Tulokset Midsommer Cup 2008
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2008 | Udskriftsdato | 21 juni 2008 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:24 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 29.10 | 58.78 | |||||
2 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 29.43 | 1:00.78 | |||||
3 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 29.53 | 1:01.44 | |||||
4 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 30.36 | 1:02.53 | |||||
5 | Martin Christensen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 30.27 | 1:03.85 | |||||
6 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 31.49 | 1:05.84 | |||||
7 | Anders Lyhne | 1994 | AIA-Tranbjerg | 31.27 | 1:06.04 | |||||
8 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.55 | 1:06.11 | |||||
9 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 32.03 | 1:08.04 | |||||
10 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 32.98 | 1:08.58 | |||||
11 | Patrick Bislev | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 33.10 | 1:08.70 | |||||
12 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.03 | 1:08.72 | |||||
13 | Søren Brinkmann Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 33.19 | 1:08.82 | |||||
14 | Lasse Bang Krogh | 1995 | Herning Svømmeklub | 32.88 | 1:09.03 | |||||
15 | Martin S. Madsen | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 32.01 | 1:09.05 | |||||
16 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 33.55 | 1:10.78 | |||||
17 | Jacob Dahl Andersen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.45 | 1:11.21 | |||||
18 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 34.27 | 1:11.59 | |||||
19 | Mark Lyng | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 34.56 | 1:11.60 | |||||
20 | Matias Skødt | 1994 | Skanderborg Svømmeklub | 34.33 | 1:11.92 | |||||
21 | Lukas Schwartz | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 36.14 | 1:13.97 | |||||
22 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.09 | 1:14.05 | |||||
23 | Mads Vølund | 1994 | Brædstrup Svømmeklub | 34.51 | 1:14.11 | |||||
23 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 35.29 | 1:14.11 | |||||
25 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 35.35 | 1:14.38 | |||||
26 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.11 | 1:14.58 | |||||
27 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 35.56 | 1:15.21 | |||||
28 | Jonas Helbo Beck | 1994 | AIA-Tranbjerg | 36.14 | 1:15.41 | |||||
29 | Flemming Lundahl | 1994 | Nordgårdens IF | 36.48 | 1:15.79 | |||||
30 | Sebastian Juel Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 34.92 | 1:15.83 | |||||
31 | Frederik Mølbak Horup | 1996 | Svømmeklubben Nord | 20.02 | 1:16.77 | |||||
32 | Thomas G. Kjeldgaard | 1996 | Svømmeklubben Nord | 36.71 | 1:16.79 | |||||
33 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 36.87 | 1:16.97 | |||||
34 | Casper G. Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 37.45 | 1:17.36 | |||||
35 | Joachim Lindquist | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.24 | 1:18.04 | |||||
36 | Marc Abel | 1995 | Skanderborg Svømmeklub | 36.62 | 1:18.68 | |||||
37 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.53 | 1:18.89 | |||||
38 | Jesper Jensen | 1996 | AIA-Tranbjerg | 37.96 | 1:18.94 | |||||
39 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 37.30 | 1:19.62 | |||||
40 | Kenneth Aaberg | 1995 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.11 | 1:19.84 | |||||
41 | Kenneth Vilholdt | 1994 | Horsens Svømmeklub | 37.95 | 1:19.97 | |||||
42 | Alexander Gejl | 1994 | Svømmeklubben Grindsted | 37.98 | 1:20.23 | |||||
43 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 37.85 | 1:20.87 | |||||
44 | Jens Breuning | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.07 | 1:21.13 | |||||
45 | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | 38.04 | 1:21.31 | |||||
46 | Albert Grann-Frankild | 1996 | Skanderborg Svømmeklub | 38.59 | 1:21.48 | |||||
47 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 40.16 | 1:21.74 | |||||
48 | Mikkel Strand | 1997 | Randers Svømmeklub Neptun | 38.42 | 1:21.91 | |||||
49 | Simon Hedehus Jensen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 38.25 | 1:22.46 | |||||
