Results for Nordea Midsommercup 2013
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2013 | Udskriftsdato | 08 juni 2013 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2013 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.80 | ||||||
2 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.98 | ||||||
3 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 36.39 | ||||||
4 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.46 | ||||||
5 | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | 38.61 | ||||||
6 | Mona Gyldenvang | 1995 | Grenaa Svømmeklub | 41.45 | ||||||
7 | Alberte R. Sørensen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 41.86 | ||||||
8 | Lone Vølund | 1965 | Brædstrup Svømmeklub | 42.32 | ||||||
9 | Julie Ottesen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 44.29 | ||||||
10 | Amanda Sejersen | 1996 | Grenaa Svømmeklub | 49.49 | ||||||
- | Tashia Lundvig | 1996 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 36.40 | ||||||
2 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 39.03 | ||||||
3 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.19 | ||||||
4 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 39.57 | ||||||
5 | Helena Rasmussen | 1998 | Herning Svømmeklub | 40.07 | ||||||
6 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.15 | ||||||
7 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 41.24 | ||||||
8 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 41.61 | ||||||
9 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 42.46 | ||||||
10 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 42.50 | ||||||
11 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 43.46 | ||||||
12 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 43.70 | ||||||
13 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 44.89 | ||||||
14 | Sarah Nørhave | 1997 | Svømmeklubben Nord | 45.39 | ||||||
15 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 46.60 | ||||||
16 | Josephine F. Andersen | 1998 | Svømmeklubben Nord | 47.62 | ||||||
17 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | Viborg Svømme Klub | 49.22 | ||||||
18 | Rikke Blach | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 49.81 | ||||||
19 | Alma Sofie Wammen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 52.36 | ||||||
20 | Sandra Sloth Østergaard | 1997 | Svømmeklubben Nord | 53.98 | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 37.83 | ||||||
2 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 38.98 | ||||||
3 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 40.48 | ||||||
4 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 43.59 | ||||||
5 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 43.73 | ||||||
6 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 44.27 | ||||||
7 | Sarah Bugtrup | 1999 | Brønderslev SK08 | 45.62 | ||||||
8 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 45.64 | ||||||
9 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 45.74 | ||||||
10 | Camille Lindhard Jensen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.80 | ||||||
11 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 46.46 | ||||||
12 | Emma Katballe | 1999 | Grenaa Svømmeklub | 47.04 | ||||||
13 | Waraphorn Champeng | 1999 | Svømmeklubben Nord | 47.80 | ||||||
14 | Hanlu He | 1999 | Ikast Svømmeklub | 48.09 | ||||||
15 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 48.11 | ||||||
16 | Sara Jørgensen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 48.46 | ||||||
17 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 48.76 | ||||||
18 | Josefine Dalsgaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 49.40 | ||||||
19 | Camilla Aagaard | 2000 | Svømmeklubben Nord | 49.47 | ||||||
20 | Elvira Caspersen | 2000 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 49.91 | ||||||
21 | Andrea Zanchetta | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 50.63 | ||||||
22 | Caroline Thimm | 1999 | Herning Svømmeklub | 51.61 | ||||||
23 | Alberte Birkemose Winding | 1999 | Herning Svømmeklub | 51.91 | ||||||
24 | Julie Hjort | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 52.48 | ||||||
25 | Anna Nørgaard Johannsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 54.30 | ||||||
26 | Camilla Kingo Jacobsen | 2000 | Svømmeklubben Nord | 55.59 | ||||||
- | Emma Jensen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lærke Meyer | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | Brønderslev SK08 | 40.49 | ||||||
2 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.55 | ||||||
3 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 45.38 | ||||||
4 | Louise Hvarre | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.15 | ||||||
5 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 46.76 | ||||||
6 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.07 | ||||||
7 | Liv Lyngbye | 2002 | Randers GF Neptun | 47.18 | ||||||
8 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 47.20 | ||||||
9 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 49.91 | ||||||
10 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 50.55 | ||||||
11 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Brønderslev SK08 | 50.93 | ||||||
12 | Amalie Christoffersen | 2001 | Ølgod Svømmeklub | 51.47 | ||||||
13 | Helene Levring Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 51.66 | ||||||
14 | Sofie Aastrup | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 51.68 | ||||||
15 | Cecilie Væver | 2002 | Svømmeklubben Nord | 51.72 | ||||||
16 | Lærke Als | 2002 | Svømmeklubben Nord | 52.84 | ||||||
17 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 53.05 | ||||||
18 | Lærke Maria Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 53.34 | ||||||
19 | Laura Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 53.41 | ||||||
20 | Cecilie Prior | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 53.56 | ||||||
21 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | Svømmeklubben Nord | 54.15 | ||||||
22 | Signe B. Hansen | 2002 | Herning Svømmeklub | 55.40 | ||||||
23 | Simone S. Christiansen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 55.59 | ||||||
24 | Anne Almvig | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 55.67 | ||||||
25 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 55.99 | ||||||
26 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 56.21 | ||||||
27 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 56.49 | ||||||
28 | Annika H. Albertsen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 56.78 | ||||||
29 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 56.88 | ||||||
30 | Charlotte S. Jensen | 2002 | Svømmeklubben Nord | 58.62 | ||||||
31 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 59.54 | ||||||
32 | Anna Mosegaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:00.20 | ||||||
33 | Mille Dunker Kristensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:00.62 | ||||||
34 | Cecilie V Jensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:01.40 | ||||||
35 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:02.38 | ||||||
36 | Nanna Pedersen | 2002 | Randers GF Neptun | 1:04.31 | ||||||
37 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:07.78 | ||||||
- | Amalie L Nielsen | 2002 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Nanna Maria Frandsen | 2002 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Viborg Larsen | 2001 | Brønderslev SK08 | DSQ | Asynkrone ben | |||||
- | Julie Koustrup Jensen | 2001 | Brønderslev SK08 | DSQ | Asynkrone ben | |||||
- | Zarah Heden Mortensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | Ej samt. ber. 50m | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 51.84 | ||||||
2 | Cecilie Vad Andersen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 53.68 | ||||||
3 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 54.38 | ||||||
4 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 54.79 | ||||||
5 | Mathilde Møller | 2004 | Randers GF Neptun | 55.98 | ||||||
6 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 1:02.73 | ||||||
7 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 1:03.99 | ||||||
8 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 1:04.57 | ||||||
9 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:09.63 | ||||||
10 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:11.74 | ||||||
- | Mie-Olise Kjærbo Jacobsen | 2003 | Randers GF Neptun | DSQ | 2 benspark eftervend | |||||
- | Viola Caspersen | 2003 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | Flyarme fra start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 08 juni 2013 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:09 |