Tulokset Regionsmesterskaber Nordjylland 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 439 | 32.09 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Lenette Nielsen | 1997 | 382 | 33.60 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 381 | 33.64 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Katrine Kristensen | 1997 | 343 | 34.82 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
5 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | 316 | 35.80 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
6 | Kirstine Lykke Sørensen | 1997 | 270 | 37.73 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Rikke M Pedersen | 1998 | 238 | 39.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 234 | 39.57 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Nanna Borup Ydesen | 1998 | 130 | 48.16 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Trine Borup Ydesen | 1998 | 122 | 49.12 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Isabella Pedersen | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 455 | 31.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 317 | 35.75 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 273 | 37.59 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Sarah Bugtrup | 1999 | 257 | 38.34 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Camilla D. Hansen | 2000 | 235 | 39.51 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Camilla Ottesen | 2000 | 209 | 41.10 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Caroline Zimmer | 1999 | 199 | 41.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Heidi Nguyen | 1999 | 180 | 43.16 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Sigrid Jensen | 1999 | 165 | 44.45 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | 150 | 45.87 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Waraphorn Champeng | 1999 | 147 | 46.19 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Johanne Kappel | 1999 | 143 | 46.67 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Isabella Brøgger-Andersen | 2000 | 109 | 50.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Helena Kristensen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 333 | 35.16 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 323 | 35.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 247 | 38.87 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Caroline Schøn | 2001 | 224 | 40.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 207 | 41.21 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Selina G. Carlsen | 2001 | 152 | 45.65 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 152 | 45.73 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | 141 | 46.83 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
9 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 128 | 48.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christine L Burmeister | 2002 | 112 | 50.61 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lea Serup Schøn | 2002 | 79 | 56.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Liv Lindberg Nielsen | 2001 | 75 | 57.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ida Christensen | 2001 | 71 | 58.83 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Sofie Aastrup | 2002 | 64 | 1:01.09 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Cecilie Væver | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Linea Kolbe Thomsen | 2004 | 102 | 52.20 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maibritt Christensen | 2003 | 88 | 54.85 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Selma Pruzljanin | 2003 | 73 | 58.37 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Freja Romanski | 2003 | 69 | 59.53 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Camilla Kjær | 2003 | 44 | 1:09.05 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Mille Baggesen | 2003 | DSQ | Crawlben 25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:04 |