21:51.47 |
|
|
|
|
|
|
7:05.39 |
8:33.59 |
10:03.78 |
11:33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
13:03.17 |
14:34.17 |
16:05.05 |
17:34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
19:03.33 |
20:30.59 |
|
|
|
|
13 |
Emelie Blomberg |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:21.69 |
2:49.64 |
4:16.73 |
5:45.07 |
21:52.32 |
|
|
|
|
|
|
7:14.41 |
8:44.40 |
10:14.52 |
11:45.53 |
|
|
|
|
|
|
|
13:15.11 |
14:42.99 |
16:11.44 |
17:38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
19:03.21 |
20:29.19 |
|
|
|
|
14 |
Lenina Mariani-Lopez |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:21.55 |
2:49.83 |
4:17.61 |
5:45.70 |
22:00.61 |
|
|
|
|
|
|
7:15.15 |
8:44.35 |
10:14.37 |
11:45.04 |
|
|
|
|
|
|
|
13:15.23 |
14:43.86 |
16:11.72 |
17:39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
19:07.04 |
20:34.75 |
|
|
|
|
15 |
Emma Wallin |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:22.63 |
3:01.59 |
4:41.97 |
6:21.29 |
24:32.65 |
|
|
|
|
|
|
8:01.37 |
9:41.33 |
11:20.39 |
12:59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
14:38.11 |
16:17.72 |
17:57.89 |
19:38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
21:18.24 |
22:58.75 |
|
|
|
|
16 |
Emelie Högström |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:34.34 |
3:18.36 |
5:03.37 |
6:48.47 |
26:07.93 |
|
|
|
|
|
|
8:33.59 |
10:19.42 |
12:05.89 |
13:51.78 |
|
|
|
|
|
|
|
15:38.31 |
17:24.60 |
19:11.18 |
20:57.66 |
|
|
|
|
|
|
|
22:43.64 |
24:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.57 |
2:34.67 |
3:55.17 |
5:16.67 |
19:49.61 |
|
|
|
|
|
|
6:38.26 |
7:59.55 |
9:20.50 |
10:39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
11:59.26 |
13:17.48 |
14:35.53 |
15:53.89 |
|
|
|
|
|
|
|
17:13.51 |
18:32.29 |
|
|
|
|
2 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:19.14 |
2:43.24 |
4:06.14 |
5:30.23 |
20:43.78 |
|
|
|
|
|
|
6:54.63 |
8:19.39 |
9:44.05 |
11:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
12:32.90 |
13:56.43 |
15:19.63 |
16:43.26 |
|
|
|
|
|
|
|
18:05.83 |
19:26.80 |
|
|
|
|
3 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
1:19.00 |
2:45.41 |
4:12.16 |
5:39.71 |
21:39.36 |
|
|
|
|
|
|
7:06.12 |
8:33.07 |
9:59.61 |
11:27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
12:55.62 |
14:23.72 |
15:51.94 |
17:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
18:50.46 |
20:18.56 |
|
|
|
|
4 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:13.66 |
2:34.83 |
4:00.43 |
5:29.47 |
21:43.23 |
|
|
|
|
|
|
6:58.99 |
8:27.98 |
9:56.15 |
11:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
12:55.15 |
14:24.56 |
15:54.37 |
17:22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
18:52.90 |
20:20.76 |
|
|
|
|
5 |
Sara Tillenius |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:22.35 |
2:52.44 |
4:23.87 |
5:54.73 |
22:37.21 |
|
|
|
|
|
|
7:25.38 |
8:57.22 |
10:28.40 |
12:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
13:32.28 |
15:04.33 |
16:36.57 |
18:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
19:40.03 |
21:10.88 |
|
|
|
|
6 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:21.19 |
2:50.41 |
4:20.90 |
5:51.49 |
22:37.64 |
|
|
|
|
|
|
7:23.89 |
8:54.95 |
10:25.82 |
11:57.02 |
|
|
|
|
|
|
|
13:28.28 |
15:00.58 |
16:33.68 |
18:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
19:40.98 |
21:10.72 |
|
|
|
|
7 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:22.95 |
2:55.51 |
4:27.45 |
5:59.97 |
23:03.20 |
|
|
|
|
|
|
7:31.38 |
9:02.83 |
10:34.79 |
12:07.50 |
|
|
|
|
|
|
|
13:41.17 |
15:15.87 |
16:49.27 |
18:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
20:00.43 |
21:33.24 |
|
|
|
|
8 |
Ylwali Häggblad |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:21.33 |
2:51.51 |
4:22.95 |
5:56.55 |
23:10.32 |
|
|
|
|
|
|
7:29.81 |
9:04.48 |
10:37.94 |
12:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
13:47.91 |
15:22.33 |
16:59.90 |
18:35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
20:09.48 |
21:42.62 |
|
|
|
|
9 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:24.13 |
2:56.18 |
4:31.10 |
6:05.90 |
23:17.04 |
|
|
|
|
|
|
7:40.29 |
9:14.98 |
10:49.07 |
12:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
13:58.08 |
15:33.63 |
17:08.32 |
18:42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
20:16.65 |
21:49.14 |
|
|
|
|
10 |
Malin Andreé |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:24.73 |
2:59.08 |
4:34.56 |
6:09.94 |
23:35.95 |
|
|
|
|
|
|
7:45.79 |
9:21.40 |
10:57.73 |
12:33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
14:08.56 |
15:43.49 |
17:17.92 |
18:53.76 |
|
|
|
|
|
|
|
20:28.81 |
22:03.65 |
|
|
|
|
11 |
Emilia Österberg |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:22.27 |
2:56.98 |
4:34.43 |
6:12.02 |
24:04.65 |
|
|
|
|
|
|
7:49.89 |
9:27.22 |
11:04.92 |
12:43.55 |
|
|
|
|
|
|
|
14:22.71 |
16:00.66 |
17:38.32 |
19:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
20:55.66 |
22:34.39 |
|
|
|
|
12 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:23.35 |
