Resultat för Falkenberg Race 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 3
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2013 | Utskriftsdatum | 07 april 2013 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | John Olsson | 1995 | 543 | 27.49 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Joakim Löfgren | 1992 | 535 | 27.62 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | John Classon | 1995 | 528 | 27.75 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
4 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 500 | 28.25 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Joakim Kling | 1991 | 494 | 28.37 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
6 | Gustav Olander | 1994 | 489 | 28.47 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
7 | Jim Ljungquist | 1994 | 482 | 28.59 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Ian Fernström | 1995 | 461 | 29.03 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
9 | Mikael Blum | 1995 | 459 | 29.06 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Max Ackerman | 1995 | 454 | 29.17 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Alfred Bjärudd | 1996 | 449 | 29.28 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Timmie Rydberg | 1996 | 446 | 29.35 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Janne Ledin | 1994 | 436 | 29.57 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Robin Fröstberg | 1996 | 434 | 29.62 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
15 | Jacob Alexandersson | 1995 | 390 | 30.68 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
16 | Gustav Andersson | 1994 | 381 | 30.94 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
17 | Joakim Bresche | 1994 | 380 | 30.96 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Elias Axelsson | 1996 | 359 | 31.55 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
19 | Max Andersson | 1996 | 279 | 34.32 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
20 | Anton Berglund | 1995 | 263 | 34.98 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
- | Edvin Qvirist | 1995 | DNS | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
- | Rasmus Ekelöf | 1995 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Arvid Salomonsson | 1995 | DSQ | |||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Mika Persson | 1998 | 538 | 27.57 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
2 | Teodor Widerberg | 1998 | 520 | 27.89 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Alexander Triantafillou | 1997 | 479 | 28.66 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
4 | Mattias Evaldsson | 1997 | 468 | 28.88 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
5 | Johan Staflund | 1997 | 467 | 28.91 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
6 | Albin Larsson | 1998 | 462 | 29.01 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
7 | Marcus Alexandersson | 1997 | 448 | 29.30 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
8 | Eric Schollin | 1997 | 437 | 29.55 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
9 | Gustaf Mild | 1997 | 408 | 30.24 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
10 | Victor Engqvist | 1997 | 406 | 30.29 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
11 | Alexander Lundgren | 1997 | 387 | 30.76 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
12 | Hampus Persson | 1997 | 373 | 31.15 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
13 | Oskar Ehrnberg | 1997 | 369 | 31.26 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
14 | Jacob Olsson | 1998 | 360 | 31.51 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
15 | Fabian Persson | 1998 | 342 | 32.05 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Patrik Dennis | 1998 | 315 | 32.95 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
17 | Pontus Staudinger | 1998 | 307 | 33.24 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
18 | Herman Blenneros | 1998 | 286 | 34.01 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
19 | Christoffer Heimbrand | 1997 | 265 | 34.89 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
20 | Johan Persson | 1998 | 232 | 36.46 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
21 | Ruben Gravander Öfwerman | 1998 | 196 | 38.59 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
22 | David Holmefalk | 1998 | 193 | 38.77 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
23 | Mikael Svensson | 1998 | 94 | 49.16 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Anton Carlstein | 1997 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Daniel Börjesson | 1999 | 435 | 29.59 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
2 | Philip Borgström Bishop | 1999 | 378 | 31.01 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
3 | Alex Phu | 2000 | 346 | 31.93 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
4 | Sherman Cheng | 1999 | 295 | 33.68 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
5 | Max Karlsson | 1999 | 285 | 34.07 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
6 | Mikael Johansson | 1999 | 269 | 34.71 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
7 | Gunnar Widerberg | 2000 | 248 | 35.66 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Marcus Wallén | 1999 | 244 | 35.88 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
9 | Erik Brink | 1999 | 241 | 36.04 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
10 | August Bremander | 1999 | 240 | 36.05 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
11 | Daniel Andersson | 1999 | 233 | 36.40 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
12 | Erik Storberg | 2000 | 225 | 36.83 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
13 | Alexander Ekman | 1999 | 225 | 36.85 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
14 | Robin Johansson | 2000 | 214 | 37.46 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
15 | Mauritz Soldewall | 2000 | 202 | 38.21 | ||||||
Markaryds Simsällskap | ||||||||||
16 | Samuel Sjögren | 1999 | 191 | 38.92 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
17 | Max Sandgren | 1999 | 190 | 38.99 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
18 | Jesper Holmdahl | 1999 | 176 | 39.98 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
19 | Erik Josefson | 2000 | 172 | 40.26 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
20 | Malte Gustafsson | 1999 | 169 | 40.50 | ||||||
Markaryds Simsällskap | ||||||||||
21 | Love Emilsson | 2000 | 154 | 41.77 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
22 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | 140 | 43.15 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
23 | Jonathan Karlsson | 1999 | 117 | 45.83 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
- | Eric Jigrup | 2000 | DNS | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
- | Johannes Andersson | 1999 | DSQ | |||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | 236 | 36.27 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
2 | Isak Vaide | 2001 | 188 | 39.14 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Linus Holmdahl | 2001 | 182 | 39.53 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
4 | Julius Gustavsson | 2002 | 172 | 40.29 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Hugo Vaide | 2003 | 127 | 44.53 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Hampus Dahlgren | 2001 | 122 | 45.17 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
7 | Jonathan Einarsson | 2001 | 102 | 47.89 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
8 | David Schuldt | 2002 | 96 | 48.98 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
9 | Carl Uddgren | 2001 | 95 | 49.13 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
10 | Gustaf Jonsson | 2003 | 48 | 1:01.41 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Filip Brink | 2001 | 44 | 1:03.26 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Arvid Rydhög-Svensson | 2001 | DNF | |||||||
SK Stimmet | ||||||||||
- | Ludwig Bjärudd | 2001 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 07 april 2013 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 09:35 |