Resultater for Nordea Midsommercup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2013 | Udskriftsdato | 09 juni 2013 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 08:48 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2013 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 32.94 | ||||||
2 | Celine Drivsholm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 34.22 | ||||||
3 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.49 | ||||||
4 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.21 | ||||||
5 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.61 | ||||||
6 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 36.55 | ||||||
7 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 37.63 | ||||||
8 | Anette Damsgaard | 1996 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.53 | ||||||
9 | Lone Vølund | 1965 | Brædstrup Svømmeklub | 39.73 | ||||||
10 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 40.11 | ||||||
11 | Julie Ottesen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 40.13 | ||||||
12 | Alberte R. Sørensen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 42.15 | ||||||
- | Emma Krintel | 1996 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 33.47 | ||||||
2 | Laura Cebula | 1997 | Herning Svømmeklub | 35.76 | ||||||
3 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 36.13 | ||||||
4 | Elisabeth Katballe | 1997 | Grenaa Svømmeklub | 37.23 | ||||||
5 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 38.54 | ||||||
5 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 38.54 | ||||||
7 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Søhesten | 39.19 | ||||||
8 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.29 | ||||||
9 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 39.99 | ||||||
10 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 40.59 | ||||||
11 | Hannah Ibsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 40.61 | ||||||
12 | Trine Smith Helles | 1998 | Randers GF Neptun | 40.62 | ||||||
13 | Sabina Christensen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 40.86 | ||||||
14 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 40.89 | ||||||
15 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.65 | ||||||
16 | Sarah Nørhave | 1997 | Svømmeklubben Nord | 41.77 | ||||||
17 | Nanna Borup Ydesen | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 43.05 | ||||||
18 | Rikke Blach | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 43.32 | ||||||
19 | Pernille Lading | 1998 | Randers GF Neptun | 43.92 | ||||||
20 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.03 | ||||||
21 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | Viborg Svømme Klub | 44.13 | ||||||
22 | Alma Sofie Wammen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 45.20 | ||||||
23 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 45.80 | ||||||
24 | Sandra Sloth Østergaard | 1997 | Svømmeklubben Nord | 46.79 | ||||||
25 | Louise Bast Berg | 1998 | Randers GF Neptun | 59.41 | ||||||
- | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 31.89 | ||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 33.23 | ||||||
3 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 33.37 | ||||||
4 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.84 | ||||||
5 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.88 | ||||||
6 | Clara Holst | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 35.73 | ||||||
7 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 35.94 | ||||||
8 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 36.00 | ||||||
9 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 36.38 | ||||||
10 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 36.45 | ||||||
11 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 36.61 | ||||||
12 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 37.53 | ||||||
13 | Sigrid Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 37.57 | ||||||
14 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 38.69 | ||||||
15 | Camilla Ottesen | 2000 | Svømmeklubben Nord | 39.20 | ||||||
16 | Eva Marie Christensen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 39.26 | ||||||
17 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 39.90 | ||||||
18 | Josefine Dalsgaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 40.17 | ||||||
19 | Caroline Clausen | 2000 | Herning Svømmeklub | 40.30 | ||||||
20 | Camille Lindhard Jensen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.39 | ||||||
21 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 40.51 | ||||||
22 | Sarah Bugtrup | 1999 | Brønderslev SK08 | 41.16 | ||||||
23 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 42.15 | ||||||
24 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 42.65 | ||||||
25 | Mie Johansen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 42.94 | ||||||
26 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 42.95 | ||||||
27 | Sara Jørgensen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 43.34 | ||||||
28 | Johanne Kappel | 1999 | Thisted Svømmeklub | 43.92 | ||||||
29 | Line Teilberg Madsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 43.93 | ||||||
30 | Kristina Plagborg | 2000 | Svømmeklubben Koral | 44.01 | ||||||
31 | Camilla Aagaard | 2000 | Svømmeklubben Nord | 44.14 | ||||||
32 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 44.17 | ||||||
33 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | Svømmeklubben Nord | 44.33 | ||||||
34 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 46.16 | ||||||
35 | Caroline Thimm | 1999 | Herning Svømmeklub | 46.44 | ||||||
36 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 47.93 | ||||||
37 | Marina Sørensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 48.46 | ||||||
38 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 48.83 | ||||||
39 | Alberte Birkemose Winding | 1999 | Herning Svømmeklub | 49.68 | ||||||
