Results for Regionsmesterskaber Nordjylland 2013
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lenette Nielsen | 1997 | 535 | 30.78 | 1:04.82 | 1:40.31 | 2:16.97 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 428 | 33.32 | 1:11.16 | 1:49.95 | 2:27.56 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Line Juul Nielsen | 1997 | 411 | 34.75 | 1:12.77 | 1:52.20 | 2:29.54 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 393 | 33.88 | 1:12.48 | 1:52.95 | 2:31.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line Meldgaard | 1997 | 362 | 35.77 | 1:15.75 | 1:56.90 | 2:35.97 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Isabella Pedersen | 1998 | 347 | 37.70 | 1:18.87 | 1:59.89 | 2:38.16 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Karoline Nielsen | 1997 | 339 | 37.09 | 1:17.62 | 2:00.17 | 2:39.50 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Hesselvang | 1998 | 316 | 35.95 | 1:17.73 | 2:01.69 | 2:43.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 281 | 36.49 | 1:19.11 | 2:04.40 | 2:49.69 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Trine Bak | 1998 | 276 | 38.02 | 1:21.07 | 2:06.22 | 2:50.74 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
11 | Maria Ingvardsen | 1997 | 267 | 38.05 | 1:22.41 | 2:08.82 | 2:52.66 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Sarah Nørhave | 1997 | 239 | 40.73 | 1:26.03 | 2:12.73 | 2:59.23 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Anne Tollerup | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Anne-Mette Pedersen | 1998 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Mikkelsen | 1998 | DNS | |||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Smilla Lyhne | 2000 | 479 | 32.63 | 1:08.50 | 1:45.87 | 2:22.11 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Camilla Johannesen | 1999 | 384 | 33.66 | 1:12.79 | 1:53.07 | 2:32.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla D. Hansen | 2000 | 380 | 35.51 | 1:14.21 | 1:54.58 | 2:33.43 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Julie Broekhoff | 1999 | 379 | 35.05 | 1:14.13 | 1:54.75 | 2:33.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anette Poulsen | 1999 | 370 | 36.15 | 1:15.21 | 1:55.28 | 2:34.90 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 363 | 36.51 | 1:16.24 | 1:56.74 | 2:35.87 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Anna Mathiasen | 2000 | 353 | 36.76 | 1:16.64 | 1:57.36 | 2:37.25 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 349 | 36.58 | 1:16.66 | 1:58.09 | 2:37.97 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Sine Johansen | 2000 | 337 | 36.86 | 1:17.33 | 1:59.58 | 2:39.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Camilla Outzen | 2000 | 334 | 36.71 | 1:16.62 | 1:58.90 | 2:40.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Astrid Yde | 2000 | 320 | 36.93 | 1:18.49 | 2:01.68 | 2:42.54 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Sigrid Jensen | 1999 | 298 | 37.24 | 1:19.93 | 2:05.05 | 2:46.45 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Maria Ottesen | 1999 | 296 | 37.50 | 1:19.65 | 2:04.22 | 2:46.89 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 269 | 40.43 | 1:25.75 | 2:10.70 | 2:52.28 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Lund | 2000 | 266 | 37.93 | 1:21.07 | 2:06.65 | 2:52.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ida Vibjerg Hansen | 1999 | 233 | 40.64 | 1:27.52 | 2:14.70 | 3:00.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | 228 | 38.56 | 1:23.20 | 2:12.87 | 3:02.06 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
18 | Freja Rold Nielsen | 1999 | 221 | 40.60 | 1:27.80 | 2:17.17 | 3:03.91 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
19 | Emilia Nielsen | 2000 | 206 | 42.97 | 1:31.54 | 2:21.81 | 3:08.10 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
20 | Waraphorn Champeng | 1999 | 180 | 40.34 | 1:31.02 | 2:25.91 | 3:17.00 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
21 | Isabella Brøgger-Andersen | 2000 | 169 | 45.20 | 1:36.42 | 2:28.50 | 3:21.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 166 | 42.74 | 1:34.99 | 2:30.59 | 3:22.15 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emma R. Boesen | 2000 | 161 | 46.60 | 1:38.43 | 2:32.77 | 3:24.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Ella Christensen Blanch | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 442 | 34.27 | 1:11.60 | 1:49.54 | 2:25.90 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 353 | 35.71 | 1:15.51 | 1:57.69 | 2:37.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 345 | 35.64 | 1:15.91 | 1:57.98 | 2:38.56 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Kirstine Frandsen | 2001 | 338 | 36.23 | 1:17.30 | 1:59.28 | 2:39.64 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 318 | 36.54 | 1:18.04 | 2:00.89 | 2:42.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Schøn | 2001 | 278 | 36.35 | 1:18.01 | 2:01.69 | 2:50.36 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 247 | 39.92 | 1:25.85 | 2:14.82 | 2:57.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maja Meinert | 2001 | 209 | 43.32 | 1:32.72 | 2:23.08 | 3:07.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 194 | 42.45 | 1:32.84 | 2:24.26 | 3:11.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Aastrup | 2002 | 184 | 44.68 | 1:35.74 | 2:26.68 | 3:15.32 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
11 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 178 | 41.77 | 1:33.26 | 3:17.67 | 3:17.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maria Kornum | 2001 | 159 | 43.93 | 1:37.37 | 2:31.75 | 3:25.21 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
13 | Lea Serup Schøn | 2002 | 144 | 46.21 | 1:41.64 | 2:39.91 | 3:32.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 127 | 47.04 | 1:41.64 | 2:41.70 | 3:41.11 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johanne Westergaard | 2002 | 126 | 46.34 | 1:45.55 | 2:45.62 | 3:41.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sara Bjeldbak | 2002 | 119 | 48.93 | 1:47.23 | 3:46.13 | 3:46.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie Holst | 2002 | 110 | 49.46 | 1:50.57 | 2:52.33 | 3:51.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Chili Müller | 2002 | DNF | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Liv Lindberg Nielsen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:11 |