Resultater for Nordea Midsommercup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2013 | Udskriftsdato | 09 juni 2013 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:19 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2013 |
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:10.81 | ||||||
2 | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:14.69 | ||||||
3 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | Skanderborg Svømmeklub | 1:15.90 | ||||||
4 | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | 1:20.07 | ||||||
5 | Maria Ravnebæk | 1995 | Grenaa Svømmeklub | 1:26.93 | ||||||
6 | Elena Furman | 1994 | Grenaa Svømmeklub | 1:30.82 | ||||||
7 | Maria Andreasen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 1:33.24 | ||||||
8 | Natasja Furman | 1996 | Grenaa Svømmeklub | 1:39.82 | ||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:17.18 | ||||||
2 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:18.58 | ||||||
3 | Helena Rasmussen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:20.72 | ||||||
4 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 1:22.48 | ||||||
5 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:22.68 | ||||||
6 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:22.79 | ||||||
7 | Katrine Kristensen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 1:22.89 | ||||||
8 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Søhesten | 1:27.71 | ||||||
9 | Laura Christensen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:34.41 | ||||||
10 | Josephine Gjern | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 1:42.87 | ||||||
11 | Ditte Røjkjær Rasmussen | 1998 | Randers GF Neptun | 1:48.72 | ||||||
- | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:08.43 | ||||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.65 | ||||||
3 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:16.91 | ||||||
4 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:18.73 | ||||||
5 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:19.65 | ||||||
6 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:22.80 | ||||||
7 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:23.37 | ||||||
8 | Vicky Rohde | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 1:23.98 | ||||||
9 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 1:25.06 | ||||||
10 | Amalie Skak Thomsen | 1999 | Randers GF Neptun | 1:28.24 | ||||||
11 | Eva Marie Christensen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:30.21 | ||||||
12 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 1:30.59 | ||||||
13 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:30.81 | ||||||
14 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 1:31.69 | ||||||
15 | Melissa Furman | 1999 | Grenaa Svømmeklub | 1:32.61 | ||||||
16 | Marie B. Pedersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:33.38 | ||||||
17 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:34.84 | ||||||
18 | Andrea Zanchetta | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 1:35.94 | ||||||
19 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:36.30 | ||||||
20 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | Randers GF Neptun | 1:37.81 | ||||||
21 | Sigrid Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 1:41.05 | ||||||
22 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:41.51 | ||||||
23 | Josephine Dunker | 1999 | Brønderslev SK08 | 1:43.30 | ||||||
24 | Mie Johansen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:43.63 | ||||||
25 | Isabell Sandersen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:59.41 | ||||||
- | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:30.58 | ||||||
2 | Sibel Simonsen | 2001 | Randers GF Neptun | 1:37.39 | ||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:37.46 | ||||||
4 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:40.82 | ||||||
5 | Cecilie Thuesen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:46.13 | ||||||
6 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:47.09 | ||||||
7 | Clara Grønkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:50.50 | ||||||
8 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 1:51.10 | ||||||
9 | Nadja Brinckmann | 2002 | Randers GF Neptun | 1:57.05 | ||||||
- | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:53.21 | ||||||
- | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 09 juni 2013 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:19 |