- | Elvira Caspersen | 2000 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DNS | ||||||
- | Emma Jensen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Katballe | 1999 | Grenaa Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederikke Dølby | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julie Hjort | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Linea Bruun Jørgensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Martha G. Overbye | 2000 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anica Gasberg | 1999 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Ingen ber. v. 25m | |||||
- | Lærke Meyer | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | Brønderslev SK08 | 36.52 | ||||||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 37.40 | ||||||
3 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.96 | ||||||
3 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.96 | ||||||
5 | Louise Hvarre | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.30 | ||||||
6 | Lisbeth Luisa Lehmann | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.95 | ||||||
7 | Esther Flø | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 39.99 | ||||||
8 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.46 | ||||||
9 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 40.48 | ||||||
10 | Cecilie Væver | 2002 | Svømmeklubben Nord | 41.20 | ||||||
11 | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 41.42 | ||||||
12 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 42.08 | ||||||
13 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.10 | ||||||
14 | Signe B. Hansen | 2002 | Herning Svømmeklub | 42.31 | ||||||
15 | Signe Laugesen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.72 | ||||||
16 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 43.10 | ||||||
17 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.07 | ||||||
18 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 45.27 | ||||||
19 | Cecilie Thuesen | 2002 | Herning Svømmeklub | 45.60 | ||||||
20 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | Svømmeklubben Nord | 45.77 | ||||||
21 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 45.86 | ||||||
22 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 45.90 | ||||||
23 | Liv Lyngbye | 2002 | Randers GF Neptun | 46.76 | ||||||
24 | Sofie S. Madsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 46.78 | ||||||
25 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Brønderslev SK08 | 46.90 | ||||||
26 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 47.99 | ||||||
27 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 48.42 | ||||||
28 | Clara Grønkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 48.65 | ||||||
29 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 48.93 | ||||||
30 | Anne Wenzell | 2001 | Herning Svømmeklub | 49.00 | ||||||
31 | Anna Mosegaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 49.36 | ||||||
32 | Cecilie V Jensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 49.70 | ||||||
33 | Sofie Aastrup | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 49.73 | ||||||
34 | Laura Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 49.76 | ||||||
35 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 49.82 | ||||||
36 | Cecilie Prior | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 49.95 | ||||||
37 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 49.97 | ||||||
38 | Simone S. Christiansen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 49.98 | ||||||
39 | Matilde Rahbek Hansen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 50.22 | ||||||
40 | Charlotte S. Jensen | 2002 | Svømmeklubben Nord | 50.47 | ||||||
40 | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 50.47 | ||||||
42 | Laura Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 50.90 | ||||||
43 | Anne Almvig | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 51.21 | ||||||
44 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 51.34 | ||||||
45 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 55.10 | ||||||
46 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 55.11 | ||||||
47 | Annika H. Albertsen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 56.22 | ||||||
48 | Kathrine Steffensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 59.34 | ||||||
- | Louise Hvarre | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alba Olivia Theilmann | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | Svøm på mave | |||||
- | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | Ej fortsat bev. | |||||
- | Lærke Als | 2002 | Svømmeklubben Nord | DSQ | På maven efter afsæt | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 45.30 | ||||||
2 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 46.53 | ||||||
3 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 46.81 | ||||||
4 | Cecilie Vad Andersen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 48.13 | ||||||
5 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Randers GF Neptun | 49.41 | ||||||
6 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 49.52 | ||||||
7 | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | Randers GF Neptun | 50.77 | ||||||
8 | Viola Caspersen | 2003 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 51.58 | ||||||
9 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 53.14 | ||||||
10 | Julie Fiil Frandsen | 2005 | Randers GF Neptun | 54.16 | ||||||
11 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 56.30 | ||||||
12 | Mie-Olise Kjærbo Jacobsen | 2003 | Randers GF Neptun | 59.68 | ||||||
13 | Mathilde Møller | 2004 | Randers GF Neptun | 1:00.17 | ||||||
- | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Randers GF Neptun | DSQ | Ej berøring v. 25m | |||||
- | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | Ej fortsat bev. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 09 juni 2013 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:48 |