2017-12-14   05:22:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sollefteå Open

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag f.m

Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollefteå Open    Utskriftsdatum  19 januari 2013   
  Tävlingsort  Sollefteå    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  Sollefteå Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2013         
 
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer A-C, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: Olofsgårdens Köttprodukti 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Sandström  2000  Umeå Simsällskap            33.57   
Johannalouise Eriksson  2000  Umeå Simsällskap            35.95   
Hanna Öberg  2000  Sundsvalls Simsällskap            37.43   
Linn Arnlund  2000  Örnsköldsviks Allmänna SS            38.86   
Emelia Boström  2000  Örnsköldsviks Allmänna SS            39.20   
Sofia Mannela  2001  Sundsvalls Simsällskap            39.20   
Angelica Hedin  2000  Njurunda Simsällskap            39.40   
Thea Granström  2000  Umeå Simsällskap            40.22   
Stella Svedberg  2000  Umeå Simsällskap            40.41   
10  Ellen Näslund  2000  Njurunda Simsällskap            40.72   
11  Tuva Orre Sandström  2001  Umeå Simsällskap            40.76   
12  Tuva Balkerud  2001  Njurunda Simsällskap            41.38   
13  Tuva Sandström  2001  Umeå Simsällskap            44.04   
14  Sara Bonnedahl  2001  Umeå Simsällskap            44.81   
15  Olivia Ahlm  2001  Umeå Simsällskap            44.84   
16  Elin Åkerlund  2000  Timrå Simklubb            46.07   
16  Smilla Lidén  2001  Örnsköldsviks Allmänna SS            46.07   
18  Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  Härnösands Simsällskap            46.09   
19  Lovisa Lindh  2001  Umeå Simsällskap            47.30   
20  Tilde Carlsson  2001  Sollefteå Allmänna Simsällskap            48.14   
21  Tilde Gulliksson  2001  Örnsköldsviks Allmänna SS            48.52   
22  Ebba Westberg  2000  Örnsköldsviks Allmänna SS            48.91   
23  Amy Whyte Krenchel  2000  Umeå Simsällskap            50.25   
24  Alexandra Engstedt  2001  Sundsvalls Simsällskap            50.63   
25  Femke Kranenbarg  2000  Härnösands Simsällskap            51.31   
26  Klara Tejbo  2000  Sundsvalls Simsällskap            51.35   
27  Amanda Viklander  2001  Örnsköldsviks Allmänna SS            52.77   
28  Frida Svensson  2001  Örnsköldsviks Allmänna SS            54.17   
29  Sara Persson  2001  Härnösands Simsällskap            54.40   
30  Moa Schön Tinnerholm  2001  Timrå Simklubb            54.75   
31  Nora Westerlund  2001  Sollefteå Allmänna Simsällskap            55.05   
32  Tuva Englund  2000  Umeå Simsällskap            59.45   
33  Moa Salomonsson  2001  Umeå Simsällskap            1:01.78   
34  Moa Bergman  2000  Kramfors-Alliansen            1:11.11   
Klara Marntell  2001  Sundsvalls Simsällskap            DNS   
Isabelle Jonsson  2001  Umeå Simsällskap            DSQ   
Linnea Lövgren  2000  Nordmalings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer A-C, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: Olofsgårdens Köttprodukti 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Gulliksson  1998  Örnsköldsviks Allmänna SS            34.52   
Linnea Sehlin  1999  Sollefteå Allmänna Simsällskap            35.67   
Leila Khasjimdsjanov  1998  Umeå Simsällskap            36.38   
Elenora Hedin  1998  Njurunda Simsällskap            37.11   
Wilma Persson  1999  Simklubben Ägir            37.27   
Amelia Lundblom  1999  Sundsvalls Simsällskap            37.36   
Victoria Öberg  1999  Sollefteå Allmänna Simsällskap            37.65   
Hanna Mattsson  1998  Sundsvalls Simsällskap            38.53   
Frida Kårén  1998  Sundsvalls Simsällskap            39.96   
10  Kristin Larsson  1999  Njurunda Simsällskap            40.17   
11  Matilda Viksten  1999  Kramfors-Alliansen            41.40   
12  Anna Norberg  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS            41.54   
13  Olivia Lindgren  1999  Sundsvalls Simsällskap            41.86   
14  Martina Dahlbom  1998  Härnösands Simsällskap            41.93   
15  Lisa Näslund  1999  Sundsvalls Simsällskap            42.05   
16  Emma Mattsson  1998  Sundsvalls Simsällskap            42.50   
17  Linda Jonsson  1998  Örnsköldsviks Allmänna SS            42.56   
18  Frida Hörnsten  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS            42.86   
19  Elin Svensson  1999  Kramfors-Alliansen            44.85   
20  Gabriella Goncalves-Palmieri  1998  Umeå Simsällskap            46.12   
21  Mathilda Sjöbom  1999  Sundsvalls Simsällskap            47.20   
22  Johanna Nilsson  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS            50.43   
23  Tova Westberg  1999  Timrå Simklubb            50.61   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer A-C, Finaler 16 år och äldre 
Sponsor: Olofsgårdens Köttprodukti 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ronja Nilsson  1993  Umeå Simsällskap            32.63   
Elin Sandberg  1997  Umeå Simsällskap            34.84   
Kelly Hultgren  1997  Umeå Simsällskap            35.52   
Maria Eriksson  1997  Njurunda Simsällskap            35.55   
Elvira Magnusson  1996  Umeå Simsällskap            35.64   
Maria Lundholm  1994  Simklubben Ägir            36.99   
Molly Ångström  1997  Umeå Simsällskap            38.48   
My Lemnert  1996  Njurunda Simsällskap            38.93   
Cecilia Borg-Pettersson  1996  Njurunda Simsällskap            39.86   
10  Therese Lundqvist  1996  Simklubben Ägir            40.58   
11  Sandra Zetterkvist  1997  Timrå Simklubb            41.06   
12  Fanny Lindblom  1997  Härnösands Simsällskap            41.94   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  19 januari 2013 
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  11:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start