50 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 37.42 | 1:23.21 | |||||
51 | Frederik Møller Iversen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 38.55 | 1:23.70 | |||||
52 | Narek Khalatjan | 1996 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.79 | 1:23.87 | |||||
53 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 39.92 | 1:24.35 | |||||
54 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 39.22 | 1:24.52 | |||||
55 | Mathias Ryssel | 1995 | Skanderborg Svømmeklub | 39.42 | 1:25.71 | |||||
56 | Sebastian K. Jespersen | 1996 | Odder IGF | 40.06 | 1:25.72 | |||||
57 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.08 | 1:27.61 | |||||
58 | Malthe Lindquist | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.99 | 1:27.71 | |||||
59 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 41.38 | 1:27.77 | |||||
60 | Sylvester Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 41.88 | 1:28.51 | |||||
61 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 41.43 | 1:30.59 | |||||
62 | Stefan Abildtrup | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 41.86 | 1:30.64 | |||||
63 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 43.46 | 1:31.01 | |||||
64 | Rasmus Fruergaard | 1994 | Aabybro Idrætsforening | 42.66 | 1:31.15 | |||||
65 | Mathias Madsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 42.51 | 1:31.20 | |||||
65 | August Semrau Andersen | 1997 | Struer Svømmeklub | 42.34 | 1:31.20 | |||||
67 | Ingo Eriksen | 1996 | Randers Svømmeklub Neptun | 40.98 | 1:31.61 | |||||
68 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 44.38 | 1:31.96 | |||||
69 | Jonas Friis Jespersen | 1994 | Ikast Svømmeklub | 42.78 | 1:32.01 | |||||
70 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.54 | 1:32.35 | |||||
71 | Lukas Birk Eriksen | 1997 | Herning Svømmeklub | 43.07 | 1:32.50 | |||||
72 | Mikkel Vølund | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 43.00 | 1:32.65 | |||||
73 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.64 | 1:33.01 | |||||
74 | Mikkel Sølvberg | 1996 | Svømmeklubben Nord | 42.26 | 1:34.90 | |||||
75 | Simon Lohse Gjermandsen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.46 | 1:36.20 | |||||
76 | Mikkel Boisen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 48.22 | 1:36.91 | |||||
77 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 47.58 | 1:39.02 | |||||
78 | Lukas Haxholm | 1997 | Ikast Svømmeklub | 45.05 | 1:39.65 | |||||
79 | Jeppe Wittrup Johansen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 47.62 | 1:39.69 | |||||
80 | Vishnu Kumaran | 1995 | Ikast Svømmeklub | 48.62 | 1:41.11 | |||||
81 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 46.18 | 1:42.78 | |||||
82 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | Svømmeklubben Nord | 49.35 | 1:45.30 | |||||
83 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 50.83 | 1:48.12 | |||||
84 | Niels Rich | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 54.02 | 1:58.58 | |||||
85 | Mathias Tiedemann | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 57.24 | 2:01.52 | |||||
- | Per Jensen | 1995 | Odder IGF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 27.65 | 55.90 | |||||
2 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | Struer Svømmeklub | 27.25 | 56.44 | |||||
3 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 27.47 | 56.76 | |||||
4 | Christoffer D. Justesen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 27.96 | 58.27 | |||||
5 | Martin Skårup Wind | 1992 | Viborg Svømme Klub | 28.06 | 59.00 | |||||
6 | Henrik Højberg Ozol | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 28.34 | 59.45 | |||||
7 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 28.87 | 59.65 | |||||
8 | Christian Broni | 1992 | Ikast Svømmeklub | 29.25 | 59.66 | |||||
9 | Max Hørdum | 1992 | Svømmeklubben Nord | 29.06 | 1:00.39 | |||||
10 | Emil Damgaard-Møller | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 28.98 | 1:00.71 | |||||
11 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 29.77 | 1:01.35 | |||||
12 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 29.44 | 1:01.41 | |||||
12 | Frans Bastrup | 1992 | Herning Svømmeklub | 29.36 | 1:01.41 | |||||
14 | Anton B. Pedersen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 29.36 | 1:01.77 | |||||
