Results for Copenhagen Swim Cup 2013
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 51.39 | ||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.67 | ||||||
3 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.68 | ||||||
4 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.49 | ||||||
5 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.11 | ||||||
6 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.33 | ||||||
7 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 54.34 | ||||||
8 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 54.41 | ||||||
9 | Mia Schmidt Mortensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 55.37 | ||||||
10 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.56 | ||||||
11 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.23 | ||||||
12 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.83 | ||||||
13 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 59.26 | ||||||
14 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 59.44 | ||||||
15 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.60 | ||||||
16 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.74 | ||||||
17 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.92 | ||||||
18 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.32 | ||||||
19 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.03 | ||||||
20 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.14 | ||||||
21 | Sigrid Meta Winther | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:05.22 | ||||||
22 | Maria Holst | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.64 | ||||||
23 | Julie Becker Sondrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.87 | ||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.21 | ||||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.00 | ||||||
3 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 41.10 | ||||||
4 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 41.38 | ||||||
5 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.69 | ||||||
6 | Katinka Søby | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 42.68 | ||||||
7 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 43.02 | ||||||
8 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 43.70 | ||||||
9 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.39 | ||||||
10 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 45.40 | ||||||
11 | Frida Schledermann | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 45.56 | ||||||
12 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 45.86 | ||||||
13 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.98 | ||||||
14 | Caroline Nørby | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 46.29 | ||||||
15 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.26 | ||||||
16 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.38 | ||||||
17 | Rikke Ross | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 48.59 | ||||||
18 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.74 | ||||||
19 | Alina Sherfig | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.84 | ||||||
20 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.93 | ||||||
21 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.96 | ||||||
22 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.16 | ||||||
23 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.38 | ||||||
24 | Hannah Bekker | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.43 | ||||||
25 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 49.63 | ||||||
26 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.69 | ||||||
27 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.15 | ||||||
28 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.35 | ||||||
29 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 50.74 | ||||||
30 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 50.79 | ||||||
31 | Mia Søgaard | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 51.63 | ||||||
32 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.93 | ||||||
33 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.47 | ||||||
34 | Anna Enevoldsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.38 | ||||||
35 | Lea Overgård Olsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.68 | ||||||
36 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.76 | ||||||
37 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.20 | ||||||
38 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 54.30 | ||||||
39 | Thea Friis Skifte | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 54.40 | ||||||
40 | Cecilie Hjarsø | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 55.05 | ||||||
41 | Asta Holmegaard Clausen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.25 | ||||||
42 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.87 | ||||||
43 | Sara K Venø | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 57.00 | ||||||
44 | Rebecca Lawætz | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.47 | ||||||
45 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 57.75 | ||||||
46 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.99 | ||||||
47 | Josephine Ahlm | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 58.40 | ||||||
48 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.58 | ||||||
49 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.65 | ||||||
50 | Caroline H. U. Jepsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.93 | ||||||
- | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mette Schultz-Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | asynk arme | |||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 40.76 | ||||||
2 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 40.83 | ||||||
3 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 42.12 | ||||||
4 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 42.42 | ||||||
5 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.14 | ||||||
6 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 43.26 | ||||||
7 | Josephine Olsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 43.66 | ||||||
8 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 45.00 | ||||||
9 | Christina Borges-Nielsen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 46.45 | ||||||
10 | Cecilie Meyn | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 47.10 | ||||||
11 | Emilie Friis Preisler | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 47.50 | ||||||
12 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 48.32 | ||||||
13 | Maya Isabella Saxtoft | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.46 | ||||||
14 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 52.04 | ||||||
15 | Asta Riis | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.80 | ||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.98 | ||||||
2 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 35.99 | ||||||
3 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.25 | ||||||
4 | Tania Berry | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 39.36 | ||||||
5 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 39.44 | ||||||
6 | Sarah Mariner | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 41.83 | ||||||
7 | Natasja Schultz | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.02 | ||||||
8 | Saga Hjartardottir | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 43.52 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:39 |