Results for Kronborg Open Kort 2013
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2013 | Udskriftsdato | 24 februar 2013 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:12 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 februar 2013 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 285 | 1:17.12 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Lars Hallberg | 2001 | 257 | 36.88 | 1:19.85 | |||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
3 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 226 | 40.07 | 1:23.28 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicolai Wiuff | 2002 | 203 | 41.10 | 1:26.33 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
5 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 179 | 40.76 | 1:30.10 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Alfred Steensen | 2001 | 171 | 44.20 | 1:31.48 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tobias Hufeldt | 2001 | 170 | 43.02 | 1:31.62 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Daniel Roldgaard | 2001 | 170 | 44.54 | 1:31.67 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
9 | Victor Kjærsgaard | 2001 | 169 | 1:31.85 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 164 | 41.67 | 1:32.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christian Niekrenz | 2002 | 159 | 42.44 | 1:33.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Albert Voldum Krog | 2001 | 156 | 44.47 | 1:34.35 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Thor Nielsen | 2002 | 152 | 45.00 | 1:35.06 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Elias Øksnebjerg | 2002 | 152 | 45.42 | 1:35.14 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jesper Schiødt | 2001 | 137 | 46.75 | 1:38.36 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 136 | 46.15 | 1:38.71 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Andreas Brink-Frerup | 2001 | 136 | 45.30 | 1:38.81 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Gustav Fabiansen | 2002 | 118 | 46.41 | 1:43.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | 113 | 53.27 | 1:45.12 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Tobias Davidsen | 2003 | 110 | 48.68 | 1:45.89 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 110 | 48.67 | 1:46.00 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
22 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | 105 | 51.02 | 1:47.45 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Frederik Helms | 2001 | 94 | 50.98 | 1:51.53 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | 90 | 1:53.23 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
25 | Lasse Benzon | 2001 | 43.87 | 13:32.37 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Ryan Badran | 2001 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Asbjørn V. T. Floor-Bøjde | 2002 | DSQ | Brysttag v. 25 m | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Lucas Jensen | 2001 | DSQ | Ej berø v 50 m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Mathias Persson | 2001 | DSQ | Brysttag i crawl | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Blidarevic | 2002 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Thor B. Jeppesen | 2002 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
- | Villads Bomholt Larsen | 2001 | DSQ | Ej berø v 50 m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Vincent Lynggård Hansen | 2002 | DSQ | Asynkron arm i fly | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Carl Fabiansen | 1999 | 393 | 32.64 | 1:09.28 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 384 | 32.37 | 1:09.82 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lukas Sieben | 1999 | 337 | 33.80 | 1:12.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julius Thielst | 2000 | 332 | 1:13.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Philip Schiøtz | 1999 | 331 | 35.76 | 1:13.40 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | David Yousefi Jensen | 1999 | 302 | 34.94 | 1:15.62 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 297 | 34.41 | 1:16.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jakob Kolberg | 2000 | 294 | 36.56 | 1:16.32 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Marcus Rappenborg | 1999 | 289 | 34.19 | 1:16.79 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Felix Burmester | 1999 | 282 | 35.03 | 1:17.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Viktor Kielstrup | 2000 | 263 | 38.21 | 1:19.19 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jakob Petersen | 1999 | 228 | 38.26 | 1:23.03 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Owais Hamid | 2000 | 228 | 39.64 | 1:23.14 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jakob Hjalgrim | 1999 | 206 | 1:25.98 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | 200 | 41.90 | 1:26.77 | |||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
16 | Lucas Hoffmann | 2000 | 197 | 41.53 | 1:27.27 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Thomas Windfeld-Hansen | 2000 | 187 | 42.26 | 1:28.74 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
18 | Jacob Engström | 2000 | 172 | 42.84 | 1:31.21 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
19 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 165 | 44.38 | 1:32.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Rasmus Paulsen | 2000 | 164 | 44.74 | 1:32.80 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
21 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | 164 | 45.26 | 1:32.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | 163 | 44.03 | 1:33.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 155 | 46.48 | 1:34.49 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
24 | William Caramés-Thomsen | 2000 | 133 | 45.68 | 1:39.33 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Frederik Borg | 2000 | 131 | 45.65 | 1:39.88 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Magnus Windahl | 2000 | 126 | 48.36 | 1:41.28 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 120 | 46.28 | 1:42.78 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Magnus Vejgaard | 2000 | 103 | 50.93 | 1:48.39 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Heilmann | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Silas Bech Rindorf | 2000 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Emil Kruse | 2000 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Tönshoff | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Christian | 1998 | 559 | 28.92 | 1:01.62 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mika Persson | 1998 | 554 | 28.62 | 1:01.80 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
3 | Philip Greve | 1998 | 522 | 30.30 | 1:03.04 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Eric Schollin | 1997 | 489 | 1:04.44 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
5 | Stefan Kojic | 1998 | 478 | 29.01 | 1:04.93 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
6 | Laurits Mathiassen | 1997 | 476 | 1:05.03 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thomas Bech | 1998 | 442 | 31.76 | 1:06.63 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 376 | 32.94 | 1:10.30 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Tobias Fournais | 1998 | 364 | 32.46 | 1:11.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oskar Lilleøre | 1998 | 325 | 34.07 | 1:13.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | 317 | 35.40 | 1:14.45 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 311 | 1:14.96 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Oliver Jacobsen | 1997 | 309 | 36.05 | 1:15.06 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Philip Agerskov | 1998 | 302 | 36.16 | 1:15.67 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikkel Ulrich | 1998 | 261 | 37.16 | 1:19.47 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Andreas Dyreborg Poulsen | 1998 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Magnus Grundesen | 1998 | DSQ | begyn bryst i ryg | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stefan Blidarevic | 1996 | 497 | 30.41 | 1:04.09 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Victor Lloyd | 1996 | 446 | 30.49 | 1:06.44 | |||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
3 | Tobias M. Jensen | 1996 | 338 | 1:12.84 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
- | Jacob Adolfsen | 1996 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 19 - 20 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Wich | 1993 | 565 | 27.71 | 1:01.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Jung Westermann | 1993 | 349 | 33.93 | 1:12.10 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 24 februar 2013 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:12 |