Resultat för Regionsmesterskaber Nordjylland 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 15:33 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As 3 Drenge 1 19 | 1997 | 405 | 1:52.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Thomas Kjær | 1998 | 28.76 | 28.76 | |||||||
Lars Lyhne | 1999 | 27.95 | 56.71 | |||||||
Andreas M. Porsmose | 1998 | 29.62 | 1:26.33 | |||||||
Andreas K Larsen | 1999 | 26.13 | 1:52.46 | |||||||
2 | Nord Drenge 1 19 | 1997 | 397 | 1:53.16 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Emil Bæk Hjermitslev | 1997 | 26.21 | 26.21 | |||||||
Emil Poulsen | 1997 | 28.20 | 54.41 | |||||||
Karl Meisner-Jensen | 1999 | 30.00 | 1:24.41 | |||||||
Ludvig Lind | 1998 | 28.75 | 1:53.16 | |||||||
3 | Smut Drenge 2 19 | 1997 | 341 | 1:59.03 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Emil Hougesen | 1997 | 29.04 | 29.04 | |||||||
Emil Leander Bonderup | 1998 | 29.34 | 58.38 | |||||||
Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 28.97 | 1:27.35 | |||||||
Malthe Levisen | 2001 | 31.68 | 1:59.03 | |||||||
4 | Thisted Drenge 1 19 | 1997 | 313 | 2:02.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 29.21 | 29.21 | |||||||
Peter Enevold Sørensen | 1998 | 29.62 | 58.83 | |||||||
Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 34.04 | 1:32.87 | |||||||
Marcus Boesen | 1999 | 29.60 | 2:02.47 | |||||||
5 | As 3 Drenge 2 19 | 1998 | 282 | 2:06.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mads L. Werther | 2000 | 32.61 | 32.61 | |||||||
Lasse Harde | 1998 | 31.31 | 1:03.92 | |||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 32.58 | 1:36.50 | |||||||
Sebastian Brun Koch | 1998 | 30.27 | 2:06.77 | |||||||
6 | Bsk08 Herrer | 1997 | 204 | 2:21.23 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 34.01 | 34.01 | |||||||
Lukas Kranker | 2000 | 34.61 | 1:08.62 | |||||||
Martin Bøhm Jensen | 2000 | 39.82 | 1:48.44 | |||||||
Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 32.79 | 2:21.23 | |||||||
- | Søhestens Drenge 1 19 | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As 3 Drenge 3 19 | 2000 | 221 | 2:17.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 32.69 | 32.69 | |||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 34.20 | 1:06.89 | |||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 37.12 | 1:44.01 | |||||||
Thomas Schiby | 2001 | 33.59 | 2:17.60 | |||||||
2 | S68 Hjørring Gr.2H Hold 1 | 1999 | 214 | 2:19.13 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Gustav Yde | 2000 | 28.33 | 28.33 | |||||||
Anders Meldgaard | 2000 | 34.54 | 1:02.87 | |||||||
Jens Horne | 1999 | 38.49 | 1:41.36 | |||||||
Berthel R. Andersen | 2000 | 37.77 | 2:19.13 | |||||||
3 | Sprintteam Y 19 | 1999 | 177 | 2:28.14 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Thomas Gosvig | 1999 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 35.35 | 1:09.61 | |||||||
Mathias Holme Pedersen | 1999 | 39.76 | 1:49.37 | |||||||
Max Lundum | 1999 | 38.77 | 2:28.14 | |||||||
4 | As4 Drenge 1 19 | 2000 | 164 | 2:32.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Anton Mark Mouritzen | 2001 | 37.86 | 37.86 | |||||||
Nicklas Pedersen | 2001 | 41.49 | 1:19.35 | |||||||
Mads Bogner | 2000 | 37.35 | 1:56.70 | |||||||
Scott Stegenborg | 2000 | 35.41 | 2:32.11 | |||||||
5 | Smut Drenge 1 19 | 1999 | 98 | 3:00.36 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Frederik Peter Bager | 1999 | 34.62 | 34.62 | |||||||
Jimmy Nielsen | 2003 | 56.21 | 1:30.83 | |||||||
Nikolai Sander | 2003 | 45.01 | 2:15.84 | |||||||
Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | 44.52 | 3:00.36 | |||||||
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As T-Hold Drenge 1 19 | 2001 | 114 | 2:51.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 40.95 | 40.95 | |||||||
Christopher Z. Christense | 2003 | 42.13 | 1:23.08 | |||||||
Valdemar G. Christensen | 2002 | 45.55 | 2:08.63 | |||||||
Lukas Emil Lynge | 2001 | 42.77 | 2:51.40 | |||||||
- | As4 Drenge 2 19 | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Jonas L. Werther | 2002 | 42.43 | 42.43 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:33 |