2:56.45 |
4:32.24 |
6:08.42 |
24:05.54 |
|
|
|
|
|
|
7:45.01 |
9:21.02 |
10:57.02 |
12:33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
14:10.68 |
15:49.09 |
17:27.98 |
19:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
20:49.55 |
22:30.34 |
|
|
|
|
13 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:27.61 |
3:04.97 |
4:43.96 |
6:22.25 |
24:49.24 |
|
|
|
|
|
|
8:02.68 |
9:44.52 |
11:26.66 |
13:07.66 |
|
|
|
|
|
|
|
14:49.40 |
16:32.12 |
18:15.12 |
19:56.32 |
|
|
|
|
|
|
|
21:37.24 |
23:17.12 |
|
|
|
|
14 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:28.28 |
3:07.42 |
4:47.76 |
6:29.38 |
25:15.30 |
|
|
|
|
|
|
8:10.19 |
9:53.56 |
11:35.77 |
13:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
14:58.29 |
16:40.99 |
18:25.43 |
20:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
21:53.20 |
23:36.39 |
|
|
|
|
15 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:31.93 |
3:14.20 |
4:57.84 |
6:39.76 |
25:21.48 |
|
|
|
|
|
|
8:22.57 |
10:07.36 |
11:50.28 |
13:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
15:17.88 |
16:58.63 |
18:41.40 |
20:23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
22:05.53 |
23:46.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
12:25 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:39 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:39 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:43 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:43 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:51 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:51 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:54 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:54 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:02 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:02 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:06 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:06 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:14 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:14 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:19 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:19 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:34 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:34 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:37 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Björklund |
1992 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.17 |
1:05.19 |
1:42.37 |
|
2:19.35 |
|
2 |
Erik Brandt |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.08 |
1:14.24 |
1:57.51 |
|
2:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:37 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:45 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Engsoo |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.66 |
1:13.22 |
1:52.91 |
|
2:32.51 |
|
2 |
Linn Olanders |
1996 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.26 |
1:19.90 |
2:02.33 |
|
2:44.24 |
|
3 |
Sophia Norén |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.63 |
1:21.05 |
2:03.29 |
|
2:44.52 |
|
4 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.08 |
1:20.45 |
2:03.87 |
|
2:45.96 |
|
5 |
Alva Mickelsson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
39.18 |
1:21.72 |
2:05.14 |
|
2:46.80 |
|
6 |
Mathilda Dahlin |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.05 |
1:21.67 |
2:05.34 |
|
2:48.78 |
|
7 |
Rebecka Bergström |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.61 |
1:24.24 |
2:07.24 |
|
2:49.12 |
|
8 |
Julia Derwinger |
1998 |
Tyresö Simsällskap |
|
40.29 |
1:24.68 |
2:10.55 |
|
2:52.62 |
|
9 |
Sara Tillenius |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.48 |
1:24.97 |
2:12.38 |
|
2:57.76 |
|
10 |
Frida Nano |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.51 |
1:27.36 |
2:14.47 |
|
2:59.81 |
|
11 |
Agnes Blomquist |
1997 |
Åkersberga Simsällskap |
|
43.39 |
1:32.70 |
2:24.08 |
|
3:12.83 |
|
12 |
Linnea Yu Hammaarsten |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
47.29 |
1:38.56 |
2:29.69 |
|
3:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:45 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:06 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:06 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:00 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:00 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:05 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Calle Westberg |
1995 |
Täby Sim |
|
34.83 |
1:15.32 |
1:57.44 |
|
2:39.16 |
|
2 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.93 |
1:19.79 |
2:04.06 |
|
2:48.82 |
|
3 |
Adrian Panahi |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.96 |
1:24.58 |
2:12.78 |
|
2:58.78 |
|
4 |
Philip Welin-Berger |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
46.91 |
1:41.19 |
2:35.48 |
|
3:28.84 |
|
5 |
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
57.39 |
2:02.92 |
3:07.88 |
|
4:10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:05 |
|