15 | Martin Jakobsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 30.27 | 1:03.86 | |||||
16 | Viktor Bøg Møller | 1992 | Viborg Svømme Klub | 31.48 | 1:04.01 | |||||
17 | Daniel Kloster | 1992 | Herning Svømmeklub | 30.98 | 1:04.17 | |||||
18 | Mathias Pedersen | 1992 | Randers Svømmeklub Neptun | 30.43 | 1:04.29 | |||||
19 | Anders I. Lauridsen | 1992 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.32 | 1:04.74 | |||||
20 | Kristoffer Nørgaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:07.97 | 1:05.15 | |||||
21 | Esben Svenningsen | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 31.80 | 1:05.17 | |||||
22 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 31.43 | 1:05.20 | |||||
23 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 31.62 | 1:06.45 | |||||
24 | Alexander Schultz | 1993 | Svømmeklubben Nord | 32.41 | 1:06.77 | |||||
25 | Jonathan Christensen | 1993 | Herning Svømmeklub | 32.43 | 1:06.82 | |||||
26 | Mads Lykshøj | 1992 | AIA-Tranbjerg | 31.83 | 1:07.21 | |||||
27 | Peter Kragelund | 1993 | AIA-Tranbjerg | 31.84 | 1:08.06 | |||||
28 | Gavin Anthony | 1993 | Struer Svømmeklub | 31.97 | 1:08.61 | |||||
29 | Martin Sylvester Hvid | 1992 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.53 | 1:08.83 | |||||
30 | Andreas Olling | 1993 | Struer Svømmeklub | 32.77 | 1:09.20 | |||||
31 | Younnes Tizar | 1993 | Nordgårdens IF | 32.69 | 1:09.35 | |||||
32 | Mathias Nyborg | 1993 | Skanderborg Svømmeklub | 35.13 | 1:13.48 | |||||
33 | Jacob Holm Mortensen | 1993 | AIA-Tranbjerg | 34.86 | 1:13.61 | |||||
34 | Thomas Jørgensen | 1992 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.88 | 1:13.96 | |||||
35 | Steffen Bjerre | 1992 | Skanderborg Svømmeklub | 34.74 | 1:14.50 | |||||
36 | Bjørn Baunwall | 1993 | Skanderborg Svømmeklub | 35.69 | 1:14.62 | |||||
37 | Mads Kvistgaard | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.45 | 1:14.85 | |||||
38 | Anders Hermann | 1993 | Nordgårdens IF | 37.52 | 1:16.01 | |||||
39 | Jacob Brask Pedersen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 37.02 | 1:16.03 | |||||
40 | Michael Bechsgaard | 1993 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.69 | 1:16.96 | |||||
41 | Philip Klepacki | 1993 | Nordgårdens IF | 36.53 | 1:16.98 | |||||
42 | Lars Brandt Nielsen | 1993 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.14 | 1:17.31 | |||||
43 | Martin Boller | 1992 | Nordgårdens IF | 38.36 | 1:19.29 | |||||
44 | Glenn Christiansen | 1992 | Svømmeklubben Grindsted | 37.27 | 1:20.82 | |||||
45 | Alex Sønderby Hansen | 1992 | Horsens Svømmeklub | 39.36 | 1:23.01 | |||||
46 | Christian Christiansen | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 37.94 | 1:23.37 | |||||
47 | Mads Larsen | 1993 | Svømmeklubben Søhesten | 40.02 | 1:25.49 | |||||
- | Lasse Ejsing Nørgård | 1993 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 27.92 | 57.06 | |||||
2 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 27.47 | 57.68 | |||||
3 | Kasper Bisgaard | 1991 | Horsens Svømmeklub | 28.07 | 58.49 | |||||
4 | Tim Madsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 28.28 | 58.81 | |||||
5 | Kasper Frank Larsen | 1990 | Svømmeklubben Nord | 27.88 | 58.92 | |||||
6 | Claudio Nørskov-Kjær | 1991 | Svømmeklubben Nord | 28.60 | 59.28 | |||||
7 | Søren Mikkelsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 30.31 | 1:03.35 | |||||
8 | Christian Severinsen | 1990 | Viborg Svømme Klub | 30.18 | 1:04.18 | |||||
9 | Thøger Brinkman Nielsen | 1990 | Svømmeklubben Søhesten | 31.28 | 1:04.34 | |||||
10 | Jens Damborg Jensen | 1990 | Viborg Svømme Klub | 31.19 | 1:05.40 | |||||
11 | Kasper Erlandsen | 1991 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.40 | 1:09.54 | |||||
11 | Daniel Mandrup | 1991 | Aabybro Idrætsforening | 1:09.54 | 1:09.54 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Laursen | 1983 | Randers Svømmeklub Neptun | 27.90 | 58.84 | |||||
2 | Thomas Vestergaard | 1989 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.42 | 1:00.82 | |||||
3 | Lasse B. Høgild | 1989 | Vildbjerg Svømmeklub | 29.52 | 1:02.23 | |||||
4 | Morten Dueholm Jørgensen | 1989 | Brædstrup Svømmeklub | 29.84 | 1:03.61 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Ikast Svømmeklub |